fenerbahçe

18502.
 • çok güzel yere dükkan açmış kulüp.

  7 senedir ortada ne şampiyonluk ne şampiyonlar ligi geliri var ama bakıyorsun senelik ortalama 20 futbolcu geliyor 20 futbolcu gidiyor. ve biri de sormuyor 'baba nereden geliyor bu değirmenin suyu?' diye çünkü suyun o başına eski efsane as başkanlarını oturtmuşlar. ülkenin cumhurbaşkanı transferlere aracı oluyor. 2 senede bir acun çıkıp taraftardan kulüp adına para dileniyor. ve her maçtan sonra yerli ve milli yorumcumuz rıdvan ekrana çıkıp fenerbahçe'ye dair ne varsa aklıyor paklıyor. şunu unutmayın ki bu devran illa dönecek. o gün ne biricik cumhurbaşkanınız olacak yanınızda ne rıdvan ne acun. o günleri elbet göreceğiz inşallah.
  2 2 ...
 • ben de o istilacıların çocuklarından biriyim.

  emin olun yaşadığım varoşa ayılıp bayılmıyorum. ama o kürt de yaşadığı yerde doğduğu topraklarda beş kuruşsuz aç sersefil kalıyorsa göç etmekten başka çaresi kalmıyor. zaten emin olun batıya göç etmiş kürtlerin ciddi bir kısmı da pkk kürdüz her yer bizim olacak vs. diye çıldırmıyor.
  birçoğu aç karınlarını doyurmak geçinmek için canını dişine takan türklerin çok çok büyük kısmının burun kıvırdığı amelelik dediği inşaat işçiliği vs. gibi en ağır ve tehlikeli işlerde çalışıyorlar.

  parayı bulan köşelik olan gayrimeşru işlere girenler tabi ki mevcut ona bir şey diyemem. zaten kürtler'i aklama derdim de yok. ama tutup da bunların hepsi böyle denilip genelleştirmek ciddi ciddi türkçülük milliyetçilik bozkurt turan gök tengri ötüken vs. diye beyni sulanmış ciddi kısmı da hayatı görmemiş tecrübesi olmayan ama kendilerini dünyanın bütün sırlarını çözmüş sanan ergenlerden müteşekkil çoluk çocuğun goygoyları.
  4 2 ...
 • Valla ekonomik özgürlüğün olmadığı, ailenin eline baktığın sürece ha 18, ha 28 yaşında olmuşsun bir şey fark etmiyor.
  5 0 ...
 • Devletin eliyle oluşturulan istiladır. Bunları kardeş olarak gören enayi türklerin bir türlü inanmak istemediği istiladır. Kürdolara kardeşim diyen, kesinlikle bunları tanımıyordur.

  Bu istila, batı illerimizi ve ilçelerimizi olumsuz yönde etkilemiştir. Adamlar, güneydoğu'ya türkleri sokmuyorlar ve bu bölgeye kürdistan diyorlar. Güneydoğu'ya girebilmek için şehit veriyoruz. Çünkü pusu konusunda uzmanlaştılar. Fakat bunlar, batıya elini kolunu sallaya sallaya gelebiliyorlar. Hiçbir kontrol, denetleme falan yok. Enayi türkler, bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Ühühü kardeşik biz mi diyeceksiniz? Kaçak elektriğe bile bahane buluyorsunuz, buna mı bulamayacaksınız yani..

  Büyükşehirleri istila etmeye çalışıyorlar. Güneydoğu'yu nasıl mahvettilerse batıdaki şehirleri de mahvetme peşindeler. Bunların bastığı yerde ot bitmez. Adam 1000 kişilik aşiretiyle gelir, senin 10 bin nüfuslu ilçeni istila eder. Neden? Çünkü aşiretin kaybedeceği bir şey yok. Anında kendilerini bir olay için fena ederler. Türk'ün ise feda edebileceği bir şey yoktur. Türkler organize olamıyorlar. Bu, hem türklüklerinin yüzeyde kalmasından, hem de ulusal dayanışma olmadığından kaynaklanıyor.. Yaa ben milleti umursamıyorum filan fıstık.. S*kerler kardeşim. Yok öyle bir dünya. insanlar milletinden bağımsız olamaz. insanların karakterini, mensup olduğu millet de şekillendirir. Milletsiz olduğunu iddia edersin, gidersin başka millete yaltaklanırsın. insanlar, bir topluluğa mensup olmadan yapamazlar.

  Gittikleri şehirleri kürtleştiriyorlar. Kurallara uymuyorlar. Kızları taciz etme, insanın üstüne üstüne yürüme, hırsızlık, 20 kişiyle kavgaya gelme, liselerde bıçak çekme, insanları arkam var diye tehdit etme, cinayet, uyuşturucu kaçakçılığı, mafyalaşma, birbirine torpil geçme, kaçakçılık, pkk'ya para aktarma, haraç alma, fuhuş işleri falan hep bunlarda.

  Gittikleri yerlere asla uyum sağlamazlar. Aksine etrafındaki insanların onlara uyum sağlaması isterler. Gecenin bir vakti, şivan perver türküsü açarlar ve halay çekip dururlar. insanlara çok pis bir şekilde bakarlar. Bir de bunlar dayak yiyince bir kamyon adamla dönerler. Çok kincilerdir. Çocukları bile kavgacıdır bunların. Erkekleri aşırı derecede hızlı araba sürerler ve ağır abazandırlar. Evli olmalarına rağmen kızlara yiyecekmiş gibi bakarlar.

  Zaten kürt mafyaları, akdenizi ve egeyi çoktan istila etmiş durumdalar. Bu da devlet destekli. Bak sen şu yüce devletimizin işine. Turistleri taciz ederler ve turist sayısı azalıyorsa bunlar yüzündendir. Biliyorsunuz ki bu kekolar, az bir zaman önce hatay'ı cayır cayır yaktılar. Medya bunun pek üzerinde durmadı. Ermeni terör örgütü filan falan. Buna inanan dingiller, hâlâ var ne yazık ki..

  Buraya yazılacak çok şey var fakat ne yazsak da boş, türkler uyanmadığı sürece. Bunlara kardeşim dediği sürece.. Hele bu istila korkunç boyutlara bir ulaşsın, sizi o zaman göreceğim.. Hâlâ o politik doğruculuğunuzu konuşturabiliyor musunuz bakalım.. Ben küçükşehirde yaşamama rağmen bunları görebildiysem, siz büyükşehirde yaşamanıza rağmen bunları göremediyseniz sizde bir aptallık ve alıklık var demektir. Bana cevap yazacaksınız da, genelleme yapıyorsun iyisi var kötüsü var gibi saçmalıklar yazmayın. Mantıklı şeyler olsun.
  5 2 ...
 • seks falan diyen dangalaklar henüz bakir anladığım kadarıyla. aynı kişiyle belli bir süreden sonra yaptığınız seks artık bildiğiniz seks olmuyor. sevmek, sevilmek, ne bileyim sırf elin kolun biraz boşta kalsın da darlanma diye karşı koltukta otururken yanına çağırdığında gözlerinde çakan o ışıldama, küçük çocuk sevinci olabilir, yaptığı yemeği beğendiğinde yüzünde oluşan gülümsemenin dudağının kenarında yarattığı kıvrım olabilir, başını senin boynunun arasına sokup kalan bütün dünyayla bağlantısını kestikten sonra sana seni çok seviyorum diye fısıldaması olabilir... bir sürü şey olabilir, seks bunların tamamının ardından yarışı sonda tamamlar.
  11 1 ...
 • bundan dolayı mesleğe yeni atanan kişiler aşırı acemi ve beceriksiz oluyor. avrupa da staj yapan birisi işi en ince ayrıntısına kadar öğreniyor bizde ise gırgır muhabbet yapıyorlar.
  4 0 ...
 • adam yaşımdan çok psikotik ilaç kullanıyor sabahtan akşama kadar başka hap akşamdan sabaha kadar başka hap kafasında siz bu adamın dediklerini neden bu kadar şey yapıyorsunuz ben anlamıyorum.
  8 1 ...
 • yalnız sevgili rumeli, sonumuz osmanlı gibi olmaz.
  neden biliyor musun?
  osmanlı'nın son dönemlerinde, en zayıf olduğu dönemde, hasta adam olduğu dönemde dahi öyle yetişmiş, öyle liyakatli insanlar vardı ki, osmanlı'nın sonu geldikten sonra dörtbir taraftan işgal edilmiş vatanı kurtardılar ve osmanlı'nın külleri üzerinden yeni bir cumhuriyet yarattılar.

  defalarca muharebe tecrübesi olan paşalar, liyakatli eğitimciler, idealist sanatçılar, yaptıkları işlerin hakkını veren mimarlar, mühendisler, cebini düşünmekten ziyade milletini düşünen tıbbiyeliler...

  bunlar çökmüş osmanlı'nın enkazından bizleri kurtarıp bir ülke kurdular.

  şimdi çökmüş bir türkiye'den sonra aynı şekilde bu milleti ayağa kaldıracak liyakatli kadrolar var mı?

  sahte diploma sahibi olup devlet bankasında yönetim kurulu üyesi olan güreşçi mi kaldıracak bu milleti ayağa?

  yoksa pratisyen doktor olduğu halde başhekim olarak atanan partili doktor mu?

  kim bu ülkeyi yeniden kaldıracak?

  yahut bu ülke insanının imanını kim tazeleyecek?

  adil öksüz'ün doktora tezini imzalayan ali erbaş'tan bir rıfat börekçi çıkabilir mi?

  keşke sonumuz osmanlı gibi olsa.

  osmanlı düştüğünde hiç olmazsa bu milleti yeniden ayağa kaldıracak insanları vardı.

  ya akp türkiyesinin nesi var?
  10 1 ...
 • şüphesiz ki saraylar ülkelerin sembolleridir.

  örneğin britanya imparatorluğu dediğimizde aklımıza Buckingham Sarayı gelir.
  fransa'da aklımıza ilk gelen yer ise Versailles Sarayı olur.
  bunların almanya'daki benzeri Charlottenburg'dur.
  avusturya'daki habsburg hanedanının mirası ise ünlü Schönbrunn Sarayı'dır.

  ispanya'da zarzuela, italya'da Quirinal Sarayı, venedik'te dükler sarayı, moskova'nın kremlin sarayı, petersburg'daki winter palace, amsterdam'daki Koninklijk sarayı, brüksel'in palais royal'ı ilk aklımıza gelenlerden...

  haliyle biz de büyük bir imparatorluğun mirasçıları olarak saraylara sahibiz.

  topkapı sarayımız var...osmanlı'nın ihtişamını, kudretini hissettirir ziyaretçilerine...

  fakat osmanlı'nın başka sarayları da var ki, bu yukarıdaki ülkelerden bizi farklı kılar.

  zira bu diğer saraylar osmanlı'nın gücünü, ihtişamını değil, acizliğini, batışını temsil eder...
  çünkü bu sarayların tamamı borç parayla, tefecilerden alınan yüksek faizli borçlarla yapılmıştır.

  işte borç içinde yüzen osmanlı'nın, tefecilerden(rothschild vb) borç alıp yaptırdığı saraylar;

  1-dolmabahçe sarayı:
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2119372/+

  dolmabahçe sarayı yapılırken hazine boşaldı, bunun üzerine kırım savaşı bahane gösterilerek bu savaştaki müttefiklerimiz olan fransa ve ingiltere'den borç aldık.
  bu aldığımız borç osmanlı tarihinde alınan ilk dış borçtu...

  devlet tabi ki borçlanabilirdi...

  ama devlet dış borç alıp saray yaptırıyorsa da yıkılmaya mahkumdu...

  işte osmanlı hanedanı da ingiltere ve fransa'dan daha doğrusu rothschild'lerden aldıkları bu borç ile bu dolmabahçe sarayını yaptırdılar.

  sonra...
  sonra kırım'daki şehitlerimizin aziz hatırasından dahi utanmadan bu saraya taşındılar.

  dolmabahçe'ye taşındılar taşınmasına ama, iş bitmedi.
  buraya taşınır taşınmaz eski çırağan sarayını yıktırıp yerine yeni çırağan sarayını yaptırmaya başladılar.

  2-çırağan sarayı:
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2119373/+

  bu görkemli saraya tam 2.5 milyon altın harcayarak bugünkü haline getirdiler.

  çırağan sarayı yapılırken padişah ve halife efendimiz hiç zorlanmadı.
  çünkü istedikleri her an dış borç alabiliyorlardı.

  kasada para hiç bitmiyordu!!!
  istedikleri anda çil çil altınlar geliyordu yurt dışından.
  tabi bu altınların gelmesinde rol oynayan elçileri komisyoncular falan alayı ihya oluyordu.

  "eee, inşaat demek istihdam demek yüzlerce işçi falan ekmek yiyordu bu inşaatlarda" diye düşünenler olacaktır.
  bu inşaatları ermeni balyan ailesi'nden mimarlar yaptı, çalışan işçilerin alayı da bunların tayfasındandı zaten, bizim gariban türkler ancak yarım kuruş amele yevmiyesine karın tokluğuna çalışıyorlardı sabahtan akşama kadar...

  lakin çırağan sarayı'nın inşaatına başlayan abdülmecid burayı bitiremedi. yerine gelen abdülaziz sarayı bitirdi ve buraya taşındı.

  her neyse...
  osmanlı'nın yaptırdığı bu saraylar öyle görkemli, öyle muhteşemdi ki, alman imparatoru çırağan sarayını gezerken işlemeli bir kapının önünde durmuş ve kapıya dakikalarca hayranlıkla bakmış, abdülhamid de kayzer'in bu imrenmesine dayanamamış, kapıyı söktürüp paketletmiş ve kayzer wilhelm'e hediye etmiş.
  hediye kapıyı alan kayzer wilhelm öyle bir sevinmiş, öyle bir sevinmiş ki bu sevinç enstantanesinden sayfalar dolusu tefrika çıkar...

  3-çifte saraylar:
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2119375/+

  dolmabahçe sarayını yaptıran abdülmecid oraya taşındı haliyle.
  lakin kızları münire sultan ve cemile sultan için de birer saray yaptırmak istedi. "battı balık yan gider" düşüncesiyle ve bir kanun hükmünde kararname çıkararak kızları için çifte sarayların inşaasına başlandı.

  yukarıda görselini paylaştığımız fındıklı'daki bu çifte sarayların mimarları kimdi dersiniz?
  tabi ki balyan ailesi...

  4-adile sultan sarayı:
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2119376/+

  şimdi halife-i ruyi zemin abdülmecid han hazretleri kendine dolmabahçe sarayını, kızlarına da çifte sarayları yaptırınca, kızkardeşi adile sultan kıskanıp üzülmesin diye ona da bir saray yaptırmış tabi.

  sarkis balyan'a derhal talimat vermiş ve kandilli'deki bu sarayı kızkardeşi için yaptırmış.

  ne kadar da ince ruhlu ve düşünceli bir abi...

  tabi bu sarayın da borç parayla yapıldığını yazmama gerek yok sanırım.

  5-beylerbeyi sarayı:
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2119377/+

  çırağan sarayını bitiren abdülaziz, buradan anadolu yakasına bakarken şok oldu...
  anadolu yakasında hiç padişahlık sarayı yoktu(!)...

  tek adam olmanın verdiği rahatlıkla derhal bir kararname çıkardı ve balyan ailesi'ne anadolu yakasındaki bu sarayı yaptırdı.

  neyle? tabi ki borç parayla...

  6-büyük mabeyn köşkü:
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2119378/+

  tabi hep boğaz kenarında saraylar falan yaptırmak sıkıcı olmuştu artık.
  biraz doğa ve yeşilin tadını çıkarmak da istiyordu halife-i ruyi zemin hazretlerimiz.

  işte bunun için birazcık daha borç para alındı ve abdülaziz döneminde yukarıdaki büyük mabeyn köşkü yapıldı.

  köşk ya, saray bile değil. ne nankör insanlarsınız.
  burayı yapan da balyan ailesiydi tabi...kolin limak cengiz makyol özaltın yoktu ama balyan ailesi de 5 kişiydi. ne tesadüf...

  7-yıldız sarayı:
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2119379/+

  neyse...abdülaziz gitmiş, yerine 5. murat gelmiş, o da gitmiş yerine abdülhamid gelmişti.
  lakin abdülhamid, ard arda 2 darbeye sahne olan dolmabahçe sarayına yerleşmekten çekinmiş yeni bir arayışa girmişti.
  işte bu yüzden eski bir saray olan ve bir üstteki büyük mabeyn köşkünü de içinde barındıran yıldız sarayını tamir ettirdi, yeni binalar inşa ettirerek burayı saray olarak kullanmaya başladı.

  tabi ki burayı yapan da balyan ailesiydi ve abdülhamid de bu işler için yine borç para kullanmıştı.
  ***************************

  osmanlı tabi ki de sadece saray yapımıyla kalmamıştı.
  alınan dış borçlarla köşkler, kasırlar da yapılmıştı yine bu dönemde.

  bunlardan bazıları;

  *maslak kasrı-2. mahmud döneminde başlanmış, abdülaziz döneminde ilaveler yapılmış.

  *ıhlamur kasrı-abdülmecid dönemi-balyan ailesi.

  *beykoz kasrı-abdülmecid dönemi. (bak bu borç parayla yapılmamış, kavalalılar tarafından hediye edilmiş. beleş yani)

  *üçüncü sadabad sarayı-abdülmecid dönemi-balyan ailesi.

  *küçüksu kasrı-abdülmecid dönemi-balyan ailesi.

  *çit kasrı-abdülaziz dönemi.

  *hatice sultan yalısı-2. abdülhamid dönemi.

  tabi bunların dışında başka köşkler de var.
  istanbul dışında yapılan av köşkleri falan...

  ne güzel dünya...
  kış için kışlık saraylar, yaz için yazlık saraylar.
  kızkardeşe, damatlara ayrı ayrı saraylar.
  ava gidilecek, pikniğe çıkılacak ayrı ayrı köşkler kasırlar...

  ama hepsi borç parayla.

  peki bu saraylar yapılırken ümmet ne yapıyordu?
  "halife efendimizin sarayı ne kadar muhteşem, bütün dünya bizi kıskanıyor" diyordu tabi ki...

  ve bakınız ne acıdır ki, osmanlı'nın iflasının açıklandığı muharrem kararnamesi de borç parayla yapılan saraylardan birinde(yıldız) açıklanmış nihayet...

  ve bugün...
  bugün ne yazık ki ülkemizi yönetenler osmanlı'nın yaptığı bu hataları görmezden gelip aynı hataları yapıyorlar.

  saray merakı yeniden hortladı.
  osmanlı'dan bize miras kalan pek çok saray varken, ankara'da cumhurbaşkanlığı köşkü varken, büyük bir saray yapıldı.
  yetmedi biri marmaris'te biri ahlat'ta olmak üzre iki saray daha yaptırıldı ve bu yeni yapılan 2 saray ile ve ankara'daki sarayın bakım onarım giderleri ile cumhurbaşkanlığına yeni araç alım ve kiralamaları için sadece bu sene zarfında toplam 448 milyon 600 bin lira harcanacak...
  (bkz: 2021 yılı cumhurbaşkanlığı yıllık programı)

  keşke tarihten ders çıkarmayı öğrenmiş olsaydı bizi yönetenler...

  #tarih
  19 6 ...
 • elit kesimdenim, allam çoh mutluyum.

  ulan bırak tiktok'u bende hiçbiri yok. hatta 2 yıldır akıllı telefon kullanmıyorum. niye? sürekli kırdığım için. düşürmekten falan da değil, hiç telefon düşürmem ama sinirlendiğimde elimdeki ilk şeyi duvara çakarım. bir kez daha telefon almak da 1000-1500 lira demek ve 2-3 ay sonra parçalayacağım bir şey için bu para verilmez. ilerleyen zamanlarda çöpe atabileceğim bir param olursa belki düşünürüm. çok da elzem bir bok değil.

  facebook hesabım 2012 yılında kapatıldıktan sonra sözlükten başka hiçbir internet sitesi ve uygulamayı kullanmadım. instagram ve twitter mevzularına hiç dahil olmadım. bir kaybım oldu mu? hayır.

  biz şimdiki neslin teknoloji görgüsüzlüğünü yıllar önce gayet de asil ve görgülü bir şekilde yaşadık.

  beynini komidinin üzerine koyup da instagrama girip saçma sapan adına hikaye denen saçmalıkları atan bok torbaları, sizi hayata baktığınız pencereden atmak istiyorum.
  3 0 ...