• kurabiye kokusu

Tüm evi buram buram bir lezzethaneye çeviren huzurlu kokudur.

Yemek kokan evlere mesafeli dursam da, kek ya da kurabiye kokan evlere bayılıyorum.
    Sanki mutlu evlermiş gibi bir izlenim bırakıyor bende, hoşuma gidiyor.
    10 1 ...
  • flat head

563.
  • Cinsiyetim merakını pek celbetmiş kadrolu, kallavi meriç.
    Ulan pişmaniyeye döndün hâlâ sözlükten düşürme peşindesin.
    He merakını gidereyim, kadınım, kadınım da taktiğin çok eskidi be koç; öyle saç çekip sonra yan yan yürümeler.
    Güncelle kendini biraz.
    Güncel versiyonun da yerinde sayan versiyonun da fersah fersah uzak olsun tabii, bu kısmın da altını kalın kalın çizelim.
    17 7 ...
  • bir çift güzel göze bakarak rakı içmeyen milyonlarca insan var şu dünyada.
    yazık onlara...
    çok acıyorum...

neyse, bu gece de böyle. (son dinozor abiyi 2 gündür bekliyorum arap şükrü'de, gelmeyecek sanırım)
    içmedeyiz uludağ sözlük

bir gün beni Ararsan bak ruhuna...
    Çünkü sen, çölüme Yağmur oldun, Sen geceme gündüz oldun...
    11 1 ...
  • çomarların anlayamayacağı, lakin bizler için büyük anlamlar içeren mesajdır...
    sosyal medyada kendisine gelen teşekkür mesajları sonunda o da bir cevap yazmak zorunda hissetmiş.
    yaptığı şey konusunda tevazu göstermiş ve mesajını "sadece harbiyeliyim..." diyerek bitirmiş.
    albay önder irevül den türk milletine mesaj

"sadece harbiyeliyim..."
    sadece 2 kelime ile çok şey ifade etmiş aslında.
    harbiyeli olmayı, harbiyeli ruhunu hala unutmamış ve bu bilinçte olan subayların varlığından haberdar olmak bize güç ve moral verdi.

teşekkürler albayım.
    biz gereken mesajı aldık.

herkes şunu bilsin ki;
    (bkz: 1283 içimizde)

hepimiz harbiyeliyiz. yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız...

albay önder irevül den türk milletine mesaj
    8 4 ...
  • Şu sol başağın haline artık bir bakmaları gereken rütbeli insanlar. illa ananıza mı sövelim arkadaşlar, bakın diye. Sözlük mü jinekoloji polikliniği mi belli değil ulan. Bu kadar piç nasıl burayı mesken belledi onu da anlamıyorum.

Oğlum bu siteye çocuklar giriyor, genç kızlar giriyor, teyzeniz giriyor, anneniz akşam vakti gizli gizli yorganın altından giriyor. o başlıkları açarken hiç mi yüzünüz kızarmıyor lan hastalıklı piçler?

Oğlum millet görünce soruyor bu ne diye, uludağ sözlük diyemiyorum. Bir site diyorum rastgele girdim. Merak edip girse yüzüne bakamam, bildiğin genelev.
    11 1 ...
  • ortalama bir solcu veya kemaliste göre bir hristiyan göz dağı vermek için 50 müslümanı öldürüp türkiyeye posta koyarsa suçlu o hristiyandır. Ama bir müslüman çıldırıp 3 hollandalıyı öldürürse suçlu dünyanın her yerindeki müslümanlar ve devletleridir. Sadece çomar dediklerinden oy istedikleri zaman bunu birazcık kısık sesle söyler.
    Birisi bana ortalama solcu veya kemalistle george bush arasındaki farkı anlatsın aq.
    5 5 ...
  • ortalama bir solcu veya kemaliste göre bir hristiyan göz dağı vermek için 50 müslümanı öldürüp türkiyeye posta koyarsa suçlu o hristiyandır. Ama bir müslüman çıldırıp 3 hollandalıyı öldürürse suçlu dünyanın her yerindeki müslümanlar ve devletleridir. Sadece çomar dediklerinden oy istedikleri zaman bunu birazcık kısık sesle söyler.
    Birisi bana ortalama solcu veya kemalistle george bush arasındaki farkı anlatsın aq.
    5 5 ...
  • bu memleketin topraklarında kanlarını döken ingiliz, fransız, avustralyalı, yeni zelandalı, hintli kahramanlar!
    burada, dost bir vatanın toprağındasınız. huzur ve sükun içinde uyuyunuz. sizler, mehmetçiklerle yanyana koyun koyunasınız.
    uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar! gözyaşlarınızı dindiriniz. evlatlarınız bizim bağrımızdadır.
    huzur içindedirler ve rahat uyuyacaklardır. onlar bu topraklarda canlarını verdikten sonra, artık bizim evlatlarımız olmuşlardır.

mustafa kemal ataturk
    —-

bir de cumbaba recepin ettigi lafa bak. ulan insan kendinden, milletinden utanmasa ulke kurucusunun yukaridaki sozlerinden utanir da boyle asagilik laflar etmez.
    9 3 ...
  • cumburlop ittifakı'nın iki büyüğü recep tayyip erdoğan ve beka reis devlet bahçeli'nin yaptığı şey.

bu ikisi diyorlar ki mansur yavaş istifa etsin.

peki madem neden önce suçu sabitleşmiş, hükmü verilmiş olan kendi adayınız hüseyin sözlü için aynı çağrıyı yapmıyorsunuz?

türkiye cumhuriyeti bir hukuk devletidir biliyorsunuz değil mi?

(bkz: masuniyet karinesi) diye bir kavram vardır hukukta.
    nedir bu masuniyet karinesi?
    "suçluluğu kesinleşene kadar herkes masumdur" anlayışıdır.

ilkeli, hukukun üstünlüğüne inanılan bir ülkede bu masuniyet karinesi uygulanır.

şimdi, günlerdir ankara bşb adayı mansur yavaş hakkında iddialar dolaşıyor.
    iddiaların çirkinliği, düzmece olduğunu bir kenara bırakalım.

bir hukuk devleti olan türkiye'de daha suçu ispatlanmamış, kesinleşmemiş bir adamı "suçlu" olarak yaftalayamazsınız.

gelelim cumburlop ittifakı'nın adana bşb adayı hüseyin sözlü'ye.
    hüseyin sözlü'nün evvelce ceyhan belediye başkanlığı yaptığı dönemde hakkında açılan soruşturmadan dolayı almış olduğu kesinleşmiş 5 yıl hapis cezası bulunmakta...

--- spoiler ---
    adana büyükşehir belediye başkanı hüseyin sözlü, ceyhan belediye başkanlığı yaptığı dönemle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında "edimin ifasına fesat karıştırma, rüşvet almak, vermek ve rüşvete aracılık yapmak" suçlarından yargılandığı davada 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
    https://www.ntv.com.tr/tu...di,c8nO9qk9Lki_gjPHIKRbZA
    --- spoiler ---

mahkeme hükmü vermiş, dosya yargıtayda halihazırda.
    üzerinden 2 seneden fazla süre geçmiş.

normalde bu tip dosyalar yargıtayda 1.5-2 sene içinde karara bağlanır. (yanlışım varsa avukat arkadaşlar uyarsınlar)

şimdi, adam cumburlop ittifakı adayı olduğu için, yargıtay'daki dosyası sümen altı edilmiş.
    sanırım dava dosyasını ceza zaman aşımına uğratmaya çalışıyorlar.

böyle bir hukuk devleti olur mu?

sayın beka reis, devlet bahçeli çıkmış diyor ki, "mansur yavaş adaylıktan geri çekilsin..."

peki sayın bahçeli, aynı sözleri kendi adayın hüseyin sözlü için neden söylemiyorsun?

bir yanda hakkında tek mahkeme kararı olmayan mansur yavaş, diğer yanda 5 sene kesinleşmiş hapis cezası olan hüseyin sözlü.

hani adalet nerede?

daha ne kadar iğrençleşeceksiniz çok merak ediyorum?
    14 2 ...
  • geçen hafta vuku bulan durum.

deniz yolu ile bir yere gitmem gerekiyordu kaçak olarak. bir gemi ile anlaştım. bindim içinde 3-4 kişi vardı. bir tane de türkçe bilmeyen bi kadın vardı. o adamların içinde ne işi var anlamadım ama sanırım eskorttu. sonra odaya biri daha geldi. bir baktım erkan can. geminin kaptanıymış. bunlar sürekli her akşam içiyor, ot çekiyor. her halde başları dertteydi kadınla ilgili. gemide bir boksör vardı. tüm bu işi o açmış başlarına. erkan can en son şey diyordu ben gemiden ayrılırken. ''kafamın içinde filler sikişiyor''. eyvallah abi dedim ayrıldım oradan. değişik bir hafta sonuydu benim için.
    7 0 ...