• Kardeş sende tam bir popçu ışığı var. Albüm kapağı gibi poz vermişsin.

  Albüm ismi: dudaklarının hapsindeyim
  9 0 ...
 • güldürür.
  diktatörlüklerde sırada herkes olabilir.
  üç büyük ve köklü ilden bahsediliyor burada; sonradan il olmuş kasabalardan değil.
  milyonlarca seçmeni hiçe saymak, tercihlerini terörist ilan etmek hayra alamet değil.
  madem mızıkçılık yapacaksın hiç seçim yapma. masrafları vergi mükelleflerine ödetme.
  6 1 ...
 • Hapse girdiğinde meşhur olmayan ferdi tayfur vardır. Tesadüf bu ya TRT canlı yayın ekibi yılbaşı programı için hapishaneleri gezip mahkumlarla röportaj yapmaktadır. Ve mikrofon ferdi’ye Uzatılır. Ferdi yanık sesiyle bir türkü patlatır, tüm Türkiye dinler. Özellikle kendisine kelek yapmış sevdiceği dinleyip ağlar. Artık hapiste meşhur olmuş bir ferdi Tayfur vardır.
  5 0 ...
 • hiç kimse seçilmişti edebiyatı yapmasın. sen terörist zülküf gezen’in cenazesine gideceksin, pkk’nın ilk silahlı eylem yıldönümüne katılıcaksın, öldürülen terörist ismail özden’i savunacaksın, terör ile iltisakı olanları belediyede istihdam edeceksin, halkın kendi rızasıyla yaptırmaya başladığı camileri yıktıracaksın, sonra devlet kayyum atayınca hoplayacaksın. hoplama rahat ol, otur yerinde.
  6 1 ...
 • ritüel şeklinde ilerleyen, birbirini takip eden klişelerdir.

  ferdi hapisten çıkar eve döner, karısıyla mutlu mesut yaşarken, en yakın arkadaşı ferdi'nin karıyı düdükler. ferdi arkadaşını öldürüp, tekrar hapse girer ve film biter.

  ferdi hapisten çıkar eve döner, bir ustanın yanında çıraklık yapmaya başlar, cebi para görür. mahalledeki bir kıza aşık olur, evlenir ve karısını tüm mahalle düdükler. ferdi bunların hepsini öldürüp tekrar hapse girer.

  ferdi bu sefer hapiste değildir, ilginç bir biçimde. bir kadına aşık olur, nişanlanır ve karısını düşmanı düdükler. ferdi, bu adamı öldürür ve hapse girer.

  mutlaka ferdi ya hapse girer, ya hapisten çıkar. ve mutlaka karısını, sevgilisini en yakın arkadaşı ya da düşmanı düdükler.
  17 1 ...
 • malumun ilanıdır. devamı da gelecek gibi. buradaki en koyu muhalif yazarlardan birisi olsam bile bu olayda hükümet sonuna kadar haklı. belediyenin kaynaklarını terör örgütüne kullanan, belediye işçilerini terör örgütü mensuplarından seçen ve belediyeye siyaset ile politika ile bürokrasi ile hiçbir alakası olmayan tiplerle "eş başkanlık sistemi" getirenlerin "türkiye cumhuriyeti" devletinde böylesine makamları işgal etmeleri saçmalık.

  seçimden öncede böyle olacağı belli idi. yöre halkı böyle olacağını bile bile neden hala bunları seçti hiç bilmiyorum. istanbulda, ankarada, izmirde, bursada vs yaşayanlar olarak orada yaşayanların psikolojilerini anlamamız mümkün değil. ha neden seçim yapıldı orada derseniz onuda bilmiyorum. gereği yerine gelsin diye seçim yapılmış belli ki. seçilenler de bunun olacağını bile bile hala neden terör örgütüne destek verirler anlamak mümkün değil. nereden baksan tutarsızlık.

  bir de diyarbakır, mardin ve van ile alakalı olayda hala "ekrem başkan"a laf atmaya çalışmak nasıl bir mallıktır çözmek mümkün değil. çok acıtmış 23 haziran seçimleri belli ki bu kuyruk/g.t acısı 4 senede çıkmayacak belli ki.
  14 4 ...
 • --spoiler--
  diyarbakır, van ve mardin büyükşehir belediye başkanları görevlerinden uzaklaştırıldı. 3 büyükşehir belediye başkanlığı binası da polis çemberine alındı.

  buna göre, 3 kentin hdp'li belediye başkanı görevden uzaklaştırıldı ve yerlerine başkan vekilleri görevlendirildi

  içişleri Bakanlığı'nın açıklaması şöyle:  

  "Son yıllarda teröre karşı yürütülen kararlı mücadele sonucunda büyük bir acziyete düşen PKK/KCK terör örgütü ve uzantıları; bazı belediye başkanları aracılığıyla belediyelerin imkânlarını illegal amaçlar için kullanmışlardır."

  --spoiler--

  https://www.ntv.com.tr/tu...on,tj4T5rmro0GVkz2GtH3huQ
  1 1 ...
 • 40 yıllık ateistim bunu ben bile açıklayamam dicem ama açıklamıştım.
  (bkz: uyuşturucu/#41983702)
  medya ne verirse onu alıyor işte. ilkel kabilelerdeki kadınların çıplak gezmesinden sağlama yapabilirsin.
  1 0 ...
 • amed

  217.
 • amk insanlar yaşadığı yere kendi ismini veremeyecek mi? orada bir referandum yapılsın sonuç ne çıkarsa o olsun bu ne tantana lan? isterse orasının adı lahmacun olsun size giren ne amina koyim yüzyıllardır orda yasayandan daha mı iyi bileceksiniz ismini?
  gören de Diyarbakır in ismi Amed olunca Kürdistan kuruldu sanacak amk.

  Cunda adasi var ya hani, oranın ismi alibey adası olarak değişti yıllar önce.. siz oraya Cunda diyince farklı bir yerin mi oluyor? ne amip insanlar var amk.

  t: Diyarbakır'daki insanların kendi şehrine verdiği isim
  1 10 ...
 • türkiye

  3788.
 • BULUNDUĞUN KONUMUN HiÇBiR ÖNEMi YOK
  peki biz niye hep bunu aksini söylüyoruz çünkü;eylem gerçekleştirmekten ziyade konuşmayı seviyoruz. çok özenilen avrupa ülkelerinden eksiğimiz de bu değil midir? ciddi ciddi bu ülkeyi kalkındırma geliştirme fikri barındıran kaç insan var, bu nitelikteki insanlarımız maalesef yurt dışında ki şartların daha iyi olduğu fikriyle göç ediyorlar peki bu nitelikli insanlar yut dışına hizmet ederlerse bu ülkeyi kimler düzeltecek....cevap vereyim kimse. ve ortamda karşı durabilecek güçte nitelikli nüfus görmeyen yöneticiler ve benzeri mevkidaşları herşeyi kendi çıkarlarında kullanıp tüm olanak ve imkanları yiyip her şeyi tüketene kadar bu böyle devam edecek sonunda ise kendi kendini yemiş bir ülke olarak savunmasız birşekilde ortada kalıcaz. bulunduğumuz durumlardan sadece şikayet ediyoruz ve sadece şikayet etmek hiçbir zaman işe yaramamıştır. özenilen bir ülke konumuna gelmemize engel olan tek şey biziz. ne ortadoğu ülkesi olmamız ne yaygın müslüman nufusu ne de başka etkenler kendimizi kandırıp oraya buraya sallayıp cahillik ve tembellik içinde savruluyoruz maalesef.
  2 1 ...