• Türkçe okumak dine girmenize vesile olabilir. Çünkü muhtemelen daha önce gerçek dini bilmiyor ve Allah'a şirk koşuyordunuz. Allah'ın sözü olan Kuran sizin imdadınıza yetişti ve sizi karanlıklardan aydınlığa çıkardı ve sizi şirk bataklığından kurtardı. Birkaç sünni meallerde tahrifat yapıyor diye Allah'ın nuru sönecek değil.

Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için kuluna kanıt içeren açıklayıcı ayetleri indiren O'dur. Kuşkusuz Allah, Çok Şefkatli'dir, Rahmeti Kesintisiz'dir. (Hadid Suresi 9.Ayet)
    3 0 ...
  • Üzerime yeni inmiş olan meleğin şokundan fazla bir şey hatırlamıyorum.
    0 0 ...
  • Pazartesi gününe dair bir mesajdır. Gününüz mutlu ve süper geçer umarım.
    0 1 ...
  • Anlatılmak istenen şudur ;

Her x vücuda bir darbe olacak şekilde ;

Ya x sen x ne x yaptın x Allah'ın x cezası x seni x gebertirim!!!
    6 0 ...
  • o gerçekleştirememem için bin takla attığın, psikolojik eziyete maruz bırakarak yıkmaya çalıştığın hayallerim var ya, işte hepsini çatır çatır gerçekleştireceğim. senin bana hakaret etmek için bir fırsat olarak gördüğün sıkıntılarım var ya, işte onları tek tek aşacağım. senin o leş egon karşısında diz çöktürmek istediğin özgüvenim var ya, işte onu senin o pis ellerinden kurtarıp alacağım. sana zamanında gösterdiğim saygının, hoşgörünün, müsamahanın, susmalarımın, alttan almalarımın kıymetini bilemedin. şimdi de ben sana o saygıyı, hoşgörüyü, müsamahayı göstermiyor; alttan almıyor ve susmuyorum. allah ne beni sana ne de seni bana muhtaç etmesin. seni seven bulunduysa beni de bulunur, sen birilerinin hayatına sığdıysan ben de sığarım, sen ne kadar akıllıysan en az o kadar akıllıyım. fantezi dünyanda kendini nereye koyduysan orada ben de varım.
    1 0 ...
  • Sekizinci nesil yazar. Halen yazar diyorum çünkü cidden silik demek içimden gelmiyor. Neden silik oldu? Bir aktroll yüzünden. Galatasaray’a hakaret eden ve ona karşılık verdiği için. Bu adil mi? Bence hiç değil. Vicdanlar temiz mi? Onu da hiç sanmıyorum. Bir insanı özellikle bu sözlüğe yıllarca önem vermiş, emek vermiş birini silik yapmak bu kadar kolay mı ya? Ulan yeri geliyor evdeki temizliği yapmıyoruz, kendimize vakit ayıramıyoruz sırf burada yazarlık yapabilelim, eğlenelim, eğlendirelim diye. Bu adam da yıllardır buraya emek veriyordu. Sonuç ne oldu? Bir aktroll yüzünden silik oldu. Değer mi? Hiç ama hiç sanmıyorum. Azıcık adalet istiyoruz anasını satıyım çok şey istemiyoruz ki! Yazarlara eşit davranmak zor olmamalı. Egonuzu pek tatmin edemiyoruz orası kesin ama size bu kadar peşkeş çeken biri de yarın öbür gün başkasının egosunu tatmin etmek için sizi harcar zira bu tür insanlar, yani nabza göre şerbet veren insanlar her zaman tehlikelidir.

Neyse, fazla yazmayacağım. Zaten anlamazsınız ki. Şuraya da ekşi sözlük entrysini koyayım.

alkolik oldum
    Tekrar diyorum, yazıklar olsun!
    6 6 ...
  • Derdi tasası olmayan 7/24 kız nasıl ayarlanır, kızlar şu tiplerden hoşlanır, cinsellik bu konular dışında bir bok bilmeyen kişilerden oluşur.

- Suriye'de sözde devlet kuruluyor.
    - Ekonomimiz berbat
    - Abd çözüm sürecine dönülüp, Suriye'den tamamen çekilme konusunda baskı yapıyor.
    - Ülkemiz hiç olmadığı kadar kötü döneme girebilir.

Siz halen burada kız derdinde olun.
    6 1 ...
  • Masterchef adlı programa Uğur adlı bir yarışmacıyı alıp 10 yıl önceki entrylerinden dolayı twitterdan diskalifiye ettiğini duyurup, programında reyting rekorları kıran; sonra çocuğun pişman olup hıçkıra hıçkıra ağladığı dakikaları da programında yayınlayarak reytingini ikiye katlayan kişi. bu kadar işte. başka bir şey de değil.
    13 1 ...
  • Ben yedinci nesilim..

Uzun süredir ara ara giriyordum sadece sözlüğe. Troll hesaplar ve bu hesaplara müdahale etmeyen yönetim yüzünden. Sol tarafta yazacak başlık kalmamıştı. Yaş ilerleyince sola bakınca "bu ne amk?" demekten alamıyordum kendimi.

Vesile bu oldu demek ki. Bende gideyim artık. Top koştursun yönetim troll ve ergenlerle. Kalan herkes sağlıcakla kalsın.
    7 1 ...
  • Arkadaşlar kusura bakmayın ama kendisi daha bir sene önce haksız çaylaklar atıyordu ve eleştirdiği sözlük yönetimindeydi? Sadece tanıdığınız insanlara haksızlık yapıldığında mı başkaldırıyorsunuz? Hahaha umarım başkaldırınız işe yarar da sözlük düzelir. (bkz: swh)
    8 0 ...