• sabah erkenden kalkıp mahallenin kilisesinde koroda ilahiler söylemek. allahtan müslümanız da böyle bir derdimiz yok.

  selam ve dua ile
  2 0 ...
 • komünizm

  1430.
 • Komunal yasami esit tutmak icin yine bir yoneticiye dayali sistem. Demokrasiye gectiginde insanlar suistimal edecegi icin bilincli dikta rejimi de denilebilir.

  Castro, stalin, tito. Hepsi askeri uniformaliydi hatirla. Yani iyi bir diktatore ihtiyac duyar komunizm. Yoksa insanlar kendi kendilerine asla dogru paylasima ulasamaz.

  Gelsin eksiler.
  1 0 ...
 • Kız değil,kadın olucak ilk başta;Türk kadınına ne kadar hakaret varsa ediyorsunuz lafta namus düşkünleri kadın olsanız herkeze verirdiniz tabii...Türk kadınları verse orospu vermeseler Kezban anneniz neydi acaba hangi kategoriye giriyor çoğunuzun annesi ev hanımı değil mi?
  Çalıştırmaz eve kapatırsınız çoğunuz kıskançlıktan,okutmazsınız mesela bir kız çocuğunu,ama siz yinede yok eğlenirken kaşar olsun evlenirken bakire olsun istersiniz.
  O kadar Türk kadınını yericenize gidin evlenin bir Japon ile Türk kadınları sizi haketmiyor haklısınız,daha iyilerini hak ediyor.Sizin gibi zihniyetleri fahişe,çürümüş vs... anca bu kadar dar kafalıdır ve bu yüzdendir bu kadar çelişki içinde olmanız gidemezsiniz bir yol ileriye anca Kezban diyin.
  4 1 ...
 • bu gün aklıma geldi güldüm gene kendi kendime. size bir anımı anlatayım.

  izmirde öğrencilik yıllarım. ben bir barda çalışıyorum, ev arkadaşım gece klübünde. haliyle ben daha erken çıkıyorum. eve önce gittim. barın dolabından da allah affetsin iki bira çıkardım. sigaramda var dünden. nasıl yorgunum.

  eve geldim hemen göstermelik bi duş. bi şort geçirdim götüme yaz zaten direkt salona koltuğuma. kitap okurken uyuklayacağım. en sevdiğim uyuma türü. bir kapak aldım. sonra bir tane daha aldım. uzattım bacaklarımı sehpaya açtım kitabı okuyorum. telefon çaldı ev arkadaşım arıyor.

  -haaa
  -evde misin?
  -aynen
  -tamam. klinikten kızlar gelecekler bu gece bizde kalmaya.
  -klinik mi? ne kızı?
  -ortada bişey bırakma işte.
  -iyi. bira al gelirken ben iki tane aldım. yetmez.
  -olum takılmaya değil uyumaya gelicekler yorgun kızlar.
  -kitleme beni tamam. nabıyosanız yapın.

  telefonu kapadım kitaba döneceğim dönemiyorum. aklımda ''klinikten kızlar gelecek'' cümlesi var. lan diyorum doktor mu gelecek, hemşire mi gelecek, bu saatte niye gelecek, nöbeti falan yokmu bunların diye düşünüyorum. merak kötü bir virüs.

  küfrede küfrede malzemeyi toparladım. üzerime bi tshirt geçirdim. geldim gene oturdum koltuğuma.hemen hemen bir saat sonra sokağa bir taksi girdi kapının önünde durdu. iki kapı sesi duydum. akabinde zil çaldı. gayri ihtiyarı kapıya gittim açtım.

  kafamda meymenetsiz, ufak tefek, şişman gözlüklü beyaz önlüklü hemşireler var. hemde takılmıyorlar. işinde gücünde kızların bizim evde ne işi var aq diyorum ev arkadaşıma sövüyorum. nerden buluyor böyle tipleri falan diyorum. sikerim yatar uyurum ben yeaaa diye içimden geçiriyorum.

  moruk kapıyı bir açtım.
  cidden iki tane hemşire var. ama ne hemşire. öffff.
  sözlük yazarlarının söylemek istedikleri
  karşımda bi böyle bir şey var. birde bunun esmer modeli.

  -siktir.*
  ağzımdan bu çıktı. şaşkınlığım zaten bariz. doğum günüm falan da değil. hani olayın anlaşılır bir tarafı yok. kızlar güldüler halime. ben ev arkadaşıma sövüyorum. acaba nasıl bir filmin içine düştüm bu kez diye olayı sorguluyorum. lan götümde don yok don. kazara kaldırsam bu utançla nasıl yaşayacağım?

  kızlar içeriye geçtiler. bende nolur nolmaz diye don giymeye gittim. ama nasıl sövüyorum. allah kitap indiriyorum küfür literatürüm geniştir.

  merhaba ben hale merhaba ben jale faslı geçtikten sonra kızlardan hale olanı ne içiyordun? diye sordu. dolapta bira var biraz dedim. çok bira içtik canım ya dedi. başka ne var? sırıtıyor birde şeytan şeytan. bende güldüm sana ne lazım? diye sordum.

  etik olmayan ve ahlaka mugayyir illegal şeyler yaşandı bi 10 dakka.

  siz dedim nasıl bir klinikten geliyorsunuz?

  bebeğim. dedi. clinic. gece klübü olan. bu gece oranın pr'ı için ajanstan gönderdiler. dedi.
  heee cliinic diyebildim.
  https://youtu.be/DzZe6YZ-JVw?t=1m40s

  ----

  uzuuuun bir sessizlik oldu sonra. hiç konuşmadık. hatta ben kızlara bakmadım bile. yere baktım hep.

  biz dediler çok yorgunuz. bütün gece ayaktaydık dediler. tabi dedim haklısınız zor. sonra her medeni ve dini bütün insanın yapacağı şeyi yaptık. ben evi terkettim. anahtarları da verdim. bir şey lazım olursa ararsınız dedim. ararsınız dedim ama numaramı katiyen vermedim. üzerime pantolon giydim. o akşam ben ardalarda kaldım. kızlarada sıkı sıkı tembihledim. bakın dedim benim yatağımda yatmayın. kız arkadaşım var kızar dedim. salonda yattılar zaten. bende ardalarda kaldım o gece. işte o ardalardayım playstation oynadık bütün gece dediğim gece varya. o gece işte.

  nitekim öyle beyler. nolur nolmaz.

  ardalarda kaldım demiş miydim?
  2 0 ...
 • Tüm işler tamamlandıktan sonra yapılacak olandır.
  En güzeli arkada tek bir düşünce bırakmadan gitmektir, yoksa bir boka yaramaz.
  4 0 ...
 • lucy

  316.
 • filmin finalini bol efektle geçiştirip, izleyiciye biraz da aptal muamelesi yapan, sayı ve harfler aslında yoktur, tek geçerli şey zamandır muhabbeti yapıp üzerine "beynin "yüzdesel" kullanım senaryoları" ile resmen taşak geçen bir yapım.

  hani bazı filmler vardır izlersin ve izledikçe filmi sindirir, her şeyi bilmiş olmana rağmen aldığın tat giderek artar ya, hah işte bu filmde böyle bir şey yok hacım, inan yok. bu dediğim şey matrix için geçerli mesela.

  matrix üçlemesinde ajan smith, neo nun kendisine hak verdiği zaman "uzak dur benden, bu bir tuzak" demesinin sebebinin kodları arasında kahinin de olmasıdır mesela. neo nun smith e izin vermesinin yegane sebebi ise ana makinadan matrix e bağlanarak smith in ana makina tarafından kapattırma girişimine önayak olmasıdır, nitekim de başarmıştır. neo nun yenilgiyi kabul etmesi, yenildiğinden değil dövüşerek sadece süreci uzattığını farkederek "garanti yöntemin" bu olduğunu bilerek hareket etmiştir.

  yani kıssadan hisse, bol efektli; buna rağmen beklentinin altında kalan filmdir.
  4 0 ...
 • Seccade, tespih ve kıble yön bulucu.

  Yüzde 99'u müslüman olan bir ülkede her gün alkole yazılsam dahi evimde bunları bulundurmadığım için geçenler aşırı mahcup olmuştum. Evinize ne zaman kimin geleceği belli olmaz bunlar önemli şeylermiş arkadaşlar. Tabi imam falan gelmedi de evimize. Namazında niyazında insanlar geldiğinde mortingen olduk insanlara karşı. Allah'tan ilgili olduğum için kutsal kitaplar var da. diğerleri de şartmış. Derdimi sikeyim evet. Saygılı olmak lazım.
  8 1 ...
 • alkışlanacak bir karardır.
  evet, kütahya cumhuriyet başsavcılığı, çiftlik bank'a 5000 lira yatırıp bunun karşılığında 14.772 tl gelir bekleyen kerize "hassiktir lan oradan" diyerek, "kovuşturmaya yer olmadığına" karar vermiş.
  çiftlik bank mağduruna sittir çeken mahkeme kararı

  kütahya başsavcılığını bu kararından dolayı kutlarım.

  ulan, para kaptırdınız yetmiyor, bir de ülkenin adliye sistemini meşgul ediyorsunuz.

  edep ya hu...
  17 4 ...
 • (6 Ocak 1923) Kusursuz yüz hatları, alev alev yanan gözler ve keskin bakışlar yarısı kalpağın altına giren, yukarı hafif kalkık o mükemmel kaşlar.Geniş omuzlar ve bıyıklar. henüz 42 yaşındaki Paşa Hâzretlerimiz. L’ILLUSTRATION daki harikulâde portresi.

  fransız dergisinin mustafa kemal atatürk baskısı
  7 0 ...
 • disiplinsiz davranmış askerdir. üstelik bir değil birkaç asker bunu yapmış.
  şehit cenazesinde silah bırakıp dua okuyan asker

  siz bir askersiniz ve vazifeniz her şeyin üzerinde gelir.
  çünkü türk askeri olmak bunu gerektirir.
  türk ordusu 2200 yıllık bir kurumsal yapıdır.

  sizin vazifeniz şehidimizin cenaze merasiminde tören mangası olmaktır, tören kıtasındaki asker silahını bırakamaz.

  tabi ki şehidimiz için inancınız gereği dua okuyacaksınız, ama bu duayı içinizden de okuyabilirsiniz. allah içinizden okuduğunuz duayı da kabul edecektir.

  bu şekilde davranarak kime yaranmak, mesaj vermek niyetindesiniz?
  28 11 ...