• 20 senedir süregelen serinin sona ermesidir. Her güzel hikayenin sonu vardır.

Böyle evire çevire sikerek sona erdirmek ayrı güzel tabi.
    8 2 ...
  • Azılı türk düşmanıdır. Bakın arkadaşlar istediğiniz görüşte olun. Hiç fark etmez ama bu azılı apocu gibi türk düşmanı olmayın. Adam hayatını sadece türk düşmanlığına adamış. Bu adama göre dünya üzerinde türk ırkı yoktur. Türkler anadoluya girmemiştir.

Türkleri sevin veya saygı duyun demiyorum hakkım da yok. Fakat yalan ve iftiralarla kendi söylediğinize inanmayın. Uzun uzun yazarak haklı sanıyor kendini ve boş şeylerle dolu.

Bu adama göre anadolu da türk kelimesi hiçbir zaman geçmemiştir.

Benim sadece merak ettiğim nokta şu. Neden bu kadar türk düşmanlığı? Çok merak ediyorum. Adam yemiyor içmiyor hata arıyor. Eleştirebilirsin ama bu farklı bir seviye.

Demek istediğim şu. Adam gibi eleştirmek varken neden türk düşmanlığı?

Her zaman soruyorum bu soruyu ama her zaman aynı cevap. "Sen samsunlu bir kırosun" başka hiçbir açıklama yok.

Sen böyle geçerli sebep sunmadığın zaman türk düşmanlığına benim aklıma tek bir sebep geliyor. Türkler atalarını baya bellemiş. Yoksa bu kadar türk düşmanı olunmaz.

Ayrıca neden bebek katili pkk ve apoyu savunuyorsun? Sadece "evet çünkü bu sebepten dolayı savunuyorum" demeni istiyorum.

Uzun lafın kısası. Hayatını türk düşmanlığına adamış bir insan. Çok büyük faşist ve ırkçıdır kendisi.

Bu entryler de alttan alttan dışa vurduğu nefret var.

(bkz: #39089654)
    (bkz: #36674871)
    (bkz: #39105786)
    (bkz: #39078850)
    (bkz: #38405468)
    17 6 ...
  • ali koç

1631.
  • koç ailesinden geliyorsun.
    milyarlarca dolarlık servetin, ülke gibi fabrikaların sahibisin.
    gidip futbol gibi 5. sınıf insanların takip ettiği bir spor dalında, fanatizmin doruklarında gezen cahil insanların uğruna cinayet işleyebilecekleri bir organizasyonda yer alan bir kulübe başkan oluyorsun.

senin kulübünden olmayan insanlar sana küfür ediyor.
    anana, bacına, karına küfür ediyor.

dön bu yana, başkanı olduğun takım taraftarı da başarısız olduğu zaman aynı şekilde küfür ediyor.

sümüğünü sildiğin mendil kadar değeri olmayan köşe yazarları, futbol eleştirmenleri senin hakkında atıp tutuyor...

paranla, kişiliğinle, kalitenle rezil oluyorsun kısacası.

ali koç'a akıl verecek değilim.

bundan 13 sene önce bursa'da bir amatör kulüp satın aldık.
    ben başkan yardımcısı oldum. yaklaşık 25 bin lira para harcadım.

ligler başladı, bir maç kazandık, sonra üst üste 3 maç kaybettik.
    kendi sahamızdaki maçta 2-2 berabere girdik son 10 dakikaya, tribündeki taraftarlar bizi yuhalamaya, küfür etmeye başladı.

ben de beni başkan yardımcısı yapıp, kendisi başkan olan arkadaşıma küfür ederek stadyumu terk ettim.

insanın parasıyla, emeğiyle rezil olması böyle bir şeydi işte.

o gün yemin ettim. bir daha bu tip şeylerin içine girmedim.

siyasette de aynı şekilde.
    yeni kurulan bir siyasi partiye üye olmaya gittim, daha doğrusu davet geldi, kendileri çağırdı.
    ah, bir baktım ki 90'lı yıllarda dyp'den, anap'tan kim varsa yeni kurulan partinin köşe başlarını tutmuş, güya yani parti kuruluyor, hep aynı dinazorlar içinde.

oradan da koşarak uzaklaştım.

boş işler bunlar.

siyaset ve futbol aptalların işi.

en iyisi içinde olmayıp hepsini eleştirmek. ben öyle yapıyorum, ali koç'a da tavsiyem odur, işine gücüne, hayatına, ailene bak.

manyak mısın ali koç. benim 19 yaşındaki oğlan bile sana sövüyor şu an. değer mi bunlara?
    19 5 ...
  • Ciddi ciddi beklemektir.
    Bugün ilk defa doğacak oğluma zıbın aldım , alırken bin kere de düşündüm, acaba yakışır mı, sever mi diye, allahım sen aklımı koru.
    Yüzünü neye benzediğini nasıl bisey çıkaracağımı bilmedigin bir insana yani bir insan yaratıyorum sonuçta içimde, ona bir şeyler almak...hazırlanmak ...onu düşünüp ona gore hareket etmeye baslamak ve tüm önceliğinin "o" olması..
    Anne baba olunca anlarsın denilen sözler geliyor aklıma...
    Annemi epey üzdüm vakti zamanında... yaramazmışım ama o da benim kisiligimmis... suçlu sayılmam...ama umarım gelecek olan bu küçük adam beni üzmez, yormaz..
    Şükürler olsun bin kere...
    11 1 ...
  • dönem dönem ortaya çıkıp "ya halifelik neden kaldırıldı ya" diye ağlayan cahil siyasal islamcıların muhtemel düşüncesi.

zira bir insanın halifelik istemesinin mantıklı bir nedenini göremiyorum.

1. dünya savaşında halife cihat ilan etmiş, kimse siklememişti, öte yandan halife olmayan şerif hüseyin, halifeye karşı cihat ilan etmiş daha çok kişi toplamıştı.

hal böyleyken, kimsenin siklemediği bir halifelik makamını bir insan neden ister diye düşündüm ve cevabını buldum.

olsa olsa meme görmek için, göt, göbek görmek için ister...

halifelik, meme, göt falan ne alaka?

çok alaka, zira son halife efendimiz, abdülmecid efendi nü tablolar yapan bir ressamdı.

şu aşağıdaki tablo halife abdülmecid'in yaptığı "avluda kadınlar" isimli tablodur, fevkalade pahalı bir eserdir. hatta eser şu an ömer koç'un özel koleksiyonunda bulunmaktadır.
    halifelik kaldırılmasaydı daha çok meme görürdük

esere yakından bakmak ister misiniz? istersiniz tabi çakallar sizi.
    halifelik kaldırılmasaydı daha çok meme görürdük

evet, şimdi anlaşıldı bu siyasal islamcı puştlar neden ikide bir halifelik istedikleri.

halifelik makamı adı altında am göt meme resimlerini meşru kılıp toplumun ahlakını bozup herkesi kendileri gibi sapık yapacaklar. hedefleri bu.

kaldırdık olm sizin o halifeliğinizi. sie...
    -----------------------------
    ----------------------------
    edit: demek istediğim şu ki, osmanlı halifeleri, bugün halifelik isteyen siyasal islamcılardan çok daha kültürlü, aydın ve modern insanlardı.
    örneğin vals besteleyen halifelerimiz bile vardı. sanatla uğraşan, resim yapan, heykel yapan halifelerimiz vardı.
    bu halifelerimiz bugün halifelik makamı olsa, şu an halifelik isteyen ve müslümanlıkla alakası olmayan cihatçı sünni siyasal islamcı itleri istemezdi...
    9 3 ...
  • ya bi siktirgit ameke.

istanbul üniversitesi/ cerrahpaşa hadımköy kampüsü. lütfen gel.

geldiğinde tek mesaj atman yeterli lütfen.

edit:
    bana hakaret etmeseydin, sevgili annene hakaret etmek zorunda kalmıcaktım.

hani yanıma kalmazdı? beni bulucaktın? sana açık adres bıraktım.

o bana küfür etti o silsin diye oyun mu oynuyorsun?

az büyü de gel.
    edit2:

üniversite sınavına girdikten sonra mı görüşeceksin? hani bizim okulu kazanınca mı?

hahahahha ergen kezo seni.

edit3

Biri şu kezoya giresunlu olduğumu söylesin.
    15 6 ...
  • iğrenç bir tabirdir.

hdp'ye oy verenler ve hdp'ye laf söyletmeyen y-chp tayfası haindir gözümde. (sırf bu açıklamaya ses etmedikleri için bile )
    4 0 ...
  • an itibariyle haklı bir şekilde twitterde gündem olmuş tag.

çin'de corona virüsü salgınının başlamasıyla tüm ülkeler çin ile olan bağlarını kopardı, uçuşlar yasaklandı, rusya çin ile olan sınırlarını kapadı.

çin şu an ihracat yapamaz hale geldi.
    2 aydır çin dışarıya ürün satamıyor.

şimdi kapıkomşumuz iran'da corona virüsü vakaları ve bu vakalara bağlı ölümler varken, ırak bile iran ile olan sınırlarını kapatırken, türkiye'nin iran'a açılan sınır kapıları açık.

son 1 haftada ülkemize iran'dan pek çok giriş oldu.

van'da birkaç kişi virüs tehlikesiyle karantina altına alındı.

buna rağmen hala iran sınırları açık. iran'dan gelen uçaklar ülkemize iniyor.

şimdi yukarıda da bahsettiğimiz gibi, çin'in ihracatı durdu.

peki ya türkiye'de corona virüsü görülürse.
    bu vakalar, karantinalar artarsa.
    mazallah, hele hele corona virüsünden dolayı bir ölüm olursa ne olur?

türkiye'nin ihracatı anında durur.
    hiçbir yere tek kuruşluk mal gönderemeyiz.

ekonomimiz zaten bıçak sırtında (damada göre süper). bu şartlar altında bir de ihracatımızın durduğunu düşünün ne olur?

çin'in dolar rezervi ve altın rezervi abd'den fazla.
    çin'in ihracatı 1 sene de dursa çin'i etkilemez. fakat türkiye 2 ay ihracat yapamazsa tamamen iflas eder. ne dolar rezervimiz var(yedek akçe bile kullanıldı), ne de altın rezervimiz (altın rezervimizin yüzde 90'ı ingiltere'de rehinli--->(#35682503). )

böyle bir durumda bunun sorumlusu kim olacak?

edit: ulan başlığı açtım, 2 dakika sonra sağlık bakanı çıktı "iran'la sınır kapılarımızı geçici olarak kapadık" açıklaması yaptı. ayrıca iran'dan türkiye'ye gelen uçuşlar durdurulmuş. ama türkiye'den iran'a uçuşlar devam ediyormuş. artık iran'a hangi salak uçuyorsa...
    https://twitter.com/drfah...tatus/1231566112036446208
    11 0 ...
  • emin olun kendini son derece laik, seküler gören ama sırf mezhep faşizmi yüzünden insanları birbirine düşürerek kutuplaştırmaya çalışan farsi haşhaşi iran devşirmelerinden fazladır. bu insanlar ki tarihin gerçeklerini yüzlerine vurunca zırlayan ağlak, her zaman mağduru oynayan kitlelerdir. ama başbağlar katliamı, yasin börü onlar için hiçbir şey ifade etmezken nasıl oluyorsa sivas, berkin elvan ağızlarından düşmez.
    6 3 ...
  • patara

28.
  • 2020 biliyorsunuz patara yılı ilan edildi.
    (bkz: patara/#42664697)

bu müthiş kültürel mirasın en önemli yerlerinden biri de ms 64 yılında imparator neron(romayı yakan) tarafından yaptırılan deniz feneri idi.
    antik deniz fenerinin kalıntıları bugün hala duruyor. kaidesi yerinde.
    patara

antik patara fenerleri iki tane aslında.
    bu kaidesi yerinde duran fener, antik patara limanı'nın batısında bulunan fener, bir de bunun tam doğusunda bir fener daha varmış, ama onun kalıntıları dahi yok olmuş.

antik fener geçen yıllar boyunca depremler sebebiyle yıkılmış, tsunamilerin etkisi ve xanthos ırmağı (eşen çayı) getirdiği kumların alüvyonların altında kalmış.
    hatta aynı doğal nedenlerden dolayı şu an denizden içeride bulunmakta.

antik fenerin yıkılan kulesinin taşları etrafında duruyor.
    daha doğrusu duruyordu.
    2019'da bir proje hazırlandı ve bu proje kültür ve turizm bakanlığı tarafından onaylandı.

projeye göre orijinalleri muhafaza altına alınan patara fenerinin taşları kullanılarak fenerin kulesi yeniden inşa edilecekti.
    ve bu inşa işleminde başlandı.

ne muazzam bir şey olacak kim bilir.
    patara

antik patara fenerini sabırsızlıkla bekliyoruz.

not: patara fenerinin kulesi, antik taşlar kullanılıp inşa edileceğinden dolayı, türkiye dünyada tek roma döneminden kalma antik fenere sahip ülke olacak...
    9 0 ...