• gaziantep'in şahinbey ilçesi tarafından yapılmış ihaledir.

ihale 7 nisan 2020 tarihinde yapılmış ve 3 firma bu ihaleye teklif vermiştir.

buyrun;
    pandemi döneminde 30 milyonluk cami ihalesi

ülkemiz, hatta bütün dünya salgın hastalıkla mücadele ediyorken, devlet kampanya yapıp insanlardan para topluyorken, halkın 30 milyon lirasının bir camiye harcanması kabul edilemez.

üstelik camiler de kapalı.
    yani bu harcanacak 30 milyon sonrası yapılacak o caminin açılmama ihtimali de var.

bütün ülkede camiler kapalıyken 30 milyon liralık cami ihalesi yapmanın mantığı nedir?

o 30 milyon lira ile covid_19 için kaç bin tane ilaç alınır, o 30 milyon lira hastanelerimize, kahraman sağlık personelimize harcanabilirdi.

yazık...

bunları kimse unutmayacak. rezil herifler.

BU YAPILAN haramdır, haram...çok sevdiğim bir laf var tam da bununla ilgili;
    (bkz: eve lazım olan camiye haramdır)
    11 2 ...
  • asteğmen

156.
  • işte şu asteğmene posta koyan başçavuşun hikayesini anlatanlar, kesin g.tü shitLi er iken kafası bozulup da koskoca albayın odasına “bi gün çok pis kafamı bozdu şerefsiz vurdum tekmeyi kapıya, daldım içeri, sen kim oluyorsunnn yeeaaaa! Deyip hesap sordum!” Gevşekliğiyle askerlik anısı anlatarak hava atmaya çalışan tiplerdendir. *

Yahu sen, senin askerlik yaptığın kıçı kırık yerde bırak albayı, asteğmeni bile bulmayı, görmeyi, oradaki onbaşının köpeği olmuşsundur be! * *

Altında martaval okunan başlık.
    4 0 ...
  • Arkadaşlar sakin olun siz doktor musunuz ki, neden bu kadar öfkelendiniz dediğim kezodur.
    Yoksa tercih edilmeyen olmak mı koyuyor?

Edit: n'oluyo kardeşim ne bu tantana?
    8 6 ...
  • Bacaklarını nerdeyse 180 derece açarak oturmayı alışkanlık edinmiş bir hanzo ile yanyanayız.

- rahat mısın?!
    - efendim, anlamadım???
    - diyorum ki rahat mısın, değilsen ben kalkayım toynakların da otursun. Kapa şunları!
    10 0 ...
  • bu sanirim yeni moda oldu. gecen eksisözluk okurken bi baslik gördüm. kendinden kücük erkekle iliski yasayan kadinlar diye. kadinin biri kendinden 22 yas kücük erkekle iliski yasadigini söylemis devaminda anlatmis biseyler. en begenilen paylasim olmus. yine eskisozlükte kendinden 10 yas kücük kizla iliski yasayan erkegi yerin dibine sokmuslar.

23 ve 30 yas arasinda ki bi iliskide, kadin veya erkek büyük olan olsun, bi sorun yoktur. aslinda kisi eriskin yasa erisip kendi tercihlerini kendi yaptiktan sonra. istedigi iliskiyi yasar. kimseye giren cikan yoktur. kimi yer kimi bakar kisminda ki -kimi yer- olmaya calisin, bakar kisminda kaldikca cenenize vuruyor cünkü. hadi eyvalla.
    2 0 ...
  • Geçen sene gösterime girmiş olan 2 saatlik bir Amerikan cyberpunk bilim kurgu. Sinemada 3d izlemiştim öyle ahım şahım övünecek bir tarafı yoktu vakit öldürmek için izlenebilir ama bundan çok daha güzel cyberpunk önerilerim olabilir. Görsellik açısından güzel bir filmdi başarılı, hikaye olarak çok tatmin etmedi. Filmin sonu 2. Filmin çıkabileceğini gösteriyordu devam filmlerini severim ama çıkacak olursa yeni film izlemem. 6/10.
    7 1 ...
  • okul radyosu... :-)

programın ismi güzel, kendisi daha da güzel...

şu ara mümkün olduğu kadar dinlememeye çalışıyorum, çünkü kafayı alıp acayip yerlere savuruyor.. çocukluğumun istanbuluna gidip şu an yerinde yeller esen koca çınarların arasında yürüyorum.. oysa bu günde kalıp işime konsantre olmam lazım, hayalle zaman kaybedemem...

hayalle "kaybedecek" zamanım olduğu ilk anda cumburlop içine atlayacağım...
    5 0 ...
  • "radyo tiyatrosu" ve "arkası yarın" gibi trt klasiklerinin bağımlılarının çok beğeneceğini tahmin ettiğim yeni radyo programı..

programın tanıtım yazısından:
    ".....Her bölümünde usta edebiyatçılarımızın yayımlanmış eserlerinden, makale, mektup ve söyleşilerinden seçilmiş bölümler, Türk musikisinin doyumsuz örnekleri eşliğinde radyolara gelecek… Tanzimattan bu yana, yüz elli yıllık emekleriyle edebiyatımızı “elden ele” bugünlere ulaştıran; özgün bakış açısı ve üsluplarıyla iz bırakmış edebi kişiliklerin, yaşadıkları döneme, yaşamın farklı sahnelerine ve insanlık hallerine ilişkin gözlem ve düşüncelerini, doğrudan kendi kalemlerinden ya da eserlerinde hayat bulmuş kahramanların ağzından dinleyenlere ulaştıracağız. Bu sırada gramofonumuzun platosunda da klasik Türk musikisi veya çok sesli repertuvarımızdan günün temasıyla uyumlu bir müzik parçası dönüyor olacak…"

https://www.youtube.com/p...KYfMy5KJx2BWl6Yak6U-eiQXZ

Program aydın Aydın Arıcıoğlu tarafından yazılmış, Nilgün Doruk, Osman Orkun Kara ve Cem Kırçak tarafından sunuluyor.. Kullanılan türkçe yıllardır hiç duymadığım derecede zengin ve temiz.. yaklaşık 20 senelik yobaz/köylü hakimiyetinden sonra trt'de hala türkçeyi bu denli iyi kullanabilen insanların kalabilmiş olması şaşırtıcı.. demek ki bazı şeyler bizim zannettiğimizden daha derinlere kök salmış...

ahmet hamdi tanpınar, selim ileri, haldun taner, said faik, abdülhak şinasi hisar, erdal öz, yahya kemal, bilge karasu, ahmet haşim... tanzimattan bu yana geçen 170 senede ne kadar zengin bir edebiyat oluşturduğumuzun bazen farkına varamayabiliyoruz...

programın bir özelliği de kitaplara eşlik eden plaklar.. pek duyulup bilinmemiş çok güzel alaturka parçalar program sayesinde dinleyiciyle buluşuyorlar. mesela şu programdaki

https://www.youtube.com/w...Z&index=15&t=725s+ @9:50

daha evvel hiç duymadığım "kız kulesi yakup küpe takındı" isimli parça "arabeskleşme başlamadan önce klasik türk müziği nasıldı?" sorusuna tam bir cevap..
    5 0 ...
  • Hımm tipik komunist.

Sadece Atatürk'e laf dese Atatürk düşmanı Neo ottomanist derdim de

Mevlana ya da laf etti ise iki seçenek var.

Ya etnik Türkçü ya da komunist. Etnik Türkçüler de Mevlana ya sataşır iken cinsel yönelimi hakkında değil de türk olmaması hakkında laf edeceğine göre.

Tipik komunist.

Ülkem Atatürk düşmanı dolu.

Neo ottomanisti düşman çünkü saltanat kaldırdı.

Komunisti düşman çünkü milliyetçi idi.

Etnik türkçüsü bile düşman çünkü onu başka etnik gruplar ile denk tuttu. (Yea ben seviyom Atatürk'ü ama etnik türkçüyüm demeden önce düşün. Seni aynı sokaktan geçer iken düşman gözü ile baktığın Kürtler ile denk tutuyor Atatürk türkçülüğü. Etnik tükçü olup gizliden Atatürk düşmanı çok tanıdım. En bilineni atsız mesela.)

Atamın kurduğu ülkede düşmanı çok malesef.

Ama seveni daha çok...
    3 1 ...
  • ayna

410.
  • Ölünce sevemezsem seni, arkadaş, ada vapuru, mavileşirdi gözlerin, çayımın şekeri, ceylan, severek ayrılanlar..
    Birçok şarkıcının 3-5 hit parçası vardır, gerisi keyif vermez. Ayna öyle değil (en azından benim açımdan). Bu grubun sürekli yeni şarkılarını keşfediyorum ve sanki hepsi kulağıma/ruhuma hitap ediyor. Bunu Zeki Müren ve ibrahim Tatlıses hariç başaran başka biri yok.
    4 0 ...