• Takriben 15-18 gün süren çaylaklıktan sonra, vizyon değişikliğine giden yazardır.

Bu uzun süren çaylaklık döneminde düşünüyorsun.

Almış olduğum cezanın nedenini okuyunca, hak verdim. Ve bir vizyon değişikliği iyi olur diye düşündüm. Belkide sıkıldım. Gerçekten şunu anladım ki, troll entry girmenin hiçbir anlamı yok. Hiçbir yararı da yok.

Sözlük yerinde kullanılırsa güzeldir. Her zaman aslında bu düşüncedeydim.

Her yaşama, her görüşe ve düşünceye saygısı olan yazardır. Saygılarımla. Aydinoglu.
    10 0 ...
  • kocaeli'nin gebze ilçesi.
    eskihisar sahili gün batımı:
    sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar
    16 2 ...
  • bugüne kadar herhangi bir dezavantajı yoktu. hatta keyifliydi hem de epey keyifli. ama dedim ya bugüne kadar. bu seneki grip salgınına kadar. domuz gribi midir?, gergedan gribi midir?, orangutan gribi midir? bilmem. tek bildiğim ağzıma sıçtı.

kendi hırıltılarıma geceleri uykularımdan uyandım defalarca. öksürmekten kustum defalarca. en pik noktasında kendi kendime şunu dedim;
    "oğlum modus sen işte böyle öleceksin, tek başına ve hasta olarak".

20 gün sürdü işkence.
    ve evet tek başına yaşamanın en büyük dezavantajı hasta iken tek başına olmakmış. ben bu sene bunu tecrübe ettim. teşekkürler kodumunun evrimleşmiş grip virüsü.

heh onun dışında iyi ama. takılıyoruz ben ve kendim. arada tartışıyoruz ama olur o kadar ev içinde. hır gür çıkmıyor pek. bir de yatarken kendi kendime konuşurken ortam yükseliyor arada ama toparlıyoruz sıkıntı yok. şimdilik.
    10 0 ...
  • bugün siradan bir kokorecciye gittim.
    bu nedir?
    sakatat fiyatlarının kafayı yemesi
    bir porsiyon kokorec 48 tl.
    bir porsiyon arnavut ciger 37 tl.
    bir porsiyon uykuluk 50 tl lan 50.
    ekmek aralari da kopmus gitmiş.
    porsiyon koko 200 gram olsa kilosu 240 tl'ye, 100 gram olsa 480 tl'ye geliyor. insafsizlar.
    kriz var tamam ama bir de bunu bahane edip bizi ayakta s.kenler var.
    13 0 ...
  • samimiyetten uzak, gösteriş meraklısı, havalı ve kasıntı kişilerdir. foto çekmeden önce etrafı toparlarlar. ne bileyim yastığı falan düzeltirler, masayı temizlerler vs. bu kişilerden, özellikle kızlardan uzak durulmalıdır. bunlar adamın ciğerini sökerler. donunuzu alırlar donunuzu. sinsi zilliler.

edit: ben öyle yapıyormuşum. neyini yapıyom la. daha önce paylaştığım bi foto mesela anın görüntüsü ortalığı bok götürüyor.

edit2: kuşum ilk kez bira içtiğimi görmüş gibi şişelere bakıyormuş. sırf foto için onu oraya koymuşum. lan yok o başka bir entrynin konusuydu diye bu fotoyu paylaştım. yoksa benim bira içtiğimi tüm kuşlarım biliyor zaten. içerken gelip mezelere dalarlar. ben de yakalarım sıpaları. buyur başka kuşum sözlük yazarlarının evcil hayvanları

yakaladım piçi. kajulara dalıyor namussuzlar.
    18 4 ...
  • Üstad Firdevs yöreoğlu'na ait enfes söz.
    Kötü zamanlarımda aklıma getirip güç topluyorum. Karanlık günlerimde meşale gibi aydınlatıyor önümü. Mutsuz dönemlerimde mutluluk hormonu olup salgılanıyor vücudumda.
    Çok yaşa Firdevs ana! Bir de mücevherlerim olsa tadından yenmez ama olsun.

bırak insanlar sadece mücevherlerimizi konuşsun
    10 1 ...
  • Fener ağlama tezahüratı eşliğinde okumamız gereken bildiridir.

https://www.fenerbahce.or...short&ContentID=63263

Ahahahahaha galatasaray federasyona rest çektiğinde diğer 17 kulübün tamamı, kulüpler birliği adına tüpçüye ve hakemlere yalaklık yapıyorlardı.

Şimdi de utanmadan çıkıp ön yargılı hakemlikten bahsediyorlar. Beter olun amk!
    18 10 ...
  • erkeklerin %58 i, kadınların da %40 ı evlilik sürecince en az 1 kere evlilik dışı ilişkiye giriyormuş 2017 istatistiğine göre.

arkadaşlar bu tablo felaket. kimse kadınlar aldatmaz, sadece erkekler aldatır gibi bilim dışı duygusal tespitler sıçmasın. işte istatistik verileri ortada.

https://www.posta.com.tr/...di-haber-fotograf-1324920

şurada da 2016 verileri var. aldatma oranı erkeklerde %44, kadınlarda %56. yazıda kadınların kelimelik ve okey gibi oyunlar aracılığıyla eşlerini aldattığını yazıyor. evet bu doğru. bu oyunlarda neler dönüyor bir bilseniz.

https://www.sabah.com.tr/...e-44-erkek-yuzde-56-kadin

hadi biz erkekleri yerden yere vuruyorsunuz uçkurunuza sahip çıkın diye de bu ne peki kadınlar ? şu rezillik ne ha ?
    10 0 ...
  • akp türkiyesinden bir örnek.

gaziantep'te zengin bir ailenin çocuğu alkollü ve ehliyetsiz, aşırı hızlı araba kullanırken üstelik yaya geçidinde bir kadına çarpıyor, kadın ölüyor.
    cami yaptıran ailenin alkolik katil oğlu

ama çıkarıldığı mahkeme, alkolik katil sürücüyü, "kaçma şüphesi yok" diye tahliye ediyor.

bu nasıl olabilir?

şöyle olabilir, alkolik katil sürücünün ailesi, adliyenin tam karşısına cami yaptırıyor olabilir.

ailesi cami yaptırdığı için hakimler alkolik katilin kaçma şüphesi olmadığına kanaat getirmiş olabilir.

ölen öldüğüyle kalmış yine.
    başımız sağolsun...

not: hayatını kaybeden kadın 35 yaşındaydı ve bir anneydi.
    17 2 ...
  • insanların kendini adeta pazarladığı bu dönemde instagram hesabının olmaması, olsa da aktif olmaması önemlidir. yediğinizden, içtiğinizden bize ne? son birkaç senede iyice cozuttu millet, kafayı yemiş gibi kullanıyor sosyal medyayı.

biri de çıkıp demiyo ki bize ne oldu?

liseden tanıdığım bir arkadaşım, abimi eklemiş garip garip fotoğraflar atıyormuş dm’den garibime, “bu ne anlam veremedim?” diyince mesajlara baktım şok oldum. Kızla rahat 7-8 senedir görüşmüyorum, ben de şaşırdım. Aynı zamanda bu çirkinus Twitter’dan da dm üzerinden ona gelen iltifat mesajlarını yayınlıyor “yine çok güzelim” diye. her erkeğe abime yolladığın gibi fotoğraflar yollarsan tabi iltifat edenin bol olur yavrum ya, böyle avam kızların olması ne-den? kahroluyorum ne-den? güzel değilseniz değilsiniz bari zeki, kültürlü falan olun da ara kapansın.
    12 1 ...