• Bu kafayla hesaplarsak,
    10 milyon yetişkin kadın olsa,
    Bu durumda yurdumuzda 2,5 milyon cin var demektir. Sadece dişi cin olarak. Bir de erkek olan cinler var. Gay, lezboş ve transları saymıyorum.
    Bu arada resimdeki cinleri bulunuz.

her dört güzel kızdan birinin cin olması
    4 1 ...
  • Ortalık karıştı. Kimileri buna bir savaş çıkar diyor kimileri ise antlaşmayla hallolur. işin kötü tarafı akdeniz de limanı, kıyısı olmayan akbaba devletlerde savaş gemisi çıkartmış. Burada çin bile var.

https://www.aydinlik.com....-kose-yazilari-mayis-2019
    5 0 ...
  • bu aktrolleri artık insanlığa, onurlu ve şerefli bir yaşama davet ediyorum.
    bu son davetim.

bunlar yalan mı?
    (bkz: 2013 yılı sayıştay raporları/#26304312)
    (bkz: sayıştay raporlarını görüp hala akp ye oy vermek/#40989668)
    (bkz: sayıştay başkan yardımcısının görevden alınması/#40539973)
    (bkz: sancaktepe belediyesi sayıştay denetimi olayı/#40542095)
    (bkz: 1 metre hortumu 78 tl den alan akp li belediye/#40520877)
    (bkz: sayıştay ın bursa bşb denetim raporu ifadesi/#40522035)
    (bkz: 100 km de 39 litre yakıt tüketen doblo/#40524565)
    (bkz: sayıştayın epdk raporu ve buharlaşan 7 milyar tl/#40944457)
    (bkz: akp nin sayıştay raporlarını gizlemesi/#22238777)
    (bkz: 100 km de 63 litre benzin tüketen araç/#40521173)
    (bkz: sayıştaya göre sarayın günlük gideri 1 8 milyon/#40352799)
    (bkz: sayıştay grup başkanının görevden alınması/#40640875)

sayıştay rapor hazırlıyor, yolsuzlukları da birkaç şerefli memur kamuoyu ile paylaşıyor, fakat akp sayıştay'ın görevini yapmasına sürekli engel oluyor.
    sayıştay denetçisini kuruma sokmayan belediyeler var türkiye'de...

bu vatandaş da çıkmış "soyostoy imomoglono yolonlodo" diye başlık açmış.

he yalanladı, he...

hayır üzüldüğüm nokta ne biliyor musun?
    size de bize de eşit miktarda giriyor.
    bize girmeyip sadece size giriyor olsa birkaç kez uyarır bana ne der geçerim, ama bize giren bizi rahatsız ediyor işte...
    11 0 ...
  • iyesta

15.
  • 45 yaşında, evli ve çocuklu bir yazar arkadaşımız.

tanımam etmem yıllardır sözlüğe gelir gider, 20 tane nick değiştirdi. 45 yaşında evli ve çocuklu olduğu da kendi beyanı;
    (img:#1864073)

lakin 45 yaşında evli, çocuklu ve işadamı olduğunu iddia eden biri trollük de olsa bunları yazar mı?
    (img:#1864074)

bunu yazarken çocuğun hiç aklına gelmedi mi iyesta?
    (img:#1864075)

eşin veya çocuğun bu yazdıklarını görse yüzüne tükürmezler mi?

bunlar gibi en az 20 tane başlığı var, uğraşmak istemedim şimdi.
    yazık.
    bastırılmış duygularını sözlüğe aktarıyor.
    "ya tutarsa", "kendi kafasına göre birini bulursa" hesabı...

Edit: ha bu tip şeyleri yazan adam gelir bir de millete müslümanlık taslar hiç utanmadan.
    13 2 ...
  • bugün sosyal içerik platformlarından birinde dolaşırken okurken içimin cız ettiği bir yazıya denk geldim. hayatının baharında 22 yaşında güzeller güzeli bir kız Afra Rabia Demirel. daha üniversite 1.sınıftayken annesinin meme kanseri olduğunu öğreniyor ve annesine desteklerin en güzelini vermek için büyük fedakarlıkla okulunu dondurup tamamen annesine odaklanıyor. 1 yıl boyunca annesini kemoterapi ve diğer tedavi süreçlerinde hiç yalnız bırakmamış. büyük sabır göstererek 1 yıl sonunda da nihayet annesinin sonuçları temiz çıkmış. bunu bu fotoğrafla kutlamışlar. veda

fotoğraf insanın içinde hem mutluluk hem hüzün oluşturuyor aslında. anne kızın daha doğmadan başlayan bağlılıkları hayatın en zor bölümünde zirveye çıkıyor ve en başarılı yol arkadaşlığını yapıyorlar birbirlerine. ama sonra işler çok yolunda gitmiyor. birşeyler ters gitmeye Rabia'nın geçmeyen gribi ile başlıyor. annesi iyileşirken o doktora gösteriyor kendini ve faranjit teşhisi konuyor Rabia'ya. iyileşmesi gerekirken aradan 3 ay geçmesine karşı hastalıkta bir gerileme görmüyorlar. sonra vücudunda yer yer morluklar izler belirmeye başlamış. annesini kanser illetinden kurtarmaya çalışırken kendinin kahrolası lösemi olduğunu öğrenmiş hem de annesini taburcu edecekleri gün.. veda
    hani bir laf vardır ya "insanoğlu yeryüzünde plan yaparken tanrı yukarıdan gülermiş.." hayat ona en sevdiği varlığın iyi haberini aldırırken o yeni güzel hayaller kurarken kendi için var olan kaderden habersiz yaşıyordu o ana kadar. kendi sözleriyle şöyle aktarmış Rabia; "Dönüşte arkadaşımla buluşacağım’ düşüncesiyle girdiğim doktorun yanından ağlayarak çıktım. Önce inanamadım beynim algılamakta güçlük çekti, bir rüya olduğunu çok düşündüm. Lösemi tanısı konulmuştu ve tedavisi kemoterapiydi. Annemin bir yıl boyunca aldığı kemoterapiyi ben de alacaktım. Yan etkilerini ezberlediğim, annemin bütün acılarına ortak olmaya çalıştığım ama asla tam olarak acısını yaşayamadığım o yan etkilerin tümünü şimdi yaşamaya hazırlanmam gerekiyordu." sonrasında haberin alt satırlarında Rabia'nın 2 aylık tedavi sürecini mutlulukla geride bıraktığını okudum. haber 2016'da yayınlanmış.. hatta o ara annesiyle güzel bir fotoğraf çektirip lösemi hastaları için de umut olmak adına instagramda çeşitli kampanyalar yürütmüş. ve verdiği bir röportajda "Rüya diye düşündüm ilk başta. 'Uyanacağım geçecek, bitecek her şey' diye düşündüm. Hala tam olarak inanabilmiş değilim. Maalesef gerçekler.. Bazı şeyler için hayatta bazı şeyleri görmek gerekiyor. Evet, annem hasta oldu. Geçecek, bitecek her şey. Bu hastalık teşhisi konan herkese söylüyorum; moral çok önemli, güçlü olunması çok önemli. Onlara da söylüyorum; her şey güzel olacak." demiş. veda içimden güzel dileklerle ismini yazarak araştırmaya koyuldum hemen. ama gördüğüm olmasını istemediğim o haberi okudum sonra. 2018'in haziran ayında Afra Rabia melek olmuş. o güzel gözleri kapanmış daha fazla dayanamamış bu o pis hastalığa direnmeye. bugün okumayı hiç tahmin etmediğim bir başarı öyküsüyle başladım güne. sonu içimi çok burktu çok üzdü. yaşam savaşını kaybetmiş olsa da bence büyük bir başarı hikayesi onunki. Gencecik yaşında kaldırabileceğinden çok daha fazla yükü sorumluluğu sırtlamış omuzlarına ve sonuna kadar hakkını vererek birilerine umut olabilmiş. mekanın cennet olsun güzel gözlü güzel yürekli cesur Rabia.. veda
    8 1 ...
  • Bunu diyenlere hadi sizin güzel hatırınız için çalışalım siz de çocuklarınızı yazın da okula gönderin desen, yahu yazın da okul mu olur hem çocuklar olmadan biz tatile/memlekete nasıl gidicez diye tantana yaparlar.
    Napsınlar peki, okulda cam mı silsinler?
    11 3 ...
  • hayırlı mektuplar...

hazine ve maliye bakanımız olan milli damadımız berat albayrak tarafından gönderilmiş olan şu mektuptur.
    b albayrak ın fetöcü işadamına teşekkür mektubu

mektup hazine ve maliye bakanı berat albayrak'tan, işadamı hüseyin çomu'ya gönderilmiş.
    neyse ki mektubun ucunu yakmamış sevgili damadımız.

mektup, enflasyonla topyekün mücadele kampanyasına verdiği destekten dolayı teşekkür içeriyor.

mektubu gönderen berat albayrak.
    peki mektubun gönderildiği kişi, yani hüseyin çomu kim?

fetö terör örgütüne üye olmak suçundan 6 yıl 10 ay 15 gün ceza alan(hüküm giyen) adanalı işadamı hüseyin çomu.

kendisi eylül 2016'da tutuklanmış, 5 yıl 22 ay 15 gün hapis cezası almış ama 10 aralık 2016'da tahliye edilmiş. (bkz: fetö borsası)
    https://ajansadana.com/ha...tahliye-oldu...-9802.html

daha sonra aralık 2018'de yeniden yargılama olmuş bu kez 6 yıl 10 ay 15 gün ceza almış.
    fetöcü işadamlarına ceza yağdı haberi;
    http://www.adanagundem.co...i-iste-ceza-alan-isimler/

hakkında hüküm olan bu iş adamı şu an serbest...!!

hatta söz konusu işadamı şu an akp'ye yakın olan tarikatçı ilim yayma cemiyeti'nin adana il başkanlığını yapıyormuş.
    https://odatv.com/feto-uy...reden-cikti-28041954.html

ilim yayma cemiyeti'nin akp ile olan ilişkilerini bilmeyen yoktur sanırım.

yahu adama gülerler fetö ile mücadele ediyoruz deyince.

böyle saçmalık olur mu? bu mektubu kılıçdaroğlu, imamoğlu gönderseydi kıyamet kopardı şimdi, ama berat gönderince bir şey olmuyor.
    16 8 ...
  • Evlendikten sonra ailenize saygısızlık yapılmasını istemiyorsanız evleneceğiniz kadını meme ve popo ölçülerine göre değil edebine ahlakına göre seçin. iş işten geçtikten sonra maruz kalacağınız çingenelikleri sineye çekmek zorunda bırakmayın ananızı babanızı. 50 tane eş bulursunuz ama sizi dünyaya getirip büyütüp yetiştiren ailenizin tırnağını bulamazsınız. Bu muameleyi yapan varsa da hamile kalıp elinizi ayağınızı kitlemeden önce tez elden çaresine bakın diyeceğim de o kafa olsa zaten bu duruma gelinmez. Ananızı babanızı üzmeyin, üzdürmeyin. Yazıktır.
    11 3 ...
  • Yine ulu sözlük beylerinin kadınlara salladığı bir sabahın başlıklarından biri.

Siz nasıl bir ailede yetiştiyseniZ nasıl insanlarla karşılaştıysAnız inanın üzülüyorum sizin için.

Her türlü duygu, düşünce, davranış insanlara özgüdür. Kadın ya da erkek diye ayıramaz; bir cinsiyete yükleyemez, genelleyemezsiniz , Sırf siz bir iki örneğe denk geldiniz diye.

Sevginin her şey olduğu yaşları geçtik malesef. Sevgilerin bittiğini gördük. Ayrıca sözel olarak seviyorum demenin bir şey ifade etmediğini de. icraat lazım icraat.

Gelecek görmüyordur, kendinden taviz vermek istemiyordur, olduğu gibi kabul edilmek istiyordur, sevgisine inanmıyordur vs vs.
    9 2 ...
  • Egosu el verdiğince üniversite tercihim konusunda sağolsun yardımcı oldu da bence bu kızın sevgiye çok ihtiyacı var. Saçları marjinal renklerde olup psikolojisi düzgün bir tane insan görmedim şu zamana kadar. Sözlükteki dikkat çekme çabalarını da hesaba katınca bu delicesine ilgi isteğinin arkasında derin bir sevgisizlik yatıyor olmalı diyorum ben.

Yazık kimin çocuğuysa... Bizim de sevilmeye ihtiyacımız var ama bu tarz bir ilginin asla tatmin etmeyeceğinin bilincindeyiz. Umarım hayatı boyunca bu şekilde devam etmez ve kişiliği bir yerde toparlanır.
    7 1 ...