• son derece etkili bir uyarıdır.
  narkotik şubeden evde kal uyarısı

  uyuşturucu ile mücadele eden narkotik şube ekiplerimiz corona salgını nedeni ile ele geçirdikleri uyuşturucu haplarla "evde kal" yazarak sosyal mesaj vermişler.

  siktiğimin torbacıları, millet can derdinde bunlar hala uyuşturucu satma peşindeler. böyle yakalar narkotik işte.
  salgın var diye narkotik uyuyor sandılar herhalde müptezeller.
  6 1 ...
 • Hekimoğlu dizisinde vahap bey amcanın üzerinden bu mevzuya güzel bir gönderme yapıldı. izleyenler bilir.

  Vahap bey özel bir hastanenin yönetim kurulundadır. Yaptığı bağışlar oldukça yüklüdür ve hastanede (hekimoğlunun ve ekibinin de görev aldığı valideyi atik hast.) söz sahibidir. Öte yanda özel bir ilaç fabrikasının da (kanser ilaçları üreten) sahibidir. Eski ilacının süresi dolmaktadır. Bir plan yapar. Buna göre sözüm ona hastaneyi teftiş ve denetleme maksadıyla tüm hesapları didik didik eder ve açık yakalamaya çalışır. Fakat esas amacı başkadır. Bulduğu açıklarla ilgili bölümün zarar etmesini bahane eder ve hastane yönetimi üzerinden ekibini dağıtma gözdağıyla hekimoğluna şantaj yapar. Yalnız bir seçenek sunar ve bu da yeni patentini aldığı (halbuki ilaç aynı ilaçtır, sadece ruhsat süresi sona ermiş, adı değişmiş, makyajlanmış aynı etken madde içerikli ve üstelik fiyatı da arttırılmış) ilacının tanıtımında hekimoğlunun şöhretinden faydalanıp güya camianın güvenini sağlayıp reklamını yapmak. Doktor çaresizdir, genç asistanlarını korumak adına mecburen bu nahoş durumu kabul eder. Lakin işin başından beri çakozladığı bu ahlaksızlığı onuruna yediremez, tam konuşma esnasında aniden gelişen bir durumda bir anda korkusuz, hırçın, çılgın, ele avuca sığmaz, doğrucu davut karakteri nükseder ve konferansta bombayı patlatır, herifi deşifre eder, adeta rezil rüsvay eder..
  2 0 ...
 • sokakta kavga edilecek en son insanlar güreşçilerdir. çok hantal görünmelerine rağmen kedi kadar çevik olurlar. siz gözünüzü kapayıp açana kadar kendinizi yerde bulursunuz.

  acı eşikleri sürekli boğuştukları için yüksek olur. kolay kolay canını yakamazsınız.

  50 60 kilo bir güreşçi 100 kiloluk rakibini zorlanmadan kaldırıp atabilir. bu sporla ilgilenen kişiler için çocuk oyuncağıdır.

  güreşçilerin kondisyonu yüksek olur. altına aldığı kişinin suyunu çıkartana kadar bırakmaz kedinin fareyle oynadığı gibi oynar.

  güreşçinin boksöre karşı avantajlı olduğunu ufc'de khabib nurmagedov izleyenler bilir. çok matah bir boks becerisi olmamasına rağmen rakibini sadece yerde kilitleyip yıldırarak kazanmasıyla anlayabilirsiniz.

  boksör ilk yumruğu atarsa o sersemlikle kavgayı kazanabilir fakat güreşçi gibi hızlı hareket eden ve refleksleri çok iyi olan birinin o yumruğu yiyeceğini düşünmek çok uçuk bir ihtimal olur. yumruk boşa savrulduğu gibi güreşçi boksörü altına alır.

  güreş bilen bir boksörün şansı olabilir fakat güreşten anlamayan bir boksör güreşçinin karşısında duramaz.

  https://www.youtube.com/watch?v=I-3SuAawhw8+ video'daki çocuğun boksör olmadığı çok belli fakat olası bir kavgada aynı bunlar yaşanır. güreşçi altına almışken boksörden yumruk felan da yemez.

  sağlam bir güreşçi teke tek hiçbir sokak kavgasını kaybetmez.
  4 0 ...
 • Doktorunun sana söylemeye çalıştığı şey; ortada şeker gibi sağlam bir tetikleyici varken okb gibi bir psikolojik rahatsızlığı atlatmış olsan bile her an tekrar pençesine düşebilirsin. Bu yüzden ilacı sende sürekli kılmak istiyor. Ancak şuan iyi durumdasın ve ilaç kullanmayı da istemiyorsun. Sana tavsiyem, psikiyatriye gitme. Onunla işin bitmiş. Psikoloğa git. Tetikleyici olan şekerin baskın gelip seni tekrar okb'ye itmemesi için sana bir mekanizma kursun. Çok zorlanırsan, bu mekanizmaya başvurursun. Böylece tekrar okb'nin pençesine düşmezsin. Bende sadece bu yoktu. Anksiyete bozukluğu, ökb, psikoz başlangıcı da vardı. Hapa bağımlıyım ben.. her gün bir kere alırım. Silahım var ve dolu bir şekilde yastığımın altında uyurum. Emniyeti kapalı. Küçük bir seste uyanırım. Bu şekilde yaşamak kimseye güvenmememi sağlıyor. Güvenmek zorunda değilim yani. Psikoloğa bende gittim. Başlarda iyi gidiyordu. Psikolog kadındı ve ben, ilk defa bir kadından çekinmiyordum. Seanslar çok farklı bir şeye dönüşünce onu da bıraktım. Sana tavsiyem geç olmadan psikoloğa git ve sonlandır bu işi...
  4 1 ...
 • Online 115 yazar mevcut, bu bir davettir bu bir kurtuluş müjdesidir..

  Ailenize ve tüm Müslüman alemine dualarımız ile buluşmak üzere..
  11 3 ...
 • bdsm

  252.
 • açılımı bondage discipline domination submission, sadism masochism şeklinde olan fantezi türüdür.

  bdsm'de yapılan aktivitelerin olayı insanın feminen cinsel arzusunu, endorfin sistemini ve varoluş bilincini normalin çok üstüne çıkarmasıdır. klasik bir cinsel hayatı olan bireyin bu duygu mertebelerine erişmesi zorken bdsm tecrübe eden bireyin aşk ve sevgi dolu bir ilişkide de yüklü duygular hissedebilmesi mümkündür. yani bdsm artık "normal" yollarla tatmin olamayanların son durağı, sonun başlangıcı değil, her şeyin yeni baştan keşfidir diyebiliriz.

  bdsm tecrübesi aynı zamanda bilim insanlarının iddia ettiği bir gerçeği ortaya çıkarır: insan üreme gereksinimi haricinde cok karmaşık, zevk kaynaklarıyla dolup taşan bir cinsel yapıya sahiptir.
  3 0 ...
 • Eşimle en son iki hafta evvel konuştuk, nerede kalıyor ne yapıyor bilmiyorum. Bilmek de istemiyorum. Birkaç ay evvel başka kadınla başbaşa yemek yerlerken bir otel lobisinde gördüm onu. Beni eğitimin oldugu oteldi, tanıdıktı diyerek ikna etti kötü niyeti olmadıgına. Ben de salak gibi inandım. Üç hafta evvel messenger uygulamasında sürekli onu arattıgını, mesajlaştıklarını öğrendim. Evden gitmesini söyledim. Abartma dedi tasını tarağını alıp cıktı. Muhtemelen ekmeğine yağ sürmüş oldum. Böylelikle istemedigi bebeğinden de benden de kurtulmus oldu. Evet bunu yaptıgında hamileydim, simdi sekiz aylığım ve bebeğime isim bakacağım yerde ev arıyorum. Ne yapacagımı nasıl geçineceğimizi düşünmekten uyuyamıyorum. Sancılarım da geliyor ara ara, iki hafta evvel konuşmadığımızı unutup sancılarımın arasında onu aradım hastaneye gittigimi söyledim. Banane bundan tepkisiyle karşılaştım. Şaşırıyorum en çok da kendime. Gözlerimden bir damla bile yaş akmadı bu olaylar karşısında. Ancak gülemiyorum da, belirsizliğin yarattığı bulanıklıktan alamıyorum zihnimi. Zamanımın sonuna dek uyumak istiyorum bebeğimle, düşünmeksizin.
  10 0 ...
 • geceye bir ciğer bırakayım da sigaranız boşa yanmasın.

  rahmetli dedem bir kıza vuruluyor daha ilk okulda. okul bitiyor ve dedem askeri liseyi kazanıyor. kız bekliyor dedemi bu sırada 4 yıl geçiyor dedem askeri liseyi bitiriyor ve hislerini ailesine açıyor. işte kızın ailesiyle tanışıyorlar falan bu sefer harp okulu başlıyor onun için. kız yine beklemeye devam ediyor. okulun dördüncü yılında kıza görücü gelip istiyorlar. ailesi de kızla zaten fazla görüşmüyorlar bu işin oluru yok diye veriyor. dedeme bu okul bitene kadar söylenmiyor. gel zaman git zaman tayini çıkıyor memleketten uzağa o sırada söylüyorlar. dedem beyninden vurulmuşa dönüyor tabi. aradan 5 yıl geçiyor tayin tesadüfe bak ki memlekete çıkıyor. sevdiğini elinde bir bebekle görüyor ve ilk defa o zaman sigara içmeye başlıyor. sarı saçlı yeşil gözlü fidan gibi delikanlı tabi. neyse efendim bir gün bu kız daha doğrusu kadın geliyor eşinden şikayetçi olmak için. jandarma karakol komutanı olan dedemi bir görüyor ki nutku tutuluyor kadının. dedem de kadının yüzündeki darp izini görünce direkt nerede o diye soruyor. adam köyün kahvehanesinde oturup geyik yapıyor ve akşam oluyor. dedemin mesai bitince adamı evin önünde vurup öldürüyor. sonrası meslekten ihraç ve 5 yıl hapis cezası. dönünce kadını istiyor ama ailesi yanaşmıyor. sonra başka biriyle evlendiriyorlar. gel zaman git zaman başka bir göçmen kızıyla evlenip başka bir şehre yerleşiyorlar.
  ve benim atam meydana geliyor. kendisi de akciğer kanserinden vefat ediyor.
  bunu hapishane fotoğrafını gördüğümde babama sorarak öğrenmiştim.

  yakın amk.

  veysel'e sormuşlar aşk nedir diye. kavuşamayınca aşk olur demiş.
  14 0 ...
 • esasen islamda yeri olmayan, ama kafalarına göre islam dizayn etmeye kalkanların başvurduğu gayriahlaki allah'ı kandırma yöntemi...

  dini nikah kıyan eşlerin "boş ol" demek suretiyle birbirini boşamasına talak denir, talak denilen şey islama göre mübahtır.
  hatta hz muhammed'in bu konuda "allah'ın en sevmediği mübah talaktır" şeklinde bir hadisi olduğu rivayet edilir.

  islamda boşanmak kadın ve erkek için eşit bir haktır, lakin kadın bu hakkını istediği zaman kullanacağını nikah akdi sırasında öne sürmekle yükümlüdür. aksi takdirde kadının talak ile boşanma hakkı bulunmamaktadır.

  işte kadının nikah öncesi bu hak iddia etmesi dini nikahlarda genelde gözardı edilir, nikah kıyan kadınlar bu konuda uyarılmaz ve böylece boşanma hakkı elde edemezlerdi. kadının hak iddia etmediği nikah akitlerinde ise boşanma/talak hakkı yalnızca erkeğe ait olurdu.

  tabi dini nikahlarda kocasını boşama hakkı elde eden kadınlar da vardı.
  bu kadınlar genelde padişah kızları, kardeşleri olurdu, zengin kadınlar nikah akdi esnasında "talak yed-i ihtiyadımda" diyerek boşanma hakkı elde ederlerdi.

  osmanlı sarayında kocalarını talak ile boşamış pek çok prenses bulunmaktadır.
  bunlardan biri 2. abdülhamid'in kızlarından olan ayşe sultan'dır.
  hülle nikahı ve hüllecilik

  2. abdülhamid'in kızı ayşe sultan'ın nikah akdi belgesi şudur;
  hülle nikahı ve hüllecilik

  belgenin altındaki imzalar ayşe sultan'a, kocası mehmet ali bey'e ve şeyhülislam nuri bey'e aittir ve belgede ayşe sultan'a boşanma hakkı veren "talak yed-i ihtiyarımda" ifadesi geçmektedir.

  kadınların bu talak hakları bazen onları eşlerinden boşamak isteyen babaları tarafından da kullanılırdı.
  örneğin milli mücadeleye katılmak için istanbul'dan kaçan vahdettin'in damadı ismail hakkı tevfik okday, eşi ulviye sultan tarafından bu şekilde boşanmak zorunda kalmıştır.
  (bkz: saraydan kaçıp milli mücadeleye katılan damat/#42140928)

  islam dininde boşanmanın önüne geçebilmek için bir kadını ancak iki defa boşayıp alma kuralı vardır. aynı kadını 3. defa boşayan kişi bir daha o kadınla evlenemez.
  boşadığı karısı ile yeniden evlenebilmesi için o kadının başka biriyle evlenmesi ve bu evliliğinden boşanması yahut kocasının ölüp dul kalması gerekmektedir.
  işte ancak bu şekilde koca eski karısıyla yeniden nikahlanabilir.

  işte bir kadına kocası "seni talakı selasiye ile boşuyorum, boş ol, boş ol, boş ol" dediğinde o kadınla 3 defa boşanmış ve bir daha nikah kıyamayacak duruma gelmiş olmaktadır ki bu şekilde pek çok boşanma vakası pişmanlıkla sonuçlanmış ama geri dönüşü mümkün olmamıştır.

  işte talakı selasiye ile yapılan boşanmalarda pişmanlık dönemi sonrası yeniden evlenebilmek için de hülle nikahı ve bu nikah için tercih edilen insanlardan oluşan hüllecilik mesleği doğmuştur.

  hülle nikahı ve hülleciliğin ortaya çıkışı abbasiler'in ünlü hükümdarı harun reşid dönemindedir.

  öncelikle onu anlatalım.
  harun reşid karısı zübeyde'yi çok severdi, lakin bir gün kızgınlıkla karısına "eğer benim mülkümde bir gece daha geçirirsen talak-ı selase ile boş ol" dedi.

  tabi bu söylediğinden pişman oldu, ama söz ağızdan çıkmıştı.
  eşi şayet abbasi topraklarında 1 gece daha geçirirse ondan boşanmış olacaktı. zira eşinin ülke sınırlarını 1 gece içinde terk etmesi mümkün değildi.

  bu pişmanlıkla bu boşanmadan dönebilmek için bir çare aradılar.
  bağdat'ta yaşayan ebu yusuf adlı bir din aliminin bu işe bir çare bulabileceğini söyleyerek onu harun reşid'in huzuruna getirirler.

  harun reşid olayı ebu yusuf'a anlatır ve bunun bir çaresi olup olmadığını sorar.
  ebu yusuf, "çaresi vardır" der ve anlatır;
  "allah, kuran'da mescidlerin kendisine ait olduğunu buyurur, bu yüzden mescidler allah'ın evidir, sizin mülkünüz değildir. zevceniz bir geceyi bir mescidde geçirirse boşanmış olmazsınız..."

  çare bulunmuştur.
  harun reşid'in eşi bir gecesini camide geçirir ve böylece boşanmaktan kurtulurlar.

  lakin böyle durumlar için başka bir çare bulunmalıydı.
  her zaman böyle kolay çözülemeyebilirdi bu durum.

  işte bu çözüm arayışları neticesinde "hülle" sistemi bulundu.
  birisi 3 kez "boş ol" dediği karısıyla yeniden nikahlanmak istediğinde para karşılığında başka bir adamla 1 günlüğüne karısını evlendirecek ve daha sonra o evlenen kişi de kadını "boş ol" diyerek boşanacak ve eski koca tekrar karısı ile evlenebilecekti.
  işte bu çare ile para karşılığında günübirlik hülle nikahı kıyan bir meslek ortaya çıktı;
  hüllecilik...

  ne var ki bu hülle nikahının sakıncaları da vardı.
  islamda nikahın geçerli olabilmesi için 3 ay içinde zifaf şartı vardır, aksi takdirde nikah akdi kendiliğinden ortadan kalkar.
  yani bu hülle nikahlarının geçerli olabilmesi için hüllecinin kadınla 1 gece yatması gerekiyordu.
  bu da doğal olarak pek çok kişiye ağır geliyor ve kabul görmüyordu.
  hatta zifaf gecesinde birbirinden hoşlanan hülleci ve hülle nikahı kıyılan kadınlar görülmeye başlamış, bunlar hülle nikahlarından vazgeçmemişler, ayrılmayı reddetmişlerdi. bu şekilde hülle yoluyla kadın alarak boşamayanların sayısı artmaya başlamıştı.

  bazen de kadın istemediği halde, hülleci sırf daha fazla para almak için eski kocaya şantaj yapar, boşanmak için anlaşılanın 3-5 misli para isterdi.

  bu tip durumların artması üzerine hülleciler, yaşlı ve hatta kör olan erkeklerden seçilmeye başlanmıştı.
  böylece hüllecilik mesleği körler arasında yaygınlaşmaya başladı.

  osmanlı'da hülleci esnafı diye bir esnaf tarifesi vardı. hatta bunların loncaları dahi mevcuttu.
  beyazıt'taki devlet kütüphanesinin yanında sahaflar çarşısına bitişik eski beyazıt külliyesi imareti'nin üst katı bu hülleci esnafının lokaliydi.

  hülleciler beyaz elbise, beyaz cübbe giyer, beyaz sarık takar ve burada müşteri(!) beklerlerdi.
  hülle nikahı ve hüllecilik

  birisi hülle nikahı için başvurduğunda sırası gelen giderdi.

  hülleci esnafının bir kethudaları vardı.
  bütün hüllecilerin kazancı bu kethudada birikir ve hepsine eşit şekilde pay edilirdi.
  hülleci kethudası hülleciler arasında en yaşlı olan kişiden seçilirdi.

  hülle nikahı kıyılacak hülleci iş bu şartlar altında buradan araba ile alınır, hülle yapılacak kadınla nikahları kıyılır, gerdeğe girerken de "sadece bir kere aman ha" diye kendisine tembihte bulunulurdu...

  hüllecinin yaşlı olmasına dahi güvenmeyen bazı aileler de hülleci gerdeğe girerken kadına el sürmemesi için ekstradan hülleciye para verirdi.
  hülle nikahı ve hüllecilik

  hüllecilikte nikahın tamamlanması için hülle nikahı kıyılan kadınla gerdeğe girip aynı odada 1 gece kalması ve kadının eline elini bir kere sürmesi yeterliydi. böylece teknik olarak hülle nikahı tamamlanmış, allah da kandırılmış(!) oluyordu.

  hülle nikahı bir aldatmacadan ibaret olup islam dininde yeri yoktur.
  zira önceden boşanmak maksadıyla yapılan bir başka nikah olan muta nikahı dinen caiz olmayıp hükümsüz ilan edilen bir nikahtır.

  buna rağmen hülle nikahı dediğimiz nikah abbasiler döneminden beri yüzyıllarca yapılmış, ülkemizde hülle nikahı ve hüllecilik medeni kanunun kabulunden sonra tamamen ortadan kalkmıştır.

  sevgili arkadaşlar.
  işte insan tarihini bilir ve okursa günümüzde cumhuriyet rejimi'nin ve cumhuriyet'in özellikle kadınlara verdiği imkan ve hakları daha iyi idrak edebilir.
  bunları özellikle islami bir yaşam arzu eden ve şeriat düzeninde yaşamak isteyen kadınlar okursa ve bu kadınlara bu gerçekler okutulup öğretilirse onların da cumhuriyet rejimine ve atatürk devrimlerine bağlı olması sağlanabilir.

  hangi kadın bu muameleye tabi olmak ister?
  o halde aklın yolu bir değil mi?

  #tarih
  12 2 ...
 • (bkz: route 66)

  attığı tüm yalanlar, insanları nasıl kandırdığı bu gece bir kez daha ortaya çıktı. Zamanında çok uyardık yine uyarıyoruz. Bu kişiden uzak durun, attığı mesajlara kanmayın. Kendisinin tek amacı sözlük kızlarından nude fotoğraf almak ya da whatsappa geçip kamerada soymaya çalışmaktır.

  Kendisi evlidir, boşandım laflarına kanmayın. Otelde ceo'yum falan filan hepsi yalan. Kendisiyle ilgili alkolik oldum un açtığı başlık kaldırıldı az önce ama bu entry burada dursun en azından.
  23 4 ...