• amaçları doğrultusunda kendilerine yeni bir vatan buldular ve sayılarını daha da çok artırarak ülke içinde önemli yere gelmek istiyorlar. bu doğrultuda amaçlarına göre hareket ediyorlar. şuan da 4 milyon civarındalar. çok yakında 10 milyon seviyesine gelecekler. kendi partilerini kurup meclis içinde söz alacaklar. daha sonra da türkiyede beğendikleri bir alana toplanıp toprak talebinde bulunacaklar. vermezlerse kaçmayacaklar onun yerine terörist olup dağa çıkıp türk askerine kurşun sıkacaklar. abd diyecek ki; "hakkını ara suruyeli! al sana silah öldür!" sen evet sen arap götü yalayan kardeşim! torunun askere gittiğinde bunları buralara getirenlere küfür edecek. tıpkı senin gibi arap götü yalayan, "bunlar bizim din kardeşimiz yeeaaaa" diyen senin gibi oç kişiler yüzüden torunun bu piçlerle savaşırken ölecek...
  4 0 ...
 • danıştay'ın andımız kararı sonrası siyasal islamcıları üzecek bir başka karar.

  bu karara göre siyasal islamcı itler tarafından 2013'te devlet nişan ve madalyalarından kaldırılan atatürk silüetlerinin yeniden madalyalara konulması gerektiğine hükmedilmiş.
  danıştay dan atatürk madalyaları kararı

  kudurun.
  https://www.yenicaggazete...k-karari-daha-213612h.htm

  Bakalım andımız kararına itiraz eden siyasal islamcılar buna nasıl itiraz edecekler.
  20 4 ...
 • 9. Sınıflarda özel konumu anlatırken yeraltı kaynaklarımızdan mevzu açıldı.
  Türkiyenin yeraltı kaynaklarından bahsederken takdir edersiniz ki bor mineralinide anlattım.Yetişmiş insan kaynağımızın olmadığını boru işleyebilecek etkili kullanabilecek bir bilgi birikimine sahip olmadığımızı falan söyledim . Öğrencimin biri çıktı ve dedi ki hocam izin vermiyolar 2023 yılında lozan bitiyomuş bizde tüm yeraltı kaynaklarımızı çıkarabilecekmişiz! Önce nasıl tepki vereceğimi kestiremedim sonra bu bilgiyi kimden aldığını sordum. 8.sınıftaki sosyal bilgiler dersine giren serhat hocasından almış.
  Gereken bilgilendirmeyi kendisine yaptım böyle bir safsataya inanmaması gerektiğini söyledim bu tür yaklaşımların kitleleri uyutmak için kullanılan yalanlar olduğunu söyledim . Mevcut bilgi birikimimle bu taze beyini aydınlatmaya çalıştım
  Bu tarz provakatif cümlelerle çocuklarımızın beynini devletin okullarında yıkıyolar ve kitle buna inanmış halde hayatına devam ediyor bir nevi öğrenilmiş çaresizlik aşılıyorlar.
  Sizden ricam imkanlarını ölçüsünde bu insanlığa anlatın böyle bişey olmadığını .
  8 0 ...
 • prometheus

  193.
 • Ateşi getiren tanrıdır. Fakat ateş burada büyük bir sembolik anlam taşır. Ateş ile kastedilen bilgidir. Eski Yunanda insanoğlunu insan yapan şey ateşi buluşudur. Prometheus ismi de pro- ve metheus ögelerinden oluşur. Metheus, meth yani bilmek kökünden gelir. Matematik de aynı köktendir ayrıca. Pro-metheus önceden bilen demektir.

  Kahin tanrı olduğu görüşü bu etimolojiden gelir ama kehanet gücü olduğu tartışmalıdır. Buradaki bilginin, insan bilgisi olduğu düşünülmektedir asıl olarak -ki doğru olan bu bence de, kehanet anlamında bilmek değil.
  5 0 ...
 • Bir kere şapka kanuna göre herkes şapka takmak zorunda değildir. Şapka kanunu, eğer başına bir şey takacaksan bu sadece şapka olabilir der.

  insanların o dönem hep şapka takmasının sebebi erkeklerde başlık giymenin yaygın bir adet olmasındandır. Osmanlı'da da başlık giymeden dolaşanlar hoş karşılanmazdı.

  2. mahmut'a kadar bu başlık sarık iken 2. Mahmut'tan sonra fes olmuştur. Atatürk'ten sonra ise şapka olmuştur. Olay bundan ibarettir.

  Fesin şapka kadar tepki görmemesinin sebebi şapkanın kenarları kıvrımlı olduğu sebebiyle namaz kılmaya engel olduğu ve bu nedenle dinsizlik alameti olarak görülmesidir. işte bu kadar ilkel düşünceleri vardı şapka kanunu muhaliflerinin.

  O şapkadan asıldı denilen kişiler de şapka kanunu bahane ederek devlete karşı isyan çıkartan ve insanları isyana teşvik eden kişilerdir. Yani tek suçları şapka takmamak değildir. Hiç kimse şapka takmadığı için asılmamıştır.

  Bir çarpıtma ve yalandır.
  11 4 ...
 • biraz hızlı ilgi duyulmalıdır zira nüfusları hızla yaşlanmakta ortada kız kalmayacak. diğer gelişmiş asya ülkeleri için de durum geçerli.

  genç kız diye alacaksınız nene çıkacak, gerçi geç yaşlanıyorlar sıkıntı yok.

  mesela bu abla koreli 51 yaşında.

  https://www.instagram.com/jungdayeon/

  bu çinli 50 yaşında:

  https://static.boredpanda...er-liu-yelin-china-35.jpg

  bak daha japonu dahil etmedim.
  3 0 ...
 • Şelale. Türk filmiydi. Sanırım hülya koçyiğit oynuyordu. 8 yaşında falandım o filme götürdüklerinde beni. Filmde de kadının kızı yanıyordu. Hala annemlere sorarım 8 yaşındaki bir çocuğu neden o filme götürdünüz diye. Ha bir de sinemada elektrikte kesilmişti hayatımın en korkunç anlarıydı sanırım.
  1 0 ...
 • sırlarımıza ve anılarımıza iyi bak diye fısıldar geçerim ruhumla. yanında başkası olduğu için yüzüne de bakmam muhtemelen.
  2 1 ...
 • kaypak insanlar, kendi çıkarları için hiç çekinmeden başkasını okkanın altına atabilecek derecede vicdansız ve şerefsiz olurlar genelde. gırtlaklarını sıkasım geliyor ama fiziksel şiddet çözüm olmadığı için başka yollar bulup hayatı kendilerine zindan etmek çok daha keyifli...
  yaş ilerledikçe daha kurnaz daha zeki oluyor sanki insan...ya da daha tecrübeli...

  sanırım lvl farkı...gamer olan anlar...
  1 0 ...
 • eve çıkacağın çok iyi arkadaşların hali hazırda varsa ev, onun dışında kesinlikle yurt. bu benim yurtta ikinci senem ve seneye de yurtta kalmak istiyorum. buradaki ortam çok güzel çünkü. kendine arkadaş edinebilmek için seçici olsan da mutlaka buluyorsun. tartışmayı, kavgayı, düzeni önce burada öğreniyorsun. herkes birlik içinde hareket ediyor ve yemeğini bile başkalarıyla yemek çok güzel. hayatının düzene girmesi ve türlü sosyal meselelerle başa çıkmak ve onları tanımak açısından ideal bir yuva.
  fakat evde, insanlar sınırlı ve yeni birilerini tanıma fırsatın olmuyor ev içinde. yurtta her türden her bölümden her memleketten insan tanıyorsun. hepsi başka bir şey katıyor sana. ve bir şeye ihtiyacın olduğunda da pek çok kapın var.

  örneğin bir keresinde bir gün sonra herkesin önünde, hocamın önünde ilk klinik görüşmemi yapacaktım. bol bol tanımadığım insan gerekiyordu pratik için. gecenin ikisinde falan aşağı inip klinik görüşme ortamı yaratıp tanımadığım insanlarla pijamalarla klinik görüşmeler yapmıştım. çok güzel bir anıydı.

  sonra bir grupla tek başıma kavga ettim, zordu ama güzeldi. yurt olduğu için dövememeleri büyük bir artı bak. ev arkadaşların daldı mı dalar.

  giriş çıkış saatlerinde, kurallarda ve yasaklarda gösterilen çabalar ve karşı koymalar zaten başka bir zevk veriyor. yurda alkol sokup kızlarla dağıtıp yurdun bahçesinde yattığımız, sistemleri takip ederek aileye mesaj gitmeden gece dışarı çıkmanın keyfine vardığımız çok oldu. biri bir şey sorsa bile bunlarla baş edebilmeyi öğrenmek, o “he he”yi bile öğrenmek çok güzel.

  tabiki yine de herkese göre değişebilir bu. isteklere ve kişilik özelliğine göre. soruları olup danışmak isteyenleri mesaj kutuma beklerim.
  5 0 ...