• https://m.youtube.com/watch?v=ou8RnCnrLKQ+

ilgili bağlantıya tıklanarak izlenebilecek olan kürttür.

Kerkük'ten götün götün kaçmak kanlarına dokunmuş yine çareyi ağa babalarından yardım dilenmekte bulmuşlar. Gavat amerika neredesiniz diyr zırlıyor.

Ne oldu sahibiniz sizi sattı mı? Daha dur bunlar iyi günleriniz. Başınıza daha neler gelecek neler.
    11 2 ...
  • sözlük kızları istihbarat daire başkanlığına

konu : dempatik hk.
    ilgi: 22.10.2017 tarih ve 1234 sayılı talimatlarınız.

ilgi'de kayıtlı talimatlarınıza istinaden sözlükte yaşanılan gerekli bilgi ve belge, tebliğin madde 4, a fıkrasında belirtilen " ... niyeti ciddi olan sözlük erkeğinin bir defaya mahsus ilgilendiği kadın hakkında sözlük yaşantısı hakkında bilgilendirilmesi..." tebliğden yararlandırılmasından söz edilmektedir.

bu hususla, daha önce herhangi bir kız hakkında bilgi ve belge talebim olmadığı gibi ve hiçbir sözlük kızından da yararlandırılmamış olup konu ile ilgili olarak anılan kadın hakkında gerekli bilgi ve belgelerin tarafıma verilmesi,

yine ilgi'de kayıtlı talimatlarınız gereği anılan kadına da şahsım hakkında bilgi verilmesi gerekmektedir.

gereği ve bilgilerini arz ederim.

arsız
    11.nesil aslanlar gibi kadın uzman yardımcısı
    10 1 ...
  • yaklaşık 3 yıldır, annem ve babamın yaptığı eylemdir. babam şehirde büyümüş, bugüne kadar hiç köyde yaşamamış birisi olarak bu işi ciddiye aldı ve kendisine bahçe yaptı. ilk başlarda domates, biber yetiştiririz yeter derken, şimdilerde fasulye, barbunya, kabak, bezelye, soğan, sarımsak, patlıcan yetiştirerek işi büyüttü. baktığınızda iyi bir efor gerekiyor burası kesin. bahçeye bakım yapmadan ürün almak neredeyse imkansız.

çıkan ürünlerden domates suları, dondurulmuş ürünler çıkartarak, mümkün oldukça kışın tüketmeye gayret gösteren bir zincir oluşturuyorlar.

işin komik kısmı; köyün yerlileri bu ürünleri hazır alıyor ve üretime dahil olmuyorlar. genel olarak gözlemim, tarlalarını ekip mahsul almak, sonrasında da ya kahveye gitmek yada farklı işler yaparak geçimlerini sağlamak şeklinde oluyor. aslında bir çoğunun bahçesi bu işler için uygun, ama sorduğunuzda kim uğraşacak bunlarla diyorlar. çiftçilerimizin biraz daha bilinçlendirilmeye ihtiyaçları var gibi duruyor. kendilerine ait, altın değerinde topraklara sahipler, mümkün olduğunda iyileştirilmiş tarım yapıp biraz daha doğal beslenebilirler. ancak onlarda kolaya kaçmayı tercih ediyorlar.

bu biraz "Entelköy Efeköy'e Karşı" filmini anımsatıyor. öz varlıklarımızı koruyup güçlendirmek elimizde, umarım farkındalığımızı yeni nesil ile birlikte daha da fazla arttırırız.

Unutmayınız ki. “Köylü milletin efendisidir!” Mustafa Kemal Atatürk

peşin edit: yazımda çiftçileri kötülemek gibi bir niyetim asla yoktur. lütfen bu gözle değerlendirmeyiniz. çocukluğumun uzun bir dönemi, yaz tatillerinde köyde geçmiştir.
    12 1 ...
  • günümüzde iletişim imkanlarının artmasıyla ilginç bir hüviyete bürünmüş ilişkilerdir.
    artık eski devirlere göre çok daha fazla insanla muhattap oluyoruz. hatta kimimizin sanal platformlardaki dost niceliği gerçek çevresindekileri bile geride bırakmaya başladı.
    tabi çeşitli menfaatler işin içine girince ilişkiler iyice yozlaşmaya başladı. eski insanlar yoksulluğun da tesiriyle birbirleriyle daha sıkı kenetlenmekteydiler.
    şimdi ise "birey" merkezli yaşam tarzı beraberinde muhtelif sorunlar getirdi.
    - konuştuğu her karşı cinse potansiyel sevgili olarak bakan tipler
    - ders notu tarzı mecburiyetlerden dolayı "nasılsın iyiyim sen" tarzı muhabbetlere dayalı yüzeysel münasebetler.
    - hele sanal platformlarda birbirini daha doğru dürüst tanımadan nefret kusan karakterler
    - ve lanet olası yafta kültürü
    (bkz: kemalist) (bkz: yobaz) (bkz: ırkçı) (bkz: ateist)

kendi adıma netice ne mi peki? yalnızlıkla başbaşayım...
    5 1 ...
  • Bu arada yanlış anlasilmasin ben soylemiyorum. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın eski özel kalem müdürü Kurmay Albay Osman Kılıç söylüyor.

--spoiler--
    Sanık Kılıç, darbeyi kimin yaptığı yönünde kendisine soru sorulacağını bildiğini belirterek, bunun 3 ayrı grup tarafından emir komuta zinciri içinde rütbeli ve rütbesiz TSK personelinin kullanıldığını iddia etti. Şehit Ömer Halisdemir'e, bildiklerini anlatmasın diye Semih Terzi'yi vurma emri verildiğini iddia eden sanık Kılıç, "Çocukları örgütün okullarında okuyan ve Bylock kullanıcısı olduğu iddia edilen şehit Ömer Halisdemir'in görevi tamamladıktan sonra öldürülmesi emri verildiği yönünde iddialar var" yönündeki ifadeleri üzerine salondan tepkiler yükseldi. Müşteki avukatların duruma tepki gösterirken Mahkeme Başkanı Oğuz Dik, "Ölmüş insanların arkasından bari konuşmayın. Kim dedi sana bunları, kim iddia etti" şeklinde soru yöneltti. Sınık Kılıç ise Ömer Halisdemir'le birlikte görev yaptıklarını, sevdiği bir astsubay olduğumu belirterek, "Başkanım benim amacım maddi gerçeklerin ortaya çıkartılması. Bana bunları sorgum sırasında savcı söyledi. Savcı Halisdemir'i sordu. Ömer'i tanıyor musun? 'Bylock kullanıyor mu? Cemaatçi olabilir mi? diye sordu" iddiasında bulundu.
    --spoiler--

https://www.aydinlik.com....emir-iddiasi-pes-dedirtti

http://www.cumhuriyet.com..._Halis_Demir_iddiasi.html
    3 1 ...
  • Anne gibi oldum sözlük; gelen siktiri çekiyor sonra başı derde girince “okumak zorunda değilsin içimi döktüm sadece” temalı bir destan yolluyor. Triplere bak, biliyorsun be işte kıyamayıp cevaplayacağım ne bu salak salak tavırlar. Siz değil miydiniz bir daha konuşmak istemeyen, yok yere...

Hayır normal insan olsa 30 kere engel atarken ben hala kıyamıyorum, değerimi bilseniz keşke.
    5 1 ...
  • Ehehe namaz kılıyoruz biz tabi ki. Ebu hureyye abdest alıyor. Tutturdu kedilerde alsın. Şimdi onları yıkıyoruz.

Cemaat olacağız.
    7 1 ...
  • Ehehe namaz kılıyoruz biz tabi ki. Ebu hureyye abdest alıyor. Tutturdu kedilerde alsın. Şimdi onları yıkıyoruz.

Cemaat olacağız.
    7 1 ...
  • Biraz kaba olacak kusuruma bakmayın.

Küçükken hedefiniz paranın amına koymaksa, Büyüdüğünüzde para sizin amınıza koyar.
    Para ile mutlu olup para her kapıyı açar derseniz, O kapıyı açmak için namusunuzun, karakterinizin ve serefinizin ve dahi hasiyetinizin kapısını açmak zorunda kalırsınız.
    ihtiyacın kadarını bilmezsen daha fazlasını harcarsın. Harcama yaparkende sanarsınki calıstığım işten kazandığım parayı harcıyorum. Halbuki harcadığın şey o parayı kazanmak için geride bıraktığın ömür, hayaller, idealler ve değerlerdir. Bunu iphone 6s aldıgında değil. iphone 6s in bozuldugunda anlarsın.

Hoş o zamana kadar öyle hale gelirsin ki artık fren patlar ve duramazsın. iphone 6s bozuldugundan ötürü aynı süreci tekrar yaşayıp 7s alırsın.

insanlar öyle idealist sanıyor ki kendini idealleri için diğer insanları çiğneyip geçiyor.
    idealler uğruna birini çiğnemek gerekirse karşınızdaki kesimin yobaz olması gerekir. Yada sizi anlamaması. Sizin yapacaklarınızın o kesimin işine gelmemesi gerekir. Bu sekilde idealler uğruna bazı insanlar çiğnenebiilir veyahut yok sayılabilir. götündeki donun daha kaliteli olsun, Altımdaki arabam sahane olsun. Azıcık süslenip püsleneyim vs vs bunlar idealler kategorisinde değildir. idealleri bir kenara siktir et at bunlar Sosyalleşmek bile değildir.

Öyle ya amına koyayım. Gidip sağda solda 2 kahve içen insan sosyallestiği sanıyor. Hani bir halt oldugunu sanıyor. Sosyalleşmek demek sosyal sorumluluklarını bilmek demektir. Yolda yürürken fiilen seni ilgilendirmeyen bir çöpü alıp çöpe atmak demektir. izinli oldugunuz bir zamanda gidip bir yardım vakıfına elinizden geleni yapmayı kendinize görev edinmek demektir.

Amına kodugumunun idealleriniz ve hayalleriniz bile saçma. Para ile satın alabileceğiniz her şeyi ideal görüp kendinizi idealist sanıyorsunuz. Amına koyayım Amına koyayım ve son olarak yine Amına koyayım.
    11 1 ...
  • benim gibi babası şehit olanlara baba olan,okulundan düğününe,cenazesinden mevlidine kadar her türlü gününde yanında olan kurum.
    liseden mezun olurken "sen bizim evladımızsın,en mutlu gününde tabii ki biz olacağız" diyerek okuluma kadar gelmiş 260 mezun arasında beni gururlandırmış,babamın evladı olduğum için göğsümü kabartmış asil vakıftır.
    iyi ki varsın mehmetçik vakfı.
    türkiye mehmetçiğe,mehmetçik türk milletine emanettir..
    11 0 ...