• Halis iman sahiplerinin hayat felsefesi yapması gereken söz. Bugün bir Müslümanın bütün varlığıyla Müslümanların varlığına kendini koşulsuz olarak ait kılması temel meseledir.
    5 1 ...
  • süriye ye 5000 km girdik.
    esed altına işiyor.

ömöriga reizin ayağına kapandı, pütün af diledi.
    israil türkiye bizi ilhak etsin dedi.
    yuninistin midilli adasını ganimet olarak verdi.

dolar 0,80 tl, geziciler mutlu musunuz?
    7 0 ...
  • türkiye sefalet endeksinde 5. sıraya oturmuş, insanlar kredisiz ciklet alamayacak hale gelmiş bizim oturup insanların sevişmesi hakkında konuşmamız ne garip. cinsellik, maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisinin en altında bulunan fizyolojik bir ihtiyaç. gerek daha henüz insanların sosyoekonomik olarak feraha ulaşamaması, tabuların bırakılamaması gibi nedenlerden dolayı insanlar yeterince bu ihtiyacını karşılayamıyor, cinselliğe ulaşsa bile tatmin olmuyor.

cinsellik konusunda ortadan ikiye bölündük. biri milletin sevişmesinden rahatsızsın, yobazsın diyor; öteki sen ses çıkarmıyorsun, tasdikliyorsun, toplumu ve gençleri bozuyorsun ahlaksızsın diyor. cinsellik üzerine tüm konular aslında bu eksen üzerinden tartışılıyor ve fi tarihinden beri hep aynı ağız kullanılıyor, fi tarihinden beridir de bir orta yol bulunamıyor.

insanlar kapılarını kapattığı zaman istediklerini yapabilirler, yaptıkları gayri hukuki olsa bile mahkeme hesap sorar, sen yine hesap soramazsın. insanlar o kapıların dışına, yani sokağa çıktığı zaman da; orasının özel mülkiyeti olmadığının, toplumun her kesiminden insanının orayı kullandığının, içinde yaşamış olduğu toplumun bazı kaideleri olduğunun farkında olmak zorunda. bu yüzden toplum içinde herkes had, sınır bilmek zorunda. ama, kapısını kapattığı zaman seni ilgilendirmez, orası kişinin özel alanı. orada her saat başı başka bir kadınla/erkekle sevişebilir, karışamazsın. ama toplum içinde, mahrem kalması gereken şeylerin yapılmaması gerek o konuya kesinlikle katılıyorum.

yani siz toplum içinde biraz daha sınır bilerek, siz de milletin evine yatak odasına bile karışmayı bırakarak bu işi çözebilirsiniz.
    7 0 ...
  • yani özür dilerim ama 2018'de sanırım türkiye'de hiçbir sitenin yapmadığı canavar pazarlama stratejisine şu an tanık oluyoruz galiba.

herkes kazansın, çokça kazansın, allah daha çok versin, gözümüz yok elbet ama bu yapılan en hafif deyimiyle saygısızlıktır.

eğer tüketici olarak görülüyorsak, ki bunu da kabul ederim doğaldır, merdiven altı işletmecelirinin bile takınmadığı bir tavırla muhatap oluyoruz şu anda.

ivedilikle vazgeçilmesini istirham ediyorum. ayıptır.
    5 0 ...
  • bayern münih'ten iyiyiz demedim, halen zürih'teyiz dedim. tren bekliyoruz burda.
    8 0 ...
  • "rahatsız oluyorsan bakma"

Bunları ibretlik olsun diye ıslak odunla döveceksin. Hatta on vurup bir sayacaksın.

Umuma açık olan yerlerde nasıl davranacağını bilmeyen zibidileri bir kampa toplayıp devşirmesi lazım tayyibin. Başka türlü baş edemeyeceğiz arkadaş.

Dur ben sayın cimhir başkanımıza bir mektup yapıştırayım. Sivilcelerinizi de alıp götürsün buradan!
    6 3 ...
  • Bu bendim. Niyeyse menülerde en uygun fiyatlı yemeği söylerdim. Her boku ince düşünüp ihya olacam ya!! belki parası vardır yoktur düşüncesiyle hareket ederdim. Sonuçta öğrenciydik rahatsız olurdum. Teklif etsem hakaret gibi gelir istemezlerdi. O zamanın erkekleri öyleydi yani. Neyse, Tutardım bolonez soslu Spagetti söylerdim. En uygunu o olurdu genelde. Söylesene bir ızgara somon, orta pişmiş bir antrikot. Döndür çatalı kaşığın içinde döndür. O domatesin dudağa bulaşması ise ayrı bir dert. O Konuşurken benim Aklım Bu tabak nasıl bitecek düşüncesinde. Tüm romantiZmin içine eden bir yemek seçimiyle gecem son bulurdu.
    13 4 ...
  • en ama en nefret ettiğim güruh.

kimse kusura bakmasın bu başlığın altına beni eleştirmek için ne yazarsanız yazın gram umrumda değil ve beni de enterese etmez.

ulan ben bu üniversite öğrencileri kadar azgın, kudurgan birilerini daha görmedim.

hatta derste hoca bu yiyişenlere laf bile etmişti ne yapıyorsunuz diye. yani ben abartmıyorum hocalarım dahi farketti.
    dişi mesela derste omzunu yaslıyor erkeğine bi yandan da koluyla gövdesini sarmış böyle ders dinliyor haspam.
    hoca da sinema mı burası demişti.
    tükürdüğümün cahilleri nerde nasıl hareket edeceklerini bilmiyorlar ki.

ya da kendimden örnek vereyim.
    2 mart kedisinden hallice öğrenci önümde yaa önümde birbirlerini okşuyorlar.
    o onun bacağını sıvazlıyor diğeri de onun. ulan tırışkadan insanlar dersteyiz görgüsüzler.
    ulan yemin ederim her seferinde önüme oturuyorlar birde.

küfür yazmak istiyorum. kendime saygımdan yazmıyorum.
    ama bu asalaklar okulun her santimini cenabet yaptılar. kerhaneye çevirdiler güzelim okulu.

ulan çiftleşecekseniz defolun gidin bi ormana ne halt yerseniz yiyin. omo ozgorloook diyeninde ağzına köpekler işesin be.
    bu özgürlük falan değil.
    80 24 ...
  • Zaman zaman yaşadığım durumdur.

Başıma çoğu zaman tatsız olaylar açan Bu durumun üzerinde, Bu yaşıma kadar geliştirdiğim apolitik kişiliğimin payı büyük elbette. Kırgın olduğum, samimiyetine güvenemediğim, devam ettirmeyi istemeyip, bir an evvel sonlandırmayı arzu ettiğim sohbetlerde istemsizce yaptığım davranıştır. Ya da tam tersi etkilendiğim, hoşlandığım biri ise; o an hissettiğim duygu ve kafamın içinden geçen düşüncelerimi saklamak için istemsiz olarak yaparım.

Göz teması kurmak iletişimin başat kuralıdır. Varolmanın, varoluşu kabulün olmazsa olmazıdır. "Ben varım, buradayım." Demenin sessiz, fakat en etkin, en kısa yoludur ve doğru iletişimin % 70 inin doğru bir beden dili olması göz önünde bulundurulduğunda; onaylanmadan doğru ve gerçek anlamda bir iletişim sağlanmış olmaz. Hayvanlar dahi farklı bir ortama girdiklerinde ilkin göz teması kurarak, varlıklarını kabul ettirirler etraflarına. içgüdüseldir. Aksi ve süreklilik arz etmesi ise patolojiktir. Bir Kişinin bunu sürekli yapıyor olması; tedavi edilmesi gereken depresif, güvensizlik, yetersizlik duyguları ve düşünceleri geliştirmiş olabileceği psikolojik sıkıntıların sebebi olabilir. Tam aksi egodan yapıyorsa ki; şişirilmiş egolarında kaynağı yine bastırılmış yetersizlik ve güvensizlik duygularıdır.

Bu patolojik durumların dışında kalan ve günlük yaşantımızda sık sık başımıza gelen Göz teması kuramama durumlarında, kişinin söylediklerinden farklı olarak, karşındaki ile ilgili mutlaka; anlaşılmasından çekindiği, sakladığı iyi veya kötü bambaşka duygu ve düşünceleri vardır fikrimce.
    18 0 ...
  • içinde tek Türk futbolcu barındıran bir 11 ile sahaya çıkan Beşiktaş, hak ettiği üzere farklı yenilgiyle ayrıldı sahadan.

Türk takımı, Türkiye'de oynuyor, seyircisi Türk, para verip forma alanı Türk ama sahaya bakıyorsun, kalecisinden defans oyuncusuna 72 millet oynuyor. Bunların hiçbiri çocukken, büyüdüğümde aşkım, sevdam Beşiktaş'ımın formasını giyeceğim diye hayal kurmamış, rüyalara dalmamış.

Bunlar maaşlı şirket elemanı. Bunlar milyonluk eşek.

Bayern Münich'de de durum farklı değil. Onlarda da Alman kalmamış.

Futbol kokuşmuş, çürümüş. Futbol bitmiş.

Futbol artık aşk değil, ticaret.
    8 1 ...
  • kapat