• büyük bir felakettir.

bu olay sahil koruma gemileri arasında her zaman oynanan oyunlara benzemez. sen kalkıp koca fırkateynin peşine düşer, kendi geminin pruvası ile pupaya çarpmaya kalkarsan, hakkın o pruvanın tam ortasına harpoon'u yemek olur. ötesi berisi yoktur... hayır, o değil, daha o kadar yaklaşmadan döner, radarla aydınlatmanı yapar, daha üstüne geliyorsa mermiyi salarsın üstüne.

barış hemen simdi haklı maalesef. yunan kasten en eski gemisini seçiyor ki yukarıdaki senaryo işlerse kaybı büyük olmasın. özellikle pupadan çarpıyor ki pervaneler ve transmisyon sistemi haşat olsun, gemimiz aylarca kullanılamasın.

düşmanın bile beceriklisini taktir etmek lazım. doğrusu kendi adlarına iyi iş çıkardılar.

eğer gemilerimize kesin ateş açılmayacak emri verildiyse sorumlusu iktidardır. izin verildiği halde gemi komutanı gereğini yapmadıysa sorumlusu kendisidir. aslında o zaman bile sorumlu iktidardır. çünkü önce fetöyle el ele başladılar, sonra değişik gerekçelerle devam ettiler, deniz kuvvetlerinde ehil insan bırakmadılar anlaşılan.
    4 0 ...
  • Eğitim bir ekip işidir, işbirliği esastır.

Eğitimi sacayağına benzetebiliriz. Sacayağını bilir misiniz? 3 ayaklı olur hani. işte bu sacayağının bir ayağı toplum, bir ayağı aile, diğer ayağı da öğretmendir. Bir çocuğun mükemmel bir öğretmeni olsa tek başına yeter mi? Aile ve toplum tarafından desteklenmezse asla olmaz. Diğer ayakları tek tek çıkarın ya da ikisini birden çıkarın yine olmaz. Sacayağı sacı taşımaz. Tencereyi taşımaz, devrilir. Neyse ne.

Yani "toplumdaki bütün bireyler öğretmenlerin elinden geçti hallerini görüyoruz" mantığını asla kabul etmem. Kabul edilebilir bir görüş değil bu. ailesi doğurdu büyüttü hiç mi etkisi yok? içinde doğup büyüdüğü toplumun, kültürün hiç mi etkisi yok?

artık herkesin adını duyduğu meşhur freudumuz şöyle der "insan kişiliğinin yüzde sekseni 0-6 yaşta oluşur" bu önemli bir kısım değil mi sizce? çocuk öğretmenle 6 yaşından sonra tanışıyor yani etki edebildiği kısım yüzde yirmi. Yine de mi suçlu öğretmen?

O zaman karanlığa sövmeyin. Bir mum da siz yakın. Gelin öğretmen olun eleştirdiğiniz öğretmenlerin aksine işinizi güzel yapın. Yüzde yirmilik kısmı hamur gibi yoğurun. Elinizden geleni yapmayın daha fazlasını yapın.

Yeni nesil bir öğretmenim çalıştığım ilçede benimle birlikte atanan öğretmenlerden selam verecek bir tane öğretmen bulamadım yalan yok. Fitne, fesat, dedikodu başka hiç bir şey yok. Eğitime dair bir şeyin konuşulduğunu görmedim. Birbirine bir film önereni, bir kitap paylaşanı, dizi tavsiye edeni görmedim. Vardır illa ama bana denk gelmedi.

Köy okulunda olduğum ve maddi imkansızlıklar içinde olduğum için belli başlı kurumlardan yardım isteyip çok güzel yardımlar da aldım. Sınıfımı baştan yarattım. Bunu grupla paylaştım siz de yardım isteyebilirsiniz dedim bir tane teşekkür eden olmadı. Ya da hocam yardımcı olur musunuz nasıl yaparım diyen de olmadı. Gerçekten olmadı. Ama ayın 7 sinde ek dersler yatmış mesajı hep geldi o gruba.

Bahsettiğim durum sadece öğretmenlerle ilgili de değil. Hanginiz işinizi dört dörtlük yapıyorsunuz? Hanginiz kendinizden başkasını, kendi cebinden başka cebi düşünüyorsunuz? Kimse kimsenin umrunda değil. Kimse işimi hakkıyla yapayım, dürüst olayım, çalışkan olayım derdinde değil. Herkes işten nasıl kaçayım derdinde. Ki bu yozlaşma içinde dahi öğretmenler çok çok iyi bir yerde.

Okumayacağınızı bildiğim halde yazdım. Belki bir kişiyi etkiler, görüşünü değiştiremesem de- ki asla değiştirmek gibi bir derdim yok- başka bir açıdan bakmasını sağlayabilirim.

Atatürk'le kalın, hoşça kalın.
    7 0 ...
  • Versuslar, en iyi yazar listeleri, ipe sapa gelmez adamların tweetleri hakkında açılan başlıklar ve daha nicesi.

Tamam, hepsi güzel, tartışmak hoş da, elalemin memesini götünü, kimin kime teyze dediğini tartışmanın bir anlamı yokmuş gibi geliyor artık bana.

Geçen de yazdım, bunu bir-iki kez yaparsanız, komik, gülüyoruz. Her gün her gün, sıkıyor insanı.

Özelden tartışın, bizi ilgilendirmiyor.

Bu da, yazarların bilgi birikiminin ne denli kısır olduğunu gösteriyor. Zira, tartışacak tek mesele 'kim kime teyze dedi' ve 'yav memesi olan gadın'dan öteye gitmiyorsa, bir problem var demektir.
    5 1 ...
  • ups boobss

1267.
  • Diğer sözlük teyzelerini kıskanan bir sözlük ninesi. Nick altı girip eksileri yiyince nasıl sildiğini bilemeyen suser. Mod kankilerine başkalarını çaylak ettiren ama kendi format ve ahlak dışı paylaşımları silik bile olmayan fake. iki avanak Abazanın iltifatıyla kendini mutlu hissedebilen zavallı.

Bana mutsuz falan yazmıştı. Kıskançlıktan başkalarının hesaplarında it gibi dolaşan kendisi. Neyse okuduğunu da anlamamış. Ben mutsuz olsam mutsuzluktan yattığım yerden oramın buramın fotoğrafını çeker sözlükte ilgi dilenirim. Memem var diye kudururum. Ama çok mutluyum gördüğün gibi. Allah kimseyi şaşırtmasın. Senin gibi bir hale düşürmesin.
    17 11 ...
  • her bir metresi mavi vatan'a atılacak bir türk düğümü olacak kablolardır.

oruç reis sismik araştırma gemimiz, 23 ağustos tarihine kadar icra edeceği görevinde akdeniz'in çeşitli yerlerine toplam 1750 kilometre, yani 1.750.000 (bir milyon yediyüz elli bin) metre kablo döşeyecektir.

kaynak: enerji bakanı fatih dönmez.
    https://twitter.com/fatih...tatus/1293432255096987648

oruç reisimizin ve yanındaki refakatçi kahraman gemilerimizin emekleri ile akdeniz'in derinliklerine ilmek ilmek işlenecek bu kablolar ile, akdeniz'in haritası çıkarılacak, rontgeni çekilecek ve akdeniz ile ilgili inanılmaz kıymetli bir veri deposu sahibi olacağız.

o döşenecek 1750 kilometre kablonun her bir santimetresi sadece akdeniz'e değil, kahpe yunan'a, yavşak fransız'a, adi mısırlıya da döşenmiş olacak.
    ayrıca türk askerinin adım attığı her yerde provokasyon yapan o kendini biliyor hemen simdi tarzı yavşaklara da döşenmiş olacaktır.

onlar çoksa biz türküz.

mavi vatan suları da bizim misakı millimizdir. bu konu aleyhinde konuşan, yazan, fikir beyan eden herkes gayri millidir.

not: bu arada oruç reis gemimizin tam konumu şudur.
    https://www.marinetraffic...me/shipid:4614951/zoom:10

yunan destekçisi piç kuruları çıldıracak belki ama oruç reisimizin konumunun görseli de şudur;
    yunan fırkateyninin kemal reis e saldırması

oruç reis ve refakatçisi olan kahraman savaş gemilerimiz görevlerinin başındadır. mavi vatanımızdadır.
    oruç reis in döşeyeceği 1750 km sismik kablo

#mavivatan

edit: oruç reisin itina ile boruyu döşediği 3 tane piç eksilemiş. kimsiniz lan bi mesaj atın da bilelim.
    15 4 ...
  • arkadaşlar olayın doğrusunu şurada yazdık;
    (bkz: tcg kemal reis in yunan fırkateynine çarpması/#43751045)

yunan fırkateyni navtex ilan ettiğimiz bölgeye girmeye çalışmış, tcg kemal reis fırkateyni de bunu engellemek için yunan fırkateynine borda yapmış ve iki fırkateyn çarpışmışlardır.

çarpışmada tcg kemal reis'de herhangi ciddi bir hasar oluşmazken, yunan fırkateyni limnos ciddi hasar görmüş ve tersaneye çekilmiştir.

ayrıca gemilerimizin bölgeyi terk ettikleri falan da yoktur.

oruç reis araştırma gemimiz an itibariyle mavi vatanda şu konumdadır ve doğu akdenize sismik kablo döşemektedir.
    (bkz: oruç reis in döşeyeceği 1750 km sismik kablo)

bu da kanıtı;
    yunan fırkateyninin kemal reis e saldırması

oruç reisi marine traffic sitesinden canlı takip edebilirsiniz;
    https://www.marinetraffic...me/shipid:4614951/zoom:10

sevgili dostum rumeli, olayın aslı budur.
    gemilerimiz de görevlerinin başındadır, hiçbiri yerini terk etmemiştir, kanıtı da yukarıdadır.

keşke yunan sitesinden bakıp "türk gemileri terk etti" diye yazıp, baris hemen simdi gibi cahil vatan hainlerinin değirmenine su taşıyacağına beni bekleseydin.

edit: lüften hatırlayınız, yunan gemisinin yaptığı bu provokasyonun aynısını 2 ay önce bir fransız fırkateyni yapmıştı, o da boyunun ölçüsünü almıştı arkadaşlar.
    (bkz: fransa nın nankör ve yavşak bir ülke olması/#43524713)
    12 2 ...
  • Akbabalarmış.

(şurada afrikalı çocuğun arkasında pusuda bekleyen akbaba görseli olacaktı ama yüklenmemiş)

Doysalar bile yanlarında başka bi akbaba varsa onların da yemeklerini yemek için uğraşırlarmış. Kursakları çok genişmiş. Ondan sonra fazla ağırlıktan uçamaz, Yürüyerek kendilerini sindirip öyle uçarlarmış.

Avlanmazlar, Genellikle ölmüş hayvanlarla ya da yaralı hayvanları öldürerek beslenirlermiş. Metan gazını tespit ederek leşleri buluyorlarmış. Bir oturuşta kendi vücut ağırlığının %20'si kadar leş yiyebiliyorlarmış. mişmişte muşmuşmuş asdfgh.

Evet akbaba olmayın adam olun.
    9 1 ...
  • Kuran kurslarında, Allah’ın evi dedikleri camilerde erkek çocuklarına tecavüz eden orospu evlatlarının iddiasıdır. Aynı orospu çocukları Atatürk’ün zsa zsa gabor isimli kadınla 17-18 yaşındayken ilişkiye girdiğini iddia ederler. Bu orospunun çıkardıkları böyle tutarsız, böyle haysiyetsizdir, tek amaçları, ibne hocaları Fetullah’tan öğrendikleri çamur at izi kalsın taktiğini kullanarak küllerinden bir ülke kuran insanı karalamaktır.
    15 4 ...
  • maalesef gerçek olan haber.

iki savaş gemisinin yanlışlıkla çarpışması söz konusu olamaz, adamlar önleme yapmışlar ve bilerek bir çarpışma yaşanmış.

kim daha çok hasar almıştır orası belli değil zaten önemli de değil, zira hangi gemi daha küçükse veya daha avantajsız durumdaysa o gemi daha çok hasar almıştır. asıl sorun yunan gemisi nasıl bu kadar yaklaşabiliyor!
    5 1 ...
  • bu zontalar yalana alışmıştır sözlük bunlar yüzünden kahvehaneye döndü bunlara dolmuş yapacak şeyler yaz iyisin yok doğruyu yaz en kötüsü sensin.

mantar tabancası patlasa hopp donlarına sıçar bunlar işleri güçleri klavyede yok kürt şöyle ,yunan böyle, solcu hain akp'li cahil kendileri aslında bok çukuru ..

doğru yazan insana düşmandır bu korkak sürüsü .

inanın işgal olsa (allah korusun) düşman bayrağı açar aynı bugün yaptıkları gibi bize saldırılar.

soytarılar.

bu yazı sözlüğün en büyük yalancısı çiko tengir'e itlaf olunur.
    4 2 ...