• Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da iftar programında konuştu. Davutoğlu, "Her şey kaybedilir, yeniden kazanılır. iktidar kaybedilir yeniden kazanılır. Ümidi kaybedenin yarını olmaz. Konuşmaktan korkmayın" ifadelerini kullandı.

Yeni parti kuracağı iddia edilen Ahmet Davutoğlu, Ankara Dostları Platformu'nun iftarında konuştu.

Son günlerdeki politik gelişmeleri değerlendiren Davutoğlu, "Dost yüzler gördüm zor zamanlarda yanımızda olan ahde vefa gösteren, hiçbir zaman dürüstlükten ayrılmayan dostları gördüm. Bazı şeyler, değeri kaybolduğunda anlaşılır ve hissedersiniz ki, o şeyi ikame etmek mümkün değildir. Gerçek dostlar birbirine güzel şekilde, övgülerle konuşanlar değil, birbirine hakikat üslubunca ve usulüyle konuşanlardır. işte bugünlerde belki de kaybettiğimiz değerlerin başında dostluk geliyor" dedi.

Dünyanın büyük bir devinim içinde hareket ettiği günlerden geçildiğini söyleyen Davutoğlu, 'ahlaki erozyon' uyarısı yaptı: "Hem dünyada karamsarlık var ve maalesef hem de ülkemizde. Son dönemde nerede, kiminle karşılaşsanız, psikolojik olarak bir karamsarlığın etkisi altında olduğunu görüyorsunuz. Ekonomik krizler, gergin siyasi söylemler ve hepimizin karşı karşıya kaldığı ve görmekten büyük üzüntü duyduğu ahlaki erozyonlar bir karamsar atmosfer oluşturuyor. Eğer dünyanın bu kaotik döneminde insanlığa bir mesaj ileteceksek önce psikolojimizi düzelteceğiz. Bize her şey yakışır, ama asla beis ve karamsarlık yakışmaz. Her şeyi kaybedebiliriz, tekrar kazanırız. iktidar kaybedilir tekrar kazanılır. Bir tek şey var ki, kaybedildiğinde ikame edilmesi mümkün değildir. O da ümit, ümidini kaybedenin yarını olamaz. Ümidi oluşturacak olan şey; korkular, dürtüler değildir. Ümidi oluşturacak olan şey; ortak referanslara sahip bir toplumun yeni bir vizyon üretmesidir. Vizyon üretmek ise düşünce özgürlüğüyle olur. Bize en aykırı bile olsa, üretilen her düşünce berekettir."

Davutoğlu, ortak referansların toplum açısından önemine işaret ederek, şöyle devam etti: "Beni son dönemde, bir ilim adamı, bir devlet adamı olarak ama en fazla da bu ülkeye aşkla bağlı bir vatandaş olarak en çok kaygılandıran hususlardan bir tanesi de ortak referanslarımızı kaybetmiş olmamızdır. Bir toplumu bir arada tutan temel unsur ortak referansların mevcudiyetidir. Hepimizin mahallelerimizden çıkmamız lazım. Gittikçe kendi mahallesine sığınan topluluklar, bir nesil sonra parçalanırlar. Ben bunu Irak'ta gördüm. Bağdat'ta, Musul'da mahallelerin nasıl bölündüğünü gördüm. Bizim geleceğimizin en önemli teminatı son dönemde iyice içine kapanılan bu mahallelerimizden çıkmamızdır."
    1 0 ...
  • imrendiğim yaşamdır. Mesleğim gereği (bkz: arkeoloji) çalıştığım yerde bulunan köylülere bakıyorum çok mutlular çok neşeliler. imreniyorum hem de fazlasıyla.
    1 1 ...
  • Bir kere devlete olan güven kalmadı. Misal ben sınavlarda hak yenmez sanardım en alası yeniyor dindar gecinenler tarafından. Akp militanı olmayan devlet kurumlarına alınmıyor. Fetoyu savunuyorlardı 1 gecede terörist ilan ettiler. Böyle adamların yönettiği ülkenin neyine güvenceksin. Ellerinde oyuncak oldu türkiye.
    3 0 ...
  • türkiye'nin gördüğü göreceği en büyük arabesk sanatçısı...

ferdi tayfur, ümit besen, ferdi özbeğen... hepsini topla, onla çarp, sonuç bir rizeli recep etmez..

her lafına sinmiş olan mağduriyet ve ezilmişlik hissi, her komuşmasında "gaymak tabaka bana depeden bohtu" diye ağlaması, sürekli "beyaz dürkler"den yakınması kolay kolay erişilemeyecek boyutlardadır...
    2 0 ...
  • Terk etme nedeni kafasında başka birisi olmasidir ve onun da sizin ona verdiklerinizi vereceğine inanmış olmasıdır ancak bu sadece yanılgıdır. Olası bir geri dönüşte sevdiği için döner diye bir kural yok. Merak ettiği için dönebilir, pişman olduğu için dönebilir veya baska bir şey için. Bunu iyi kestirmek lazım.

Eğer terk etme nedeni kafasında başka birinin olmamasiysa sebep sizin bariz bir hatanızdır ve özür dilememenizdedir. Gel gelelim ben hatanız ne boyutta olursa olsun seven bir kadının içten dilenen bir özürü geri cevirmeyeceginden şüphe duymam. Israrla kabul edilmeyen özürün altında yatan sebep sizin hatanizin boyutu değildir, onun kafasındaki diğer kişidir.
    4 0 ...
  • Altın oran sayısının rakamları, son kutsal kitabın indiği zamandaki alfabetik sisteme göre harflere çevrilince ortaya muhteşem bir mesaj çıkmaktadır.

Arapça olarak harfleri elifba alfabe sisteminde inceleyelim. Bunu türkçe alfabesinde A=1 B=2 C=3… olarak sıralamak gibi düşünün. Altın oran rakamlarını harfler ile seslendirince ortaya muhteşem ve birbirini destekleyen mesajlar çıkmaktadır.

bilimsel olarak altın oran, 1,618'e denk gelmektedir.
    buna göre elifba alfabesinde;

1. harf= elif
    6. harf= ha
    1. harf= elif
    8. harf= dal

yani 1,6,1,8= elifhaelifdal

bunun okunuşu ise= احاد (AHAD)

türkçede karşılığı= “Bir, yegâne, bir tek”

bu bir kanıt veya mucize değilde, tesadüf müdür?

o, biri diğeriyle 'tam bir uyum' içinde yedi gök yaratmış olandır. rahman olan allah'ın yaratmasında hiç bir 'çelişki ve uygunsuzluk' göremezsin. işte gözünü çevirip-gezdir; herhangi bir çatlaklık (bozukluk ve çarpıklık) görüyor musun?
    sonra gözünü iki kere daha çevirip gezdir; o göz (uyumsuzluk bulmaktan) umudunu kesmiş bir halde, bitkin olarak sana dönecektir.
    mulk 3-4

https://www.erdemcetinkaya.com/altin-oran-nedir/

belgesel için: https://www.youtube.com/watch?v=PpegsQuN-10+
    9 1 ...
  • Keywords:

Sözlük kızlarının ojeleri, elleri, yüzleri.
    Doğum kontrol kullanıyorum. (Sevişiyorum ayıqsss)
    Sevgilim tüm ailesiyle tanıştırdı.
    Lookin çok iyiydi tamam mı, ona asla laf söyletmem.
    Bi gün müslümanım bi gün deist, karşımıza çıkan adama göre işte.
    Sözlük kızlarının pedleri.
    Gri, pembe cennet mahallesi eşofmanları.
    8 senedir yazarım herkesi tanıyorum tamam mı.
    iş var da biz mi çalışmadık.
    Samsun diyorum abi, Samsun çok güzel abi. (Sanki bana Paris Amk)
    Biz karadenizliyiz hede hödö.
    Az tanınmış az entryli sözlük erkekleri çok Harika.
    Dedikodu mu, aaaa hiç sevmem.
    2014'te tavla turnuvaları yapıyorduk abi biz.
    Radyo Uludağ len Amg!
    Lookin seni çok özledim buradaysan ses et.
    Sözlük kızlarının ebesinin şeyi.
    Sözlük kızlarının bilmem ne fotoğrafları.
    Geçen 2 bira içtim nasıl çılgınım.
    istiklal marşı ve kapanış.
    23 13 ...
  • oh shit here we go again

Bütün Hayatın özeti işte bu. durmadan başa sarmak.

(bkz: grand theft auto san andreas)'ın ana karakteri carl johnson tarafından oyunun başında söylenen söz.

Ayrıca Bu senenin en meşhur internet memesidir.

Edit : ah, yerine oh yazmışım ya. (cinsel bir edit gibi algılayanları şiddetle kınıyorum).
    5 0 ...
  • can kazaz

37.
  • şarkılarını ilk kez bu gece dinledim, cehaletimden utanıyorum.

parçalarına bayıldığımı söyleyemem fakat o nasıl naif bir sestir öyle.. sesi o kadar hoş ki parçaları ninni gibi geliyor, bir erkeğin sesinin bu denli sevimli olabileceğini tahayyül edemezdim. böyle sevgilim olsa, zorla her gece şarkı söyleterek uyurum. *

nil ipek' le olan bu düetini beğendim, nilciğim de pek tatlı.

https://video.uludagsozluk.com/v/gecenin-şarkısı-140268/

5 0 ...
  • parası olmadığını dile getiriyorsa ya karşısındaki kadın maddiyata önem veriyordur ya da kendisi her şeyin parayla olabileceğine inanacak kadar sığdır. iki ihtimalde de yürümez.
    5 0 ...