• Gerekirse ceketimi satar yine de sana sarımsak alırım.

Edit: bizim burada 50 lira. 1 ton alsak orada 75 liraya satsak en kötü 15k kazanırız.
    4 0 ...
  • Amina koyim kas gösterecez diye iyice soytariya bagladilar.

Nesgayfe kapat kapat.
    5 0 ...
  • Aynı zamanda parti başkanı da olduğu için tarafsız değildir gerekçesi ile normal hakaret suçundan ceza kararı verilmeye başlanmıştır.

https://haber.sol.org.tr/...ortadan-kalkmistir-282181
    5 0 ...
  • Babam yaşında """namazında, niyâzında""" olan adamın yüzüme gülüp arkamdan acımasızca dedikodumu yaptığına kulaklarımla şâhit olduktan sonra anlama yollarını bıraktım arkadaşlar.

Sevildiğinizden emin olamadığınız gibi insanların iyiliğinden de emin olmayın.
    6 0 ...
  • Bence 2023 öncesi seçime gitmeyeceği hatta arttırıyorum seçim yaptırmayacak kişidir. Çünkü yenilmesi onun için sadece yenilmek olmayacak. Onun ile beraber bir sürü beslemeninde hayatı kayacaktır.

Bir şekilde iktidarını elinde tutmak için ya chp yi tamamen kapatacak ya da başka yollara sapıp iç savaş çıkarıp kanlı bir şekilde bastırıp iktidarını perçinleme ihtimali var.

inşallah haksız çıkarım. Öyle olsunda aptal olmaya razıyım.
    5 3 ...
  • 90larda doğup büyüyen birçok kişinin başına gelecek olan durum.

Gezelim, eğlenelim daha erken dedik en sonunda corona sayesinde evde kaldık ehe.
    4 0 ...
  • götünde silâhla gezen şahısları göstermiştir.
    teksasta miyiz birader bu bireysel silahlanma neden?
    maganda misiniz siz?
    7 0 ...
  • samsun'da yaşayan çomar vandaldır.
    400 yıllık ağacın içini oymuş, içine girmiş ve “Korona gelsin de beni burada bulsun. Ağaçkakan gibi yuva yaptım buraya. Hey gidi korona erkek ister beni bulmaya" diye video çekmiş.

https://twitter.com/enson...tatus/1247765793372135424

o korona inşallah gelip seni bulur amk vandalı...

gerizekalı çomar.

edit: samsunlu olmadığı iddia ediliyor. o yüzden "samsun'da yaşayan" şeklinde düzelttim.
    14 4 ...
  • borneo adasında yaşayan millettir.
    iban milleti

eskiden kafatası avcılığı ve yamyamlık da yapmış olan iban milleti, bugün borneo adasının batang ai bölgesinde yaşıyorlar.

ibanlar, malezya yerlileri olan dayaklar'ın bir koludur.

kamkong adı verilen 10-15 ailenin bir arada yaşadığı ilkel evlerde yaşarlar.
    iban milleti

iban milleti erkekleri eskiden evlenebilmek için kafatası avcılığı yaparlar, öldürdükleri her bir insan için parmaklarına bir dövme yaptırırlarmış, böylece 10 parmağında da dövme olan erkek evlenme hakkı elde edebilirmiş.

ibanlar bu geleneği 20. yy başında terk edip tarım ve balıkçılık toplumu haline gelmişler, lakin borneo adası 2. dünya savaşında japon işgaline uğrayınca, japonlara karşı yeniden kafatası avcılığı geleneğine dönerek topraklarını savunmuşlar.

bugün sayıları bir hayli azalmış olan iban halkı, son derece iptidai şartlar altında yaşamaktadır.

yani bu iban verme işi çok tehlikeli arkadaşlar, size iban numarası verenlere dikkat edin...
    15 4 ...
  • Evlilik hayat birleştirmektir, evet. Ama hayatını birleştirdiğin insanla sürekli kıç kıça olmak zorunda değilsin bence, günümüz ilişkilerinde bile kişisel alana saygı duymayan insanların evlilikte buna saygı duymasını bekleyemem, ama bir gün evlenirsem kendi kişisel alanımı yine tutacağım, kendime vakit geçirmek için bir alan tanıyacağım.Sonuçta bir bireyim hayatımı ne kadar birleştirmiş olursam olayım kendi alanım olmalı, olmak da zorunda.Buna saygı duymayan insanla işim de olmaz zaten, hayatım güzelleşsin diye evlenmeli insan, keyfi evlenmeli.Herkes evlenmek yada ebeveyn olup ‘neslini’ devam ettirmek zorunda değil sonuçta dğnya nüfus patlamasında.Bunlar olmadığı sürece evlilikler gerçekten erken bitiyor ve arada ki sevgiyi öldürüp birbirinden bıkmış zoraki evlilikler, ve o ilişkinin çürük meyveleri mutsuz çocuklar ortaya çıkıyor.
    8 4 ...