• erkek, "mutluymuş gibi" görünmeyi beceremeyen bi canlı. o nedenle çok güzeldirler zaten. ne hissediyorlarsa suratlarının bi yerindedir. ayrıldıktan sonra yalnızlığı ve öfkesi daha belirgin oluyor erkeğin, hüznünü idrak edebiliyorsunuz, gizlese de anlamak mümkün. dertleşmeye kapalı bu süreçte. kendi kendine halletmek istiyor yıkıntıdan geri kalanları. toparlanmak için zamana ihtiyacı var. sakinleşiyor. garip bi zarafet geliyor ayrılınca erkeğe, kendi içine doğru çöküyor, sonra ayılıyor ama iz muhakkak kalıyor erkekte. hiçbi erkek, azıcık bi şey biliyosam, hiçbiri, bi önceki ilişkisinden bi şey öğrenmeden çıkmıyor. tedbir alıyor, kriterlerini yeniliyor ve daha da güçleniyor. bi erkek; "şöyle bi kız asla istemiyorum" diyorsa, bilin ki canı çok yanmıştır. öyle bi tecrübe yaşamıştır, tekrar etsin istemiyordur.

  kadın ise "mutluymuş gibi" görünmenin ustası... henüz ayrıldıktan bikaç saat sonra bile; "heyyooo özgürlük be .s" zırvalarına kapılabiliyor. erkeğin canını acıtmak için biçok şey yapıyor; başarıyor da. hemen eski sevgili unutulmuş gibi yapıyor, (erkek buna inanıyor bu arada sdgsfd) diğer seçenekleri değerlendirdiği imajını hayli iyi çiziyor kadın, gülümsüyor, daha bakımlı, daha neşeli oluyor. bi yükten kurtulmuş gibi davranıyor.

  peki sonra ne oluyor?
  şu; erkek, kadının onu unuttuğunu düşünüp ayrılık acısına değmeyeceğine inandığı eski sevgisini zihnen bitiriyor. erkeğin zihninden sağ çıkmak çok zor. bi erkek eski sevgilisine eğer hala saygı duyuyorsa, o kız muhtemelen bu gibi salaklıklara tenezzül etmemiş, güzel sevmiştir. kız, erkeği çoktan unuttuğu imajını çizince erkeğin kalbinde kızın bitmesi için ilk engel atlatılıyor böylece. sonra erkek eski sevgilisini gerçekten unutuyor. başka birine kapılabiliyor.

  eski sevgilisi olan kadına ne oluyor peki?

  şu; ayrılık acısını ertelediği için o neşeli hal geçince - ki muhakkak geçer - derin bi yalnızlık kalıyor geriye. eski erkek arkadaşının onu unuttuğunu anladığında ise merhaba depresyon... değersizlik hissi... isteksizlik... yılgınlık...

  erkek o sırada mutlu. onu çoktan unuttuğunu sandığı kızı anmıyor bile. o kızsa muhtemelen feyk hesaplarla eski erkek arkadaşını takipte. ve tabii eski erkek arkadaşının yeni kız arkadaşını da...

  bi tavsiyem var genç hanımefendilere; erkekler sandığınız kadar salak canlılar değil. saf fakat acıtıcı bi zekaları var. netliği fark edebiliyorlar. sizin kadar komplike değiller fakat sizin kadar kolay maniple edilebilir de değiller. onlarla çocuğunuz gibi oynadığınızda kaybedeceksiniz. her zaman. daima.
  10 1 ...
 • kabataş yalancısı, fetö ve pkk yancıları üzerine bir tespit. hani bunların vatan hainliklerini, sapıklıklarını bilmeyen kaldıysa diye.

  (bkz: 15 temmuz 18 mart tan daha anlamlıdır)

  (bkz: yalan tecavüz haberleri paylaşıp ülkeyi kötülemek)
  7 2 ...
 • Esas amacı dinginlik ve ruhunu dinlendirme olması gereken manevi bir yolculuk, çin keranesine anca böyle çevrilebilirdi.
  doğu ekspresi ile kars turu
  bu nedir arkadaş? birşeyin de bokunu çıkarmayın.
  ledler, pikap, posterler, ıvır zıvır, fener, minnoş yastık. nabıyo orada adile naşit, cem karaca, barış manço, kemal sunal, münir özkul? onlar da mı eskiden gidermiş böyle kars'a?
  tiksindim lan tiksindim. mesela yan kompartmanda biri böyle müzik çalıyor olsa, ya da bu ve benzerleri koridorlarda falan gürültü yapsa, böyle yavşak ağızla yanıma gelip " yğaa abi yhağğ trendimizi bohzma, genciz eğleniyoruz, içiyoruz yhaağ, karss bu yhaa " falan dese dalarım, arıza çıkarırım ben.
  yıllar önce ben de gittim kars'a trenle, o zamanlar meşhur değildi. reha erdem'in kosmos filmindeki kars şehri etkilemişti beni. 40 yıllık rus işgalinin getirisi olan binaları, mimarilerini merak ettim. bir de mehmet aksoy'un ucube diye nitelendirilen heykeli hala yerindeydi, onu da yıkılmadan görmek istedim ve sırf merakımdan atladım gittim sudan ucuza. oturdum, efendi gibi kitabımı okudum, manzaramı seyrettim, trenin restoranında içkimi içtim, fotoğraflarımı çektim, kafamda planladığım yerleri gördüm, döndüm. ama şu " ay instagram'a koymak için götümüze şarap şişesi sokup cıvıl cıvıl olalım " tadındaki maymunluklar mide bulandırıcı lan.
  20 2 ...
 • doğrusu, "2016 yılında 24 bin 545 kişinin türkiye cumhuriyeti vatandaşlığından çıkması" olan başlık.

  türkiye cumhuriyeti vatandaşlığından çıkanların sayısı 24 bin 545 kişi iken, isveç vatandaşlığından ise 2016 yılında sadece 33 kişi çıkmıştır.

  en çok o 33 kişiye takıldım ben.

  oğlum salak mısınız siz?

  http://t24.com.tr/haber/2...ndasligindan-cikti,585913

  edit: lan adamları vatandaşlıktan ben mi çıkardım, entry'yi neden eksiliyorsunuz?
  16 5 ...
 • aile belediyeye karsı avukat tutmuş ve avukatın ücretini ödememiş. hmmm. suclanan gene chp. ailenin sözleşmeli avukatı verdigi hizmet karşılığı neden parasını istiyor? ne kadar ayıp.
  o değil de yarın bu aileler bakkal bana bedava ekmek vermedi dese o da haber olacak mı?
  napak abi.
  7 1 ...
 • en sevdiğim özelliğimle en sevmediğim özelliğim aynı; her şeyim karşılıklı. bundan hem nefret ediyorum, hem de hayatımı öyle kolaylaştırıyor ki.

  örneğin; beni seviyo musun? seviyosan ben de seni seviyorum. gerçekten seviyorum. taparcasına üstelik. göklere çıkartıyorum seni. heykelini dikiyorum. ödüllendiriyorum. bi nevi kölen oluyorum. sen artık benim için önemli birisin. fikirlerin, hislerin, karakterin, bunların tümü kutsal... dokunulmazsın. kimse sana zarar veremez. kimse seni kıramaz. ölemezsin bile. saygı mı duyuyosun? misliyle saygı duyuyorum. koruyorum, incitmiyorum, seninle olan iletişimime özeniyorum, cümlelerimi sana zarar vermeyecek şekilde kuruyorum.

  bunlarda bi eksilme mi var? saygın ve sevginde yani... birazcık özensizleştin mi? aynı tepkiyi anında ve hissederek veriyorum. o andan sonra artık yok hükmündesin. arkandan ağlayamıyorum. seni özleyemiyorum. adın bile unutuluyor. iğrenç, kök söken bi bencilliğim var.

  artık sevemediğim insanlara garip bi tahammülsüzlük hissediyorum. bu da benim acı çekmemi engelliyor.
  8 4 ...
 • https://www.cnnturk.com/t...klal-marsini-arapca-okudu

  bakın arkadaşlar bunlar türklükle başak geçmeye başladılar artık. küçücük çocuklar, hepsi türbanlı. ama o gariplerin hiçbir suçu yok. küçücük çocuklar ne bilsinler vatanı, milleti, türkçeyi, arapçayı, marşı vs.

  kaymak(am) bey izin vermiş, okul müdürü okutturmuş. kimse de sesini çıkarmamış. kardeşim bak bu anayasaya aykırı. istiklal marşımız türkçedir. anadilimiz haricinde okunmaz dememiş. sonra işte olanlar olmuş. yayında ve yapımda emeği geçen herkesin amk...

  bakın türk marşı bu. türklerin istiklal marşı. açlıktan, sefaletten insanlar ölürken, yurdun her yerinde zengin piçi devletlerin karnı tok, sırtı pek askerleri cirit atarken, halkının uğramadığı zulüm kalmamış bir milletin marşı. ne olursa olsun yılmamış, dişiyle, tırnağıyla ülkesini kurtarmış bir milletin marşı.

  zoru görünce araplar gibi ülkesini terk etmeyen onurlu bir milletin marşı...

  anası, avradını, atasını, dedesini, derdini, dermanını, ağzını, yüzünü, elini, ayağını, aklını, beynini, vicdanını, mantığını, şerefini, haysiyetini, gelmişini, geçmişini, geleceğini, yedi ceddini siktiğimin araplarının dilinde okunmaz türk marşı. okunamaz...

  hem anayasaya aykırı, hem akla, hem de vicdana...

  sadece arapların dilinde değil, hiçbir dilde okutulamaz. türkçe okunur, göğsünü gere gere, bağıra çağıra okunur...
  75 7 ...
 • Acilen bir khk ile düzenlenmesi gereken uygulama.
  Ülkede akape dışında herkes bu Suriyelilerden tiksiniyor, defolup gitmelerini istiyor.
  Kimseye sormadan Suriyelileri bu ülkeye getiren ve beslemeye devam eden rte hükümeti olduğuna göre; Suriyelilerin bakımını da rte'nin seçmenleri, yani akapeliler üstlenmelidir.
  Hepsi 1 suriyeliyi evine alsa tamamdır bu iş.
  21 3 ...
 • Sözcü gazetesi'ndeki bir haberin başlığı.
  4 milyon suriyelinin her harcaması bize girdiği gibi artık telefon görüşmeleri de bize girecek. Siktir olup gitsinler artık bu ülkeden!

  #ülkemdesuriyeliistemiyorum

  --spoiler--
  içişleri Bakanlığı Göç idaresi Genel Müdürlüğü Suriyelilere dağıtılmak üzere şifreli telefon kartı ihalesi açtı. Artık Suriyeliler yurtdışı ve yurtiçi telefon görüşmeleri için para ödemeyecek.

  GÖÇ idaresi Genel Müdürlüğü Türkiye'deki göçmenler için ilk etap olarak 60 bin adet ücretsiz telefon kartı ihalesine çıktı. Kartlar ile ankesörlü telefonlar, sabit telefonlar ve cep telefonlarından yurtdışı ve yurtiçine yapılacak telefon görüşmeleri ücretsiz olacak. Karta sahip olan kişi kartın arkasında yazan numarayı aradıktan sonra yine kartta bulunan şifreyi girerek 28 Avrupa Birliği ülkesi ve diğer 13 ülkeyi ücretsiz arayacak. Kartlar 15 ilde dağıtılacak. Yani birçok imtiyaz sahibi olan Suriyelilerin telefon faturalarını da devlet ödeyecek. içişleri Bakanlığı Göç idaresi Genel Müdürlüğü'nün ihaleyi 7 Mart'ta Ankara'da yaptı. ihaleyi alan şirketle sözleşme imzalanmasının ardından kartla en geç mayıs ayında dağıtılmaya başlanacak.
  --spoiler--

  Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/...a-biz-odeyecegiz-2298710/
  16 4 ...
 • akademisyenden çok flash tv deki fantastik yapımlarda yer alan amcalara benzeyen amca söylemidir.

  akademisyenler için kep değil sarık uygundur
  12 0 ...