• Lise dönemimde tanışmıştım bu yazarın eserleriyle. Bilmiyorum belki benim gibi sorunlu bir çocukluk geçirmesinden ötürü çekici geldi. Zaten şiirlerinde o hüznü ve dünya sancısı fazlasıyla hissedilir. Derin bir yazar.

"kimseye yakın durmuyorum, çünkü birini hayatına almak terk edilmeyi bekleyişin başlangıcı oluyor. bir kez kaçar uçurtman, sonra gökyüzüne küser insan.."

Bu son cümleyi benimle ilgili her yere kazımışımdır. artık sahiden de böyle. kimseye yakın durmuyorum, hep net bir sınırlar. gözlerimi göklere dönmüyorum. hep önümde, denizi hayal ediyorum...
    6 0 ...
  • kıçına 2 beygirlik motor takılan kayıkları kullanmak suretiyle kendilerini kaptan falan sanan yazarlardır.
    (bkz: bigbek terapi)
    (bkz: a t e c h s o)

ulen, bizim dinazorus emmide kaptan ehliyeti var, adam nikah bile kıyabiliyor.
    hey yavrum hey...!!!

not: o belgeyi almayanı dövüyorlar gemlikte, herkes aldığı için ben almadım. ben direkt denizaltı kaptanı ehliyeti alıcam.

not2: erecto'da da harbi kaptan ehliyeti var, binlerce nikah kıymış adam.

not3: bigbek terapi neyse de atechso nasıl amatör denizci mk? sudan korktuğu için hala leğende yıkanıyor adam.
    10 1 ...
  • hayırlı skandallar.

31 mart seçimleri istanbul bşb seçimleri ysk tarafından iptal edildi.
    neden?
    çünkü bazı sandık başkanlarının kamu görevlisi olmadığı gerekçe gösterildi.

yani kamu görevlisi olmayan sandık başkanları yüzünden, yani ysk'nın hatasından dolayı seçimler iptal edildi...

şimdi 23 haziran'da yine seçim var.
    bu seçimler için de sandık başkanları, sandık görevlileri, kurulları belirleniyor.

kim beliriyor?
    ysk.

şimdi 23 haziran seçimleri için belirlenen sandık kurulu başkanları arasında yine kamu görevlisi olmayanlar varmış. chp tarafından tespit edilmiş ve bunun düzeltilmesi için dilekçe verilmiş.

buyrun;
    23 haziran seçimleri öncesi ysk skandalı

bakın daha 1 ay var.
    ali ihsan yavuz, özellikle sen iyi oku, sonra birşeyler oldu ama ne oldu bilmiyoruz deyip çıkma milletin karşısına.

kaynaklar:
    https://twitter.com/oguzk...tatus/1131958890298585090
    https://twitter.com/solha...tatus/1131903240969363456
    https://twitter.com/BirGu...tatus/1131881843668770818
    9 1 ...
  • cumhurbaşkanı'nın cumhura karşı kurduğu vicdansız, seviyesiz, düşüncesiz, haddini aşan cümle.
    adı üzerinde cumhurbaşkanı, yani cumhurun, halkın başındaki adam...
    cumhurun başı, cumhura karşı bu sözü söyleyebilir mi?
    işte türkiye gibi bir ülkedeyse söyler.
    kimse de ona bir şey diyemez, hatta videoda gördüğüm kadarıyla onu alkışlayanlar, tezahurat yapanlar bile olmuş.
    yazık...

cumhurbaşkanının birinci görevi anayasayı uygulamaktır.

bakınız tc anayasası bu konuya şöyle müdahil oluyor.

tc anayasası madde 41, 2. fıkra:
    Devlet, ailenin huzur ve refahı ile özellikle ananın ve çocukların korunması ve aile planlamasının öğretimi ile uygulanmasını sağlamak için gerekli tedbirleri alır, teşkilâtı kurar.

tc anayasası madde 49, 2. fıkra;
    Devlet, çalışanların hayat seviyesini yükseltmek, çalışma hayatını
    geliştirmek için çalışanları ve işsizleri korumak, çalışmayı desteklemek, işsizliği önlemeye elverişli ekonomik bir ortam yaratmak ve çalışma barışını sağlamak için gerekli tedbirleri alır.

peki sayın cumhurbaşkanının yönettiği hükümet/devlet bu tedbirleri alıyor mu?
    işsizliği önlemeye yönelik, ailenin huzur ve refahına yönelik adımlar atıyor mu?

he atıyor, iş adamları toplantısına gidip konuşma yapıyor, "ya her patron 3-5 işçi alıversin diyor ancak."

yani istihdam sağlama ödevini, iş hayatını düzenleme ödevini sırtından atıp yine vatandaşa yüklüyor, dünyanın en yüksek genç işsiz nüfusu ile, avrupa'nın en yüksek işsizlik oranı ile yine çıkıp yüzde 50 oy alabiliyor.

saygısızlık gibi olmasın ama, sayın cumhurbaşkanı, al sana anayasa, okursun bir ara;
    https://www.tbmm.gov.tr/anayasa/anayasa_2018.pdf
    12 2 ...
  • son birkaç haftalık zaman diliminde gördüğümüz kadarıyla sözlüğün en boş beleş yazarı.
    ne zaman nickini görsem hep sözlük içi, hep birileri ile ilgili yazıyor. ben 2 tane sözlük içi entry girdiğimde uyarı çıkıyor, bu arkadaş günde 20 tane sözlük içi entry girmesine rağmen dokunulmuyor.
    moderasyon destekli midir nedir anlamadım.

arkadaşım, kardeşim, sayın yazar, sevgili yazar.
    işsizsen gel iş verelim, aşsızsan gel aş verelim. millet ne yazmış, kim kime ne demiş bunları takip ederken helak olacaksın.
    ben bu kadar ezik biri olduğunu düşünmüyorum. bir umut görüyorum sende.

neyse, şimdi gelir "benim üzerimden prim yapıyor yhaa" diye ağlar. yahu sen kimsin ki senin üzerinden prim yapılsın?

şu başlığı kime ağlayıp sildirdin çok merak ediyorum. biz bir entry sildiremiyoruz, bu komple başlığı sildirmiş. vay anasını...
    ferrarisini satan simge

edit: entry sildirmek için kankalarına yalvarma, insan gibi mesaj at "abi siler misin" de ben silerim zaten, kimseyi rencide etmem. ama önce insan ol.
    19 9 ...
  • Kendilerini her fırsatta vatansever olarak gösteren ak partililerin, dağdaki teröristlerin bile rahatsız olduğu TC ibaresinden rahatsız olma durumudur.

Hoş, PKK ile masaya oturanlar elbette tc ibaresinden rahatsız olacaklar ya değilse neden her gördükleri yerde kaldırmak istesinler ki?
    Sosyal medyada vatan millet Sakarya naraları atarak ancak küçük çocukları, beyinsizleri kandırabilirsiniz.

Çalıyor ama çalışıyor zihniyetinden her şey beklenir. Bunu bilir, bunu söylerim.
    10 2 ...
  • 2 3 hafta içinde fıratın doğusunda operasyon yapıcaz ypg tamamen bitircez diyeli tam 4 ay oldu ilk defa kanım ısınmıştı
    Sonra çıktı ABD 6 ay mühlet istedi suriyeden çıkıyım öyle dal dedi onu bekliyoruz dedi olsun 6 ay sonra dalar iki gözümün çiçeği dedim

Bu gün Trump suriye daha fazla asker gödericeklerini açıkladı

Boş ver reis kandırıldık dersin.
    10 1 ...
  • osmanlı ile ne alakası olduğu merak edilen suriyelidir.
    arabanın arkasına osmanlı tuğrası koyan suriyeli

sen kalk osmanlıyı sırtından vur, mehmetçiği çöllerde şehit et, ingilizi ile fransızı ile osmanlıya düşman olan tüm emperyalistlerle birlik ol, sonra fransız mandası altında yaşa ama türkiye'ye gelince arabanın arkasına osmanlı tuğrası yapıştırıp insanların milli duygularının hassasiyetini kullanarak yamanmaya çalış.

yemezler...yemezler...

hainsiniz, hep hain olarak kalacak ve anılacaksınız.

kendi vatanını korumayıp terkeden etnik artıklar osmanlı'nın aziz hatırasını lekelemesinler, buna müsade edilmemeli.
    16 5 ...
  • geçen yine iç duruşmam var. bir yandan demleniyor, bir yandan da belgesel izliyorum..

bir an nara patlatma isteği beliriyor. tam narayı patlatacağım ki o sırada içimden bir dişi aslan ve peşinden dört yavrusu resmi geçit yapıyor.

vazgeçiyorum nara atmaktan.

rakı acımtrak. ağzım kekremsi. ya ezine olmasa!

peynir bastırıyor biraz.

ana! bir aslan yavrusu daha. bu, arkada mı kalmış, ne? sürünüyor sanki bu yavrucak. eyvah eyvah! arka iki ayağı tutmuyormuş meğer. davudi bir dış ses felçli olduğunu söyledi nitekim. sadece ön ayaklarıyla, annesine ve kardeşlerine yetişmeye çalışıyor zavallı... nasıl gayrete sürüyor arka ayaklarını nasıl da hayata tutunmaya çalışıyor. ah yavrum benim! keşke seni içinde bulunduğun mezbeleden çekip alsam, içimden söküp atsam! nafile.

velhasıl, boğazımı yakıyor çiğ anoson. bu yangının yayılması genizden, göğse doğru. nefes almak güç. gözyaşı tadında ter damlaları. ölüm korkusu da olsa diyeceğim ki bu bir kalp krizi. hemen kardiyologumu arayım. ama bu başka bir şey.

soruyorum; yol alması gereken anne aslan kötürüm bebesini ne kadar bekler? saydım tam beş kez. sonuncusu ayrılığa gebe bekleyiş veda niteliğinde pek hazin. anne dayanamadı döndü, bebesinin yanına kadar gitti. bir süre boyunlarıyla birbirlerini okşadılar, yalaştılar. kızıla çaldı gökyüzü ya anne artık yola koyulmalıydı. öyle de oldu. artık, anne şefkatinin verdiği güçle biraz daha sürünmeli bir süre daha ilerlemeli aslan yavrusu.

ta ki...

işte bundan dolayı akbabalardan nefret ediyorum.

Bir Orta Asya inanışina göre akrabalar kötülüğü temsil edermiş. Elimden gelse bir şaman açar ve Afrika savanları üzerine şimşeklerimi çaktırırım.
    7 0 ...
  • alıngan yazar turnusolü olmuştur az önce.

özel mesaj ile kendisine " sayın yazar" diye hitap ettiğim zat-ı muhterem bana " ben yazar felan değilim. sadece sözlükte entry giriyorum" şeklinde bir dönüş yaptı.

sanki biz ona yazar derken "sen bir lev tolstoysun, gabriel garica marquezsin, franz kafkasın yüre be kim tutar seni!" dedik. adet olduğu üzere yazar dedik. hay dilimi eşek arısı soksun!
    7 0 ...