• akp'lilerin chp'deki izdüşümü.

sırf oy getiriyor diye ermenici canan'ı, ciakulu sezgin'i bağrına basar.

sonra da buna karşı olanlara "sahte atatürkçü" der.

Böyle de yüzsüz bir hıyardır.

ha bir de ayar yemesine rağmen ayar verdiğini zanneder.

mesela gerçek atatürkçülüğü savununanlara "perinçekçi" der ve kanıt gösterince özür bile dilemeden susar.

sonra kk'ciliğe tam gaz devam.

atatürk'ten bile daha çok sever kk'yi.

hiç mi hiç laf söyletmez.

artık ne çıkarı varsa ?

kaç para alıyorsun kk'yi bu denli ateşli savunmak için ?

ne kadar veriyorlar sana gerçek atatürkçülerle uğraşman için ?

bu yaptığını gerçek atatürkçü yapmaz çünkü.

hele ki bir tesev'ci guguk kuşu uğruna kimse bir atatürkçüyü kırmaz.

bu arkadaş ya sonradan chp'li olanlardan ya da paralı köpeklerden biri.
    5 1 ...
  • cumburlop ittifakı'nın gelecek ve deva partilerinin seçimlere katılmasını engellemek için yapabileceği şey.

mevcut siyasi partiler yasasına göre seçimlere katılacak siyasi partilerin seçimlerden 6 ay evvel türkiye'deki en az 41 ilde teşkilatlanmayı tamamlamış olması ve büyük kongrelerini yapmış olmaları gerekmekte.

kaynak: siyasi partiler yasası madde 36.
    http://www.anayasa.gen.tr/2820sk.htm

rte nin baskın erken seçim yapması

1988 yılında girmiş bu madde 12 eylül darbecilerinin eseri olan yasaya.

türkiye'de şu an itibariyle yeni kurulan gelecek ve deva partileri türkiye'deki illerin yarısında teşkilatlanmayı tamamlayamadılar.
    dolayısıyla büyük kongrelerini ne zaman toplayacakları meçhul.

ahmet davutoğlu, gelecek partisi'nin büyük kongresini en geç temmuz'da toplayacaklarını söyledi.
    babacan'ın ise büyük kongreyi ne zaman toplayacaklarına dair bir beyanı yok, onlar şu an iller ve ilçelerdeki teşkilatlanmalarını tamamlamaya çalışıyorlar.

şu an için teşkilatlanma konusunda gelecek partisi biraz daha önde gibi, ama büyük kongrelerini temmuz'da toplayacak olmaları çok geç.

zira alınacak bir baskın seçim kararıyla bu iki partiyi saf dışı bırakmak çok mümkün.

işte burada kılıçdaroğlu fedakarlık yapıyor ve yine siyasi partiler yasasının 36. maddesine istinaden teşkilatlanma sürecini tamamlayamamış partilere grup kuracağı sayıda milletvekili vermeyi vaat ediyor.

şimdi erdoğan bahçeli'yi salmış ortalığa, siyasi partiler yasasını değiştirerek milletvekili transferini yasaklamaya, dolayısıyla gelecek ve deva partileri'nin mecliste grup kurarak seçimlere katılma hakkını elde etmesinin önüne geçmeye çalışıyorlar.

bekleyelim görelim.

önümüzdeki günlerde akp ve mhp siyasi partiler yasasında böyle bir değişikliğe giderlerse bilin ki seçimler çok yakın.

hayır, siz madem siyasi partiler yasasını değiştireceksiniz.
    tamam vekil transferini yasaklayın, ama partilerin büyük kongre sürecini 6 ay önce yapmış olma şartını kaldırın madem.

var mı buna cesaretiniz?

sizin bu düşündüğünüzü kılıçdar da düşünüyor ve milletvekili verip grup kurmalarını sağlıyor işte.

şimdi cumburlop ittifakı siyasi partiler yasasında milletvekili geçişlerini engelleyen bir düzenleme yaparlarsa şayet, milli iradenin sandığa yansımasına engel koymuş olacaklardır.

bütün korkuları gelecek ve deva partilerinin yüzde 1, yüzde 2 oy kaybı yaşatacak olması.
    bunlar hep batan geminin içinden kovayla su tahliye etme çabaları.
    sonunuz çok yakın meşaleleri yakın.
    11 3 ...
  • tipik bir şerefsiz akit yalanı.
    1992'de abd'li bir heykeltraş tarafından yapılan bu heykel california'da bulunuyor.
    neyse ki sözlükte başlığı bile var da uzağa gitmeden kanıtlıyoruz.
    (bkz: kaliforniya daki başı sıkışmış iffet heykeli)
    26 3 ...
  • utanç verici bir durum. kendisine ben de oy verdim tarımla ilgili vaatlerinden sonra. izmirli kendi üretecek kendi yiyecek ucuza diye. maalesef şuana kadar bırakın icraati, bir girşimini bile göremedim. oy verdiğime de pişman oldum. keşke mansur başkan olsaydı bizde. chp'de hiçbir şey yapmadan maaş alan tipler var. onları bile temizlemedi. üzücü gerçekten.
    7 1 ...
  • (bkz: baykar akıncı ucav/#43396752)

geçen gün ekşi sözlükte libya'daki hafter piçine ait pantsir'leri vurduğumuz ve el vatiyah hava üssünü ele geçirdiğimizi yazdığımda tam 3 kişi mesaj atıp anneme küfür etti.

aynı şeyleri burada da yazıyorum, bir tek baris hemen simdi tepki gösteriyor.

demem o ki bu ülkede yaşayıp hafter'i, pkk'yı, fetö'yü destekleyen binlerce kişi var.

ve bunlar siyasetle alakası olmayan ve türk ordusu'nun vurucu gücünü her geçen gün bir adım daha öteye taşıyan bu çalışmaları "muhaliflik" adı altında küçümsüyor, kötülüyorlar.

ama onlar kötüledikçe sadece 6 milyon dolar değerinde olan bayraktar tb2'ler her biri 15 milyon dolar değerinde olan pantsir hss'leri avlıyor.

şu an libya'da hizmette olan 4 adet bayraktar tb2 var.
    sadece 4 adet bayraktar tb2, son 1 haftada toplam 13 pantsir'i yok etti, 1 pantsir de az hasarlı olarak umh güçlerinin eline geçti.

yani 6 x 4 = 24 milyon dolar maliyet ile.

14 x 15 =210 milyon dolarlık yara açıldı vatan haini köpeklere.

bu 210 milyon dolar bae'nin götüne girdi, ama bae'nin teröre verdiği desteğin acısı buradakilerin canını yakmış ki 900 dislike vermişler.

bakınız libya'da bu zaferi kazanan bayraktar tb2. yani akıncı değil.
    akıncı henüz sahada yok.

5 ton ağırlığında ve 1.5 ton mühimmat taşıyacak olan 20 metre kanat açıklığındaki akıncı ucav cepheye gittiğinde neler olacak ben çok merak ediyorum.

not: başlığı açan oto yıkamacı satır aralarında cumhuriyet ve atatürk düşmanlığını da kusmuş ve "anıtkabir bayrak direği vb" saçmalamış.
    şurada atatürk döneminde yapılan sanayi hamlelerine kısa bir özet geçmiştim, sen o derse yetişememişsin belli ki;
    (bkz: atatürkün kurduğu fabrikalar masalı/#43359444)

akıncı ve diğer siha'lar bir parti meselesi, siyasi mesele değil, türm türk vatandaşlarının gurur duyduğu şeylerdir.
    buradan siyasi çıkarım yapmak ve akp'yi destekelemeyen insanları ötekileştirmek ise bir provokasyondur, halkı kin ve düşmanlığa tahriktir.
    neyse, siz böyle nefret tohumları saça saça yok olacaksınız. şu an panik içindesiniz çok belli ediyorsunuz.
    16 6 ...
  • akp'nin fetö ile mücadelesini(!) bütün belgeleri ile ortaya koyduğumuz bu başlık tam 2 defa tüm içerik, belge ve görselleri yok edilerek silindi.

uzun zamandır başlık silinmiyor.
    neden?
    çünkü silinir diye buraya yazmıyoruz da ondan.

ekşi sözlük'te bu efsane mücadele(!) mevcut başlık halinde. merak edenler şuradan okuyabilirler.
    https://eksisozluk.com/ak...fsane-mucadelesi--6081064

neyse...

ali demir'i tanıyorsunuz değil mi?
    eski ösym başkanı.

fethullahçı çete ile birlikte milyonlarca gencin kaderiyle oynayan adam.

tutuklandı.
    sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

şu an 18.5 yıl hapis istemi ile yargılanıyor. inşallah ceza da alacak.

lakin bu fethullahçı çete üyesi halihazırda hala itü'nün akademisyen kadrosunda yer alıyor.
    devletten akademisyen maaşı alıyor ve devletin lojmanında kalıyor.
    akp nin fetö ile efsane mücadelesi

hükümet aleyhine bir tweet atan işinden atılıyor, hapse giriyor, maaşı anında kesiliyor.
    ama fetöcülüğü kesinleşen, milyonlarca gencin hakkını gasp eden adam görevine devam ediyor.

kaynak: https://twitter.com/Sulta...tatus/1263846834491076610

bizim eşsiz moderasyon da bunları yazıyoruz, bir araya topluyoruz diye başlık siliyor. güya mahkeme kararı varmış lakin hala göremedim ben o mahkeme kararını.
    16 1 ...
  • Barış manço' nun ilginç şarkısıdır.
    Şarkıda aşık erkek, sevdiği için dağları deleceginden, denizleri kurutacagindan, canını bile verebileceğinden bahseder.

Ancak sevdiği kızın bunları bırak bunlar senin olsun.
    "Sadece beni alla pulla koynuna al yeter" der.

Delikanlı mesaji almamıştır, devam eder.
    Saçlarına yıldızlardan taç, yapayım, güneşi söndüreyim, çıra gibi yanayım der.

Kızın aklı tek bir şeydedır.

Delikanlının koynuna girmek.
    Kız israrla devam eder;
    Ancak yine de Mahçup şekilde gönlüm senden birşey ister, nasıl desem yar. Alla beni pulla beni al koynuna yâr.

https://youtu.be/ZTUsKIIO9AM

Alla beni pulla beni, al koynuna yar
    Gözüm senden başkasını görmez oldu yar
    Gönlüm senden bir şey ister nasıl desem yar?
    Senin için dağları deler, yol açarım yar
    Senin için denizleri kuruturum yar
    Senin için gök kubbeyi yerlere çalarım yar
    Canımı iste, canım bile sana kurban yar
    Dağlar taşlar uçan kuşlar senin olsun yar
    Deniz Derya gökler hep yerinde dursun yar
    Saçlarına yıldızlardan taç yapayım yar
    Bir nefesle güneşleri söndüreyim yar
    Çıra gibi, uğrunda ben yanayım yar
    Canımı iste, canım bile sana kurban yar
    Yıldızlar yerinde güzel bırak dursun ya
    Saçlarımı ellerinle okşa yeter yar
    5 0 ...
  • General mobile discovery telefonu 2013 den 2019 yılına kadar kullandım sonra kendi kendine kapandı bir daha açılmadı başımızda sürekli ek vergi çıkaran bir iktidar var zırt pırt telefon değiştirmek salaklıktır.
    16 1 ...
  • çil çil ingiliz altını ile gezen neo ottomanist hainlerinin torunları bize ingiliz yakıştırmasında bulunuyor.

Milli mücadeleye savaş açılması için yazılan fermanları hangi ingiliz subayları ile kahve içerken kutladı padişahınız.

Milli mücadele için vatan sever halk Anadolu'ya silah kaçırır iken milli mücadeleye karşı savaşanların silahları nereden geldi

Padişahınız neden ingiliz komutanlarına yalvardı beni kurtarın diye.

Kimin ingiliz soyu olduğu çok ortada.
    7 1 ...
  • Abd de bir hemşire ortalama yıllık olarak 68.000 dolar, saat başı 33 dolar, haftada 1300 dolar, aylık olarak ise 5-6 bin dolar tutarında bir ücret alır.
    iPhone pro Max ise 1000-1500 dolar civarında.
    Bu sırada makarna için ABD'li 1.5 birim fiyat öderken sen 5 birim fiyat ödüyorsun.

https://m.youtube.com/wat...tle&time_continue=387+

Sonuç olarak; ABD de Corona tedavisi gören ve uğradığı değişimin fotoğraflarını çekmek için iPhone pro Max kullanan hemşireye şaşırmamak lazım.

https://www.mediamarkt.de...BCn-dual-sim-2598202.html

Bizi kıskanan Almanya var ya...
    Onlar da ithal ediyor ve ayda en az ortalama 1800 Euro kazanan hemşire iPhone pro Max 64 GB olanı 1210 Euro'ya alıyor.

Yani, iPhone pro Max kullanan hemşireyi garipseyecek bir durum yok.
    3 0 ...