• kız arkadaş konuları , ya da evlenme mevzuları konuşulunca, erkek annelerinin genelinin meşhur sözü; siz mutlu olun da oğlum, bana gelmeseniz de olur, yeter ki siz mutlu olun. sözleridir. tabii ki böyle derler, ama gelmenizi, çocuk olunca torunlarını sevmek isterler. benim evlenirken, en büyük isteklerimden biri de, eşimin annemi en az annesi kadar sevmesi, yani en azından saygı göstermesidir. ve aynı şekilde annemin de eşim olacak kişiyi , kızı gibi sevmesi, iyi anlaşmasıdır. öyle ki annemin, kaynanalık yapacak bir yapısı yoktur zaten. swh. şimdi bunları niye dedim. siz sanmayın ki her erkek, evlilik sevmiyor, yuva kurmak sıkıcı geliyor. asla. fazla dillendirmesek de, her başarılı erkeğin arkasında, aile, kadın, huzur gibi şeylerin temel olduğunun farkına varırız.
    10 2 ...
  • dünyanın bizi nasıl ve ne olarak gördüğünü idrak etmemize sebep olan algı.

şu aşağıdaki broşürde madrid'e giden turistlere bir polis ikazı var.
    her ülkenin bayrağının karşısında kendi dilinde yazılmış.

bizimkine bir bakın;
    madrid te polis broşüründeki türkiye algısı

türk bayrağı ve yanında arap alfabesi.
    avrupalı bizi nasıl görüyor?

peki bunda en büyük pay kimin?
    ne kadar suriyeli ne kadar filistinli, ne kadar afgan, ne kadar arap varsa alıp ülkemize dolduranlar...
    15 2 ...
  • sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

bu yolda trekking falan yaptığımı mı düşünüyorsunuz? hayır hayır. burası muğla sıtkı koçman üniversitesi kampüsünde yer alan kestirme bir yol. çok ciddiyim. *

okul dağlık ve ormanlık alanda olduğu için kampüste tilki, domuz gibi hayvanlarda bulunmakta. hatta geceleri baykuşta oluyor bir tane. harry potter'ın baykuşu diyorum ona. *

normal yolda var tabi. fakat bu yol ciddi anlamda yol kısaltıyor. eğer bir gün kampüse gelirseniz eğitim fakültesi önündeki bankamatiklerden ormana doğru düz yürüyün derim. sonra karşınıza bir tavşan çıkıyor ve sizi alice harikalar diyarına götürüyor. *

edit: beni 2 kere çaylak yapan fotoğraf buydu. sonundaaaa. :D
    16 4 ...
  • Trablusgarp Savaşı sırasında, hücüm ettiği bir binaya italyan uçaklarından atılan bombalar, bir sütundan kireç parçasının kopup Mustafa Kemal'in gözüne çarpmasına yol açar. O göz uzun süre Mustafa Kemal'in başına bela olur. O şehlalık oradan gelir.

Trollere ders verelim biraz.
    6 0 ...
  • muharrem ince nin fettoşla çekilmiş fotosunun olmaması büyük eksikliktir.

muharrem ince nin feto ile çekilmiş fotoğrafı

hadi cami' de çekilmiş resmin yok, fettoşla çekilmiş resminde mi yok.
    o halde neden aday oldun canım kardeşim. çok geç olmadan " fotoşok " ta olsa bir çözüm bul.
    12 2 ...
  • Ebevynlerinde olduğu takdirde çocuğun ileriki yaşamında ona bazı sorunlar çıkarabilen davranış durumu. Aşırı kontrolcü bir evde yaşayan çocukta şimdiki yaşamında veya ilerde şu tip sorunlarla karşılaşılır:

Utangaçlık, özgüven eksikliği
    Okul fobisi
    Konuşamama
    Diğer çocukların arasına karışamama
    Aşırı çalışkanlık
    Başarısızlık ve yanlışlar nedeniyle yersiz üzülme
    Mükemmeliyetçilik
    Onay ve sevgiye zayıf tepki verme
    Çok az ya da hiç yardım istememe
    10 0 ...
  • aşkım kahvaltın hazır

Kahkaha salıncağındaki yaramaz güneş,
    Açık mavi gözlü mürebbiyesi tarafından sallanırken kendini şezlonga bırakmış bikinili domateslerin elinden elinden tutup,
    "Benimle gelin, kızlar"
    Dedim.

Erkenden kalkan Miss kokulu çilek reçeli ile yolda selamlaştık.

Hamile vişne ağacına doğum tarihini sorduğumda,
    "Daha iki ay var abi" dedi.
    "Allah kurtarsın kızım"
    Derken,
    Yaşlı bir Ezine peynirinin sinirle şak diye kapadığı tavlanın sesine bakıp istemsizce güldüm.
    Liseden mezun olamamış salatalıklardan ikisini
    "Sizi bütünleme dersleriniz için çalıştıracak hocanız benim"
    Diyerek yanıma aldım.

Bu sabah
    "Kağıtta pastırma yapmak istiyorum, üstüne bir ince dilim limon bırakacam, sevecegine eminim canım"

Sıcak ve geveze vakfıkebir ekmek dilimine, tereyağını sürüp günün ilk muhabbetini gözlerden uzak yapsinlar diye ketum fırına bıraktım,
    "bence gençler orada anlaşır".

Yolda yeni dikilmiş sevdiğin beyaz petunyalardan topladım.
    Neşeli kahvaltı sofrasına koymak için. .

Bence kahvaltı bahane,

Sofradaki en güzel şey, sofraya anlam katan HAYATT
    21 5 ...
  • lightsaber

326.
  • 815 numaralı kimlik bugünkü kimliklerde seri noya tekabül ediyor.

her kimlik değişiminde de bilindiği üzere seri no değişir.

velhasıl kelam, kimlik değişimi ile numarası değişen kimlikte kemal yerine kamal yazması ahım şahım bir olay değildir. zira, daha 90lı yıllarda harf hataları yapabilen nüfus görevlileri vardı, çoğu çocuğun ismi bu şekilde yanlış yazıldı. latin alfabesine yeni geçilen bir dönemde osmanlının kullandığı arap alfabesinden gelme bir alışkanlıkla kemal yerine kamal yazmış bir nüfus memuru söz konusu olabilir.

velev ki öyle olmasa, atatürk kendi adını kemal yerine kamal yazdırmış olabilir.

bunlardan, atatürk'ün öldüğünü ve yerine kamal atatürk adlı birinin geçtiğini ancak uyuşturucu etkisindeki bir insan iddia edebilir.

veya ağır psikolojik rahatsızlık olması gerekli.

tanrı şifa versin size.
    10 4 ...
  • ben hayatımda camide fotoğrafı olan tek siyasetçi gördüm, o da recep tayyip erdoğan'dır.

aynı zamanda şehit cenazesinde, cenaze namazından önce konuşmaya yapan gördüğüm tek lider.

valla arkadaş biz müslüman adamız, maun suresini de biliriz. diğer tarafta yargıçlar yandaş değil hatırlatayım...
    19 7 ...
  • gördüğüm en üzücü hadiselerden.

bakire olmayan her kız aynı şeyi söylüyor. bir gece çok içmiştim, sabah uyandığımda çıtçıtlı body açıktı. sevgilime noldu diye sordum, bir şey olmadı dedi.

şerefsiz bu erkekler ya.
    4 7 ...