• 15 yıldır günde 5 litre kola içiyor: içmediğim zaman stres yaşıyorum

  25 Şubat 2020 12:51

  -A+
  Osmaniye’de yaşayan 35 yaşındaki ismail Otlu, 10 yaşından beri günde 5 litre kola içerek su içmeden yaşamını sürdürüyor.

  Kadirli ilçesinde pastane işletmeciliği yapan tatlı ustası ismail Otlu'nun kola bağımlılığı 10 yaşında başladı. Önceleri günlük 1 litre 2 litre kola içen ismail Otlu zaman içerisinde kolayı 5 litreye çıkardı.

  Sabah uyanınca ilk işi kola içmek olan genç adam, bazen 5 litre kimi zamanlar ise 5 litrenin üzerinde kola içiyor.

  Uzun zamandır hiç su içmediğini söyleyen ismail Otlu, ana yemek yemediğini, öğlen arası bazen simit bazen de poğaça yediğini belirtti.

  Otlu, kola içmediği zamanlarda başının ağrıdığını ve stres yaşadığını söylüyor.

  Bağımlılıktan kurtulmayı hiç denemediğini belirten Otlu, “Bu bağımlılık bana yarın bir gün nasıl bir hastalık olarak geri döner bilemiyorum. Su içemiyorum. Yemek dahi yiyemiyorum. Öğleni simitle börekle geçiştiriyorum. Yarın bir gün ne getirir bilemiyorum ama bağımlısı oldum bırakamıyorum. içkim sigaram yok. Tek kötü alışkanlığım bu” dedi.

  Otlu'nun iş yeri yakınında seyyar satıcılık yapan arkadaşı Tamer Onu ise, “Bizi bıktırdı. Kola içmeye sürekli beni de çağırıyor beni de bağımlı yaptı. 1 litre kola da ben içiyorum” şeklinde konuştu.
  Kaynak: T24.
  5 0 ...
 • Özyeğin Üniversitesi çalışanı psikolojik sorunlu tip.
  atakan'a tecavüz edilince yaşayacağı şok ile normal insan olabilirmiş.

  atakan a en güzel tedavi tecavüz diye adam
  atakan a en güzel tedavi tecavüz diye adam

  https://twitter.com/YolTV/status/1232254054635655168
  6 0 ...
 • 2 kaldırım taşı arasına sıkışmış çakıl taşı gibi hissediyorum. Bu hallerden çıkmak istiyorum ama kendi başıma yapamayacağımı, hayatın doğal akışı olan rüzgarın buna yetmeyeceğini biliyorum. Bir kuvvetin beni buradan çıkarması gerekli. Ya birinin ayakkabısının altına yapışıp ona bir süre zulüm olacağım ya da bir vicdanlı beni elleriyle alıp sakin, ayak altı olmayan bir yere koyacak.
  5 0 ...
 • Bir gün bunu yapacağım az kaldı. Adam gibi söylemek yerine höyt bu ne biçim şey lan duymuyon mu vs. Vs. Bir gün şalterim atıp büyük falan dinlemeyip sümsüğü yapıştıracağım ama ya sabır diyorum.
  5 0 ...
 • 1807'de napolyon fransa rusya arası yapılan savasi sona erdiren tilsit ant imzalar ve bu olayı kutlamak için bir tavşan avı düzenler. Dönemin genelkurmay başkanına avı organize etmesini söyler.böylece başkan birkaç subayla beraber avi organize eder ve 3000 tavşan yakalanır. Daha sonra serbest bırakılan tavşanlar ormana koşmak yerine napolyon'a saldırdı, dönemin en güçlü adamı tavşan saldırısına uğramıştı.
  7 0 ...
 • Dolup taşan entelektüel bilgi birikimim doğrultusunda yapmakta olduğum eylem.

  kürt kültürüne ait bir yemek olan tırşığı tchaikovsky eşliğinde yiyerek kültür karmaşası yaratıyorum. Biraz Ortadoğu biraz Avrupa. Şimdi de kuğu gölü balesi yapcam, şu tabağın dibini tandır ekmeğiyle sıyırıp son tırşık lokmamı yutayım da.
  6 1 ...
 • ''Biz o gün göğü, kitap sahifelerini dürüp büker gibi dürüp bükeceğiz; önce nasıl yaratmaya başladıysak tekrar yaratacağız, bu bizim vaadimizdir. ve gerçekten de yapacağız bunu, gücümüz yeter yapmaya.''

  bing bangle başlayan evrenin genişlemesinin terse döndürüleceğini (kıyamet) ve nihayetinde tek bir noktaya geri toplanan evrenin en baştan tekrar yaratılacağını haber veren ayettir.

  çünkü evren kendi içerisinde kapalı bir sistemdir, bu nedenle de enerji miktarı sabittir.

  konu ile ilgili paylaşımlarım:
  https://www.uludagsozluk.com/e/42703559/

  https://www.uludagsozluk.com/e/42876220/
  6 2 ...
 • Normal.

  Bir oyun oynuyorum. Hesaba bağlı fotoğrafım çıkıyor orada. Net belli değil. Ufak, yakınlaştırılamıyor. Bir şey var orada, nefes alıyor mu kesinliği yok Ancak kadın olduğu net.

  Oyun başlıyor. Seni yalarım gibi bir ifade var, onu gönderen oluyor. Benimle evlenir misin, sevgilim olur musun soruları soruluyor. Dünyanın her yerinden arkadaşlık isteği alıyorum. Bana brezilyalı bir insanla tanışacaksın ve o, oyun sırasında seninle başka bir yerde konuşmak için soru soracak deseler inanmazdım. isveçli arkadaşım oldu. ingiliz, arnavut, daha bir sürü yerden insanlar. Bir oyun sonrası nasıl bu kadar insanla aynı sayfanın altında buluştuk, şaşkınım. Bazılarının yanında eşleri ya da sevgilileri var, fotoğraflardan belli, açık açık tanışmak istiyor. Sabah olunca sevgilisine yaranmaya çalışıyordur aynı tipler.

  Ben sosyal medya kullanmıyorum çok çok uzun yıllardır. Aşırı garipsedim. Her şeyin bu kadar kolay olması, insanların küçücük bir fotoğrafın peşinden gitmesi mümkün değil anlam verebileceğim şeyler değil.

  Ancak düşündüm. Düşünmedim diyemem. Evli olsam, böyle bir oyun oynuyor olsam, bu kadar abazanın tanışmak istemesi sonrası eşime bakarken ne hissederdim? Kendimi bir halt zannedip onun ilgisizliğine sinirlenir miydim? Bu malların ilgi göstermek istemesine atlar mıydım?

  Ben o zaman net emin oldum. Evli kuzenim neden sahte bir hesap kullanıyor? En yakın arkadaşlarımdan birinin neden eşinden gizli tuttuğu hesapları var. iş arkadaşlarımdan evli olanlar neden surekli telefonla oynuyor. O an hepsinin aslında eşini aldattığını anladım. En ufak ilgi sonrası doğru ve yanlışlarımızı bir kenara bırakıyoruz. Her an başka birini sevebiliriz diye koşa koşa yaşıyoruz. Elimizde olanın kıymetini bilmiyoruz. Sosyal medya sonrası kendimizi bir şey zannetmeye başladık. Açız.

  Sonucunda kimse dünya böyleyken evli kalmak zorunda hissetmez. Şiddeti, nefreti, sevgilisizligi bir kenara bırakıyorum, çoğu çift sıkıldım diye ayrılıyor. Sıkılıyor çünkü başkaları ilgi göstermek için hazır.

  Hacular bu devirde evlenmek akıl işi değil. Ben net eminim, ben uyuduktan sonra eşim başka kadınlarla tanışmak için telefonu eline alacak. işe gidince ekranları yalayacak hayvan. Biriyle anlaşabilirse benden boşanacak. Bu iş böyle.
  8 0 ...
 • çin tuzu

  28.
 • ülkeye girişinin yasaklanması için meclise önerge verilmiş.
  mhp nin ülkemiz için ilk kez iyi bir şey yaptığına şahit oluyorum. sonuna kadar destekliyorum. bu çin tozu denilen kimyasal ürünün dünya üzerinden silinmesi gerekiyor.

  https://www.hurriyet.com....-hastalik-nedeni-41454584
  7 1 ...
 • sekhmet07

  168.
 • (#42908528) bu entry ile beraber yıllardan sonra merak edip profiline girmeden önce sebebini bilmediğim bir önyargıyla kendisini hep iyi, aklı başında ve zeki bilirdim fakat yanılmışım.

  bu nedir yahu? erkeklere laf söylemesinden ziyade 5 madde diye başlık açıp 5 maddede de saçmalamak nedir?

  ben hep merak ediyorum bir insanın yazacak bir şeyi yokken neden vaktini boşu boşuna sözlük mecralarında harcar?

  fikrin yok

  zikrin yok

  kitap okuma yok

  tarih bilmek yok

  şimdi soruyorum bu kız nasıl yazacak? iddiaa ediyorum önüne bembeyaz bir a4 kağıdı koyup, bir de kalem verseniz, "bir konu seç ve yaz ne istiyorsan" deseniz emin olun o kağıdın yarısını bile dolduramaz. eminim ki yazabilecekleri de ordan burdan duyduğu ön yargı kırıntılarından öteye gidemeyecektir.

  sokak röportajlarından birinde soruyorlar üniversite mezunu bir kıza "deniz gezmiş kimdir" diye, verdiği cevap şu;

  - "hatırla sevgili" dizisinin yönetmeni değil mi?

  bak şimdi götünle gülüyorsun ama o mikrofonu uzattıkları tipler bunlar işte. ama sorsan instagramda fotoğraf paylaşmanın en ince ayrıntılarına kadar saatlerce anlatır sana. magazin dünyasında kim kimi düdüklemiş, kim kimin dübürüne dayamış, kim kiminle pişti olmuş ezbere biliyordur.

  eminim ki düzgün bir üniversitede okuyordur, işletme, iktisat, uluslararası ilişkiler belki de (gerçi yazı yazmaktan aciz bir insanın uluslararası ilişkiler okuması da acayip ironi). hatta paralı bir üniversite de olabilir. ailesi çok zengin de olabilir bunlar önemli değil.

  muhtemeldir ki kendisinden yaşça büyük olmam ona yol gösterecek hatta tavsiyeler vereceğim anlamına gelmesin çünkü ben the walkin' dead izleyip, zombilere hocalık yapmak niyetinde değilim.

  neyse uzadıkça uzuyor, uzun olunca da okunmuyor (kızım sen direk bu paragrafı oku sıkılmayasın). zamane neslin de "meme ve kuku ile biryerlere" gelme niyeti yönünde evrilmesi sebebiyle, kendisi de trende uyup bu yolda ilerleyecektir. bahtı açık olsun.
  12 2 ...