• zaten dün akşam haberleri izlerken aklıma düşmüş olandır. sayın cumhurbaşkanı "yargı güvenimizi boşa çıkarmadı üzerine düşeni yaptı" deyince "ulan muhtemelen şimdi karara itiraz falan edilecektir kesin" dedim. dediğim gibi de oldu.

brunson un tahliye kararının bozulması

(bkz: çevir kazı yanmasın)
    (bkz: atı alan üsküdarı geçti)

tabi bu gene ayakta uyumaya meyilli akp taraftarına yetecektir. bu fakir görevde olduğu sürece kimse serbest bırakamaz denilen adam serbest bırakıldı ortalık karışık. şimdi kararı bozacaklar belki 20 sene hapis kararı çıkacak ama rahibi nerede bulacaklarda mahkum edecekler bu saatten sonra ?
    9 3 ...
  • (bkz: akp döneminde olmuştur)

az evvel taslaklarıma bakıyordum, ülke öyle bir yoğun ki, şöyle bir görsel saklamışım;
    ilaç fabrikası kapatıp yerli ilaç üreteceğiz demek

hepinizin gördüğü üzre, haberde diyor ki; "2023'te milli ilaç tamam..."

yani 2023'e kadar yerli ve milli ilaç üretecekmişiz.
    aman yarabbi!
    ne güzel bir haber.

lakin, biz zaten yerli ve milli ilacımızı üretiyorduk.
    çoğunuz bilmezsiniz ama ssk'nın ilaç fabrikası vardı.

var-dı...
    2005 yılında kapatıldı.

örneğin, 2004 yılına ait hürriyet gazetesi bakın ne diyor;
    "En ucuz ilacı SSK üretiyor..."
    http://www.hurriyet.com.t...ilaci-ssk-uretiyor-272668

ama bakın aralık 2005'te ne oluyor?
    1979'dan beri yerli ve milli ilaç üreten ssk ilaç fabrikası kapatılıyor.
    https://www.haberler.com/...ezgahlari-kapatti-haberi/

üstelik fabrikayı kapatmak da kesmiyor bizimkileri.
    fabrika binasını, arazisini de satıyorlar...

şimdi, sanki bu ülkede hiç ilaç üretilmemiş, üretilmiyormuş gibi, böbürlene böbürlene "yerli ve milli ilaç üreteceğiz" diye haber yapıyorlar.

evet bu ülkede bazı insanlar balık hafızalı olabilir.
    bazı insanlar çabuk unutabilir.
    ama yapılanları, kapatılanları, satılanları unutmayanlar da var.

şu dönemde kimsenin hastalanmasını istemem.
    hasta olmayın, kendinize iyi bakın ki ilaca muhtaç olmayın.
    çünkü sgk şu an 163 ilacın bedelini ödemiyor.
    12 2 ...
  • iş bankası da bitince 16 senedir her rezilliği görmezden gelen hülocanlara sıra gelecektir. artık tek tek mi satar/özelleştirirler yoksa 1000 li 5000 li paketler yapıp başka ülkelere mi satarlar bunları bilmem. bunu bile alkışlarlar ama hiç şüphem yok. ülkede özelleştirilecek bir şey kalmadı artık çok para etmeseler bile bunları verecekler mecbur.

avrasya tüneli, osmangazi köprüsü ve 3.köprünün yüklenicisi kazandığı paradan memnun değilmiş. zam istermiş. tabi onu küstürmemek lazım. ee elde yok avuçta yok ne yapacaksın başka. avrasya tüneli hariç diğer ikisinden günde 10000 araç geçmiyor üstünü cebinden veriyorsun ama adam hala mutlu değil zam istiyor. bizim adam ise kaynak bulamayınca çıkmış hisselerden ceplerine para girmediğini kanıtlı olarak sunan chp lilere "o hisseleri vermemek gibi bir şey yok zaten onların değil milletin" diyerek göz dağı veriyor aklınca. hazineye aktarılacakmış hazinenin hakkı imiş o para. bize gelecek yani diyor kasa damadın elinde nasıl olsa. bir allahın kulu da demiyor ki "yahu 4 milyon tane suriyeliyi besliyorsunuz onlarca müteahhidi besliyorsunuz diyanete milyarlarca bütçe veriyorsunuz örtülü ödeneğiniz ufak ölçekli bir ülkenin bütçesi kadar yediğiniz içitiğiniz cabası siz neyin kafasını yaşıyorsunuz" şeklinde.

(bkz: her kuşu sktik leyleğe gözü diktik)
    5 1 ...
  • muzun çekirdeği yok nasıl oluyorda ağacı oluyor

güzel soru. öncelikle muz bir bitkidir ve ağaçta da yetişmez. çok büyük bir çiçekli bitki olduğundan ve on metreye kadar boyu uzadığından genellikle ağaç sanılır. muz bitkisinin gerçek gövdesi ise toprak altındadır. muz bugün gördüğümüz hale evrimle gelmiştir.

bugün afrika'da patates şeklinde, tatsız tutsuz olan gerçek muz bitkisi çekirdekli ve yemesi de oldukça güçtür. sadece istenen çiftleri birleştirerek bugün yediğimiz muza evrimleşmiştir. gerçek muz bitkisi bol çekirdekli, yemesi oldukça zor ve kalın yaprağa sahiptir. ilk kimin bu evrimleşme sürecini yaptığını da biliyordum fakat şu an unuttum. bulduğumda buraya yazarım.
    16 4 ...
  • Aklına bir yatak atıp,kıvrılıp orada uyumak istiyorum.

Bugün biraz durgunum. dişim ağrıyor. Bugün niye böyleyim bilmiyorum.

-
    "Aklımdasın" sözcüğünü duymak ne güzelmiş, bu duyguyu tekrar hatırlamak...

Birinin aklında olmak, olunmak istenen en güzel yer sanki *
    14 4 ...
  • Dünya astsubaylar günü de mi varmış yahu.
    Neyse, Babacan başçavuşlar başta olmak üzere hepsinin kutlu olsun. Toy astsubaylar biraz şey oluyor ama onların da kutlu olsun madem, erlerle uğraşmadan olgunlaşmaları dileğiyle.
    uzun dönem Çavuşlar olarak biz de gün istiyoruz. Hakkari’de ırak’ta ömür çürüttük o kadar.
    iade-i itibarımız tez elden tarafımıza teslim edilmeli.
    8 0 ...
  • gün gibi ortadadır.
    doları bahane edip az sayıdaki yerli ürüne bile zam yapıldı.
    damadımız 2019 zor geçecek dedi.
    papaz gitse bile bu doların önünü kesmeyecek demek istedi aslında.
    5 1 ...
  • Gurbetteyim
    Okadar ozledim ki
    Turkiyedeyken de ozlemistim gerci cok uzun zamandir
    Birisinin seni seviyorum demesini
    Okadar istiyorum ki, lanet olsun baska dillere; hic biri turkce gibi degil, hep bi derece alttan konusuyorum hem bir perde var arada
    Keske burada birisi sevseydi ve bana turkce seni seviyorum deseydi. Veya deyemeseydi,komik duyulsaydi, tatli tatli gulusseydik ve konussaydik. Ona seni seviyorum demeyi ogretseydim, keske buna ihtiyac duysaydi
    0 0 ...
  • Efendim bildiğiniz gibi purge gecesi, 12 saatliğine cinayat dahil olmak üzere tüm suçlar yasaldır.

filmlerde de genelde psikopatların çeteler kurup gece boyunca terör estirdiklerini, milletin evine barkına saldırdıklarını, safariye çıkar gibi insan avladıklarını 1000 kere izledik zaten.

ya peki benim gibi içinde kesinlikle bir katil olmayan, başkasına zarar vermek istemeyen ancak evine kapanıp da o kaosu kaçırmak da istemeyen kişiler ne yapabilir?

Mesela anons ilk yapıldığı anda götü açıp sokağın ortasına çatır çatır sıçmak fena bir fikir değil, hatta hastaneye sıçan teyzenin de ilk tercihi bu olurdu. Gerçi kendisi zaten purge murge dinlemeden palamut gibi bırakmıştı. Neyse, konuyu dağıtmayalım.

biz gerçi bu vizyonsuzlukla bir millet olarak fazla orjinal şeyler bulamayacağımız için kesin dışardaki insanların (katiller hariç) yüzde 90'ı bakkal soyardı en fazla.

ya da;

-(anons) blablablabla, her şey serbest. Başlayın.
    +(double cross) *sağına soluna bakar sonra büyük bir mutlulukla kırmızıda geçer.*
    1 0 ...
  • Kız oğlan kızla birliktedir. Olum nasıl gururunuza yedirebiliyorsunuz lan kadın parasını? Ölürüm daha iyi. Benim hatunum yanımda 1kuruş dahi harcayamaz. Hesap ödemeye Yeltenirse olay olur.
    1 3 ...