• benim de bi ara bi şeyler karaladığım ophelia eseri ile özdeşleşse de çok etkileyici bi tablosunu daha paylaşmak istiyorum. 'the blind girl'

  kızın boynunda 'pity the blind' köre merhamet edin yazması çok çarpıcı. yanındaki kardeşi gökkuşaklarına bakarken onun elini sımsıkı tutuşu ve tablonun bence en güzel yeri kızın güçlü tasvir edilmiş sağ eliyle otları tutuşudur. nedenini bilmiyorum ancak kızın eli normalden daha güçlü resmedilmiş ve belki de bi an için onun yerine kendinizi koyduğunuzda bi dokunuştan fazlası olduğunu hissedebiliyorsunuz.

  john everett millais
  7 0 ...
 • istekle sınırlı kalmadı.
  Az önce karar verdim ve 2 ay içinde uygulamaya geçeceğim.

  Ankara gerçekten benim şehrim. Üçer beşer ay başka şehirlerde hatta başka ülkelerde yaşadığım oldu ama hiç tamamen gitmeyi istememiştim.

  Kendi kendime terapi yaptım. Psikologların çoğu birbirine danışmanlık yapar ama benim ileri derecede güven problemim olduğu için kimseye her şeyimi anlatamam.
  O yüzden kendime danışmanlık yaptım. Bazı şeyler istediğim gibi gitmiyor.

  Eskiden bu denli her şey istediğim gibi olsun kafasında değildim. Şimdi en ufak detaylar benim istediğim gibi olmayınca içten içe çok öfkeleniyorum.

  En iyisi komple önce bu şehri sonra bu ülkeyi terk etmek. Çok iyi arkadaşlarım var. Benim için çok fedakarlık yapan oldu, benim çok şeyimi feda ettiğim oldu.
  Ama düşününce vazgeçemeyeceğim kimse yok bu hayatta. Ailem de dahil. Cidden herkesi geride bırakacak kadar pislik çıktım.

  Öfke ve nefret insanı tüketen iki duygudur. Bazı insanlara karşı öfkem hiç bitmiyor. Umarım şehir değişikliği birkaç fark yaratmama zemin hazırlar.
  13 2 ...
 • Bunlar çok akılli ya tutmuşlar bir partiye üye olsan da, başka bir partiden aday olma hakkını yasalaştırmışlar.
  Şark kurnazları sizi.
  Bumerang oldu bu yasa kendilerini vurdu iyi mi.
  iyi partiye geçen 15 chp' li isterse chp' den aday olabilecek.

  Not: alemin bir akıllısı siz misiniz?
  11 3 ...
 • Haklı olan konuştuğu zaman verilecek bir cevap kalmıyor. sorduğu yerden mağdur değilde ne istedilerse vermiş olanlar çıkar hemde oluk oluk..
  9 1 ...
 • sürekli kandırılan bir insana koymayacak olay.

  Erken seçim tarihinin duyurulması öncesinde, “28 Haziran’dan itibaren seçimlere girebiliriz” açıklamasında bulunan iyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, neden böyle bir 'hata' yaptıklarını anlattı.

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısını iYi Parti'nin seçime giremeyeceği bir tarihe çekmeye çalıştığı yönündeki yorumlarının ardından tereddüte düştüklerini ifade eden Çıray, Sözcü gazetesinden Uğur Dündar'a yaptığı açıklamada, eşinin kendilerine yönelttiği öneriyi şöyle anlattı:

  Erdoğan: Erken seçim 24 Haziran'da yapılacak
  'RiSK ALDIM VE 28 HAZiRAN'I AÇIKLADIM'
  "Eşim, ‘Ben olsam bu açıklamada iYi Parti'nin seçimlere girme hakkını elde ettiği gerçek tarihi yazmam. Göreceksiniz; açıklamanızda hangi tarihi yazarsanız ortaklar ondan önceki tarihi erken seçim tarihi olarak açıklayacaktır. Hem böylece niyetlerini de test etmiş olursunuz' dedi. Kadınların altıncı hisleri güçlüdür. Bunun üzerine ben de risk aldım ve iYi Parti'nin 28 Haziran'da seçime girme hakkını kazanacağını açıkladım.

  'BU SEFER DE BiZ KANDIRDIK'

  "Sonucu biliyorsunuz: Süper baskın seçim tarihi 24 Haziran olarak açıklandı. Böylece Saray Koalisyonu'nun Sayın Akşener'den korktuklarını test ettik, ortaya çıkardık. Selmin'e teşekkürler. Çünkü herkesin kandırdığı Erdoğan'ı bu defa da biz kandırdık."
  https://tr.sputniknews.co...arihi-erdogani-kandirdik/
  6 0 ...
 • Kör insanların sormadığı sorudur, yüce tanrı poseidon yoksa koca koca dalgaları kim yapıyor, hiçbir şey kendiliğinden olamaz, yüce zeus ve athena aşkına tövbe edin hemen, ve kendinizi poseidon un şefkatli kollarına bırakın,

  t: eski bir dine çağırma sözleri, dinciler tarih boyunca böyleydi zira.
  5 0 ...
 • tam ülkeye dair umudum yeşerecekken yeniden yerle bir olmuştur.

  çocukların çocuk olabildiği bir ülke düşlemek bu kadar zor olmamalı.

  şimdi kimse çıkıp bana bir çocuğun marul gibi sarılmasını mantıklı veya doğru bulmasın. örtünme kadının, erkeklerin dikkatini çekmemesi ve tahrik etmemesi içindir amiyane tabirlerle.

  12 yaşında bir kız çocuğundan tahrik olacak insanın aklını g.tünden s.keyim.

  siyasal islamınız batsın.

  meclis başkanı koltuğundaki türbanlı çocuk
  55 17 ...
 • sakarya da sıradan bir araba yazısıdır. lütfen siz romantik islamcılık yapmayın evet.

  dansa kaldıranda var namaza kaldıranda
  16 1 ...
 • fabrikasyon ürün giyen tiptir. güzel modelleri varsa giyebilir. elbisenin markası değil kalitesi önemlidir. şahsen 5-6 sene evvel yerel bir konfeksiyondan aldığım kumaş pantolonu hala giyiyorum. bana mısın demiyor.
  6 0 ...
 • Evet şimdi durumu açıklıyorum, belki hala sözlükte kız varsa ve okumak isterse işte gerçekler. Öncelikle şu yukardakileri bi siktiret güzelim onlar boş viyaklamadan başka bişey değil, hehe iç güzellik, bakış açısı, sıçıs açısı cak cak cik cik. Geçelim bunları. Herşeyden önce, güzel bir yüzün olacak, yüze yakışan dikkat çekici gözler, bakın renkli göz demiyorum çünkü her renkli göz insanı yakışıklı veya güzel yapmaz yakışıp yakışmaması önemli. Sonuçta tecavüzcü coşkun da sarışın mavi gözlü, kıvanç da. Daha sonra güzel bir burnun olcak, zarif ve sexi. Pürüzsüz bi ten, zaten pürüzsüz olduktan sonra rengi önemli değil. Canlı, gür ve hacimli saçlar. Dolgun dudaklar, hiçbi erkek tahta gibi dudakları öpmek istemez. Bi kere yapıştın mı dünyayı unutturmalı bi kadının dudağı. Aynı zamanda güzel ve temiz dişler. Zarif ve sexi bir ses tonu, iyi diksiyon. Ne çok güçük ne de hollanda ineği gibi büyük göğüsler değil, orta halli ve dik olmalı. Kesinlikle ince bir bel, hafif çıkık şekilli ve orta boyutlu kalçalar, düzgün bacaklar, küçük bir ayak. işte size gerçekler kızlar. Siz bu özelliklere sahip olun, yukarda kişneyen enteller bırakın hayata duruşunuzu, karakterinizi falan sorgulamayı, sizin boş zamanlarınız da kedi kestiğinizi bile bilseler kapınız da köpek olurlar. Şimdi bi kaç tane dalyarrak şöyle düşünebilir, ne yani herşey dış görünüş mü? Hayır yarrağım herşey dış görünüş değil ama en az bi % 95 dış görünüşün payı var. Ne karakter ne sıçış pozisyonu, ne hayata amuda kalkıp bi duruş pozisyonu belirlemesi falan bu dış görünüşün önüne geçemez. Recep ivedik denen kıllı makat maymunun da deği gibi, evet iç güzellik önemli ama gelgelelim ruhlar alemin de de yaşamıyoruz.
  6 13 ...