• çoğunluğu mantıklıdır. anlayabilene tabi anlayamayana ne desen boş. vergiyi tamamen kaldıramazsın ancak yükü hafifletebilirsin. bu da yerli yatırımcıyı/girişimciyi teşvik eder yeni şeyler üretmeye.

  tasarruf mutlaka yapılmalı başka türlü bu krizin altından kalkamazsın. saray, fazladan uçaklar, makam araçları, vekil maaşları (iktidar muhalefet ayırt etmeksizin ) örtülü ve örtüsüz ödenekler.. bunların artık makul seviyelere indirilmesi lazım. özellikle cumhurbaşkanlığı ve diyanetin bütçeleri 3/1 - 4/1 oranına indirilmeli en az. tek tek ele alırsan yaaa koskoca türkiye bunları kısarak mı kar edecek diyebilirsin ama kalemleri üst üste koyunca ortaya korkunç rakamlar çıkıyor.
  7 0 ...
 • krizlerden, boykotlardan vs bağımsız yapılan tercihtir. samsungcuyuz samsungcu hüloğğğğ. iphone hastalığı zirveye çıkarken bir arkadaşım verdi bundan 4 müydü neydi modeli. 2 hafta ile 3 hafta arasında anca tahammül edebildim geri verdim döndüm samsung markasına.
  5 0 ...
 • günaydın

  1553.
 • Günaydın bereketli topraklar. 4 saatlik uyku ile elin oğlu için dolara direnen koca yürekli olarak bugün de uyandık çok şükür. Bu benzersiz lezzete asla Hayır diyemeyenler alarmları görelim. Uyanmayanların alarmı bozulsun. Hehe.
  4 0 ...
 • Bu depremi çıkış üst merkezinde ve en ağır şekilde yaşayan biri olarak O günü unutmak mümkün değil. Öyle çok da büyük değildim ama sizi temin ederim, öyle bir iz bırakıyor ki asla ama asla unutamayacağınız anılar olarak zihninizde yer ediyor. O gün bir dizi vardı aynalı Tahir miydi tam emin değilim, misafirler de vardı bizde. O diziyi izledikten sonra çay sohbet yapmaya balkona çıkmıştık. Tabii biz çocuğuz fark edemiyoruz ama içimizden bir kişi ''bugün yıldızlar çok tuhaf ve çok fazla'' dedi. Gökyüzüne baktığımızda herkes bu durumu fark etti ve onayladı. Muhabbet kuşumuz vardı bir tane bizim. Bazı geceler sürekli ötüp durur rahatsız ederdi. Kafesin Üstüne ince örtü attığımızda susardı. Fakat o gece 3 tane örtü attık yine de susmadı hayvan, tesadüf mü bilemiyorum.

  Misafirler olduğu için babamlarla yatıyordum o gün. Depremden 5 10 dakika önce uyanmıştım, su içmeye gidecektim annem uyandı suyu o getirdi. Belki de içtiğim son su olacaktı. Bunun sebebini kısa süre sonra anlayacaktım. Ve hemen ardından büyük bir sarsıntıyla neye uğradığımızı şaşırdık. Bizim ev hafif yan dönmüş, balkonun bir kısmı çökmüş haldeydi. Babamın yüzü kanlar içindeydi, bir şey devrilmiş kafasına. Elektrikler gitmiş, etraf karanlıktı. Bize asıl ecel terlerini döktüren ise depremden dolayı tutukluluk yapmış olan evin kapısıydı. Dışarı baktığımızda koskoca karşı komşu bina toz olmuş ve insanlar çığlık içinde koşuşturuyordu. Tozdan, karanlıktan etraf gözükmüyordu doğru düzgün. Kıyameti en derinden yaşarken bizim kapı hala açılmamıştı. bize 2. Kıyameti yaşatan o kapı oldu. Kabus gibiydi. Daha sonra bir şekilde kapıyı açtı babamlar ve dışarı çıktık. Çırılçıplak olan mı ararsın, bayılan mı ararsın, şoka girmiş mi ararsın insanlar bitkin haldeydi, psikoloji bozacak şekilde. Daha sonra bizim evi de yıktılar zaten çok hasar aldığı için. Yani ölümden şans eseri kurtulduk. ilk defa bu kadar uzun entry yazdım. Sanırım o günü tasavvur edince hala etkileniyorum.

  Edit: ölüm bir adım kadar uzağımızda. Bunun bilincede olalım ve sevdiklerimizle birlikte dolu dolu yaşayalım. Sonra her şey çok geç olabilir.
  2 0 ...
 • güven, sadakat, vicdan, merhamet, anlayış, saygı.

  yani imkansız.

  ama ben hakettim sen git tüm kriterlerini karşılayan insandan seni her halükarda sevecekken ayrıl, sonra bıdı bıdı.

  ideal eş adayının özellikleri

  şaka yapmıyor gerçekten öyleydi.

  siz benim yaptığım mallığı yapmayın sizi seven insan bulunca gitmeyin, üzmeyin. vallahi de billahi de bulamazsınız. nasıl ah ettiyse iki yakam bir araya gelmedi.
  4 7 ...
 • Şimdi düşünürsek Partiler para kazanmadıklarına göre, nakit varlıkları Hazine yardımı değil mi? Hazine’den gelen parayı dövize yatır, hatırı sayılır bir kazanç elde et, sonra da bu dövizi büyük bir fedakarlık yapıyormuş gibi sat ve insanların milli duygularını sömür!

  Bu halka yazık diyeceğim de bunları anlattığımız halde hala şak şak şak yapanlarla dolu o yüzden oh olsun diyorum.
  2 2 ...
 • e yayınları'nın belkıs çorakçı çevirisi ile okuduğum ve bitirince de altı çizili cümlelerini paylaşmak istediğim betimlemeleri kuvvetli kitap.

  --spoiler--

  - hepimiz, karşımızdakinin bizi anlamasını isteriz ama ayna gibi içimiz dışımız görünsün istemeyiz.

  - aklın, mantığın ötesinde kendim de farkında olmaksızın aşıktım ona.

  - aşk dediğin şeyin yeri insanın kalbi değil, kasıklarıdır evladım.

  - tek başımıza... dünyayla aramızda gümüş rengi yağmurdan bir perde. el ele tutuşuruz.. konuşmaya ihtiyaç duymayız. yoo, daha iyisi ilişkimiz konuşmanın ötesinde olur.

  - "yağmur altında bisiklete binip eve gidemezsin." dedi katya'ya.
  katya da ona; "yarışa girerim, belki de geçerim yağmuru." diyerek cevap verdi. yağmurla yarışırdı zaten katya.

  - bazı kalıp sözler gerçeği o kadar iyi tanımlıyor ki onlardan uzak kalmaya olanak yok, ne yazık!

  - bir gülümse bana olmaz mı? paylaşacağımız dünya kadar şey var.

  - budalalığına engel olamıyorsan bari sakla da gösterme!

  - ertelenen acı, azalmış acıdır.

  - sevgili çocuğum, kendini her zaman önemsiz saymanı, yerine başkasını bulması kolay biri diye değerlendirmeni istiyorum.

  --spoiler--

  başarılı satır araları olan kitaptır.
  1 0 ...
 • insanların kendilerini çok bilgili veya üstün görmeleri çok yanlış,çoğu insan eleştiriye de açık değil.Örnek olarak
  100 bin yapan adam niye okuyor abi veya sen bu bölümü okuyorsun senden bi cacık olmaz gibi yaklaşımlar, üniversitede kendini geliştiren insanların hepsinin odtülü,itülü insanlar olduğunu mu sanıyorsunuz,cool story guys .
  3 0 ...
 • son günlerde farkına vardığım uygulamaya çalıştığımdır.Elimde param olsa dahi en iyi markayı değil en uygununa bakıyorum,en iyi bilgisayarı değil benim için yeterli en uygun bilgisayara bakıyorum.Size de tavsiye ederim elinizde iphone olmasa da olur veya polo tshirtünüz olmasa da olur markalara yatırım yapmayın,markalara yatırım yapmak sadece sizin egonuzu tatmin eder ve gerçek dışı tüketmenin mutluluğunu verir.
  7 0 ...
 • fenerbahçe

  17631.
 • her zaman olduğu gibi insanları şaşırtmamış ve üçün birini tutmuş takım.

  siz kim, şampiyonlar ligi kim aq sefilleri derler adama.
  14 7 ...