• arkadaşlar ben gidiyorum.

bizi sikecekler amına koyim işe bak.

bir insan açık oyladı diye sikilmez şrfzler !
    9 3 ...
  • hayat

2246.
  • John C. Maxwell'in hayat ve insan ile ilgili önemli bir konuşması vardır.Ve insanlık ile ilgili trajikomik bir tespiti vardır.

* 1.gün = Tanrı köpeği yarattığında " evinin kapısında bütün gün otur ve geçen herkese havla" demiş. Ve Sana 20 yıl ömür veriyorum demiş.Köpek ise bu havlamak için çok uzun bir süre demiş. Bana 10 yıl ver,kalan 10 u geri vereyim demiş.Anlaşmışlar.

* 2.gün tanrı maymunu yaratmış ," insanları eğlendir,güldür,sana 20 yıl veriyorum" demiş.
    ne kadar sıkıcı,20 sene boyunca maymunluk mu ? Hiç sanmıyorum demiş.Köpek 10 senesini vermişti,ben de veriyorum demiş.Anlaşmışlar.

* 3. gün tanrı ineği yaratmış.Bütün gün çiftçiye tarlada güneş altında olacak doğuracak ve çiftçi için süt vereceksin.Sana ömür olarak 60 yıl veriyorum demiş.
    60 yıl yaşamak için zor bir hayat,20 ver 40'ını geri vereyim demiş.Anlaşmışlar.

*4. günde Tanrı insanı yaratmış ve demiş ki ye,iç,gez,oyna,keyfine bak.Sana 20 yıl veriyorum.
    Ne ? demiş.sadece 20 yıl mı ?
    Bak ne diyeceğim...
    Köpeğin verdiği 10 yılı,maymunun verdiği 10 seneyi,ineğin verdiği 40 yılı da alayım...80 yıl olsun demiş.Tanrı da tamam demiş.Anlatıştık.

işte efendiler ;
    bu yüzden hayatımızın ilk 20 senesinde yer,uyur,oynar ve keyfimize bakarız.
    Sonraki 40 senemizde ailemize bakmak için güneş altında çalışırız.
    Sonraki 10 senemizde torunları eğlendirmek için maymunluk yaparız.
    Son 10 senemizde de verandaya oturur geçen herkese havlarız.

Saygılar sevgiler iki ayaklılar.
    10 2 ...
  • arkadaşlarım gönderdi, "yazar mısın" dediler...

okudum, kanım dondu. üzülerek yazıyorum.

sizlere jöh'te görev yapmış, jandarma uzman çavuş hakan akbulut'u tanıtayım.

hakan kardeşimiz tunceli jöh'te görevliydi.
    2016 yılında geçici görevle nusaybin'e geldi.
    burada meskun mahal arama tarama faaliyeti esnasında pkk'nın tuzakladığı eyp'nin uzaktan kumanda ile patlatılması sonucunda yaralandı.
    çöp toplayan güneydoğu gazisi jöh

gazi oldu.
    tedavi süreci neticesinde sağlık problemleri devam ettiği için türk silahlı kuvvetleri ile ilişiği kesildi.

kahraman gazimiz memleketi beyşehir'e döndü.
    geçindirmesi gereken bir ailesi vardı.

şimdi ailesini geçindirebilmek için çöplerin içinden geri dönüşümlü malzemeleri ayıklıyor.

ekmek parası...

bu ayıp sanırım hepimize yeter ama, asıl üzerine alınması gerekenler alınırlar mı bilmem.

not: bu arada 15 temmuz gazileri bu kahraman gazimizden en az yüzde 50 daha fazla maaş alıyor.
    20 1 ...
  • akp döneminde, başkanlık sistemi devrinde olmuştur...

daha bu camimizin geçen gün haberini yaptık.
    (bkz: 500 yıllık camiye cam balkon sistemi yapmak)

işte 500 yıllık bu ecdat eserinin elektriğini kesmişler.
    elektriğini kesmekle de kalmamışlar, caminin elektrik aboneliğini de iptal etmişler ayrıca elektrik sayacını da söküp almışlar üstelik.
    https://tr.sputniknews.co...elim-cami-abonelik-iptal/

istanbul bugün kürtlerin en fazla kaçak elektrik kullandığı şehir.

bu kürtlerin kaçak elektrik kullanmasına müdahale etmeyen ck enerji adlı yandaş firma, 500 yıllık caminin elektriğini kesip sayacını sökmüş.
    demek ki bunların gücü elektrik hırsızlarına değil, kutsal mekanlara, tarihi yapılara, camilerimize yetiyor.

lafa gelince "chp camileri ahır yaptı" derler, ama bir tek ahır yapılan cami gösteremezler.
    ama kendi dönemlerinde ve çok sevdikleri menderes döneminde yüzlerce caminin yıkılmasına, ahır yapılmasına, satılmasına, kiraya verilmesine, elektriksiz bırakılmasına ses çıkarmazlar.

bu arada chp'nin ahır yaptığı camileri gösteremeyenler için ben akp döneminde ahır yapılmış, samanlık yapılmış bir cami bırakıyorum;
    akp döneminde samanlık yapılan camiler

bursa, inegöl ilçesi muratbey mahallesi camii.
    16 1 ...
  • Çok tatlıdır. Keşke benim ekran kartım olsa.

kitsune youkai
    5 4 ...
  • Ön yargıyı doğru anlamda anlamıyoruz. Her ne kadar peşin hüküm ile eş anlamlı olarak gösterilse de değildir. Ön yargı; izlenimden kaynaklı, sınanmaya müsait ve sınanması gereken ön bir fikirdir. Eğer sınanmadan peşin olarak etiket gibi o şeyin, kişinin üstüne yapıştırılıyorsa bunda sorun vardır ama teorik veya pratik sınanması ön yargıyı menfi bir şey olmaktan ziyade fayda getirecek bir ipucuna dönüştürür.

Tabii bu söylediğim fenomenolojik anlamı, sosyal bir bağlama da taşıbabilir.
    6 2 ...
  • Ön yargıyı doğru anlamda anlamıyoruz. Her ne kadar peşin hüküm ile eş anlamlı olarak gösterilse de değildir. Ön yargı; izlenimden kaynaklı, sınanmaya müsait ve sınanması gereken ön bir fikirdir. Eğer sınanmadan peşin olarak etiket gibi o şeyin, kişinin üstüne yapıştırılıyorsa bunda sorun vardır ama teorik veya pratik sınanması ön yargıyı menfi bir şey olmaktan ziyade fayda getirecek bir ipucuna dönüştürür.

Tabii bu söylediğim fenomenolojik anlamı, sosyal bir bağlama da taşıbabilir.
    6 2 ...
  • Özellikle espri olsun diye söylenenleri, Genellikle aklımda tutmam. Güler geçerim. Beni daha çok eğlendiren insanların hal ve hareketleri, mimikleri, anlık verilen tepkiler. Mesela;
    Dün teyzemi hastaneye götürdüm. Dr. Muayenesi sırasında yanındaydım. Şöyle gelişti her şey;

Doktor: şikayetiniz nedir?

Teyzem: ayy hiç sormayın doktor hanııım.
    ( sanki komşusuna dert yanıyor)

Ben: ahahah.

Doktor da ne diyeceğini şaşırdı dayanamadı gülmeye başladı neyse ki araya girmemle toparladık.

Çok yaşa teyzem, Aklıma geldikçe gülüyorum.
    9 3 ...
  • bağlamayı iyi yapmışlar. bunlar kendilerine bağladı fortumuuuu...

85.000 bağlama.
    satıcı kim?
    yavuz bingöl sanat merkezi.

alıcı kim?
    milli eğitim bakanlığı.

ulan akp'ye yanaşan herkes ihya oluyor vallahi.
    şimdi anlaşılıyor neden yandaş oldukları.

85 bin bağlama tamam ama 3008 tane de piyano dağıtacaklarmış.
    piyanoları hangi yandaş sanatçı verecek acaba?
    14 2 ...
  • stan lee diye biri var kurbağa hamamböceği bişey kahraman mı ne çizmiş çok tutmuş ilerde bunun tiyatrosunu yaparlar bak önden yer alın.
    3 1 ...