• Niye bi kadın şu bez parçasını alırken hâlâ utanıyor ve neden erkek sanki kadının elindekine süper emicili bez değil de ayıp, utanılacak bir şey gibi bakıyor?

Napalım ya yumurtalıkları mı aldıralım? Anca böyle rahatlarsınız ataerkil hanzolar.
    Hele kadınların pedi sanki yasadışı bir şeymişçesine gazetelere sarıp sarmalamasını anlamıyorum. Hep siz bu erkekleri hanzolaştırıyorsunuz.
    9 5 ...
  • öğretmen

625.
  • çocuklarınıza isteyerek ya da istemeyerek bu şekilde öğretmenlerini sevmemeyi, saygı duymamayı öğretiyorsunuz ya, en çok da size ve dolayısıyla yine kendilerine zarar veriyorlar hayat boyu. çünkü bir çocuk, sevmediğinden ve saygı duymadığından kesinlikle öğrenemez. çünkü öğrenmenin birinci kuralı bilgiye duyulan heves, dolayısıyla öğretene duyulan sevgi ve hürmettir ilkin. sevgi ve saygı ise hayata karşı bir tutumdur, kişilerle, olaylarla veya olgularla alakası yoktur. ve saygı dediğimiz şey öteki'ne, sana ait olmayana duyduğun sevgidir her şeyden önce.

şöyle bir gerçek var ki, günlük kırk dakikadan on ay bir şekilde geçer o ders. sabrınız tükenip, çaresiz kaldığınızda nihayetinde bir meslektir ve bir şekilde, her türlü olumsuzluğa rağmen hevesli olanlarla yapılır. fakat sonrasında hayat boyu size yapıyorlar o saygısızlıkları unutmayın. ve şu da bir gerçek ki birbirlerine vermiş olduğu zararlar çok daha kötü. bırakınız öfkelendiklerinde, oyunlarında bile birbirlerine karşı son derece acımasız ve sevgisizler. ve sevgisizlikleri öğretmenlerinden öğrenebilecekleri bir bilgi, öğretmenlerinden tamamlayabilecekleri bir eksik değil. sevilmeyi bilmeyen çocuk sevmeyi beceremiyor maalesef.

yukarıda verilen bu kötü öğretmen örnekleri vardır doğru belki liselerde, fakat ebeveynlerinin iletişim dahi kurmak istemediği bu öğrencilerin otuz tanesini bir sınıfta sizi dinlemeye ikna etmek, kabul edilmeli ki, büyük bir sabır ve beceri örneğidir fikrimce.
    9 1 ...
  • askerliği yeni bitirmenin heyecanı ve gazıyla sırt çantamı alıp o an bulunduğum otogarda aklıma neresi gelirse otobüse atlayarak şehir şehir gezmeye başlamıştım. duraklarımdan biri de üniversitedeki en yakın arkadaşlarımdan birinin de yaşadığı trabzon'du. sağ olsun vaktini bana ayırıp birkaç gün boyunca şehri gezerken eşlik etmişti. Dünyaca meşhur şu leş hamburgercilerden birinde yemek yerken takılmak için ona şehrin kızların pek hoş olduğunu, ne diye bir türlü istanbul'daki platonik aşkını unutamadığını sordum...

-abi ne güzelmiş trabzon'un kızları.

+hı hı sorma çok güzel.

-niye yahu baksana istanbul'da bayıldığın cadde kızlarından farksızlar. işte tam senin istediğin gibi hoş ve bakımlı. birini bul da evlen artık.

+yok kalsın dostum. konuşmalarını duy da ondan sonra karar ver.

-nasıl yani?

+bi' dinlesene şunları...

ve hemen yan masada, burnumuzun dibinde konuşan iki kızı dinlemeye başlarız...

-üüüüüiifff...

+nooldiii?

-pen doymaaaduum!

+pen daaaaa!

-eeiy o zaman kidelum eve da yabalum iki kilo batateezz!!!

+heeeee... gaak! Haydee...

uzunca bir süre güldüğümü ve hiçbir şey söyleyemediğimi hatırlıyorum. arkadaş hâlâ bekar ve ona o günden beri asla memleketinden bir kız bul da evlen artık esprisi yapmıyorum.

Return of the jedit: hikaye tamamen gerçek. 10 yılı aşkın bir zaman önce yaşandı. Kızların hiçbiri kırklarında değildi, genç ve tipleri de gayet düzgündü. Bazı kalın kafalı hemşerilerim kabul etmek istemese de durum böyle. Ha evet, trabzonluyum!
    13 4 ...
  • öğretmen

614.
  • Ooo genelleme. severim genelleme yapmayı.
    Biraz da öğrencileri ele alalım.
    Sizin gibi sikiklere öğretmenlik yapmak çok kolay iş çünkü.

Öğrenci ayırmıyorum. Hepiniz mal, anne bana terbiyesi almamış, edep görmemiş birer bok çuvalısınız. Çünkü en iyi genellemeyi ben yaparım.
    Babasının mesleğinden utanan okula gelmesin bi zahmet. bizi yokluğunuzla sınayın lütfen. Emin olun çok üzülürüz. Ya da ailesinden biri ölmüşse benim şuyum vefat etti desin. Bu kadar mı zor amk apaçileri? Sanki ölüm hayatın gerçeği değil, sadece sizin gibi hassas çocukların yakınları ölüyor. Yedi sülalesine küfredince bu kadar duyar kasmıyorlar la.

Okuyun siz de öğretmen olun, ana baba mesleği sormayın. Hadi bi nesli komple değiştirin, kendiniz gibi duyarlı vatandaşlar (zaaa) yetiştirin.

Tabii önce danla bilic videosu izlemeyi, şu kızı yatağa nasıl atarım olayını aza indirgemeniz lazım. 30 haykünüzle ancak fetö okullarında çaycı olursunuz.
    16 11 ...
  • Bir ulusu ulus yapan en asli unsurlardan biri hiç şüphesiz ki dildir, lisandır.
    Kendi özgün lisanı olmayan uluslar, başka ulusların himayesi altında kalmaya mecburdurlar.
    Bizim öz lisanımız binyıllardan beridir konuşulan, edebi bir değeri, birikimi olan lisandır.
    Dilimizin özgünlüğünü korumak, zengin bir miras olarak gelecek nesillere aktarmak, her Türk evladının asli görevidir.
    işte bu sebepledir ki 26 Eylül 1932'de Ulu Önder Atatürk himayesinde toplanan "Türk Dil Kurultayı" sonrası bu tarih "Türk Dil Bayramı" ilan edilmiştir.

--spoiler--
    milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir.
    dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir.
    türk dili, dillerin en zenginlerindendir. yeter ki bu dil şuurla işlensin.
    ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır.
    (mustafa kemal atatürk)
    --spoiler--

türk dil bayramı'nın bu sene 86. yılını idrak ediyoruz.
    Kutlu olsun...

26 eylül türk dil bayramı
    7 1 ...
  • bize öğretilen bazı şeylerin tam olarak doğru olmadığını bir kez daha gösteren üzücü olaydır. anne baba olunca merhamet duygusunun daha fazla arttığı söylenir durur çocukluğumuzdan beri. demek ki insan olamadıktan sonra anne baba olmanında çok fazla etkisi olamıyor.

http://www.hurriyet.com.t...ldak-oy-dagilimi-40877181

hakikatten bayağı solcu ve aydın bir yer zonguldak. yüzde 55 diğer tarafa oy çıkmasına aldanmayın dış mihrapların oyunu onnar. şu tarz iğrençliklerde insanları sadece insani olarak değerlendirmeyi öğrendiğimiz gün engelleyebilmek adına kocaman bir adım atmış oluruz.
    7 3 ...
  • anın görüntüsü
    Tem Avrupa konutları çıkışında çevre yolu bağlantısında Billboard da reklam.
    anın görüntüsü
    anın görüntüsü

Ve ülke olarak ne durumda olduğumuzu anlamamıza neden olan son görsel.
    anın görüntüsü
    Oysa bir tane karakol bir tane cami yapıp 7 tane okul yapsaydınız keşke, binlerce km asfalt dediğiniz; hani var ya eş doğalgaz döşe kapat asfalt yapımı sonrası 1 ay sonra bir daha eş kanalizasyon yapımı kapat asfalt yapımı sonra bir daha eş elektrik kapat asfalt yapımı sonra telefon vs eş kapat asfalt yapımı sonra bir daha eş rögar kapağı bakımı değişimi sonra bir daha asfalt vs yerine bir kere eşerek her şeyi yapıp bizi bir yıl gerekirse buna katlanıp bir daha eşmeseniz de o paralar okula gidemeyen milyonları bulan öğretim yaşında ki çocuklar için harcasanız.
    7 2 ...
  • a haber

1392.
  • Gerçekten bu insanları ekrana çıkarmakta ki amaçları nedir?
    Yurt dışından biri Türkiye ne insanları nasıl diye bu yayını izlese her halde ya gülmekten sandalye den düşer ya da utancından bu ülkeye turist olarak bile gelmez.
    Gerçekten bunu muhalif bir söylem gibi görmeyin, basın yayın ekranlarda insan profili ile ülkenin kalite ve kapasitesini temsil gösterir ki bunu anlamak için iletişim okumak gerekmez.

https://twitter.com/Hasan.../1044548946788577281?s=19

Zaten yerel veya ulusal kanalda bu gibi absürt durumlar varken

https://twitter.com/mkiri.../1044033348551806978?s=19

Bir de habercilik adı altında sorumluluk isteyen bir kanalda ağzı olanı konuşturup yayınlamayı ben anlayamıyorum.
    Bu durum akp ye ülke insanına hakaret etmek aşağılamak olur, dışardan biri bakarak olumsuz söylemleri yaparsa haksız mı olur?
    Bir tane aklı başında adam mı bulamadınız da bunları yayınlıyorsunuz.
    Bu yayını muhalif bir kanal yapsa akp seçmenini aşağılıyor diye savcılar dava açar, bu ne kepazelik ya?
    Sorumluluk ve savunduğunuz değerlere biraz saygısız olsun ve böyle cahil insanları ekranlara vermeyin.
    5 2 ...
  • Evet, ahmak olmak (bu embesillere göre) bu düşünce sahibi olan insanlar ile aynı seviyede olmamanın göstergesi olarak gurur verici bir durumdur.
    80 veya 90 bu zamanlarda bir konsere gittiğinizde enstrüman, mikrofon Bilgisaray desteğinde değildi. Sahnede olan solist grup eşek mi bülbül mü hemen alıyordunuz.
    Baterist veya bas gitar elektro gitar kullanan ya da solist size müziğin en yalın halini duyguların gerçek şeklini performansı ile veriyordu.
    Çoğu konser de şahsen solist den çok bateristi izlerim.
    Hele ki vokalistler, o zamanların vokalistleri şimdi ki starlardan 5 gömlek daha üstündür.
    Açın bakın bir Pink Floyd konserini, tüm ses ışık koreografi grubun sahne performansının önüne geçemedi.
    Hele ki, 1 tane bile biletli seyircisi olmayan ama 1 tane bile biletsiz seyirci tarafından izlenemeyen konseri (pompeii) olan Pink Floyd'un canlı performansını bugün anca bilgisayar tarafından yakalayan sanatçılara bakıp saçmalamaya biraz utanır insan.
    https://youtu.be/Nw1643T0RD0
    0 0 ...
  • Gezgin olmak isterdim.
    Yerlesik hayati terkedip gocebe olmak.

Sehirler gezmek...

Hep gitmek, hep yer degistirmek, ait olmadan, sonu ucsuz bucaksiz sekilde ilerlemek. Hayati sahiplenerek degil cesurca yasamak.

O zaman yasamis sayardim kendimi. Ev yok, araba yok, is yok, kariyer telasi yok, kredi karti desen hic yok, akraba yok seni baglayan hicbir sey yok. Iste gercek ozgurluk.

Hayat korkarak yasanmaz, yasadigimiz hayatlar ayagimiza gecirdigimiz prangadan farksiz. Bu Kisitli sartlar altinda hedefledigimiz son durak evlenip coluk cocuga karismak oyle mi.

Ve bir de mutlu olmaya calisacagiz. Surekli mucadele edecegiz. Koskoca evrende 60 yillik omrumu turkiyenin her yerini gezmeden olecegim, o kadar dogmusum etmisim belkide cehenneme gidecegim, su dunyanin hakkini veremeden olecegim.

Bu dunyayi layigiyla yasayamadan hakkini veremeden olecegim.

Ayagimi maldivlerin o muhtesem turkuaz berrak denizine sokmadan olecegim.

Ne kadar sinirli bir hayat. Aliyle veliyle ayseyle fatmayla ugrasmaya devam.
    2 0 ...