• yazarları bu kararlarında haklı bulsamda katılmadığım kampanyadır.
  ben protesto hakkımı bu amsalak tayfaya anladıkları, istedikleri dilden konuşarak kullanıyorum. sabahtan beri bu şerefsiz sapıklara ana avrat dümdüz gidiyorum sözlükte mod olsa en az 5 kez silik yemem lazımdı ama gördüğünüz gibi hala burada yazabiliyorum. öte yandan içimden bir ses bu ettiğim küfürlerin sessiz çoğunluğun sesi olduğunu söylüyor daha çok bilenip bu ilk entry de liste halinde yazılmış şerefsiz sürüsüne ele ayağa düşürdükleri şeref, namus kavramlar üzerinden hard core dalıyorum. aslında böyle serbest yazmak ne güzelmiş lan, dur hazır boşluğu bulmuşken tekrar bi hard core dalış yapayım, tengir budun adlı yazarın liste yaptığı yazarlar hepiniz leşini toprağın bile kabul etmeyeceği aşağılık orospu çocuklarınız. zihniniz pis, fikirleriniz leş keşke ölseniz.
  8 5 ...
 • ''burayı nasılsa kimse okumuyor istediğimi yazar, istediğim hareketleri sergilerim, istediğime hakaret eder önüme gelene sataşırım'' düşüncesiyle hareket edip trolllük adı altında önüne geleni ''terörüst ve vatan hayini'' ilan ederken ona buna ''duyar kasiyür'' diyerek kankalarını toplayıp yazarlara baskı uygulamayı kendinde hak gören istatistik manyaklarını, nefret söylemini, ırkçılığı, bir şehrin kadınlarını yaftalamayı, cinsiyetçiliği, pedofiliyi, kadına yönelik şiddeti ve tecavüzü meşrulaştırmaya çalışanlardan ziyade sözlüğü fazla dikkate alan yazarlardır.

  bi bakıma da haklılar zira biri sözlüğe gündemden bir şeyler taşırken diğeri bilgi içerikli entryler giriyor, bir diğeri de kendince bir şeyler katmaya çalışıyor yani hem kendi için hem de sözlüğün daha yazılabilir bir yer olması için çabalayanları var içlerinde ve haklı olarak da sözlükte yazmaya devam edebilmek için yönetimin bu duruma el atmasını istiyorlar, ha yönetim bunu ipliyor mu? hayır. onlardaki sadece bir umut.

  sözlüğün sahibi çoğu zaman online ve para o kadar tatlı gelmiş ki sözlüğü umursamıyor zira benim bu yazdığımdan dahi para kazanıyor herif. sözlüğün trollü yetkili konumunda, moderatörler desen kendi şeyinin keyfindeler. ben mi umursayacağım, girer yazar, oylarsam oylayıp çıkarım, tekrar geldiğim gibi belki bir gün yine giderim. başka sosyal medya sitelerinde ''uludağ sözlük'' yazdığınızda insanlar burayı bir bok çukurundan farksız gördüklerini belirtiyorlar. trollü ve sapığı ile biliniyor. burayı neden böyle gördüklerini düşünmesi gereken ve buranın nasıl anılması gerektiğine karar verecek olan ben değilim ya da herhangi bir yazar değil sözlüğün sahibi.

  ekşi sözlükte ne pislikler dönerse dönsün çoğu insan ondan başka muhteşem bir sözlük olduğunu düşünmüyor zira herifler bir şekilde, binbir türlü oyunla sözlüğü temiz tutmaya çalışıyor, medyaya bilgi dolu sözlük olarak yansıtıyorlar, trolller de yazar alımının kolaylığından dolayı burada daha kolay trolllük yapılacağını biliyorlar. orada insan gibi yazan burada troll olabiliyor veya buradaki çoğu yazar bunlardan sıkılınca oraya gidiyor ama orası da burdan pek de farklı bir yer değil sadece dışarıya yansıtmıyorlar.

  hayatı dalgaya alan tipler elbetteki bu yazarları da dalgaya alır zira işleri güçleri dalga olmuş, bunlara ''işsiz'' demek işsizlere hakaret ama bu dalgaların da o yazarların pek de şeyinde olacağını sanmıyorum. ben hiçbir şey katmıyorum sözlüğe, öylesine karalıyorum. niye? çünkü sözlüğün düzelmeyeceğini biliyorum, popüler olma gibi bi amacım olmadığı için de ekşi yerine şuralarda takılıyoruz işte.
  22 5 ...
 • sebebi turklerin genetik olarak aptal olmasI degil, icinde yetisilen kulturde dusunmenin-sorgulamanin-merak etmenin ayip olmasidir.

  "insanin basina ne gelirse ya meraktan ya yaraktan" veya "basimiza icat cikarma" diye laflarla kafasi calisanlarin koreltilip salak edildigi bir millet mustemleke olmaya mahkumdur.
  6 2 ...
 • üniversite öğrencilerine dair bir gerçek. bildiğiniz gibi hukuk ve tıp okuyanların aksine mühendislik okuyanlar okudukları bölümle ilgili hava atma ihtiyacı veya sürekli mühendislik okuduklarını belli etme ihtiyacı hissetmezler. hadi tıp okuyanlar neyse de bu hukuk okuyanların egosu çok canımı sıkmaya başladı.

  eşit ağırlıkçılar için özel olarak anlatayım, mühendislik kazanabilmek için sizin götünüzü yırtıp yaptığınız netlerin üzerine bir de fen dersinin sorularını başarıyla çözebilmen gerek ve çoğu mühendislik dersi de hukuk fakültesinin en zor dersinden daha zordur. anayasadan iki madde okuyup ezberleyen kendisini üstün sanıyor amk açık ve net.
  23 13 ...
 • bir sebepten dolayı izin aldım ve birkaç gündür yazmıyorum. uludağ sözlüğün bağımlılık yaptığı söylenir ve ister istemez bir şekilde izinliyken bile sözlüğe yazılır. kaç gündür ne hesabıma girdim ne de sol frameye baktım. resmen ruhum temizlenmiş. hayatıma fokuslandım. o kadar leş bir kitle var ki burada, buraya gelip destek veriyorum deyip fake hesapları ile sözlüğün evveliyatını sikmeye devam ediyor. çoğu yazarı samimi bulmuyorum. yeri gelince yeterince ciddi yazan; yeri gelince de fotoğraf, ses trollü olan bir yazar olarak bu yazmamak eylemini destekliyor, bireysel olarak yazmamaya devam ediyorum. iznim bittiğinde yeniden de alabilirim, bilmiyorum. ama ben, birbirlerine akıl almaz küfürler eden, başkalarına iftira atıp onların damarlarına basarak var olan tiplerin bulunduğu bir sözlükte yazmak istemiyorum. 6 7 yıl evvel sahiden daha güzeldi buralar. ismail alpen denen adamın derdi nedir bilmiyorum ama birçok yazarın emeğini hiçe sayıyor. bu hayatta her şey para değil. üyelerime reklam göstermiyorum dedin, lafını yutup para için gösterdin. özgür sözlük dedin, aktrolleri kolladın. eski nesil yazarların hesaplarını onlardan izin almadan aktrollere verdin. hükümete yaranıp 100 binler kazandın. güven müven bırakmadın insanlarda. hesabını çaldılar oğlum hesabını... tasarımı ve samimiyeti ile ekşi sözlüğü her konuda geride bırakabilecek bir sözlüğü tıklanma sayısı uğruna rezil ettin. taleplerinizi de belirtseydiniz keşke: üye alımları zorlaştırılsın, bir sike yaramayan yazarlar silinsin, çaylaklık sistemi daha da ağırlaştırılsın. bak nasıl tertemiz sözlüğümüz oluyor. bana sözlük mü yok? var. her sözlükte hesabım var, gider oralarda yazarım. birçok yazarda da olduğu üzre uludağ sözlük benim için özeldir.

  hadi ben kaçtım.
  28 18 ...
 • gabon değilde fransa milli takımını tercih etseydi...
  ve ya alman milli takımına gitseydi...

  2 sene önce 100 milyon euro'ya ingiliz kulüplerinden birinin forveti olacaktı.

  avrupada, fransa ve ya belçika pasaportun varsa 30 milyon euro ekle değerine. bir de 26 yaşın altında isen 20 daha ilave et oraya...

  bu adam ligue 1, bundesliga ve şampiyonlar liginde çıktığı 295 maçta 206 gole direkt etki etmiş bir adam ama hala çin kulüpleri ile adı geçiyor. ve yaşı henüz 28...

  bugün fransa milli takımında griezmann dışında para edecek bir adamı yok iken (mbappe hariç, hadi belki tolisso) pogba gibi bir adam 105 milyon veriliyor. şu gerçeği unutmamak lazım ki pasaport bonservisine direkt etkisi var.

  mesela, cenk tosun.
  türk değil alman vatandaşı olsaydı?
  ve ya fransız everton değil, arsenal onu almak için 50 milyon euro verecekti en az.

  pierre de maç başı 1,43 gole etki etme oranına rağmen (bu değer son beş sezonda sadece iki oyuncuda var) hala başka transfer hikayeleri konuşuluyorsa, avrupa'nın faşistliğinden başka bir şey değildir..

  2012-13 sezonundan beri kaçırdığı maç sayısı 14 ve en çok üst üste kaçırdığı maç sayısı 2...
  genelde hafif sakatlıklar ve ya darbeye dayalı problemler yaşamış biri sakatlık geçmişi de bu kadar temizken para verilmiyorsa bunun adının ne olduğunu hepimiz biliyoruz.
  9 2 ...
 • Zaten sıkılıyordum şurada yazmama kararı alan bir kaç kişiyi okumaya geliyordum onlar da yazmadığına göre ben de yokum yazmıyorum düzenlene kadar.
  24 4 ...
 • uzun zamandır elim gitmiyordu kullanıcı adımı girmeye.
  işim gereği sürekli bilgisayar başındayım ve her zaman bir sekmede açık duran uludağ sözlük inanılmaz saçmalamaya başlamıştı artık ve keyif almıyordum entry girmekten.
  kendimce bir direniş olarak yazmadım yaklaşık 6 ay kadar bir süre.
  3-4 gün önce tekrar gireyim dedim, takip ettiğim yazarları özledim, şöyle bir göz gezdireyim dedim.
  ameliyat olacağı için çok heyecanlı olan bir dostumuza baktım ilk önce sağ salim devam ediyor mu diye, ediyormuş çok mutlu oldum.
  4-5 yazar arkadaşa tekrar gördüğüm için ne kadar mutlu olduğumu anlatan mesajlar attım.
  yeniden takip etmeye başladım yazılanları ancak görüyorum ki değişen en ufak bir şey yok.
  tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış çok doğru ancak bokunuzda boğulun diyerek yine yavaş yavaş kaçacağım buralardan.
  vicdanımı, sakinliğimi, insanlığımı kaybetmeye başlıyorum bu trolllere cevap verirken ve bunu kendime yapmayacağım.
  23 1 ...
 • saygı duyulası karardır. benim şahsi fikrim hiçbir şey yazmamak değil aksine normalde yazdığından daha fazla yazıp bu ucuz ve kalitesiz arkadaşların yazdıklarının arada kaynamasını sağlamak. ancak alınan karar çok mantıksız değil.

  bir şeyler düzelir mi ? hiç sanmıyorum. bu kadar vurdum duymaz bu kadar gamsız ve umursamaz yöneticilerin olduğu bir yerde hiçbir şey düzelmez. dünden beri bakıyorum ; bu kaba tabir ile sevimsiz şekilde görülmekte/anılmakta olan tipler bu başlığa bile gelip pişkinlik yapıyor. sanki söylenen şeyler bunlara değilde sokaktan geçen adamlara söyleniyor ki hala daha bu başlık altında bile akıllarınca makara yapıyorlar. çünkü biliyorlar ki insanlara ettikleri hakaretler ailelerine ettikleri küfürler sürekli açtıkları bel altı başlıklar silinmeyecek kendilerine herhangi bir yaptırım uygulanmayacak. hani burası sanal bir ortam tamam etik davranılmasını ve insanların kendilerine/insana yakışır şekilde davranmasını beklemek mantıklı değil gibi ama ne bileyim insan genede ümit ediyor belki aklı başında insanlar fazlalıktadır diye. trollük denilen şey böyle bir şey değil. karman yerin dibine battığında insanları sinirlendirdiğinde insanların değerlerine salladığında başarılı olmuyorsun yani. bu kampanyaya destek verenler prim kasmak ile suçlanıyor ama suçlayanlara bakıyorsun eksi oy almak için 444 takla atan arkadaşlar, primin kralını yapan arkadaşlar en başlarda her zamanki gibi.

  buraya geleli 2 sene oldu. burası diğer sözlük gibi değil orada çok daha uzun zaman geçirdim ve burası oraya nazaran bu ülkenin kısa bir özeti gibi. olumlu anlamda ülkenin özeti olmasını gerçekten çok isterdim ancak maalesef ülkedeki tüm olumsuzlukların kısa bir özeti gibi buradaki insanlar. ben/biz çok farklıyız şöyleyiz böyleyiz diyecek hadsizlikte değilim lakin yaklaşık 2-3 haftadır solda açılan başlıklara ve bir anda yeni yeni türeyen birbirinin aynısı şeyleri yazan sapkın/sapık güruha baktıkça biraz farklı olabildiğimizi veya onların bizden farklı olabildiğini söylemek yersiz olmaz. iyiki de durum böyle şükürler olsun.
  35 6 ...