• gecenin tablosu

Kendini heykeltıraş olarak tanımlayan Michelangelo’nun en önemli eserlerinden ‘Adem’in Yaratılışı’, yaratılış efsanesindeki büyük ayrılmayı ve birbirine ancak parmak ucu kadar yakın ama bir o kadar ayrı düşmüş Tanrı ve Adem’in hikâyesini konu alır. Hıristiyanlıkta Tanrı’nın Adem’e hayat üflemesinin betimlendiği sahnede, birbirine değen işaret parmakları, Tanrı’nın Adem’i kendi suretinden yarattığına gönderme yapar.

Michelangelo Buonarroti – 1475-1564 – iTALYA
    5 0 ...
  • Kimyasal reaksiyon degil çünkü. Nükleer reaksiyon. Yani yanmıyor patlıyor. Güneşte durmadan nükleer patlamalar oluyor.
    6 0 ...
  • başından beri düzmece olan durum.

şöyle anlatayım. bu hak yalnızca ve yalnızca türkiyede insanlar avrupa insan hakları mahkemesine başvuramasın diye getirildi. şöyle ki aihm, başvurularda "iç hukuk yollarının tüketilmiş olması" önşartını arar e bu durumda siz ilk derece, istinaf, yargıtay gibi ilk derece/yüksek yargı yollarını tükettikten sonra geriye aym başvurusu kalıyor bunu da yaptığınızda yoğunluktan başvurunuza yıllar sonra sıra geliyor, incelemeler çok uzun sürüyor... bu nedenle iç hukuk yollarını da tüketmediğiniz için aihme de gidemiyorsunuz.

durum bu.
    4 1 ...
  • Ben bu yazıyı sana yazdım melek oğlum. Henüz bugün doğdun ve gününü doldurmadan seni almak zorunda kaldılar. Sen iyi degilsin ya, senden iyi bir haber bekliyorum ya, otuz iki yillik hayatimda bugüne dek benim derdim yokmuş bunu anladım. Gözleri bile dolmayan öküz gibi bir adam olan ben bugün senin minik bedenini o hortumlarin arasında gördüm ya. Işte öküz gibi bir adam olan ben hüngür hüngür ağladım.

Annen de ben de seni çok seviyoruz ve bir an önce aramıza dönmen için sabirsizlaniyoruz. Sen iyi ol da ne para ne pul ne mal ne mülk, dünya malinda gözüm yok. Güzel meleğim. Güçlüsun ve dayanacaksin. Ve bir gün bu yazıyı seni sağlıklı şekilde kucağıma almışken tebessümle okuyacağım.

Biraz dayan. Dualarimiz seninle...
    13 0 ...
  • Özlenen tasarımdır.
    Hele rastgele butonuna duyulan özlem öyle böyle değil.
    Başlık mı beğenmedin, hooop tuşa bas, başka başlıklar açılsın.

Şu an ağlıyorum biliyor musun?!
    11 0 ...
  • ellerinden öpülesidir.
    Kartal Atalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret eden AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek, 'okullarda siyasi propaganda yürütülemez' yönetmeliği gerekçe gösterilerek öğretmenler odasına alınmamış.

helal olsun vala. ülkemizde hala dikta rejimine taş koyan memurlar var.

http://www.sondakika.com/...day-ogretmenler-11761331/
    11 3 ...
  • hiçbiri sikimsonik yahut götten uydurma değildir.
    derin manalar içerir.

masonik dereceler;

a-)operatif masonluk(1.-3. dereceler arası)

1.derece: çırak (bkz: apranti)
    2.derece: kalfa---> (bkz: fellow craft)
    3.derece: usta---> (bkz: master mason)
    --------------------------
    b-)felsefi masonluk (bkz: hiram) (4-14. dereceler arası)

4.derece: sır üstadı---> (bkz: Secret Master)
    5.derece: mükemmel üstad---> (bkz: Perfect Master)
    6.derece: sır katibi---> (bkz: intimate Secretary)
    7.derece: nazır ve hakim---> (bkz: Provost and Judge)
    8.derece: bina emini---> (bkz: intendant of the Building)
    9.derece: dokuzların seçilmiş üstadı---> (bkz: Elect of the Nine)--> (bkz: Master of the Temple)
    10.derece: onbeşlerin seçilmiş üstadı---> (bkz: Elect of the Fifteen)--> (bkz: master elect)
    11.derece: yüce seçilmiş şövalye---> (bkz: Sublime Master Elected)
    12.derece: üstat mimar---> (bkz: Master Architect)
    13.derece: solomon krallığı şövalyesi---> (bkz: Royal Arch of Solomon)
    14.derece: kutsal kubbe büyük seçilmişi (bkz: yüce üstat)---> (bkz: Grand Elect Perfect and Sublime Mason)
    ---------------------
    ----------------------
    c-)şapitr masonluk (15-18. dereceler arası)

15.derece: doğu şövalyesi (bkz: kılıç şövalyesi)--> (bkz: Knight of the East)--> (bkz: Knight of the Sword)--> (bkz: Knight of the Eagle)
    16.derece: kudüs prensi---> (bkz: Prince of Jerusalem)
    17.derece: doğu ve batı şövalyesi---> (bkz: Knight of the East and West)
    18.derece: gül haç şövalyesi (bkz: rosencroix)---> (bkz: Knight Rose Croix)
    ---------------------------
    d-)aropaj masonluk (üst felsefe) (18-30. dereceler arası)

19.derece: büyük pontif (bkz: yüce iskoçyalı)---> (bkz: Grand Pontiff)
    20.derece: düzenli locaların büyük saygıdeğer üstadı---> (bkz: Master of the Symbolic Lodge)
    21.derece: prusya şövalyesi---> (bkz: Noachite or Prussian Knight)
    22.derece: lübnan prensi (bkz: kral baltası)--> (bkz: Knight of the Royal Axe)--> (bkz: Prince of Libanus)
    23.derece: sır sandığı başkanı--> (bkz: Chief of the Tabernacle)
    24.derece: sır sandığı prensi---> (bkz: Prince of the Tabernacle)
    25.derece: tunç yılan şövalyesi---> (bkz: Knight of the Brazen Serpent)
    26.derece: inayet prensi (bkz: iskoçyalı papaz)---> (bkz: Prince of Mercy)--> (bkz: Scottish Trinitarian)
    27.derece: kudüs tapınağının hakim amiri--> (bkz: Knight of Jerusalem)--> (bkz: Commander of the Temple)
    28.derece: güneş şövalyesi---> (bkz: Knight of the Sun)--> (bkz: Prince Adept)
    29.derece: saint andre büyük iskoçyalısı---> (bkz: Scottish Knight of Saint Andrew)
    30.derece: seçilmiş büyük kadoş şovalyesi (bkz: beyaz-siyah kartal şövalyesi)--> (bkz: Knight Kadosh)--> (bkz: Knight of the White and Black Eagle)
    e-)üstat masonluk (idari mertebeler) (31-33. dereceler arası)

31.derece: büyük müfettiş kumandan---> (bkz: inspector inquisitor)
    32.derece: kutsal sır yüce prensi---> (bkz: Master of the Royal Secret)
    33.derece: hakim büyük genel müfettiş---> (bkz: Sovereign Grand inspector General)
    9 2 ...
  • Romanya parlamentosunda bugün yankılanan sözler.

https://twitter.com/kacsa...tatus/1097991410429628416

Kaç saat oldu adlı twitter hesabında paylaşılan alt yazılı videoya göre romanya meclisinde bir muhalefet lideri iktidarla tartışırken "çalmayı erdoğan'dan öğrendiniz" diyor.
    16 1 ...
  • dünyanın bizi kıskandığı(!), uçuşa geçtiğimiz(!) başkanlık sistemi döneminde gerçekleşecek kapanma olayı.

honda firması gebze-çayırova'daki fabrikasının üretimini 2021 yılında sona erdireceğini açıkladı.
    http://www.diken.com.tr/h...fabrika-2021de-kapaniyor/

fabrika honda'nın avrupa'daki 2. büyük üretim tesisiydi.
    ve fabrikada tam 1100 kişi çalışıyor.

buna yan sanayi, tedarikçi firmaları da eklediğimizde 10 bin civarı bir çalışan bu fabrikanın kapatılmasından etkilenecek.
    bir de aileleri düşündüğünüzde orta çaplı bir ilçe nüfusu kadar insan bir fabrikanın kapanmasıyla olumsuz etkilenecek.

yabancı yatırımcı çekemiyoruz yıllardır.
    çünkü türkiye artık politikalarıyla yabancı yatırımcıya güven vermiyor.

bari elimizdekileri tutabilsek...
    onu da başaramıyoruz.
    yabancı sermaye sahipleri ülkemizden kaçıyor, fabrikalarını kapatıyor.

ama olsun, hükümet domatesin, patlıcanın, soğanın fiyatını düşürdü.
    akp'ye oy vermeye ve başkanlık sistemi ile yönetilmeye devam...
    29 6 ...
  • pattaya

57.
  • Dünyanın en güzel yeri.
    her türk erkeği mutlaka burayı görmeli, görmeden ölmemeli...

Nasıl aç kaldın amk? 2 tane türk restoranı var.
    Ayrıca jumbo karidesler var bol bol yiyebilirsin.
    Subway'da güvenle sandwich yiyebilirsin.
    Sahnede şeyine pinpon topu değil de buz sokanlar var ve o soktukları buzu bizim türklerin ağzına veriyorlar.
    Bak o kısmı iğrenç işte.
    Ha, her gördüğün go go bara gitme, kalite mekanlar var oraları tercih et.
    Biz türkleri el üstünde tutuyorlar, en fazla saygı gören millet biziz orada.

Travestiyi normal kadından ayırmak çok basit.
    Bir kadın uzun boylu ve çok güzel ise travestidir.
    Ayrıca onlara travesti değil (bkz: ladyboy) diyoruz.
    Bunun dışındaki normal kadınlar normaldir. Kadinlara da (bkz: lady) diyoruz unutmayın.

Şu da pattaya'nın gayri resmi milli marşı;
    https://youtu.be/ulfn3bQNcdU

3 defa gittim doyamadım.
    Inşallah son bir kez daha gitmek istiyorum.

Mutlu insanların ülkesine selam olsun.
    11 2 ...