• + whatsapp'ın var mı?
    - var.
    + numaranı alabilir miyim?
    - 1732
    + ee, gerisi?
    - sure 17. ayet 32.
    + ne??
    - zinaya yaklaşmayın. çünkü o pek çirkindir..
    + sen yaz o zaman 587
    -o ne?
    + sure 5 ayet 87
    -ne ki o?
    + allahın helal kıldığı şeyleri haram kılmayın...
    -öp beni şapşal

ç-alıntı.
    9 3 ...
  • Ankara Üniversitesi eski rektör yardımcılarından Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi.

Ankara'da Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile yol kontrolü yapan kılavuz trenin çarpışması sonucu meydana gelen kazada yaşamını yitirmiştir.
    türkiye uzay ajansının kurulduğu gün "çok yakında iki büyük proje yapacağız" diyen prof'un aynı gün gerçekleşen tren kazasında ölmesi tuhaf bir rastlantı mı yoksa planlı bir cinayet mi. devletin bunu araştırması gerekir diye düşünüyorum.
    3 0 ...
  • DM’den yürünmesini istemeyen kızdır. O yüzden profilinde DM kısaltmasının yanına giriş yok tabelası koyar. Reklam ve işbirliği için DM yazmayı da ihmal etmez ama, bir umut.

El birliğiyle, işbirliği yaparak yüreğimi ayağa kaldıralım mı diye mesaj atacak olan bir yıkık karşısında ne yapar, bilmiyorum.
    0 0 ...
  • Gerçekten çocuktuk değil mi o zamanlar? Niye bu kadar aceleci davrandık? Niye bu kadar kaptırdık kendimizi? Şimdi büyüdüm ama kalbimde hala nokta kadar bile olsa acısı duruyor. Şimdi seninle bunları oturup konuşmak isterdim. Ama seninle konuşulmazki, hep sen konuşursun. Ya da yine durumu acıklı gibi anlatırsın. Seninle yaşadığımız o insnılmaz günü ben unutamadım, sen unuttun mu? Söylesene yeni birini sevsem o gün de gider mi aklımdan? Sen niye hayallerimdeki insan gibi anlattın kendini? Gerçekte benim hayallerime çok çok uzaksın.
    0 0 ...
  • elbistan coğrafyasının alevi-bektasi dedelerinden biri.

bir tarık kavut projesi olan (bkz: pirler ve dedeler) adlı albümde bu dedemizin (bkz: ya hızır) adlı eserini seslendirmişler. Uzun zamandır alevi-bektasi kültürünü araştırıyor, üstüne buraya da olmak üzere çeşitli sitelere yazılar yazıyorum, ilk kez bu denli etkilendiğim, hoşuma giden, ilginç bir proje ve eser ile karşılaştım.

derinden etkiledi beni. Zira, tam olarak yapmak istediğim türde bir albüm yapmış tarık kavut. kendisini tebrik etmek lazım. Bu gibi değerlere sahip çıkan çok insan kalmadı ne yazık ki.

Pirler ve dedeler albümünün başlığına yazacak çok şeyim var, şimdilik perişan ali'nin 'ya hızır' adli eserine değinmek istedim sadece.

Yazdigi 'ya hızır' adlı eser şoyle güzel dizelere sahip;

--spoiler--
    Garibanın gözlerinde sel olmaz, canım sel olmaz
    Dertli kerem boşa yanıp kül olmaz
    insanlık bir bütün asla el olmaz
    insanlar kendini bildiği zaman
    --
    Cahil olan cahil şaşar bu işe
    Kamil olan kişi eyler tam aşa
    Ne gerek kavgaya, ne lüzum savaşa
    --
    Ozanım ben yalanlara karnım tok
    Gelir geçten başa bunca şuk
    Dost perişan çağırmana gerek yok
    --spoiler--

tarık kavut ve battal kılıçaslan'ın yorumuna diyecek söz yok, hemen alta bırakıyorum linki:

Buyrun: https://youtu.be/Za-mA0LjXl0
    1 1 ...
  • tiamat

799.
  • şu ana kadar toplanan en iyi kadro.

oğuz aksaç,
    emre yücelten,
    hepsi'den gülçin,
    hayko,
    aşkım tuvana,
    mert fırat,
    de, ayben'e anlam veremedim.

bir de, sanki biraz daha ünlü toplamışlar gibi, umarım reyting için yapılmamıştır.

özetle çok başarılı, dünyanın en etkileyici sanatı bence ses sanatçılığı it gibi kıskanıyorum. bize vermemiş ki yaradan, mal gibi yollamış.
    3 0 ...
  • bana çok ters gelen düzen. geceleri hiç uykum olmuyor. 3 saat yatakta debelenip duruyorum. bu böyle olmaz deyip film, dizi filan izliyorum. güneş doğduğunda ise büyük bir yorgunluk çöküyor üstüme 15 saat kesintisiz uyuyorum.
    4 0 ...
  • Egolu değil de zekasız diyorum ben.
    Kaslardan beyine hava gitmemesinden, beyin yollarına giden damarlarının tıkanmasından, tek meziyeti protein tozuna abanıp kas yapmak olan birine egolu dahi demem. Mal derim.
    Anca Starbucksta babetlerinizle oturur karı kız kesersiniz tırrekler.
    6 3 ...
  • değerli kulüp üyelerine ilk sürprizimiz.

bu ayın 20'sine kadar herhangi bir gratis mağazasına gidiyorsunuz ve "ben, uludağ sözlük ponçik kabul edilmiş kozmetik kulübü üyesiyim" deyip kasiyer kıza başlığın ilk entrysinde yer alan nickinizi gösteriyorsunuz anında yüzde 10 indirim kazanıyorsunuz.

güle güle harcayın.
    9 1 ...