• https://galeri.uludagsozluk.com/r/1932438/+

yapay çiçekleri güneş gören yere koyduğunuz iyi olmuş belki büyürler. ulan yaa...
    5 0 ...
  • Parfüm, peçete, ıslak mendil, yarabandı, çikolata-kan şekerim düşerse diye- sakız, makyaj çantam, not defteri, kalem, anahtar, sigara, 2çakmak, su, poşet, tel tokalar, lastik, ped, yedek iç çamaşırı, biber gazı, oje, aseton ve törpü. Evet bunların hepsi olduğu için küçük çanta kullanamıyorum bavul gibi çantalar tercihim.
    3 0 ...
  • neden içten bir şey geçmek zorunda ki. ben burasına takıldım. zayıf birisini görünce mesela kilolu insanlar neden bir şey düşünmek zorunda olsun. uzun boylu kısayı görünce veya saçları olan saçları olmayanı görünce. sadece insan olarak kabul edilse olmuyor mu illa farklı şeyler mi düşünmek, söylemek lazım. acıyanlar mı dersin gülmesi gelenler mi dersin. siz hayırdır oğlum ya ? sizin özelliğiniz ne ki insanlara acıyabiliyor veya dalga geçebiliyorsunuz. bu hayatta dört dörtlük insan mı var ki başkalarına gülmeyi veya acımayı kendinize hak görüyorsunuz.
    6 0 ...
  • Bu yalnız berbat şeydir bakın.. bi minik var karşımda şu an, koltukta uyuyakalmış. Öksürdükçe gözleri açılıyor. Onunla beraber ben de sıçrıyorum. Ihlamurlar, pekmezler, şuruplar içildi; sırta yelekler giyildi, üste yorganlar örtüldü; okuldan izin, doktordan rapor alındı. Yok allah, yapılacak her şey yapıldı işte. Geriye de bir şey kalmıyor. "Bak benim elimden bir şey gelmiyor artık" deme şekli olarak hiç yoktan teselli olsun diye patates kızarttım hahah. Yedikten sonra da koltukta sızıp kalmış garibim. çoluk çocuğu olanlara sabır diliyorum, derdin büyüğü size değmesin.
    6 0 ...
  • normal birşey mi bilmiyorum, ama doğanın dengesi açısından bana anormal gelen bir gelişme.

üstelik gölü kurutup define aramak için yasal izin alınmış.

gümüşhane'de taşköprü yaylasında bulunan dipsiz göl...
    define var diye gölü kurutup kazı yapmak

uzun yıllar önce su içmek için göle yaklaşan sığırların gölün ortasına geldiğinde batarak kaybolmasının ardından adına ‘dipsiz göl’ denilen göl, kar, yağmur ve kaynak suları ile besleniyor.
    çevresinde 10 civarında daha böyle küçük göl var.

şimdi gölün suyu tahliye edilmiş durumda, göl havzasında iş makineleri çalışıyor, define arıyor.

gölde define var söylentisi üzerine bir kişi kazı için başvurmuş. gümüşhane valiliği ile kültür ve turizm müdürlüğü de kazı için izin vermiş.

insanoğlu hırsı uğruna bir söylentiden hareketle yine bir doğa katliamına imza atıyor.

bölgede yaşayan köylüler de şaşkın ve duruma tepkili.
    böyle bir şey için kazı izni ve gölün tahliyesine izin verilmesi akıl alacak gibi değil.

kaynak:
    https://www.cnnturk.com/t...z-gole-cevirdiler?page=10

not: sevgili akp'li arkadaşlar. bu doğa katliamı için sizin yandaş medyanız da tepkili.
    takvim gazetesi "gümüşhane'de dipsiz skandal" şeklinde başlık atmış bu olaya.

doğanın korunması için yapılan eleştirileri siyasete bağlamayın o yüzden ve bu katliam için siz de destek olun bir zahmet.
    12 3 ...
  • bizim mahalledeki nam-ı diğer, uzun herifi sürekli birileri kandırıyor.
    bir keresinde de kürtler kandırmış. çok kızmış bunlara... her istediklerini yaptım diyor ve ekliyor; yeri geldi teröristlerle el ele tutuşup şarkı söyledim. yeri geldi teröristleri hapisten çıkardım ama yaranamadım. ne istediler de vermedim... diyor. kürtlere kızan uzun herif, bu sefer kürtlerin inadına araplara çevirmiş rotayı. öyle söylüyor; kürtlere karşı arapları anti kürt olarak kullanıyormuş. mahalleye arapları dolduruyor. yoldan geçen arapları çevirip mahalleye sokuyor. bu deli yüzünden mahallede adım atacak yer kalmadı. her yer arapça tabela. otobüslerde, metrolarda. sokaktan arabalarıyla son ses geçen arap apaçileri, radyoda arapça müzikler, instagramda arapça videolar, tik-tok ta bile arapça bişiler. çıldırıcam mk.
    araplar da bunu kandırdığında ne yapacak acaba? mahalleye türkleri alır herhalde. yeniden en başa döneriz.
    5 0 ...
  • diğer kızları bilmem ama benimkiler şöyle:
    -yedek şarjör
    -tesbih
    -kelebek bıçağı
    -susturucu
    -mermi
    -çakı (tercihen çok fonksiyonlu)

Maalesef bunlar yanımda olmadan dışarı çıkamıyorum.
    10 10 ...
  • lan bunları biliyoruz.
    aynı anda 123123 kıza yazar bunu dangalaklar.

bir defa aklı başında, olgun bir erkekle konuşulmadığını gösterir.
    yani eğer uzun soluklu bir ilişki esnasında söylenmemişse bu söz.

elin kızına ben niye böyle iltifat edeyim ki?
    bence irtibatı kes sen bunla.
    3 2 ...
  • adam gerekli ilgi alakayı gösterdiği halde yapıyorsa sıkıntıdır. misal adam karısının üzerine titriyordur. üzmüyor, ilgileniyor, seviyor, sadık kalıyor, dertli iken derdi ile ilgileniyor. kısaca "kocalık" vazifelerini yerine getiriyor veya getirmek için çabalıyor ama kadın sabahları yolcu bile etmiyorsa olmaz olsun öyle kadın. eğer adam bunları yapmıyor veya yapmaya gayret etmiyorsa adam da olmaz olsun. herkes evlenmesin oğlum en basitinden. iki farklı insan birbirlerini mutsuz etmek için neden evlenir ki anasını satayım. sadistlikten başka bir şey değil.
    6 1 ...
  • bizim caddedeki cumhuriyetle yaşıt 50 kadar çınarı tepesini traşlaya traşlaya öldürdüler.. her iki üç senede bir üşenmeden gelip ağaçların tepesini kestiler.. taa ki hepsi kuruyana kadar..

şimdi 11 milyon ağaç diktiklerini iddia ediyorlar..

buradan okkalı bir siktir çekiyorum..

olanı öldürmeyin de, sizin dikecekleriniz kalsın...
    7 1 ...