• Habere bak...

Haberi okuyan zaytung yetkilileri siteyi kapatma kararı aldı.
    4 0 ...
  • Samanyolu Galaksisi imparatoru, gücünü bordan alan süper kahraman.
    Kendisi 2023 yılında Dünya-Mars otoyolunu açmıştır.
    Her dünyalıya 100 milyon dolar vererek fakirliği çözmüştür.
    Suri adını verdiği özel yapı malzemesini geliştirerek inşaatta devrim yapmıştır.

Andromeda Galaksisi lideri Domald Trumpet kendisinden çok korkar.
    5 0 ...
  • Bugün köfte ve yemeklik için kasaptan 2 kilo kıyma aldım. Tabi içimde bir korku var. Neyse kıymayı alıp farkedilmeden çıkayım dedim. Ne gereği var bir kilo mangallık et için neler oluyor ülkede. Eve doğru yürümeye başladım, arkadan bir abla tarafından takip edildiğimi hissettim. Bilerek ara sokaklara girdim, o da girdi. hızlandım o da hızlandı. Neyse elimde kıyımalar koşmaya başladım. Neyseki benim kadar hızlı kosamadigi için izimi kaybettirdim. Kıyma kokusunu takip edememesi için bir sürede rüzgar yönünde yürüdüm.
    Dedim şanslı günümdeymişim, gittim bir süper, bir sayısal loto tam kupon oynadım.
    Bakalım hayırlısı.
    Çıkarsa ablaya bir dana bağışlayacağım.
    4 0 ...
  • dünyanın kıskandığı düşler ülkesidir...

başkanlık sistemi ile birlikte uçuşa geçen bu ülkenin 2020 yılı bütçe açığı hedefi 125 milyar liradır.

kaynak: cumhurbaşkanı yardımcısı fuat oktay. (yimpaş fuat)
    2020 de 125 milyar zarar etmeyi hedefleyen ülke

yahu düşünün bir işyeriniz var, bir işletmeniz var.
    yıl sonu hesap kitap yaptınız gelecek senenin hedeflerini belirliyorsunuz.
    "benim önümüzdeki sene hedefim şu kadar zarar etmek" der misiniz?
    kendinize böyle hedef koyar mısınız?

kaldı ki bu bizimkilerin düşündükleri rakam.
    bunlar ne düşünüyorsa en az yüzde 50 ekleyin üzerine.

şu durumda 2020'de yaklaşık 170-180 milyar lira bütçe açığı vereceğiz demektir.

peki ya bu bütçe açığı hedefinin sebebi nedir?
    bunun sebebi faize ödediğimiz paradır.
    2020 bütçesinde faize ödeyeceğimiz miktar 140 milyar lira.
    (bkz: 2020 bütçesinde faize ayrılan para/#42531999)

böyle aptala anlatır gibi, bilale anlatır gibi anlatıyorum ama sıkılmıyorsunuz değil mi arkadaşlar?
    ülkemizde hala milyonlarca aptal var bazı şeyleri anlamıyor, kendileri ile birlikte bizi de batırıyorlar kusura bakmayın.
    15 3 ...
  • dün geceki canlı yayında ulusa seslenen reis der ki:

https://www.mynet.com/cum...net&webPushId=MzcxMTY=

gelin kendi paramıza dönelim!

tamam reis dönelim de ben gümrükten malımı çekerken sen mt başı benden dölar olarak vergi alıyorsun.

iplik dölar, boyahane dölar, parça başı dölar...

sadece işçilik tl.

bırakın bu safsataları artık. içinde bulunduğumuz konjonktürel hareketlerden dahi haberin yokmuş gibi gelin tl ye geçelim diyorsun.

önce sen vergilerini tl yap sonra gene oturup konuşalım reis.
    11 1 ...
  • tipik bir gazi mahallesi dhkp-c lisi.

ha bence taş atıyor diye kimse öldürülmemeli o ayrı.

ayrıca terörist tanımının iktidara göre değiştiğinin de bilincindeyim ancak ethem zihniyetindeki insanlarında bir barış güvercini olmadığını ve gözünü kırpmadan insan öldürebileceğini çok iyi bilmekteyim.
    3 2 ...
  • Hadi sabahın erken saatleri tolere olabilir de öğlen olduğunda gayet haklı bir durum. Sen bahçede, koridorda çene çal sonra geç gel.
    3 1 ...
  • işte bu kadar samimiyetsiz olduğunuz için halk size iktidar yüzü göstermiyor. adam eksilemiş, sebep? sebep yok. çünkü imamoğlunu övmek zorundayız, aleyhinde bir şey belgeli de olsa gösteremezsin. aynı eğlenceyi ak parti belediyesi yapsa burayla kalmaz avrupayı bile harekete geçirirlerdi yıkılırdı buralar.
    3 3 ...
  • 10 aralık 2016 istanbul beşiktaş patlaması
    ruhlarınız şad olsun. asla unutulmayacaksınız devrelerim. bir zamanlar beraber aynı polis okulunda okuduğun, aynı odayı paylaştığın, aynı tabaklardan yemek yediğin, beraber gülüp eğlendiğin, beraber nöbet tuttuğun insanların artık bu hayatta olmaması o kadar acı bir şey ki.

sustu diller, yandı yürekler. şu bedenler köz oldu. yaktılar ciğerimizi. daha kaç yaşındaydılar? yeni mi basmışlardı yirmilerine? kalleşçe gelen bir ölüm için mi kurmuşlardı hayallerini? bir evleri olacaktı, bir sevdikleri, belki bir kız ya da bir erkek evlatları. sonra mı? sonrası yok, sonrası bitti, paramparça bedenler, paramparça ciğerler, paramparça aileler, babalar, anneler, kardeşler, bu milletin evlatları hepsi paramparça. sonrası yok, yandı ciğerler hem de öyle böyle değil... bu yangın bize cehennemi yaşatır da, adım gibi eminim cennettedir bizim çocuklar.
    ömrümün sonuna kadar sizleri asla unutmayacağım.
    (bkz: tim47 ölümsüzdür)
    19 2 ...
  • üniversite yıllarımın ilk 2 senesinde aktif kullanarak çok ekmeğini yediğim sosyal mecra. bu merete 2012 lise sonda sevgilim kullanıyor diye kayıt olmuştum. kızın 150 takipçisi vardı, benim 4 takipçim vardı. dalga geçmişti 4 takipçim var diye orusbu benle. sonra terk etti beni zaten. iyi ki de etmiş her gün kavga ediyorduk böyle ilişki mi olur çok geçimsiz, gıcık, sivilceli bir tipti. neyse sonra ben bir azim ettim en son 22 bin takipçim vardı. bu kaşarı sonralarda tekrar buldum 250 takipçisi vardı. bir mesaj atmak lazımdı aslında 4 takipçisi var diye hor gördüğün çocuğa bir dön bak diye ama neyse.

şimdilerde Twitter hesabım yıllardan beri kullanmamadan mütevellit örümcek ağı bağlamıştır.
    0 6 ...