• paxera
    lustral
    cipralex..

xanax alamazsın bunları alırsın.
    siz yine reçeteli alın.
    0 0 ...
  • uyanmak

63.
  • sevgili beynim, olmaz ol!

özellikle çok stresli uyuduğum zaman çok saçma bir şeyi merak ederek uyanıyorum. size de oluyor mu? en son yastıkları doldurduktan sonra dikişleri içe doğru mu dışa doğru mu diye uyanıp yastık kontrol etmiştim. siz de merak ettiniz değil mi? Yarısına kadar dikişleri içe doğru sonra dışa doğru.

bugün de öğretim eski kelimelerde ne anlama geliyor diye uyandım. beyin diyor ki düşün, düşün, düşün bana hatırlat. unuttum. 15 dakika düşündüm ayağa kalkınca bilgi yüklendi, tekrar uyumak artık imkansız.

siz de saçma şeyleri merak ederek, hatırlamaya çalışarak uyanıyor musunuz gecenin bir körü? yoksa ben kafamı duvarlara vurmaya başlayayım mı?
    2 0 ...
  • Dünyadaki artan aşırı nüfus ve kaynakların yetersiz gelmesi sebebiyle bilinçli oluşturulacak bi anarşizme karşı hazırlık yapıyorum.

Siz buna yecuc mecuc ortaya çıkacak,üçüncü dünya savaşı çıkacak,Zombi virusu yayılacak,elektrik gidecek veya komşu çocuğu kamera karşısında amerikaya bağırarak canlı yayın yapacak ne olursa olsun bi şekilde bu düzen sona erecek diye düşünüyorum.

Baya bir süredir bu paronayaya muzdaripim.
    Post apocalyptic filmler izlemiyorum etkisi de söz konusu değil. 9 milyar insan su kaynakları gibi sorunlar yüzünden birbirlerine karşı terör grupları kuruyor. Geçen de bi haber okumuştum kaynağı kapanmış. Afrikada bilinmeyen bir hastalığın 800 kişiyi öldürdüğünden bahsediyor.

Sanırım bi psikiyatra gozuksem iyi olacak haber yalan olabilir ben de çok büyütmüş olabilirim.
    1 0 ...
  • akp bartın milletvekili olan avukat yılmaz tunç'un atmış olduğu ingilizce tweettir.
    amerika'ya gider yapmıştır.

tweet şöyle;
    akp bartın milletvekilinin attığı ingilizce tweet

"if they have a future they will see..."

sayın vekilimiz google translate kullanarak atmış ingilizce tweetini.

yalnız adama helal olsun.
    utanması yok ama, kendi seçmen kitlesi için tweetin altına parantez içinde türkçesini de yazmayı ihmal etmemiş.

bu adam milletvekili, aynı zamanda da bir avukat.
    diyecek söz bulamıyorum.
    (bkz: diren ingilizce)

edit: info;
    10 2 ...
  • abd'nin florida eyaletinde miami'nin 50 km yakınlarında homestead şehrinde bulunan bir müze-park...

burası 20. yüzyılda yapılmış bir müze, ama bir antik kent kalıntılarını andırıyor.
    mercan kalesi

inşasına 1923 yılında başlanmış.
    burayı yapan adamın adı; edward leedskalnin.
    kendisi letonya'lı bir göçmen.

bu adam kalenin bulunduğu yere geliyor ve burayı inşa etmeye başlıyor.
    burada yıllarca tek başına çalışıyor ve kaleyi 1951 yılında tamamlıyor.
    mercan kalesi

burada kullanılan taşlar tonlarca ağırlığında megalitik mercan kayaları. kayaların toplam ağırlığı 1100 tondan fazla ve ed leedskalnin, kimseden yardım almadan ve herhangi bir harç kullanmadan, sadece 3 ayaklı iptidai bir vinç kullanarak burayı tek başına inşa ediyor.
    ed leedskalnin burayı inşa ederken sadece geceleri çalışıyor ve ne yaptığını kimsenin gözlemesine müsade etmiyor.
    mercan kalesi
    mercan kalesi

bu işin sırrını soranlara ise "piramitlerin yapıldığı teknolojiyi kullandım, piramitlerin yapım sırrı bende" yanıtını veriyor.
    mercan kalesi

bilim insanları ise ed leedskalnin'in ses dalgaları ve frekans kontrolüyle taşların çevresindeki manyetik alanı değiştirerek yerçekimini yok ettiği ve böylece tonlarca ağırlıktaki kayaları kaldırıp taşıyabildiğini söylüyorlar.
    mercan kalesi

ilginç bir yer gerçekten. sırlarla dolu.
    mercan kalesi

web sitesi şu;
    https://coralcastle.com/
    9 0 ...
  • Kendi yükünden başka bir de başkalarının yükünü çekmek olsa gerek. Başkaları dediğim kişiler illa ki sevdiklerindir gerçi ama yine omuzlarında bir ağırlık ve sorumluluk duygusunu sürekli hatırlatmaktadırlar.
    4 0 ...
  • yalnızlık

9553.
  • kendi kendime bile konuşasım yok, korkar oldum kendimi incitmekten. nasıl bir başkası olsun? korkarım onu da incitmekten. sanki tüm kelimeler düşman. Ama neye? belki de aklımdan geçen son heceye!
    10 0 ...
  • kocası ve kocasının ailesi tarafından hırsızlıkla suçlanan, hırsız olmadığını kanıtlamak için de 3 kez kızgın demir yalatılan ve dili yanmazsa masum olduğu söylenen kadın.

önce videoyu izleyelim;
    https://streamable.com/tu671

bunun adı bişa.../ya da bisha)
    https://www.wikizeroo.org...WEub3JnL3dpa2kvQmlzaGEnYQ

bişa ritüeli mısır'da uygulanıyor. yaklaşık 300 yıllık bir ritüel.
    mazisinden de anlayacağınız gibi bunun islamda yeri yok, sonradan dahil edilmiş.

videodaki kadın bişa ile yalan testine tabi tutuluyor.
    kocası ve kocasının ailesi, kadından para çaldığı iddiasıyla şikayetçi olmuşlar.
    ve kadının para çalıp çalmadığını anlamak için gidip bişa yargıcına başvurmuşlar.

14 kuşaktan beri bişa yargıçlığı yapan kişi ilahi okuyarak demir parçasını kızdırıyor.
    kor haline gelen demiri kadın 3 defa yalıyor.
    yaladıktan sonra dili yanmadıysa masum olduğu anlaşılıyor.

kadının masumluğu anlaşılınca kocası kadına sarılıyor ve kadın bunca aşağılanmaya rağmen kocası olacak zibidinin yanına gidip normal hayatına devam ediyor.

allah hiçbir kadını bu duruma düşürmesin.
    yazık, çok yazık gerçekten.

dünyada yaşayan bazı insanlar yaşamayı, insan olmayı hiç haketmiyorlar. en çok da araplar...

şahsen ben bir arap kadını olsam, bu milletin soyu devam etmesin diye çocuk doğurmazdım.
    27 7 ...
  • türkiye'nin yıllardır yaptığı şey. en az 10 senedir ceviz ithal ediyoruz abd'den.

ayrıca abd'den ceviz ithal etmekle kalmıyoruz, ceviz fidanı da ithal ediyoruz.

kırsal kalkınma en büyük desteklerden birini ceviz için veriyor, ama bizim bildiğimiz normal anadolu cevizi için değil.
    abd'den ithal edilen bodur cevizler için.

abd ve rockefeller foundation, ülkemizdeki her ürünü bozduğu gibi cevizi de bozdu malesef.
    bugün yediğimiz cevizler ile eski cevizlerimiz arasında dağlar kadar fark var da o farkı hiç birimiz bilmiyoruz.

şu ağaç bildiğimiz anadolu ceviz ağacı;
    abd den ceviz ithal etmek

bu ise abd'den ithal bodur ceviz ağaçları;
    abd den ceviz ithal etmek

şimdi bodur ceviz ile ilgili gelip denizli fidanı, yalova fidanı yazmasın kimse, o fidanların menşei de amerika'dır.

bizim kültürümüzde "ceviz dokumak" diye bir tabir vardır. ceviz toplanmaz, dokunur.
    ama bugün ceviz dokumak yerine ceviz ithal ediyoruz işte.

#tarım
    11 2 ...
  • bu asker selamı dalga dalga yayılmaya devam ediyor. türk milleti gerektiğinde 80 milyonluk bir ordu halini alıyor. asker operasyondayken milletimiz inanılmaz güzel kenetleniyor.

en son türk havayolları şirketinin personeli de bu akıma uymuş ve operasyondaki askerlerimize selam yollamış.

türk havayolları personelinin asker selamı vermesi

yalnız hadi bayan personelleri geçtim ama nasıl belli askerliğini yapanla yapmayan. soldaki muhtemelen astek. sağ baştaki başçavuş selamı vermiş ama başçavuş olamayacağına göre muhtemelen ya çürük ya bedelli. bi arkasındaki abimiz de jilet gibi vermiş selamını. en arkadaki kesin bedelli amk!

sağolsunlar.
    14 0 ...