• şahsen hiçbir şekilde yaşlı olmamama ve son derece adeleli ve diri vücutlu olmama rağmen, yaşlı abim tit a nick'i destekliyorum.

format bir sözlüğün namusudur.

bunu tabi ki çoğunuz bilmezsiniz, formata dikkat edilmeyen, formata uyulmayan, formatı işletilmeyen bir sözlüğün de namusu yoktur.

şu an sözlükte yazarlık yapan kullanıcıların yüzde 95'i, 10 sene önceki uludağ sözlük'te yazarlık yapamazdı.
    (zaten sözlük yazarlarının çoğunun ekşi sözlük'te yazar olamaması da bundan kaynaklanıyor)

sonra ne oldu bilmiyorum, ismail, serkan inci denilen kımıl zararlısıyla tanıştı bu ortam böyle oldu.
    ha çok mu sikimizde?
    asla değil, ama buraya verdiğimiz bir emek var, insan buna üzülüyor işte...
    6 2 ...
  • başında # olan abuk subuk hashtag. aşının kısır yaptığına (kısır, ohhhşşş. olsa da yesek), içine çip yerleştirildiğine, herkesi hasta edeceğine falan inanan embesil sürüsü yine her bokun altında komplo arıyor.

bu aptallara prim vermeyin arkadaşlar. aşı olun ve bu saçmalık daha fazla uzamasın. maskesiz, kısıtlamasız hayatlarımıza geri dönelim.
    3 0 ...
  • Sen boşver zaten silahla fotoğraf paylaşıp keko düşürmeyi , ses kaydı atarak sözlükte kız düşürmek için çaba sarf etmeye devam et daha hayırlı olacaktır senin için malum yazar ;)
    3 0 ...
  • son derece fantastik bir masajdır.
    https://www.youtube.com/watch?v=FRVzig1WSOA

hijyen sıfır, covid önlemleri sıfır ama masaj yapan adam bu işin ustası belli ki.
    yani ama hijyen yok evet, ama bu paraya bu kadar hijyen oluyor işte.

türkiye'ye gelse parayı koyacak yer bulamaz.

bir de vietnam usulü berber salonları var, onu da ayrı yazarım.

şu son günlerde vietnam baya ilgimi çekiyor, son derece egzotik bir ülke, bir de bu masaj olaylarında falan aşmış adamlar. ölmeden önce gidilecek yerler listesine ekledim.

edit: aynı kardeşimizin vietnam'da bir de sokak berberi macerası var.
    https://www.youtube.com/watch?v=PT7Tz85yTjQ
    7 1 ...
  • bugün yıldönümü olan efsane maç...

bugünlerde euro 2020'de mücadele ediyoruz, gerçi italya'ya ilk maçta 3-0 yenilerek kötü bir başlangıç yaptık, ama olsun, zaten biz her katıldığımız turnuvaya kötü başlangıç yapmıştık...

euro 2008'de de öyle oldu.
    elemelerde yunanistan, norveç, bosna, moldova, macaristan ve malta'nın olduğu grubu kıl payı 2. bitirerek avusturya ve isviçre'nin ortak evsahipliğinde düzenlenen euro 2008'e katılma şansını elde ettik.

turnuva'da a grubunun ilk maçında ronaldo'lu portekiz'e kaybetmemize rağmen, evsahibi isviçre'yi 2-1 yenmiş ve tur umutlarımızı son maça taşımıştık.

ve işte o son maçta çek cumhuriyeti ile karşılaşacaktık.
    rakibimiz güçlüydü ve pek çok yıldız futbolcusu vardı. ama biz de güçlüydük.

çek cumhuriyeti maça hızlı başladı ve geliştirdiği ataklarla golü arzulayan, galibiyet arayan taraf görünümündeydi. biz ise defansa çekilmiş, kontrollü oynuyorduk.

ve 34. dakikada çek cumhuriyeti aradığı golü, dev santraforu koller'in kafasından buluyordu.

ilk yarı bu skorla kapanmıştı.

ikinci yarıya hızlı başlayan bizdik.
    nihat ile birlikte cech'in koruduğu kaleyi yokluyorduk.

çek cumhuriyeti iyice geriye yaslanmıştı, her an beraberliği bulabiliriz diye düşünürken 62. dakikada bir kontraatak neticesinde plasil'in ayağından kazandığı golle çek cumhuriyeti skoru 2-0 yapmıştı.

artık işimiz mucizelere kalmıştı, ama baskılı oynuyorduk.

ve bu baskılı oyunun neticesinde 75. dakikada hamit'in sağ kanattan ortaladığı topla buluşan arda turan güzel bir vuruşla cech'in koruduğu taraftan direğin hemen yanından topu ağlara gönderiyor, skoru 2-1'e getirerek yeniden umutlanmamıza sebep oluyordu.

artık umudumuz vardı, lakin çek cumhuriyeti iki kontraatak daha bulup gole çok yaklaşmıştı, baskımızı sürdürdük. bu esnada bir mucize oldu ve 87. dakikada sağ kanattan geliştirdiğimiz bir atakta yapılan ortada petr cech topu elinden kaçırdı, cech'in elinden kaçırdığı top nihat'ın önüne düştü, nihat topa dokunarak skoru 2-2'ye getirdi.

herkes şaşkındı. 2-0'dan 2-2'ye getirmiştik skoru, neden bir gol daha bulmayalımdı?

ve çeklerin şaşkın olduğu o dakikalarda dakikalar 89'u gösterirken hamit'in attığı ara pasla topla buluşan nihat, mükemmel bir plase ile topu ağlara gönderiyor, türklerin dünyaca meşhur kaos futbolu'nun mucizesini gerçekleştiriyordu...

artık 2. turdaydık ve rakip hırvatistan'dı...bizim ise durmaya hiç niyetimiz yoktu...

ek: euro 2008, kaos futbolu mucizesi;
    https://www.youtube.com/watch?v=kXmbRyC3NUc
    4 0 ...
  • moderasyonda tanıdıkları var. istediğine çaylak, istediğine silik attırabiliyor diyorlar...

gücü varsa, maçası yiyorsa bizim üzerimizde de bu hünerlerini sergilemesini rica ettiğimiz sözlük yazarı.

öyle çekirdek, çerez takımını yemek kolay..
    bir de benim gibi ağırsiklet ile ringe çıksın da millet kimin bileği kalınmış görsün hele... öhöm öhöm.

edit: bir süreliğine tatile çıkmış yazar...
    4 1 ...
  • tespitin dibi.

chp, ip, sp falan tam olarak şunun derdinde: siz çok yediniz, az da bize bırakın biz yiyelim.

hdp ise: bana özerklik vereceksin, ayrıca ben aponun heykelini dikeceğim.

şimdi bunlara kim niye oy versin? şahsen sandığa gitmeyeceğim. gidersem de muharrem ince veya ümit özdağ'ın partisine oy vereceğim. ama savunmam. sonuçta hepsi siyasetçi. aklımı kimseye kiraya vermem.
    7 3 ...
  • hamdolsun, o konu hiç gündeme gelmedi...!

hangi konu???
    1915 olayları ve geçtiğimiz 24 nisan'da abd'nin resmi olarak sözde ermeni soykırımını tanıması konusu...

hamdolsun bu konu gündeme gelmemiş.

zaten başlığa da tek entry girilmiş, namussuz, ahlaksız aktroll sürüsünün hiç ilgisini çekmemiş.

bakın burada video var;
    https://streamable.com/ofi42n

oysa ki sayın cumhurbaşkanımız, nato toplantısına giderken esip gürlüyordu, "biden'e 24 nisan'ı ve f35'leri soracağım" diyordu.

kaynak: pelikan medyası;
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2160257/+

peki sordu mu?
    soramadı.

ne yaptı?
    "hamdolsun o konu hiç gündeme gelmedi" dedi.

iyi de sayın cumhurbaşkanı, o konuyu gündeme sen getirecektin, onlar değil...
    Sen gündeme getirmezsen neden gelsin?

yazık...
    cidden merak ediyorum, ne düşünüyorsunuz bu konuda?

hatır eyvallah diplomasi yapalım, ben de diplomasi taraftarıyım.
    ama toplantıya giderken hesap soracağım vb diyorsun, toplantı sonrası hamdolsun diyorsun.
    benim tepkim buna.

yoksa toplantıya gitmeden evvel bu konu hakkında konuşmasan kimsenin sana bir şey dediği yok.
    içerde başka, dışarda başka konuşup bir de "dünya lideri" demiyorlar mı?

sizin şu gaflarınızı yazsak sayfalar dolusu kitaplar yetmez.

son olarak şu videoyu da izleyelim.
    videonun adı, "bir gün önce, bir gün sonra..."
    https://streamable.com/nkidj0

aktroller, pelikancılar, saray beslemeleri...onurlu olun oğlum, mamanız elbet kesilecek bak, birazcık onurunuz olsun ki aç kalmayın...
    8 1 ...
  • kimsenin dillendirmek istemediği bir realite. adam "ben öldükten sonra ailem mağdur olmasın" diye uyuşturucu işine girdi, çekmediği zorluk kalmadı. kaç kez ölümden döndü. sırf karısı ve çocukları mutlu olsun diye. peki karısı ne yaptı, ilk zorlukta gitti patronuna verdi. amk şıllığı seni.
    4 0 ...
  • "eve kız atamadığından erzak attıracak bir yaşam şeklidir. "

eve atılacak kız yok ki amk. karı kız peşinde koşmaya tenezzül etmem onlar peşimde koşsunlar. zaten olsa da otele giderim.

ayrıca bütün ev işlerinin anne tarafından yapılmasını üstüne de her akşam anne yemeği yeme imkanını kokuşmuş bir vajinaya katbekat tercih ederim.
    3 1 ...