• yanlış anlaşılmasın. iki hatta değil tek hat ile gerçekleşiyor bu olay. faturasız gibi dilediğin şekilde kullanıyorsun, ödemeni de faturalı gibi ay sonu yapıyorsun. turkcell'in rahat hattı işte böyle bir şey. adı gibi rahat bir kullanım sağlıyor.

tıpkı adı gibi "rahat" bir uygulama. yok pakatim bitti mi yok internetim kaldı mı yok liralar yetecek mi gibi bir durum yok. kullanıyorsun ve ödüyorsun. büyük kolaylık sağlayacak bu rahat denen hadise.

insan kafası rahat olsun istiyor. telefon kullanırken de durum böyle. bu yüzden turkcell'in rahatı on numara bir hizmet olmuş. sadece konus, internetini kullan, sosyal medyada takıl, gerisini düşünme diyor resmen. çoğumuzun ihtiyacıda zaten bu.

Turkcellin yeni sunduğu telefon kullanmanın rahatlığının ön planda olduğu bir hat. Taahhüt deyince herkes bir korkuyordu artık o dert kalmamış kafamız raHAT.
    10 0
  • Bu kitabı okurken belki de her sayfasında ağlamışımdır bilmiyorum. Sanki kendi günlüğümü, kendi duygularımı okuyor gibi okudum. Kısacık ve normalde okumayı pek sevmediğim bir türdeki kitap belki de hayatımı kurtaran kitap oldu. Bilinmeyen kadının ağzından kendi çocuk duygularımı, yıllarca -bütün o genç kızlık zamanlarımı ciddi ve anlaşılmaz acılar içinde bırakacak kadar uzun bir süreden bahsediyorum- sevgi dediğim şeyin aslında bir saplantıdan öte bir şey olmadığını anlamamı sağladı.

Kitabı kapattığımda bilinmeyen kadına değil kendime ağladım. Ağladım, ağladım.. On yıldır en iyi bildiğim şeyi yaptım. Sonra kendime acımamayı öğrendim. Kitapta olduğu gibi, ne bilinmeyen kadın, ne de bilmeyen adam suçlu değillerdi. Sevmek sonu ciddi bir uçuruma çıkabilen bir tercihti. Ben de hiç düşünmeden atlamıştım. Zaman sadece iyileşmek isteyenler için ilaçtır. Bense unutmayı ilk kez kitabı bitirdiğimde isteyebilmiştim..
    6 0 ...
  • sana, beni asla tanımamış olan sana diyerek başlayan stefan zweig'ın kadının aşkını anlattığı hikayesi.

kitap böyle başlar böyle biter aslında.kitap boyunca kadının hep ulaşamadığı aşkını, hayal kırıklığını, yenilgisini okursunuz.

edebiyat tarihi boyunca hep erkeklerin ihtiraslı aşkları işlenirken stefan zweig yalnız bir kadının sonu hüsranla biten aşkını yazmıştır.

kitap bana belki de bazı aşklar böyle bitmeli dedirtti.
    5 0 ...
  • "sadece sözlükle ve diğer yazarlarla alaklı konularda entry girdiğinizi tespit ettik. art arda sözlük içi konularda entry girmeniz engellenmiştir. sözlük içi ve diğer yazarlarla alakalı konularda değil, bilgi paylaşabileceğiniz konularda entry giriniz" şeklinde bir uyarı ile gelmiştir.

bu rastlantılar hakikatten allah ın bir lütfu resmen. 3.5 senedir burada yazıyorum ve her konuda yazıyorum her gün. ilk defa nedense bugün bu uyarı geldi..
    8 2 ...
  • sürekli sözlükiçi yazmak
    ayak paylaşmak
    saç rengi paylaşmak
    dişiliğini kullanmak
    fındık kadar olmak
    modlarla yakın olmak
    bilgi içerikli yazmamak, burası çok önemli.
    sürekli dedikodu polemik kovalamak

ve en önemlisi bir adet yıkık olmak.
    14 1 ...
  • çiçekli şiirler bayim mahlaslı sözlük yazarının yetkili olduğunu görünce ister istemez yapılan şey.

ben şahsen çiçekli şiirlerin yetkili olduğunu görünce, "oha lan ben admin falan olmuşumdur o zaman" diyerek kendi sözlük profilime baktım.

ama normal standart yazar olduğumu farkederek kendime geldim hemen.

eminim aynı şeyi mel mel bakan gibson ve serdarsl06'da yapmış olacaklar ki ard arda entryler giriyorlar bu konuda.
    ha bir de keshberfo var, kendi arkadaşını bile gammazlamış. kıyamam ya...

çocuklar yapmayın, biz paryayız unuttunuz mu?

edit: ya siz onu bunu siktir edin de daha bu durumdan bigbeg terapi'nin haberi yok. o öğrenince ne yapacak acaba garibim.
    38 5 ...
  • "sanatçı" diyebileceğimiz isimlerin temsilcilerinden biriydi rahmetli. daha ben yeni doğmuş iken 90'ların başlarında bir şarkısı varmış. vardı yani. "derdini söyle derman olayım" adında. güzel hareketli bir şarkıydı.
    13 0 ...
  • ne yapıyordu, hatırlayalım hemen...

yıl 2003, yüksek askeri şura toplantısında ordu içinde yapılanmaları ortaya çıkarılan fetöcü askerlerin ihrac edilmesi tartışıldı, fetö yapılanması dahilindeki tsk mensupları ordudan ihraç edildi. ama bu ihraçlara yüksek askeri şuraya ilk kez katılan başbakan tayyip erdoğan şerh koydu...

takip eden senelerde;
    yıl 2004, rte yüksek askeri şura'da fetöcülerin ordudan atılmasına şerh koydu.
    yıl 2005, rte yüksek askeri şura'da fetöcülerin ordudan atılmasına şerh koydu.
    yıl 2006, rte yüksek askeri şura'da fetöcülerin ordudan atılmasına şerh koydu.
    yıl 2007, rte yüksek askeri şura'da fetöcülerin ordudan atılmasına şerh koydu.
    yıl 2008, rte yüksek askeri şura'da fetöcülerin ordudan atılmasına şerh koydu.
    yıl 2009, rte yüksek askeri şura'da fetöcülerin ordudan atılmasına şerh koydu.
    yıl 2010, rte yüksek askeri şura'da fetöcülerin ordudan atılmasına şerh koydu.
    yıl 2011, rte yüksek askeri şura'da fetöcülerin ordudan atılmasına şerh koydu.
    yıl 2012, rte yüksek askeri şura'da fetöcülerin ordudan atılmasına şerh koydu.
    yıl 2013, rte yüksek askeri şura'da fetöcülerin ordudan atılmasına şerh koydu.

ordudan ihracına tayyip erdoğan tarafından şerh konulan askerler, mahkeme yoluyla birer birer görevlerine geri döndüler.
    türk silahlı kuvvetlerinde özellikle personel işleri ile ilgili görevlere getirildiler.
    ve böylece ordu içinde fethullahçı yapılanmanın önü ardına kadar açılmış oldu...

15 temmuz fetöcü darbe girişiminin 1 numaralı sanığı, akın öztürk...

akın öztürk, henüz daha kudretli bir paşa olmadığı yıllarda, kayseri'de bulunan 2. hava ikmal bakım merkezi komutanlığı görevini ifa ederken pek bir samimi olduğu siyasetçi vardı.
    bu siyasetçi, geçen dönem çevre ve şehircilik bakanımız olan, ankara bşb başkan adayı ve şu an akp genel başkan yardımcısı olan, o dönem kayseri büyükşehir belediye başkanı olan mehmet özhaseki'dir.

akın öztürk ile mehmet özhaseki'nin öyle iyi ilişkileri vardır ki, tümgeneral akın öztürk, mehmet özhaseki'nin kızının(ya da oğlunun) düğününe gitmiş, takısını takmıştır.
    işte o düğünde akın öztürk'ün yolu birisi ile daha kesişmiştir.
    o kişi de mehmet özhaseki'nin "ağabey" dediği abdullah gül'dür.

bakınız o dönem daha henüz akp'nin devleti tamamen ele geçirmediği bir dönemdir.
    ve kayseri'de bulunan astsubaylar dahi akp'lilere mesafeli iken, kayseri'deki en üst rütbeli komutan olan akın öztürk'ün akp'liler ile ve de haliyle cemaatçiler ile sıkı ilişkiler kurması dikkatlerden kaçmamıştır.

2003-2006 yılları arasında kayseri'de görev yapmış her tsk personeli bu bilgileri doğrular.

akın öztürk, mehmet özhaseki, boydak grubu, kayseri'deki diğer üst düzey akp'liler ve cemaatçiler sıkı ilişkiler içindedir.

işte o dönem başlayan akın öztürk'ün bu derun ilişkileri, onun istikbalini aydınlatmış, hava kuvvetleri komutanı olması mümkün değilken her ne hikmetse, kendinden bir önceki hava kuvvetleri komutanı mehmet ertem bir anda erken emekliye sevk edilmiş ve akın öztürk hava kuvvetleri komutanı olarak 2 sene boyunca dostları(!) ile birlikte çalışma fırsatı bulmuştur.

yine fetöcü darbe girişiminin 2 numaralı ismi. mehmet dişli.
    mehmet dişli'nin ağabeyi şaban dişli akp milletvekili.
    2008 yılında mehmet dişli ile ilgili mit raporu başbakan erdoğan'ın önüne konuyor, fetöcü yapılanma ile ilişkileri gözler önüne seriliyor.
    ama bu rapora rağmen mehmet dişli, ordudan ihraç edilmesi gerekirken, akp'li abisi şaban dişli'den dolayı terfi alıyor.

o da akın öztürk gibi haketmediği terfileri alıp yükseliyor...
    mehmet dişli'nin abisi de daha sonra cumhurbaşkanlığı başdanışmanı oluyor, lakin buna artık akp içinden bile tepkiler yükselince istifa ediyor...

peki akın öztürk'e tsk içinde en fazla destek olan kişi kim?
    necdet özel.
    ya mehmet dişli'ye tsk içinde en fazla destek olan kişi kim?
    hulusi akar...

evet, fetöcü olduğu için ordudan ihraç edilen ama tayyip erdoğan'ın şerh koyması ile orduya geri dönen o askerler,
    akp sayesinde eşi benzeri görülmedik bir şekilde yükselen, kuvvet komutanı olan akın öztürk,
    yine akp sayesinde orduda kilit görevlere terfi eden mehmet dişli.
    bunlarla birlikte fetöcü polisler ve emniyet müdürleri, savcı ve hakimler akp ile birlikte ergenekon tertibi'ni kurdular.
    kurdukları ergenekon tertibi ile bu ülkenin şerefli, namuslu askerlerini, komutanlarını, polislerini görevden uzaklaştırdılar, yıllarca hapislerde tuttular.
    o dönem tayyip erdoğan, fetöcülerin kurduğu ergenekon tertibi'nin "savcısı" olduğunu söylüyordu.
    bugün daha geçtiğimiz günlerde ergenekon tertibinin şerefsizce kurgulanmış bir oyun olduğu ortaya çıktı ve ergenekon davası çöktü, tüm ergenekon sanıkları beraat etti.

işte bu şekilde vatanseverler ordudan ihrac edilip hapislere atılırken de fetöcü yapılanma devlet içindeki konumunu daha sağlama alıp, tsk bünyesindeki yapılanmasını tamamlıyordu.

yani, fethullah orduyu ele geçirirken erdoğan sadece seyretmiyor, fethullahçılar orduyu ele geçirsin diye onlara ne istedilerse, hatta daha fazlasını veriyor, ordumuza vurulan son darbe olan ergenekon tertibini ise "ben bu davanın savcısıyım" diye savunuyordu...

işte böyle, fethullahçılar orduyu ele geçirirken kimler ne yapıyordu bu vesile ile görmüş olduk.
    daha fazlası da var, ama ben çok mahkemeler ile uğraştım, artık o fetöcü savcı ve hakimlerin her zerresinden şerefsizlik akan yüzleri ile muhatap olmak istemiyorum bu ülkede.

şehitlerimizin ruhları şad olsun.
    yemindir...hesapları er ya da geç sorulacaktır...
    çünkü bu milletin tarihi 17 senelik değil, 17.000 seneliktir, bu millet yapılanı unutmaz hesabını sorar...
    33 14 ...
  • an itibariyle olan şey.
    evet, fetöcü teröristlerin firari elebaşısı adil öksüz'ün en yakın kankası olan diyanetçi ali erbaş şu an 15 temmuz şehitlerimizin ruhları için dua okuyor.
    adil öksüz ün kankasının 15 temmuz duası okuması

keşke ben orada olsaydım da duanın tam ortasında bunları yüzüne yüzüne vursaydım.

bakın misal şu belgeyi sorardım.
    fetöcü adil öksüz ün doktora tezini imzalayanlar

gördüğünüz gibi bu çokomelli belge fetöcü adil öksüz'ün doktora tezi ve bu doktora tezini kabul edenlerden biri de bu ali erbaş.

vallahi de billahi de bu adamın okuduğu dua islam hükümlerine göre geçerli değildir.
    bunun okuduğu duaya amin diyen günah işler benden söylemesi.
    15 3 ...
  • aslında sürekli ortadalardır. ancak görmek isteyene tabi..

yurtta sulh konseyi imiş bilmem ne s.kim öksüzmüş. bunlar fasa fiso. bu feto denilen örgüt 80 li yıllardan beri faaliyet gösteriyor mu ? gösteriyor. faaliyet gösterdiğinden beri siyasiler ile iç içeler mi ? iç içeler. can alıcı soru şu ; bu terör örgütü ne zaman devletin tüm kademelerine sızdı. ne zaman yargıya bu kadar hakim oldu ? özel yetkili mahkemeleri nasıl ve kimlerin izni ile açtılar. öss ve kpss kahpeliklerine kimler göz yumdu hatta bugünlerde fetö den tutuklu olan ali demir midir ne karın ağrısı ise zamanında onun açıklamalarından kim "ben tatmin oldum bir şey yok" şeklinde olayın üzerini kapattı. kimler ne istedilerse verdi ? kimler hasret ile ele başlarının dönmesini istedi. kimler tsk yı yok ederlerken bunların arkasında durdu. silahlı kuvvetlerin namuslu subayları hapishanelerde çürütülürken bu kansızların tsk yı ele geçirip 15 temmuzu yapmalarının önünü kimler açtı..

daha çok şey yazarım ama zaten en koyu hükümet destekçileri dahil hepiniz her şeyi biliyorsunuz. çoğunuz sesli dile getiremiyorsunuz çünkü kursağınıza girecek bir paket makarna haktan adaletten daha önemli sizin için. ancak genede içten içe her şeyi biliyorsunuz..
    8 1 ...
  • türkiye cumhuriyeti'nin hollanda-lahey'de bulunan büyükelçiliğinde verilecek olan 15 temmuz demokrasi ve milli birlik günü anma resepsiyonudur.

ben bu 15 temmuz'da en çok bunu merak ediyorum.

acaba hollanda büyükelçiliğimizde nasıl bir tören olacak?
    katılan davetlilere ne anlatılacak?

neden hollanda?
    neden almanya, fransa, ingiltere falan değil de hollanda?

çünkü hollanda büyükelçimiz biliyorsunuz ki şaban dişli.

şaban dişli kim?
    15 temmuz hain darbe girişiminin 2 numaralı ismi olan darbeci mehmet dişli'nin abisi.

mehmet dişli hapiste, ama abisi ödül olarak büyükelçi yapıldı.

şimdi misal hollanda büyükelçiliğimizde verilecek 15 temmuz resepsiyonuna katılacak diğer ülke temsilcileri, büyükelçimiz şaban dişli konuşma yaparken, 15 temmuz'u anlatırken ve anma yaparken neler düşünecek acaba?

kesinlikle trajik bir durum...

büyükelçiliğin internet sitesine girdim, sayın elçimiz yeni yıl mesajı yayınlamış, ramazan bayramı mesajı yayınlamış geçmişte, ama 15 temmuz ile ilgili bir mesajı yok.
    http://lahey.be.mfa.gov.tr/Mission

bilemiyorum artık...neyse...

not: ha bir de tarım bakanlığında misal, orada nasıl bir anma töreni yapılacak.
    tarım bakanı bekir pakdemirli 15 temmuz şehitlerini anarken, fetö darbeciliği dolayısıyla hapiste olan abisi aklına gelecek mi?
    (bkz: kardeşi fetö den tutuklu olan bakan)
    23 1 ...