• 4.80tl civarında olan kurdur. ayrıca 24 haziran seçimi öncesi recep tayyip edoğan tarafından yapılan açıklamayı akla getirir.

  --spoiler--
  "Erdoğan: 24'ünde bu kardeşinize yetkiyi verin, bakın nasıl uğraşılıyor faizle, dolarla göreceksiniz!"
  --spoiler--

  an itibariyle dolar 7,83 tl.

  https://twitter.com/Sedef...mp%5Eserp%7Ctwgr%5Eauthor
  3 0 ...
 • doların 450 bin 500 bin lira olduğu zaman bile evimizde muz eksik olmazdı. haftada 2 kere et yerdik sadece babamız çalışırdı. şimdi evdeki herkes çalışıyor yetmiyor anasını satayım.
  tamam o yıllarda da enflasyon % 40-50 falandı ama en azından doğru hesaplıyorlardı. siz çıkıp enflasyon % 10 diye milleti kekliyorsunuz. ocaktaki fiyatlara markette en az % 30-65 arası zam geldi. marketten iki bir şey alıyorsun 60-70 lira tutuyor. şöyle televizyon karşısında film açıp kuruyemiş falan yemek lüks oldu aq. ciddi diyorum ha kuruyemiş yemek için bile en az 4000-5000 lira maaş alman gerekiyor çünkü altı ekstra şeyleri kaldırmıyor kiraydı, faturaydı, birde çoluk çocuk varsa yandın. hanım çalışmıyorsa zaten bitmişsin helvanı kavuran yok.

  evet ben ayda 1000 liraya da geçinebilirim sadece bimden aldığım 1.50 liralık spagetti sabah akşam haşlar yerim ama hayat bu değil. saçma sapan argümantasyonlarını kendinize saklayın. insan gibi yaşamak herkesin hakkı. ekmek soğan makarna ile enflasyon hesaplanmaz ay planlaması yapılmaz ama birileri sıcak koltuklarında 40 k üzeri alıp algıdan vergiden haberi olmadığı için halka 2300 lirayı nimetmiş gibi empoze edip ekonomi iyi diyor yersen.
  5 0 ...
 • benimdir. sizin imkansız dediğiniz şeyler aslında nefes almak kadar gerçek ve doğal. iman edip haramdan kaçınarak ibadet eden bir insan neden atatürkçü düşüncede olamaz ? neden ?

  bunu söyleyenlerin argümanı atatürkçü insanlar şeriat istemezlerdir. evet şeriat istemiyorum ama şeriat hükümlerine karşı olduğumdan değil şeriat hükümlerini bu gezegende yaşayan herhangi bir insanın hakkaniyetli olarak uygulamasının mümkün olmamasından dolayı istemiyorum. şeriatın ne olduğunu gerçekten bilen birisi o hükümlerin gene insan eli ile insan aklı ile ve insan vicdanı ile hükme bağlanacağını bilir. şeriat ile yönetilen ülkelerden hangisini beğeniyorsunuz mesela bizlerde size bunu soralım. cevabı belli olan bir soru değil mi. en son şeriat ile yönetilen organizasyon ışid idi mesela. sen istediğin kadar ışid müslüman değildi de ancak kendin anlatır kendin dinlersin. başlarındaki tip kendisini halife ilan etti gücü ele geçirince. yaptıkları katliamları afrika savanalarındaki zebralar bile biliyor. üstelik adamlar yaptıkları katliamları kutsal kitabımızdan ayetler ile aklamaya çalıştılar. yani insanoğlu gibi bir varlık kuranı kerimi bile kendi çıkarları doğrultusunda yorumlayabiliyor iken herhangi bir insanın eline tüm müslümanların tabi olacakları ve sorgusuz sualsiz kabul edecekleri emirler verilir mi.

  velhasılı şeriatı istemiyoruz çünkü insanın elinde olan hiçbir şey alemlerin rabbinin emrettiği şekli ile kalamaz. mümkün değil. eline biraz güç geçiren herkes despotluğa evrilip diktatör olurken bir de şeriat hükümlerini yani bizzat alemlerin rabbinin emirlerini uygulama gücüne vakıf olursa gerisini varın siz düşünün. yani müslüman bir insan atatürkçü düşüncede olabiliyor değil mi. bizi yaradan rabbimiz bize akılda vermiş. eğer kullanmamızı istemese o aklı vermezdi. bu dünya herkes için kişisel bir sınav fazlası değil. o sınavı geçebilmen için sana kitap ve peygamber gönderdi evet ama sana akılda verdi. göz göre göre kötüye gidersen o sınavdan zaten kalırsın. bizler atatürkü kutsallaştırmıyoruz ona ibadet etmiyoruz. ancak ona minnet ediyoruz sevgi ve saygı besliyoruz. zaten vicdanı ve ahlakı olan bu ülke vatandaşı her insan ister müslüman ister hristiyan ister ateist olsun bu duyguları besler. adam bize kumar oynayın içki için fuhuş yapın allahın kurallarına uymayın dememiş ki. özgür iradeniz ile nasıl istiyorsanız öyle yaşayın demiş. bunun için hayatlarını feda etmiş bu insanlar. sadece atatürk değil yani mevzu bahis olan. minnet ile başka şeyleri karıştırmayın artık hepiniz kaç yaşında insanlarsınız beyniniz var aklınız var..
  10 1 ...
 • Bu ve benzeri zihniyet Meseleyi sadece karabağ olarak gördüğü için. Ermeniler karabağı alınca duracaklar mı? Hayır. Asıl hedefleri neresi peki? Ararat dağı civarı. Yani türkiyenin doğu anadolu bölgesi. Ağrı dağı kars ığdır ardahan v.s. yani büyük ermenistan bölgesi. Sen şimdi karabağa ses çıkartmazsan yarın öbürgün bu ermeniler senin topraklarına saldırdığında apışıp kalırsın. Zannetme ki gözleri yok. Sadece uygun zamanı bekliyor plana göre hareket edip adım adım ilerliyorlar. Azerilere arka çıkmak aslında uzun vadede yine sana dönecek türkiye olarak. Düşün bakalım..
  6 0 ...
 • pazartesi sabahı gözlerimizi dolduran, yüreğimizi dağlayan ve kabartan azerbaycan içtimai tv spikerinin gözyaşlarıdır...

  canlı yayında fuzuli'nin 4 köyü ve cebrail'in 2 köyünün işgalden kurtulduğu haberini anons eden azerbaycan içtimai tv spikerinin gözyaşları yüreğimize aktı adeta.

  "bezi torpahlarımız işgelden azad olmuştur. gözümüz eydin..."

  video;
  https://twitter.com/volka...tatus/1310488997026770947

  ya senin o gözyaşlarına kurban olayım. senin bir damla gözyaşına bütün dünyalar kurban olsun...

  türk olmak zordur çünkü dünyayla savaşırsın. ama türk olmamak daha zordur çünkü türkler ile savaşırsın.

  hadi be #canazerbaycan
  bu sefer durma, kurban olayım durma...
  17 5 ...
 • elektrikli deyince fişi prize takıp fırçayı ağıza sokmak gibi bir durum anlaşılıyor galiba, cihaz pilli ya da şarjlıdır , çok düşük ihtimal ama ola ki bir kaçak oldu cihazda, elektrik çarpmaz anca pili diline değdirdiğinde ne oluyorsa o olur. bu arada işin temizleme kısmına gelirse daha iyi temizleme diye bir şey yok ama manuel olarak 2 dakika boyunca etkili bir fırçalama yeterlidir ama bizler (kendimi de katıyorum) yalapşap diş fırçaladığımız için şarjlı fırça iyi firçalıyor gibi bir durum oluyor oysaki manuel fırçayla uzun ve etkili bir fırçalama ağız ve diş sağlığı için yeterlidir.
  5 1 ...
 • ermenistanın ölmeyi bayılmak ile karıştırması neticesinde meydana gelmiş savaştır. burada yaşayan ve bizim kadar türk olan ermeni vatandaşları tenzih ederek ; ulan g.tü boklu bir ülkesiniz. rusyanın size verdiği silahlarla sağa sola atar gider yapıyorsunuz. yıllardır azerbaycan topraklarını işgal edip durdunuz. azerbaycan hep savunmada kaldı sizde bunu acziyet olarak görüp iyice kudurdunuz.

  bugün gelinen noktada topukları götlerine vura vura şener şen deparı atıp gerisin geriye kaçıp natoyu birleşmiş milletleri falan göreve davet ediyorlar alttan alttan. azerbaycan halkınında "türk milleti" olduğunu zor yoldan hatırlamak zorunda kaldılar bu şekilde. ülkede kim ne derse desin azerbaycan sonuna kadar haklıdır. on yıllardır soykırım diye kafamızı s.ken ermenistan o zamanlar ülkemizin işgalini fırsat bilip asıl soykırım yapmaya çalışan insanlık düşmanlarının ülkesidir. ellerine fırsat geçtiği zamanlarda neler yapabildiklerini tarihin sayfaları yazmakta.

  hükümeti zerrece sevmem yaptıkları 10 işten 9 unun yanlış olduğunu bilenlerdenim. ancak bu konuda azerbaycana ister silah yardımı, isterse doğrudan türk silahlı kuvvetleri ile asker yardımı yapılması doğru olandır. dünya barışıymış savaşsızlıkmış diye baskı kurmaya çalışan nato veya birleşmiş milletler veya rusya önce yavşaklığı bırakıp ermenistanı yıllardır işgal ettikleri topraklardan çıkartsınlar..
  4 0 ...
 • insanları, hele hele emek verdiğimiz, bir dolu paylaşımlarımızın olduğu insanları kolayca hayatımızdan çıkaramayız, öyle lönk diye olmaz o iş.
  Bu karar kolay bir karar olmaz, haklı da olsak hatta artık gerekli bile olsa hafiften içimiz burkulur elbette, kırgın oluruz yani hoş bir duygu değildir.

  Ama o raddeye gelmek, o kararı vermek bir süreç gerektirir.
  Belki görmezden geliriz önce, sonra acaba yanlış mı anlıyorum safhası, sonra "huyu bu ama iyi insandır aslında " deyip süreci uzatırız falan...
  insanları, hayatımızdan çıkarmak zaman zaman gerekli olsa da, kolay molay değildir efenim.

  Çok möhim not: dış kapının mandallarını çıkarmaktan söz etmiyoruz tabii ki.
  Sözkonusu insanlar, mahallenin bakkalı, komşunun gelini..vs değil yani. Anladınız siz onu.
  2 0 ...
 • Bursa Türküsüdür. Bu kadar üzerine gidilmesine, YUNAN'A iTELENMESiNE GEREK YOK.(Bu iddianın doğru olmadığını iddia edenler de var) Güzel Türküdür. Ayrıca Orijinali Yunanca olamaz. Olsa olsa Rumcadır. Öyle olsa bile bu toprağın kültür mirası bir türküdür. Ki zaten Türkü aslında köylüleri aşağı gören bir anlayışı hicvetmektedir.
  0 0 ...
 • Üniversitede kazandığım alışkanlık. Ben aile hariç çevremde bana yakın olacak bütün insanları seçebiliyorsam neden bana yük olan, beni üzen insanlarla beraber olayım ki? Zaten hayat yeterince yorucu değil mi? Yalnız kalmaktan korktuğum için neden mutsuz kalayım? Hep bu düşünce yapısı ile baktım olaylara ve affedemeyeceğim kadar büyük yanlış yapan her insanı tek tek çıkardım hayatımdan. Yalnız kalmayı da göze almıştım ama insanlar bu davranışı samimi bulduğu için olsa gerek hiç de yalnız kalmadım tam tersi çevremde hep samimi, düzgün insanlar birikmeye başladı. Hayatımdan çıkardığım insanlar da bir süre sonra gelip özür dilemeye kalktılar. affedilemeyecek kadar büyük bir yanlışı affetmek kesinlikle öz saygıyı düşüren bir davranış.

  Kendinizi sevin, güvenin ve yalnız kalmaktan asla korkmayın. En çok güvenebileceğiniz, sarılabileceğiniz, sizi en iyi anlayan kişi yine sizsiniz; samimiyetsiz arkadaşlıklar veya zararlı romantik ilişkiler değil.
  2 2 ...