• Aslında olaya biraz şöyle bakacaksın.
    biz dünyaya gelmeden önce Dünya diye bir yerden haberimiz yoktu ama Dünya diye bir yer vardı değil mi? Bu mantık çerçevesinde başka alemlerde olabilir demek ki. Ve biz bu alemlerde neden var olmayalım? Kendi isteğimizle biz Dünya'da gelmedik değil mi? Yani tercih etmediğimiz bir alemdeyiz ve yeniden tercih etmediğimiz bir alemde olmamamız için sebep?
    1 0 ...
  • Aslında olaya biraz şöyle bakacaksın.
    biz dünyaya gelmeden önce Dünya diye bir yerden haberimiz yoktu ama Dünya diye bir yer vardı değil mi? Bu mantık çerçevesinde başka alemlerde olabilir demek ki. Ve biz bu alemlerde neden var olmayalım? Kendi isteğimizle biz Dünya'da gelmedik değil mi? Yani tercih etmediğimiz bir alemdeyiz ve yeniden tercih etmediğimiz bir alemde olmamamız için sebep?
    1 0 ...
  • Doğru anlaşılmamak, karşılaştırılmak, yetersiz hissettirilmek,vs.vs.
    3 0 ...
  • Allah kimseye kendi doğumgününü hatırlatmak durumunda bırakmasın kişisidir.
    5 0 ...
  • Prensesler gibi çakma çıtkırıldım tavırları.

Kendini koca parası yemeye adayıp maddi özgürlüğünden hiçbir güvencesi olmamasına rağmen vazgeçmesi.

Çalışmaması.

Kendini makyaj ile saklamaya çalışması.

Toplum güzellik algıları ile kendini komplekslere sokması.

Kendi komplekslerini başka hemcinslerine aşılaması.

Sevgililerinin tüm eski sevgililerini "orospu" ilan etmesi.

Bir kadın olarak "orospu" kelimesini hakaret olarak kullanması.

Kendi bedenini hakaret malzemesi olarak sunması.

Erkeğin mutlaka onun için bir fedakarlık yapması, peşinde koşması, hesabını ödemesi gerektigini düşünmesi.

Tüm iş yükünü erkeğe bırakması.

Tüm iş yükünü kendisinin alması.

Önemli not: Söz konusu kişi 18 yaşın üstünde ise eğer başlıktaki kız kelimesi kadın kelimesi ile değişmelidir. Çocukta olan bir kalitesizlik olmayacağına göre yetişkin bir bireyden behsederken çocuk sıfatı kullanılamaz.
    6 0 ...
  • sözlük yazarları şu an ne yapıyor
    Ne tür bir embesil olduğuma karar vermeye çalışıyorum. Bir de manevi embesiller varmış. Bunlar en tehlikeli olanlarıymış.
    Bilmeyenler için "embesil" kelimesi şu: dilimize Yunanlılardan geçti ve (im= ile, baculo= değnek) yani yürüyebilmek konusunda başkalarına bağımlı olan kişi gibi bir anlamı var.
    18 0 ...
  • ev sahibinin kızı olmasın o. başlıkta mantık hatası var sanki.
    11 0 ...
  • Sözlük kızı olarak değil ama Burda tanıştığım öyle harikulade bir kız kardeşim var ki ne istese, neye ihtiyacı varsa düşünmeden yaparım.
    10 2 ...
  • Erimez mi ki diyeceğim ama elmas Boğaziçi denemiştir hemen o fikir verir şimdi.

Edit: entryi önce ben yazaydım keşke.
    6 1 ...
  • Kirami odedim. Ilk defa, kendi kirami.

Sevgilimi gordum. Hep ona biniyordu butun yuk. Onca yolu geliyordu. Yoruluyordu. Az da mesafe yok arada. Bu sefer ortada bulustuk. Yuk paylasmak cok ama cok guzel bir sey.

Liseden bir arkadasimi ve ailesini ziyaret ettim. Annesi "gelecegim demistin. Geldin." Dedi. Yanaklarimi optu. "Keske annen de gelseydi." Dedi. "Annemi de getirecegim. Soz." Dedim. Allah omur verirse hepimize, goturecegim.

Liseden baska bir arkadasimin dugunune gittim. Ilk defa kendi adima bir dugune davet edildim.

Kendini yeni tasindigi sehirde cok yalniz hisseden bir eski komsumuzu ziyaret ettim. Kucuk kizini ogle arasi okuldan almaya gittik. Daha 7 yasinda. Beni gorunce ciglik atti. Kucagima atladi. Kucucuk ama "cok ozledim." Derken sesi titredi. Gozlerim doldu benim de. Ona ve ablasina birer hediye aldim ufak tefek. Annesi bizim hicbir dogum gunumuzu kacirmadi. Ben anneme anneler gununde hediye alamazken o aldi geldi. Kizima bakiyorsun. Yari annesi sayilirsin sen de diye.

Annemin babamin yanina geldim. Eve et aldim. Orta gelirli aileler icin onemli bi sey bu. Beraber alisverise gittik. Babama bi gomlek almak istedim. 100 kusur lira olunca almak istemedi. Israr ettim direndi. Aldirmadi. Ben giymem dedi. Uzerindeki gomlegin etegi yirtilmisti. Dikis makinesiyle capraz gecmis. Yine ipleri cikmis ayni yerden. Istemedi. Israr ettim. Tamam dedim gel daha hesaplisina bakalim. Kabul etti. Iki tane gomlek aldim ona. Hani marketlerde 20 30 liralik gomlekler olur ya. Babam hep onlardan giyerdi iste. Pamuk bi gomlegi olsun istedim. Aldim. Tuhaf hissettim. Cok tuhaf.

Annem senelerdir kot eteklere heves ederdi. Gorunce heyecanlandi. Onu da aldik. Gecenlerde abimlere giderken guzel pantolonum yok demisti. Pantolon da aldik. Eve gelince etegi giydi oyle gezdi. Sevindi cok. Ben de seviniyorum ama gozlerim doluyor.

Kendime mont aldim, bot aldim. Gittigim yerde kislar serin oluyormus.

Yemege gidelim dedim. Istemedi babam. Bahcede mangal yapmayi kabul ettirdim. O da guzel oldu.

Yarin evime donecegim ogleden sonra. Gitmeden anneme harclik birakacagim. Bi de dogalgaz faturasinin abone numarasini alacagim. Geldiginde odemek icin. Emekli maasi ile gecinen bir aileyi sarsiyor dogalgaz faturasi. Ben bacaklarima battaniye atip cok ders calistim. Simdi ben olmasam da ev sicak olsun istiyorum. Benim evim de sicak. Abimin evi de oyle. Burasi da sicak olsun.

Aksam bir komsumuz gelecek. Beni sever. O da zor geciniyor. Uc guzel cocugu var. Anneme "nammu pekmez alir mi acaba?" Demis. Pekmez satiyor. Oyle cok yiyecek bi insan da degilim ama alacagim.

Bir sonraki aya da abime guzel bir ev hediyesi almak istiyorum. Yeni tasindi evine. Belki yanina bile giderim. Ozledim.

Kucuk de bi mutfak alisverisi yaptiktan sonra, kalan da araba param olacak.

Bu ilk maas icin "gitmem eve ya" diye dusunmustum. Iyi ki de gelmisim. Iyi ki git demissin bana. Paylasmak her zaman daha guzel. Umarim hep yapabilirim bunu. Annemin mutlulugu, babamin biyik altindan gulusu, o kucucuk cocugun boynuma sarilmasi, annesinin beni is arkadaslarina anlatisi, sevgilimin elini tutup bambaska bir sehirde yurumek, senelerdir gormedigim arkadasimin karsidan el sallayip bana kosmasi, annesinin yanaklarimdan opmesi, babasinin sarilmasi, dugunune gittigim arkadasimin "geldin ya, gerisi onemli degil" deyisi.. su dort bes gunde o kadar guzel seyler yasadim ki..

Allah herkese nasip etsin kendi parasini kazanmayi, ozgur olmayi, ozlediklerine kavusmayi, gurur duyulmayi..
    14 4 ...