• az evvel binali yıldırım tweetinde gördüm. tayyip erdoğan himayelerinde tarım şurası yapılmış.
    tayyip erdoğan himayelerinde yapılan tarım şurası

himayelerinde evet, tarım şurası evet...

ülkemizde tarım ve hayvancılığı bitirenler tarım şurası toplamışlar, himayeler felan.
    içeriğine baktım, bir sürü boş konuşma.
    tayyib erdoğan çiftçiyi şöyle destekleyeceğiz, böyle destekleyeceğiz diye üfürmüş yine.

hacı abi, sen çiftçiye desteği boşver de, sen çiftçiye yapmanın zorunlu olduğu, kanuni olan desteği versene.
    2018'in desteklerini şu an ödüyorsunuz, onu da yarım ödüyorsunuz. normalde yasaya göre çiftçiye, tarıma yapılacak destek gsmh'nin en az yüzde 1'i olmak zorunda siz senelerdir bunun yarısını bile vermeyerek suç işliyorsunuz.
    (bkz: devletin tarıma verdiği destek/#40505134)

destekleri geçelim.
    türkiye akp zihniyeti sayesinde tam bir ithalat cenneti oldu.
    2019'un ilk 9 ayında 6.5 milyon ton buğday ithal ettiniz.
    buğday...anavatanı anadolu. tam 14 bin yıldır anadolu'da buğday yetiştiriliyor ama buğday ithalatında rekor kırıyorsunuz.

tam 126 ülkeden tarım ürünü ithal ediyoruz.
    (bkz: hangi tarım ürününü nereden ithal ediyoruz/#40030749)

ithal etmediğimiz sadece 5 tarım ürünü kaldı; fındık, fıstık, üzüm, kayısı ve narenciye...
    yakında bunları da ithal edersiniz bu zihniyetle.

patates ve soğan ithal eder hale geldik sizin himayenizde.
    sizin himayenizde evet, çünkü patates ve soğan ithalatının önü sizin imzaladığınız kararnameler ile açıldı.
    (bkz: 11 mart 2019 patates ithalatı kararnamesi/#41225618)
    (bkz: soğan ithalatına gümrük vergisini sıfırlama kararı/#40928814)

bunlar hep tayyip erdoğan himayesinde yapıldı.

yine tayyip erdoğan himayelerinde 24 ülkeden sığır, 8 ülkeden koyun ithal eder hale geldik.
    (bkz: türkiye nin canlı hayvan ithal ettiği ülkeler/#40397278)

tayyip erdoğan himayesinde çıkarılan tohum yasası ile yerli tohumumuz bitirildi, tarımda ithal tohuma bağlı hale geldik.
    (bkz: israil den ithalatı durdursak aç kalırız/#39450255)

hangi birini yazayım?
    hangi birinden bahsedeyim?

şu aşağıda yazdıklarımın hepsi tayyip erdoğan himayesindeki sizler tarafından yapılmadı mı?
    (bkz: tarım ve hayvancılık/#39776313)

bütün bunları yapanlar şimdi kalkmışlar tarım şurası yapıyoruz diye övünüyorlar.
    sizin yapacağınız tarım şurası ancak sosyal medyada fotoğraf paylaşmak olur. başka da bir halt olmaz...

inşallah bu millet aç kalmaz.
    6 0 ...
  • sözlük kızlarının yaptığı tatlılar
    içi hindistancevizi dolgulu üstü de benmari usulü eritilmiş sütlü çikolata ve beyaz çikolatalı süsleme topcuklu kurabiye.

adını ben koydum biraz uzun oldu evet.
    7 1 ...
  • (bkz: #42443763)

istedigim olmayınca kadınlarla kavga edermişmişim, çirkinleşirmişmişim.

Hangi kadınlar?

7 senedir kac tane örnek vericeksin?ifşa oluyormuşum. Haltlar karıştırıyormuşum. Sen ne g.t yalayıcısı bir insansın arkadaş?

Ups gibi bir yazarin sözde gülünç 'ifşa'sını baz alıp beni bitirmeye ugrasiyorsun.

Şu kelin sözlük kızlarınca parmakla örnek gösterilmesine yıllardır uyuz oluyorsun. Öfkeleniyorsun ve fırsatını da buldun mu iftira atmaktan geri durmuyorsun.

Senin gibi özelden özele gidip dilencilik yapmiyorum ben.

Ups pups haricinde bir tane kiz desin ki bu adam bana yürümüştü.. yok.

Yürümekse mesele yurunecek o kadar insan varken neden upsa yüruyeyim.

Upstan bir beklenti icine girecek kadar aciz olmaz herhalde kafasi birazcik olsun calisan biri.

Hem kızın sevgilisi var. Olmasa da isim olmaz ya. Ben kendimme ne partner ariyorum ne sevgili. O sizin işiniz.
    11 6 ...
  • 1 yazıcının senelik bakım maliyeti 16 bin liraya geliyormuş vay be israftan bahsedenlere bak.
    Ulan yazıcının zaten sıfır fiyatı 300 ila 500 tl belli ki aşırmış kenardan.

Bas(it) birinin yönettiği basit bir ilçedir. büyükşehir nerde ilçe nerde aradaki farkı anlamayan basit 2500 lük çomarlar ötmesin.
    6 0 ...
  • kırmızı iç çamaşırına merakı olanlar hanzolardır. benim için "seksi" olan siyah iç çamaşırıdır. hele de giyen hatun beyaz tenliyse!...
    5 1 ...
  • türban kullanmak deyince aklıma ilk gelen mahremiyet.

sarayda, orda burda şurda ben öyle yaşıyorum benim böyle görkemli yaşantım var.... eşin, evin, yatak odan, bebeğin.... yaşadıkların güzel şeyler ama neden herkes izlesin ki ?

üstelik saçının telini bile herkesten saklarken?
    5 0 ...
  • Önnot: dağğmit başlık sınırı.

Olması gereken hali "bakanlar ve ailelerine ömür boyu ücretsiz sağlık hizmeti" şeklindeydi ama sığmadı sevgili sefalet sıralamasında beşinci olan süpergüşlü türküye vadandaşı kardeşlerim.

Bu yasa henüz "tasarı" halinde meclise sunulmuş. Bakalım ne olacak?

Tasarı yasalaşırsa giderler cumhurbaşkanlığı bütçesinden karşılanacakmış. Devlet giderek saray devleti haline dönüşüyor.

bakanlar ve ailelerine ömür boyu sağlık hizmeti
    10 0 ...
  • geçtiğimiz günlerde gelir idaresi başkanlığı tarafından açıklanan 2018 yılı vergi rekortmenleri listesinde yer alan bankalardır.

kurumsal firmalar içinde vergi rekortmenleri listesine giren ilk 10 firmadan 6 tanesi banka.

buna göre türkiye'nin en fazla kurumlar vergisi ödeyen firmaları şunlar;
    kurumsal vergi rekortmenleri listesindeki bankalar

10 firmadan oluşan rekortmen listemizde tam 6 firma banka...

evet, bunu aklımızda tutalım.

şimdi bizi kıskanan almanya'nın vergi rekortmenleri listesine bakalım;

1)volkswagen
    2)daimler (mercedes)
    3)bmw
    4)e.on enerji
    5)deutsche telekom (t mobile)
    6)siemens
    7)basf kimya
    8)metro grup
    9)schwarz grup
    10)bayer

almanya'nın vergi rekortmenlerinin hepsi üretim yapan sanayi firmaları.

fransa'da durum böyle.
    ingiltere hakeza böyle...

üretim yapan, katma değer üreten, ihracat yapan firmalar vergi rekortmeni.

ama bizde bankalar vergi rekortmeni.
    bankalar ne üretiyor?
    ne üretip satıyor, ne ihraç ediyor?
    hiç.

bankalar faizle para satıyor, faizden gelir elde ediyor, para ile para kazanıp türkiye'yi sömürüyorlar...

ne acı bir tablo...

uçuşa geçen türkiye bu mu? valla helal olsun, çok uçmayalım başım dönüyor...
    18 1 ...
  • hayırlı vakıflar...

iki sene önce bir 15 temmuz gazisinin feryadını gündeme getirmiş ve 15 temmuz şehitleri ve gazileri için toplanan paraların akibetini sormuştuk.
    (bkz: 15 temmuz yardım paraları ne oldu diye soran gazi/#38110152)

15 temmuz hain darbe girişimi sonrası şehit ve gazi ailelerine yardımlar için büyük meblağlarda paralar toplandı.
    hatta ümmetin lideri 15 temmuz şehit ve gazileri için bir vakıf kurulduğunu söyledi.

lakin böyle bir vakıf olmadığı, vakfa ait bir merkez, bir adres olmadığı ortaya çıktı.

bu konuyu en son chp milletvekili mehmet ali çelebi gündeme getirdi.
    kılıçdaroğlu da chp grup toplantısında 15 temmuz vakfının nerede olduğunu ve toplanan 309 milyon lira paranın akibetini sordu.
    https://t24.com.tr/haber/...ranin-pesine-dustu,848927

cevap?
    yok tabi ki...

15 temmuzu kullanarak para toplayan, bu paranın vakıf için toplandığını söyleyen, sonra da toplanan paraların akibeti sorulunca susanlar kimler?

15 temmuz şehit ve gazi aileleri vakfı nerede?
    adresi neresi?
    toplanan paralar nerede? bu paralar nerelere aktarıldı, bu paraları kimler kullandı...

ulan 15 temmuz'u bile kullanarak, şehit ve gazi ailelerini bile mağdur ederek paraları cukkalıyorsunuz.

sizin var ya, sonunuz çok kötü...fitil fitil çıkacak bunlar hep...
    18 0 ...
  • (#42442741) kardeşim neden bu kadar yalancısınız ki siz ? "bugün itibari" ile yaşa takılan ve hemen emekli olabilecek sayısı 800 bin ile 1 milyon kişi arası. bunlara verilecek maaş 1500-1600 lira arası. çarpım tablosu sizde farklı çalışmıyor ise 1 milyon insana aylık 1600 lira maaş bağlansa 1.6 milyar lira yapıyor. senelik 19.2 milyar lira yapıyor. diyelim ki her sene 1 milyon kişi daha emekli oluyor olsun. 1 milyon + 1 milyon = 2 milyon emekli. yani seneye 38.4 milyar lira emekli maaşı ödenecek. 2 sene sonra 19.2 milyar daha ekle 57.6 milyar. üstüne hadi maaş farklarını da koy olsun sana 70 milyar lira. hadi diyelim 2 sene sonra 1 milyon değil 2 milyon daha emekli olsun. üstüne 20 milyar daha ekle 90 milyar eder. hangi 113 milyar liradan bahsediyorsunuz anasını satayım. 5 milyon 400 bin eyt li var ve hepsi bu sene emekli olabiliyor değil. yani bir anda 5.4 milyon emekli daha olmayacak kademeli olarak emekli olacaklar. olamıyorsa bile koskoca devletsin sen binlerce çalışanın var. ver talimat 2-3 ay çalışıp yapsınlar düzenlemeyi. 38 yaş diye bir saçmalık yarattınız kendi kafanızda sonra kendi saçmalığınıza ayet gibi inanır oldunuz.

https://www.gercekgundem....i-eytli-sayisini-acikladi

bu kadar matematik seviyorsanız her 1 çalışandan ve işverenden alınan sgk primleri ve işsizlik fonuna aktarılan paralar kaç yüz milyar lira yapıyor onları da bir hesaplayın. kraldan çok kralcı olmayı bırakın artık. sen kendi kursağını doldurmazsan çoluğunun çocuğunun karnını doyurmazsan bu siyasetçilerin hiçbirisi gelip doyurmaz. o yüzden babanızın oğullarıymış gibi savunmayı bırakın artık. devletin sorumlulukları bellidir. her şeyden önce siyasetçiler kendilerini ve ailelerini veya suriyelileri değil seni beni düşünmek zorundalar. bu çark döndüren sensin benim. senden benden alıp kendisi yemeyecek veya mültecilere yedirmeyecek gene sana bana kullanacak o paraları. kraldan çok kralcı olmayın. hala solcu diyor ssk diyor amk bu kadar angut nasıl olunabiliyor ki..

ulan hayatım boyunca ekonominin e sini okumadım. kendi evimin ekonomisi haricinde bilmem yani. ancak bunlar çok basit hesaplar. rakamlar ortada. onu onla çarpıyorsun zaten çıkan sonuç kesin sonuç. daha neye çırpınıyorsunuz amk.
    7 1 ...