• ortalama lise kimyasından geçmiş biri bile yapabilir. Buna meth pişirmek denir. ana maddesi psodefedrindir. Onu da soğuk algınlığı ilaçlarından ayrıştırmakla elde edilir. Geri kalan maddelerin hepsi satın alınabilir maddelerdir. O yüzden nasıl yapılır veya hangi maddelerdir söylemek doğru olmaz. Saçma sapan kişilerin elinde oyuncak olmasını ve kendilerini havaya uçurmasını istemeyiz.

  Kullanan veya deneyen rus ruleti oynasın daha iyidir.

  öyle bir maddedir ki, normal bir insan vücudunun genelde salgılayabildiği (bkz: dopamin) miktarının yaklaşık 6 kat fazlasını hızlıca pompalar. Dopamin “sempatik sinir sisteminin” ana tetikleyicilerinden olduğu için kalp atış hızı, dolayısıyla kan basıncıda uyuşturucunun etkisiyle artış gösterir. Kalp krizi riski üç katına çıkar.
  6 1 ...
 • ekmek parası için yanlış yollara düşen kızlardır. bir konyalı olarak şunu söyleyim, escortluk yapan kızlar selçuk üniversitesinde de çok fazla, konya da bosna isimli yer öğrenci mekanıdır ve kızlar müşterilerini evinde ağırlar. ücret 50 liradan başlar konyalı sanayiciler buluşur dedeman a anemon a fialn götürür, sonra akp yemeğinde daha çok am için dua fialn ederler.
  7 2 ...
 • temsa nın haciz nedeniyle üretimi durdurması

  1968 yılında kurulan ve 1987’den bu yana Adana’da bulunan 510 bin metrekarelik üretim tesisinde faaliyetlerini sürdüren Temsa üretim durdurma ve haciz kararıyla ilgili açıklama yaptı. Yılda 10 binin üzerinde otobüs, midibüs ve hafif kamyon üreten ve Türkiye dışında, ABD, ingiltere, Fransa, Almanya, italya başta olmak üzere 70’e yakın ülkede faaliyet gösteren şirket, bankaların kredilerini vadesinden önce, erken çağırması ile birlikte uygulanan hacizler nedeniyle faaliyetlerini mecburen durdurduğunu bildirdi.

  Temsa Ulaşım Araçları A.Ş tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:“Temsa’nın hisseleri 30 Mayıs 2019 tarihinde Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. ve Sabancı Ailesi’nden True Value Capital Partners S.A. şirketine hukuka uygun olarak devredilmiş ve devirden sonra da tüm faaliyetleri artarak devam etmiştir. Kasım 2019 sonu itibariyle 11 aylık ihracat 104 milyon dolara ulaşmıştır. Bu süreçte şirketimizin bankalara olan borçları da kısmen ödenmeye devam etmiştir. 2020 yılında ödeme vadesi gelecek kredilerimiz için de yeniden yapılandırma talebinde bulunulmuştur. Yatırım, üretim ve ihracatlarına hızla devam eden Temsa, tüm faaliyetlerine devam etme arzusu içindedir. Bunun en büyük göstergesi de 2020 ilk çeyreği için avansı alınmış 26 milyon dolarlık ihracat bağlantısıdır. Bu sorunlarımız çözülür çözülmez, ihtiyaç halinde sermaye artışı ile de şirketimizin mali yapısı güçlendirilerek, markamızın ve çalışanlarımızın da gücüyle istihdam, üretim ve ihracata daha da büyük bir ivme ile katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

  PARA ORTAKLARA BORÇ ŞiRKETE KALDI

  TEMSA’dan alacaklı olan bazı bankaların şirkete yönelik haciz işlemi başlattıkları, bazı alacaklıların ise Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundukları belirtilmişti. iddialara göre bankalara 850 milyon lira borcu olan Temsa, mayıs ayındaki satıştan önce 500 milyon liralık kredi kullanmış, bu paranın bir bölümü ile ana hissedarın bankasına olan borçlarını kapatmıştı. 5 ay sonra Temsa 1.3 milyar liralık borcu ve kasasındaki 700 milyon lirası ile Ünverler’e satılmıştı. iddialara göre şirketin yeni sahipleri satış gerçekleşir gerçekleşmez kâr dağıtımı yapıp temettü almıştı. Paranın bir kısmının isviçre’ye çıkartıldığı, kalan kısmıyla da Temsa’nın 375 milyon liralık satış bedelinin ödendiği öne sürülmüştü. Temsa’yı alan şirket Rıfkı Enver Ünver ve eşi Rukiye Devres Ünver tarafından isviçre’nin Lozan kentinde satıştan yaklaşık 2 ay önce mart ayında 100 bin isviçre Frangı sermayeyle kurulmuştu.

  Kaynak: cnn türk.
  3 0 ...
 • Şu aşağıdaki sorularının cevabını hangi imama sorsam Ayetler var Ayetler diye çıkışıyorlar . Lütfen dini bütün bir kardeşim bana yardımcı olsun .

  1-) Daha anne karnında özürlü olarak dünyaya gelen çocukların tanrının gözünde nasıl bir sınavı olabilir ? Hani tanrı insanı en güzel şekilde yaratmıştı ? Ayrıca neden o çocuğa bir ömür boyu zulüm çektiriyorsun acı sınavımı bu ?

  2-) 2. Dünya savaşında milyonlarca çocuk hitlerin doktorları tarafından deneylere maruz kaldı ve tarih bilgin biraz varsa bu deneylerin göz oyup yerine başka göz takma , beynini oyma , kan değiştirme vs. olduğunu hatırlarsın ( saf kusursuz ari ırkı elde etmek için) . Neden tanrı zulüm gören insanların yanında değildi de ( ki bunlar çocuk ) gücü olanların yanındaydı ?

  3-) Kuranı kerimi okuduysan ayetlerin birinde Tanrının Hz. Muhammed e dua ettiği yazıyor . Tanrı en yüceyse neden Hz. Muhammete dua ediyor ?

  4-) ilk emri oku olan bir kitapta Yahudilerin katli vaciptir yazması garip bir ironi ? Tanrının yarattığı bir din neden lanetlensin ki hem de aynı tanrı tarafından ?

  5-) Tanrı herşeyi mükemmel yarattıysa neden kolera ve dizanteriyi yarattı ?

  6-) Hz. Muhammed neden 9 yaşındaki bir çocukla evlendi 50 yaşında ? Çocuk sevgisi olan bir insan olarak tasvir ediliyor ama 9 yaşındaki bir kız çocuğuyla evleniyor ???

  7-) Ahzab 53. ayette tanrı neden Hz. Muhammedin eşiyle ilgili ayet yolladı ? Bu ayette diyorki allah resulünü üzmeniz ve kendisinden sonra onun hanımlarını nikahlamanız asla caiz olmaz . Çünkü bu Allah gözünde büyük bir günahtır. Medem bu kitap insanlığa indirildi neden Hz. Muhammedin eşinden bahsediyor bir ironi yokmu burda ??

  Kardeşim ben sana bu şekilde yüzlerce şey yazabilirim ama inan sonunda çünkü Tanrı yücedir bu bir sınavdır cennet cehennem falan diyeceğini bildiğim için devam etmiyorum bile. Size saygım var ama çok büyük çekişkiler var .

  Tanrının varlığı sadece 1 şekilde kanıtlanabilir . Big bang i falan geçtim evrenin oluşumunuda geçtim , ilk molekül partikülünün nasıl oluştuğu olur benim sorum ?

  Oda şuanki teknoloji ile imkansız ilerde olurmu bilemem .

  Saygılarımla
  7 0 ...
 • eğer bir işin içinde akabe varsa

  o işin ucu felakete bakar

  söyleyeceğim bu kadar.

  bunların yancıya 10 liralık yol işini

  100 liraya verip

  aha aha bahın yol yabdu yooolllll

  işlerine benzemez

  iş sakata gitti mi ?

  tepedeki aptal ayağına yatar

  tüm faturada milletin sırtına biner.
  6 0 ...
 • saray'dan gelen talimatla seçim döneminde ekrem imamoğlu'na tuzak kurmaya çalışan, "imamoğlu bana it dedi" diye ortalarda dolaşan, aktroll haysiyetsizlerinin deliler gibi savunduğu vali.

  öyle savunuyorlardı ki bu valiyi, çok süper bir valiydi, bu vali sayesinde ordu dünyanın en mutlu şehriydi adeta.

  ama son günlerde görüyoruz ki bu vali görevini iyi yapmıyor.
  ordu'dan halkı infiale sürükleyen haberler alıyoruz.

  önce ceren özdemir kızımız katledildi ordu'da.

  şimdi de 4 yaşındaki bir çocuğa tecavüz edilmiş.
  (bkz: ordu da 4 yaşında çocuğa tecavüz edilmesi)

  e hani bu eleman ordu'yu süper yönetiyordu? suç oranı düşmüştü, terörle mücadele re rö rö...

  yönettiği ilde cezaevi firarileri fink atıyor, yakalayamıyor. o cezaevi firarisi şerefsiz de genç bir kızı katlediyor.

  hani lan süper valiydi bu? muhteşemdi falan.

  görevini yapmayan bas-it bir vali işte.

  istifa etmeyi düşünür mü bu iki olaydan sonra? ya siz aktroller? bu görevini yapmayan valinizi istifaya davet edecek misiniz?
  o kadar onurunuz şerefiniz var mı acaba? yoksa hakikaten bu bas-it vali gibi siz de bas-it misiniz?
  10 1 ...
 • belge;
  katar emirinin kanal ist güzergahında arsa alması

  bu ne şimdi? hani katar emiri nerede?
  dağa kaçtı, dağ nerde? yandı bitti kül oldu...

  katar emiri'nin eşi, şeyha moza.
  kendisi şu kişidir ve gayet türbansızdır ama ümmetimizin annesidir. bir moda ikonudur.
  katar emirinin kanal ist güzergahında arsa alması

  şeyha moza birkaç ay önce başakşehir'de bir şirket kuruyor.
  Triple M Gayrimenkul Turizm Ticaret Anonim Şirketi.
  katar emirinin kanal ist güzergahında arsa alması

  sermayesi 100 bin lira.

  sonra gidip arnavutköy'deki bu araziyi satın alıyor.
  arazi tam 44 dönüm.

  kanal istanbul güzergahında arapların aldığı pek çok arazi var.
  memleketi parsel parsel araplara satıyorlar ve bu arapların aldığı araziler değer kazansın diye kanal istanbul adı verilen ve memleketimize bir gram katkısı olmayacak ucube projeyi yapmaya çalışıyorlar.

  haysiyetsiz, omurgasız aktroller de bu projeyi canhıraş bir şekilde savunuyor.

  2 gün önce sordum;
  (bkz: kanal istanbul un faydaları)

  kanal istanbul'un tek bir faydasını gösterin o projeyi savunacağım. namus ve şeref sözü...
  40 8 ...
 • gelecek partisi'nin nasıl bir gelecek sunacağını bizlere gösteren tarikatçı sofilerdir.

  buyrun;
  davutoğlu nun yanında birbirine dayayan sofiler

  tabi ki;
  (bkz: akp döneminde olmuştur)

  fotoğrafta davutoğlu, cüppeli ahmet ve ismailağa tarikatından kişilerle poz vermiş.
  ama aynı karede 2 tarikatçı birbirlerine dayıyorlar.

  tarikatlarda buna "güven dayaması" deniyor. tarikatçılar böyle birbirlerine dayayarak tek vücut olduklarının mesajını vermeye çalışıyorlar ama aslında gerçek olan tamamen ipne oldukları.
  16 3 ...
 • o bıçaklanma anı, aslında çoğu sanatta var olan tezat kavramını en acı şekilde ortaya koyan bir davranış biçimidir.

  palyaçolarda öyledir mesela; gülerler ama mutlu değillerdir.

  Joker'i izlemişsinizdir. O değişik bir palyaçoydu, şizofrenik etkileri vardı. O bu konuya dahil değil.

  aşk mesela; acı çekme sanatıdır. acıdan zevk alma, zevk aldıkça acınma sanatıdır adeta.

  iş bu yukarıdaki örneklerden mütevellit, bıçaklanma olayının psikolojik açıklaması mümkündür elbette fakat bu olay psikolojik travmanın en üst noktasıdır.
  2 0 ...
 • bu kadına olan etki sinüzoidal eğri şeklindedir. (bkz: sinüzoidal) Bu eğrinin Y ekseninde pik yaptığı noktada kadın gerçekten vazgeçilmezdir. Çünkü o pik anının ne zaman olduğu malumunuz. O malum zaman geçtiğinde ise, eğri negatif bölgeye kadar düşer. Bu "sanrı" nın oluştuğu andır. işte o kadın kendini o an vazgeçilmez sanıyordur.

  özetle en kaba şekliyle %50 gerçekliği sanan kadındır.
  0 0 ...