• bir atv programı.

  konuyu bilmeyenler için olay şu;

  aleyna çakır olarak bilinen 21 yaşında bir kızcağız, sevgilisi ümit uygun adlı kişi tarafından darp edildi. bu kişi kızı darp ettikten sonra instagram üzerinden canlı yayın yaparak kızın baygın halini paylaşarak "öyle yapılmaz böyle yapılır" diye, kızı darp ettiğini kendi ağzıyla söyledi. bir süre sonra kız, intihar süsü verilmiş şekilde ölü olarak bulundu. lakin otopsi raporuna göre, intihar sırasında gerçekleşmesi gereken kemik kırılması gibi bulgular yok.

  tüm görgü tanıkları programa bağlanarak ümit'in aleyna'ya yaptığı işkenceleri, attığı dayakları, onu ben öldürdüm dediğini anlattılar. ayrıca kız gece hayatında çalışıyormuş ve ümit kızın kazandığı parayı elinden alarak başka kadınlarla yiyormuş.

  kızın komşusu tarafından çekilen ve ciyak ciyak bağırdığı duyulan ses kaydı bile mevcut. kız "ben onu seviyorum, evleneceğim" falan diyormuş, ama bir yandan da defalarca polise gidip kurtulmaya çalışmış. belli ki korkusundan öyle söylemek zorunda kalıyordu çevresine. zira eski sevgilisine de bir kavga esnasında "ben onu seviyorum, yapma" falan demiş ama, daha sonra ümit'in yanlarında olmadığı bir ortamda "korkuyorum, o yüzden öyle söylemek zorundayım" demiş. hatta yine çevresindeki insanlara "elinde uygunsuz görüntülerim var. abimin hayatı, ailemin hayatı mahvolur. ailemin yanına dönemem" dediği de biliniyor.

  son zamanlarda "bu beni öldürecek" demeye de başlamış, ama ne yazık ki kurtulamamış.

  şimdi, normal şartlarda tüm bu görgü tanıklarının ifadelerine ve canlı yayın videosuna bakılarak bu adam(!)ın gözaltına alınması gerekiyordu. ancak şu ana kadar öyle bir hamle yapılmadığı gibi, ümit denen tip arkam sağlam ayaklarına yatarak herkesi tehdit ediyor, müge anlı dahil...

  bu arada, görgü tanıklarından biri bağlanarak, ümit'in annesinin bir yurtta çalıştığını ve oradaki genç kızları gece hayatına yönlendirdiğini söyledi. bunun üzerine bu konuyu araştırmak üzere bir müfettiş görevlendirildi ve akşamına kadın ölü bulundu. iddiaya göre kadın intihar etmişti, ama görüntüler ve arkasından çekilen video hiç de öyle olmadığı şüphesini uyandırıyor. üstelik kadının intihar notu bıraktığını ve ölüm sebebinin müge anlı olduğunu yazdığını iddia ediyorlar.

  videoyu bulunca linki eklerim.

  yani özetle, kendi üstlerinden suçu atmak ve olayı müge'ye yıkmak için uğraşıyorlar şu an, ama müge az önce programda ALLAH ömür verdikçe bu işin peşindeyim diyerek tavrını koymuş oldu.

  tabi ki bir sürü detay var, ama olayın genel içeriği bu şekilde.

  edit:
  https://www.instagram.com...gU7i/?igshid=7y7s3jwtp8j3

  video bu. kafalar güzel... hiç annesi, karısı intihar etmiş adamlar gibi duruyorlar mı, onun takdiri size kalmış.
  6 0 ...
 • karşılaşılan ayının türüne göre değişen bir takım eylemlerin bütünüdür.

  keza boz (yani kahverengi) ayılar, yanlış bir eylem ile kışkırtılmadıkları ve üstüne de aç olmadıkları sürece kolay kolay insanlar için tehdit oluşturmazlar. öte yandan siyah ayılar ise boz ayılara nisbeten karakter olarak daha saldırgan bir yapıya sahip oldukları için aç olmasalar dahi saldırıda bulunabilirler. ki ormanda karşılaşılan ayının türünü net bir şekilde tespit edebilmek önemlidir bu noktada.

  çünkü karşılaşılan ayı eğer boz ayı ise ve mevzubahis hayvan üzerinize doğru saldırgan olmayan bir tavır ile geliyorsa; aranızdaki mesafe 6 ya da 7 metreye inmeden "yolundan" çekilmeniz ve "yolundan çekilirken de" (bakın burası çok önemli) "yüksek olmayan ses tonu" ile "gelme üstüme cici ayı, üzmeyelim birbirimizi" gibisinden konuşmanız yeterlidir. geçip gidecektir büyük bir ihtimalle.

  fakat karşılaşılan ayı siyah ayı ise ve aranızdaki mesafe 10-11 metrenin üstündeyse, üzerinize doğru gelmediği sürece "herhangi bir ses çıkarmadan" sabit durun. oldu da "üzerinize doğru" gelecek olursa eğer.. mesafenin iyice kapanmasını beklemeden bildiğiniz anırarak tehdit savurun ve geri adım atmayın. artık "gelme üstüme bak! sen ayıysan ben senden daha ayıyım hee" mı dersiniz yoksa "karate biliyorum, bellemeyeyim belanı bak!" mı dersiniz anırarak; orası sizin bileceğiniz iş. yeter ki yüksek bir ses tonu ile bağırın ve kesinlikle geri adım atmayın. başka türlüsü yok çünkü bu işin. zira "üzerinize doğru" gelmekte olan siyah ayıyı bu fiilden caydırabilecek yegane eylem varsa o da yüksek sesle anırırcasına bağırmak ve geri adım atmamaktır. saldırıya geçecek olursa da (ölü taklidini falan unutun), canınız pahasına savaşmak "zorundasınız" *. tabii yanınızda bir adet "bear spray" ya da "silah" yok ise.

  ki bu "bear spray" denilen meret ayı saldırılarında en az bir tabanca veyahutta tüfek kadar etkilidir. araştırın. ve ayıların bulunabileceği ormanlık alanlara yolculuk etmeden önce yanınızda mutlaka bulundurun. ayrıca da ne şekilde kullanmanız gerektiğini de sorun, öğrenin.

  tşkrler, iyi günler.
  3 0 ...
 • Herkesin hayatına kimse karisamaz. Şimdiii din inanci olmayan biri olarak diger inanci olmayan arkadaşlara soruyorum; is kuran-ı kerime elince adam sizofren, yok boyle bir kitap, kendi safsatasi, çevresindekiler dogru mu yazdi acaba bu adam kendisi okuma yazma bilmezken vs vs bu argumanlarla geliyorsunuz iyi hos guzel. Amma ve lakin is bu kari kiz davasina gelince her bi yazilana inaniyorsunuz. Neden işin bu kisminda hayatini yazanlar dogru mu yazdi acaba die düşünmüyorsunuz?
  6 0 ...
 • Aleyna Çakır cinayeti şüphelisi ümitcan uygun'un annesi.

  Hanımefendinin intihar ettiği, iki sayfa mektup bıraktığı ve sorumlu Müge anlı'dır yazdığı iddia ediliyor.
  Kafasının arkasından ateş edilmiş, maskeli ve alışveriş poşeti ile açık alanda fotoğraflanmış.

  Şu an Twitter gündeminin yarısı bu konuyla ilgili hashtaglerle dolu ve teoriler korkunç. insanlar alarm kurmuş Müge anlı'nın ondaki yayınını beklemekte. Aleyna Çakır ile ilgili bölümlere YouTube'da yayın yasağı getirilmiş. Bugünkü yayının engelleneceği ve olayın siyasi daha derin bir boyutu olduğu konuşuluyor.

  Aşağıdaki linkte baba oğulun enteresan açıklamaları var.

  https://youtu.be/LX3_lFfJ-tk
  0 1 ...
 • Eski beni özledim. En boktan durumda bile her şeyle alay edip siklemiyormuş gibi yapan beni özledim. Hem kendimi hem de diğerlerini kandırıyordum ve iyi de hissediyordum. Bir şekilde kendimi mutlu edebiliyordum. Şimdiyse bitmek bilmeyen, bir türlü kurtulamadığım bir depresyonun içerisindeyim. Sadece eskisi gibi iyi hissedebilmek istiyorum. Çok bir şey değil, yeni bir şey de değil sadece eskisi gibi iyi olabilmek. Hepsi bu. Ne kadar çabalasam da olmuyor. Bir insanı hiç mi bir şey heyecanlandırmaz, hiç mi bir şey heveslendirmez, mutlu etmez lan? Yok amk hisleri sadece üzüntüye odaklı ot gibi yaşayıp giden bir canlıya dönüştüm. Kurtulamıyorum, kaçamıyorum.
  1 0 ...
 • Daha demin mount and blade de düşman şehrinde casusluk yapma rolüne girmek için dalgasına kadın elbisesi giydirmiştim adama.

  Sonra düşündüm neden kadına benzeyen erkek karakter yapmıyorum ki lan dedim ve Pasif Noyan böyle doğdu...

  Kendisi kergit hanlığının asil bir noyanı. Sancağında tek boynuzlu at var.

  Giyimine kuşamına süsüne püsüne önem verdiği kadar savaş yeteneklerine de önem veriyor.

  Hikayesi bir kergit lordunun çocuğu iken sultan hakim in adamları kaçırıp hadım edip haremde oynamışlar bunu. Bu da büyünce haremden kaçmış kergit diyarlarına dönüp tüm sarranidlerden intikam almak için yemin etmiş.

  Çocuk yaşta erkekliği ezildiği için sakalı çıkmamış falan.

  Böyle troll karakterlere hüzünlü alt hikayeler yazmayı seviyorum lan.

  mount and blade de transeksüel karakter

  Karakteri karıya benzetmek için kırk takla attım karakter yaratma ekranında.
  2 4 ...
 • Koyun gütmek çobanların işidir. Kim kendine çoban diyorsa, o koyun gütmeyi iyi bilmelidir. Bay Kemal de kendine hiçbir zaman Da koyun demedi çok şükür.

  Bu konuda rte daha iyi elbette bir sürü koyunu var iyi güdüyor da hepsini yalanla dolanla mübarek.
  1 0 ...
 • Market poşetleri ve maske takarak zaten ölümden kaçıp yaşaması için ihtiyaçlarını satın alan birisi kafasına silah dayayıp öldürür mü kendini?

  Ulan bu ülkede bi ‘vatandaş’ olamadık. Savcının yerine savcı olduk, hakimin yerine hakim olduk, adalet arar olduk... hepimizin elinde büyüteç dedektif olduk. Ne boklar dönüyor bu siktiğimin yerinde, kimler kimler bu işin içinde de delillere rağmen bu habeş maymunu dışarda?

  Bugün öldürülsek yarın olayların üstü örtünecek diye korkuyoruz resmen. Gülmüyoruz artık ağlıyoruz adalet yazısına.
  9 2 ...
 • Akrep burcunun da iyi yetismisini seçmek lazım.
  Benim akrep burclugum ile ötekininki bir değil. Belirli bir yaştan sonra bunu da anladım.
  Astrolojiye hala inanıp güveniyorum.
  4 0 ...