• yanlış anlaşılmasın. iki hatta değil tek hat ile gerçekleşiyor bu olay. faturasız gibi dilediğin şekilde kullanıyorsun, ödemeni de faturalı gibi ay sonu yapıyorsun. turkcell'in rahat hattı işte böyle bir şey. adı gibi rahat bir kullanım sağlıyor.

  tıpkı adı gibi "rahat" bir uygulama. yok pakatim bitti mi yok internetim kaldı mı yok liralar yetecek mi gibi bir durum yok. kullanıyorsun ve ödüyorsun. büyük kolaylık sağlayacak bu rahat denen hadise.

  insan kafası rahat olsun istiyor. telefon kullanırken de durum böyle. bu yüzden turkcell'in rahatı on numara bir hizmet olmuş. sadece konus, internetini kullan, sosyal medyada takıl, gerisini düşünme diyor resmen. çoğumuzun ihtiyacıda zaten bu.

  Turkcellin yeni sunduğu telefon kullanmanın rahatlığının ön planda olduğu bir hat. Taahhüt deyince herkes bir korkuyordu artık o dert kalmamış kafamız raHAT.
  10 0
 • kimler tarafından sevilmediğinizi bilmeden, sevilmeme nedeninizi anlamak pek kolay değil elbet.
  Sevmeyenler hiç mi sevmedi, yoksa severken sevgileri mi azaldı,
  tüm bunlar olurken insan öz eleştiri yaptı mı, yoksa sevilmemesinin suçunu hep başkalarında mı aradı..?
  Herkes tarafından sevilmek mümkün değil elbet,
  Zira bu kendiniz olmamanız, nabza göre şerbet dağıtmanız ve fikirleri, karakteri kişilere göre değişken olan biri olmanız demek.
  Dolayısıyla çok kişi tarafından çok sevilmeyi beklemek,
  Bir nevi karakter yoksunluğu demek.
  Neden sevildiğinizi bilmek kadar kolaydır aslında neden sevilmediğinizi bilmek,insan bildiği halde itiraf etmek istemez sadece kendine.
  Birinin sizi sevmeme nedenidir, diğerinin sevme nedeni, bilinmez.
  Biz sevilmek istediğimiz insanları yeterince seviyor muyuz, o sevgiyi hak ediyor muyuz,
  Ya da sevip de sizi sevmeyen o kişi, acaba barındırdığınız sevgiye layık mı,
  Karamsarlığa ve neden sevilmiyorum hissine kapılmadan önce,
  Bence mantıklı düşünüp bunları gözden geçirmek gerek.
  Nihayetinde, elinizden geleni yaptığınızı düşünüyorsanız ve yine de olmuyorsa,
  O anahtar, o kilide olmuyor demek. Kilidi kırıp da kapıyı açmanın hiçbir anlamı olmadığını bilmek ve yeri geldiğinde vazgeçmek gerek.
  Bir de sırf sevilme uğruna kendinizden vazgeçmemek..
  Neden beni sevmiyorsun diye soracak kadar cesur olsa ve duyacaklarına tahammül edebilse insan,
  Ve en çok kendi gururuna önem vermese,
  Sevmek de, sevilmek de daha kolay olurdu belki de.
  5 0 ...
 • Sözlükte hayatın içinden bir çok konu ele alınmalı tabii ki de. Sonuçta onlar da bilgi içerebilir. Hem farklı ve yaratıcı yorumlarda bulunup biraz eğlendirici olmanın ve eğlenmenin ne zararı var.

  Ama... Sol Frame'e bir baksanıza kaç tane bilgi içerikli ve sözlük formatına uygun girdi var. Aslında herkesin biraz daha sözlük formatına gidilmesi konusunda istekli olması lazım. Başkalarını güldürecek yazılar yazdığını düşünüp şaklabanlık etmek olmamalı sözlük yazarlığı. Biraz daha sorumluluk duygusu taşımalı. Bu argolu başlıklar ve bir anlam taşımayan girdiler arttıkça ne olur derseniz o sağ tarafta gördüğünüz kişi sayısı "230'lardan da aşağılara iner ki bir zamanlar bir kaç binleri geçiyordu online olanlar. Sonuçta azalarak yok oluruz. Kimsenin okumadığı ve okumayacağı yazıları kimse yazmaz değil mi?

  Bir şey daha eklemek gerekirse... Yazılan yazının günlük olmasıysa istenen, çabuk tüketilip atılmasıysa sorun yok. Zira açılan başlıkların bir başka gün aranıp bulunması imkansız. Mesela şu başlığı nasıl arayıp bulalım "neden kan verdikten sonra iğne yerim kaşınmıyor".
  3 0 ...
 • burayı 18 yaşından küçük bir çok yazarın ve dahi kadın yazarlarında okuduğunu ve yazarlık yaptıklarını bilen yazar tipi olabilir. oğlum siz özünüzü ne kadar inkar etseniz de bizim bazı geleneklerimiz, ahlak kurallarımız var. aslında bakarsan bunun türk örf ve gelenekler veya dinimiz ile alakası da yok ki. genel ahlak kuralları denilen bir şey var. insanım diyen herkesin uyması gereken bazı kurallardır bunlar. evrensel yani.

  bazı zevzeklerin sapkın hayal dünyalarını okumak zorunda değil herkes. gavatın biri kız kardeşi ile alakalı fantezi kuruyor gelip burada paylaşıyor. birileri çıkıyor memesini g.tünü çekip buraya koyuyor. sağlıklı bir insanın yapacağı şeyler mi bunlar ? bunlar sana normal geliyorsa ailenin yanında da konuşsana bunları. veya pantolonsuz donsuz gezsene sokaklarda. yarın bir gün ya erkeklerde penislerinin fotoğraflarını atıp "hepinize çift vurup tek saymak istiyorum" yazarsa bu da hoşunuza gidecek mi ? bugün memeyi g.tü görünce aklın gidiyor "neden tepki gösteriyorsunuz yaeaeae" diyorsun ya. diğer türlüsü olunca da hoşunuza gidecek mi.

  kim ne yaşamak istiyorsa yaşasın. kimse karışamaz kişisel özgürlüktür. ancak public tarzı yaşamayacak. senin bunları yaşamak, konuşmak ne kadar kişisel hakkın ve özgürlüğün ise bunları görmek, duymak istemeyenlerin de o kadar kişisel hakları ve özgürlükleri. nizamülmülk müsünüz ki siz "sana ne yaaeeae istediğimi yazarım" deme hakkınız var ama adam "görmek istemiyorum" diyemiyor. marula gelince kıtır kıtır işe gelince meeee.
  4 1 ...
 • yıl 2019, hâlâ inananlar olsun. Çünkü 1,5 2 sene sonunda evlendik. bunu sorgulamaktan ziyade sevginizin, dostluğunuzun, aşkınızın, birbirinize olan inancınızın sorgulamasını yapmanız gerek.
  6 1 ...
 • Gucum kuvvetim olsa su an cekip giderdim. Ölmeden urfa'ya gidip gobeklitepe'yi gorebilmek en buyuk hayalim. Ardindan hatay'dan baslayip canakkale'ye kadar tum akdeniz ve ege'yi diyar diyar dolasirdim.
  Cogu kisinin kolayca yapabilecegi seyler bazilari icin hayal olmaktan oteye gidemiyor.
  Tum Hayallerin gerceklesmesi dilegiyle...
  3 0 ...
 • Yıl 2020 de olsa inananlar olacak. Ama artık 6 aydan fazla yürütemem. 6 ay içinde bulusulacak yoksa bitiririm. Ama tabi tercihim gerçek hayattan yana. Mis.
  2 1 ...
 • Cumhuriyetçileri şirk koşuyormuş gibi algı oluşturulduğunu iddia eden arkadaş, bu kitabı da biz troller mi yazdık?

  atatürk vs allah

  Bak, kitapta neler yazıyor? Sadece küçük bir kesit sunuyorum.

  --spoiler--

  Chp'nin Cumhuriyetin 15. yılı için bastırdığı Chp'lilerin şeref kitabından(29 Ekim 1938):

  ''Ey Türkün yaratıcısı, Cümhuriyetin yapıcısı, kurucu ve koruyucusu! Sana yan bakacak bir göz, uzanacak bir el şunu bilsin ki : On yedi milyon Türkün süngüsü o gözleri keskinliklerile değil, parlaklıklarile eder, kör eder..

  Ey Büyük Ata! Ey Tanrının oğlu. On yedi milyon yetiştirdiğin, yokken varettiğin Türk gençliği senin ve yurdum için her vakit isteyerek canını vermiye hazırdır. Hepsi senin gittiğin yoldan gitmeye, hepsi uğruna can vermeğe and içmiştir...''

  ''Ben Atatürkün çocuğu, yurdun ve ulusun kuluyum.''

  ''Ufukta sonsuzluğu çizen kudretli bir el,
  Göklere yükseliyor ilâh gibi bir heykel,
  Bu varlığın önünde bir dakika dize gel,
  Bu taş daha kutsîdir o kâbenin taşından..''

  ''Sana güneş mi desem, Tanrı mı desem sana?
  Ey Atam, kıvılcımlı gözlerinle bak bana.''

  ''Selânikten yüceldi ilâhların bir eşi;
  Doğuşuyla kararttı gökte sanki güneşi..''[1]

  --spoiler--
  2 0 ...
 • akli dengesi bozuk, kıskanç, bencil, açgözlü, sahtekar feministler arasında oldukça yaygın bir durum, ufak bir dedikodu yayılır, örgütlenme başlar, şikayetler yağar, neticede medya nezdinde lekelenen şahıs aklanır, özürler dilenir ve aynı olay tekrar eder.

  batılı feminaziler, orta doğu'da çocukları çarşafa sokan, kadınlara kezzap atan, tecavüz eden, katleden geri zekalıların ruh ikizi gibi.

  yani hangi gruba sınırsız yetki tanıdığınız önemli değil, her defasında aptal ve beyinsiz çoğunluk istismara açık bir fikrin etrafında yığılmaya başlıyor ve şer saçıyor. genel olarak akılcı olmayan insanların aldığı oksijenin bile israf olduğunu düşünüyorum.

  insanlık dediğiniz şey erkek düşmanı feminaziler ve kadın düşmanı selefiler gibi kocaman aptal bir kütle, akıllı kalmayı sürdürenler her halükarda azınlığa tekabül ediyor.
  0 0 ...
 • valla göt, meme muhabbeti yapanların türkçü ve dinci radikaller ve aktroller kadar sözlüğün ebesini ziktiğini düşünmüyorum ama yine de katılacağım boykot. çüs beyler, 27'sinde görüşürüz.
  8 3 ...
 • zall niye ciddiye alsın ,forum ve sözlüklerin aslı olayı bu bir admin ve etrafında ki mod denilen yalakalar ,birde güzel reklam parası gelirse ,amenna.


  boykot yapan kendi yapar kendi arkadaşları dahil kimse iplemez anında satış olur .

  bir iki insan evladı ahlaklı kişi uyar yapılan akide , gerisi anında satar .
  yarın görürsünüz alayı online.

  örnek yalaka tengir , sanalda kimse admin'den ve şifreden üstün değildir ..
  bakın ekşi'nin adminine sokakta görsen sivilceli yağ tulumunu yüzüne bakmazsın ama ülkenin en büyük sanal platformunun başında , sanal alam böyle aslanı kediye boğdurur.
  aha yazıyorum 100 kişi boykota katıldı 12-24 saat arası kalsa kalsa 5 kişi kalır boykota uyan ..

  ben sosyalist forumlarda yazardım , hiç fark etmiyor adam bıraksan anında devrim yapacak ama zoru gördü mü anında satıcı.
  5 0 ...