• zübükzade ibrahim tarafından ortaya çıkarılan gerçek.
  gezi parkı çadırında atom bombası bulundu

  bunu söyleyen dalyapraklar ve buna inanan ampuller vardı ülkede. hala varlar gerçi.
  6 0 ...
 • yeni aldığım arabamdan hevesimi alamadım, herkese gösteresim var. görmemişin çükü gibi milletin suratına suratına sürtesim var. çok mutluyum lan. baktıkça mutlu oluyorum şerefsize.

  itiraf ediyorum
  4 1 ...
 • abdülhamit değildir. emmi oğlum gibson doğru söylüyor. toprak kaybetmiş olmak için savaşmış olmak lazım. abdülhamit hiç savaşmadan vermiş o yüzden sayılmaz.

  inönü denmiş arada bir tane. arkadaşlar bakın şimdi.. neyse bir şey demeyeceğim. tarih kitapları ağlıyor sizin yüzünüzden lan.
  9 1 ...
 • günde 1 öğün yemek yiyen, 4 kat elbise giyerek doğalgaz kullanmayan hayatı survivor tadında yaşayan vatandaşımızdır.
  https://streamable.com/y9b8g

  akp sayesinde halkımız survivor'u yaşıyor.

  bu düzen devam etmeli ki vatandaşımız sağlıklı olsun, fit olsun.

  Inşallah bu dönem hiç bitmez.
  9 1 ...
 • babamı bypass ameliyatı olmak üzere yatacağı hastaneye arabamla götürüyordum. yolda benzinliğe uğradım. babam, benzin almam için kendi kredi kartını verdi. kartı geri vermeyi unuttum o da istemedi zaten. sonra da kartını babama geri vermek kısmet olmadı. Nerden bilirdim babamın ameliyattan çıkamayıp öleceğini? aradan tam 4 yıl geçti. hala cüzdanımda durur babamın kredi kartı. kart ölgün ve geçersiz ama gereksiz değil elbet.
  5 0 ...
 • iki içilmiş sigara izmariti, bir çiğnenmiş sakız, tarihinin anısına saklanmış istanbulkart dolum fişi.

  Aklıma gelmişken çöpe atayım.

  cüzdanınızda beklettiğiniz gereksiz şeyler
  6 1 ...
 • üzerlerinde, bir yere sığınmış insan mahcubiyeti görülmeyen topluluk.

  evsiz kalsanız ve tanımadığınız biri size evinizi açsa, mesela koltukların üzerinde zıplayıp evdeki çamaşır makinesini kırmaya falan uğraşır mısınız? hayır tabi ki; edebinizle oturur, teşekkür eder ve minnettarlığınızı bildirirsiniz. fakat bu arkadaşların hepsi olmasa da çoğu, gelir gelmez birilerini bıçaklamakla ve kavgacılıklarıyla haber oldular kaç kez. hâlâ da devam ediyor bu durum.

  kendi vatanımızda en azından huzurla yaşamaya hakkımız olmalı sanırım. avrupa'ya gidip orada huzursuzluk çıkarak tipleri medeniyetsiz olmakla suçluyoruz, onlara en ağır eleştirileri yapıyoruz. burada da farklı bir durum yok. bizdeki manyaklar yetmezmiş gibi bir de bunların manyaklarıyla uğraşıyoruz. empatiyi esas hak eden biziz diye düşünüyorum.

  nereye giderse gitsin insan gibi yaşayan milletlerin mensuplarını bu yorumların dışında tutuyorum.
  8 1 ...
 • son zamanlarda sıkça kemalizme saldıran ağızları salyalı sürü. hayatları yalan ve iftira olan bu fetö eskisi kansızların kaynaklarıysa yine kaçak bir fetöcü polis müdürü ve c.i.a bağlantılı isimler.

  15 temmuz öncesinde de kemalizme saldırıyor, topluma kemalist darbe korkusu aşılıyorlardı. darbeyiyse abdest alan, namaz kılan müminler yapmışlardı sonunda. aynı oyun tekrar sahneleniyor sanki. kemalist darbe beklentisi algısı yaparken başvurdukları kaynak açıkça fetö ve c.i.a.

  https://odatv.com/turkiye...ynagi-kim-18022046_m.html
  5 0 ...
 • parlamenter sistem ne güzelden, ali babacan desteğine yaptığı açıklamalarda geçen ifade abdullah gül'ün. bununda içinden ahmet davutoğlu çıktı. zannedersin şu an türkiye ismindeki enkaz bunların değil, mecliste "hayır" diyen, sokakta "hayır" diyen, medyada "hayır" diyen chp'nin eseri. hani bir açık bulsalar oradan girecekler lafa.

  "Cumhurbaşkanı iken de parlamenter sistemin Türkiye için daha doğru olduğunu söyledim. Türk tipi başkanlık sistemini istemedim. Benim tercihim tam demokratik parlamenter sistemden yana. TBMM bugüne kadar hiç bu kadar önemsizleştirilmemişti. Türkiye bunun noksanlığını hissediyor" dedi."

  https://odatv.com/abdulla...iklamalar-18022031_m.html
  7 0 ...
 • çoğu zaman abartı durumlara şahit olduğum otizmli bir gencin hekimliği konulu dizi.

  dizide milyonda bir ihtimalle bile görülme ihtimali çok zayıf olan semptomları yorumlayarak tanı koyulduğuna şahit oluyoruz. tanı koyarken günümüze kadar şahit olunan vaka sayısını kafada tutarak bu yüzde içerisinde değerlendirmek ama çok zayıf ihtimalleri de aklımızın bir köşesinde tutmak zorundayız. ali vefa' da olduğu gibi çay içerken, tost yerken buldum durumu pek olmaz. hocana gitsen bunda falanca sendrom var diye, yürü git tostunu ye der. bizde de oluyordu. hocam bu hastada falanca filanca sendrom olabilir mi deyince "sktir lan, 30 yıldır türkiye'de görülmüyor o sendrom" diyor ve kovuyordu.

  reelde bu kadar terminoloji kasılmıyor. kullanılan aletler, konum ve yön bildirirken zorunlu olarak kullanıyorsun da her anlamda latince konuşulmuyor.

  bir de gerçek hayatta üstat doktorlar tanju gibi oluyor. dizide kıskanç ve kötü bir adamı oynasa da gerçekte bunun gibi adamlar usta seviyesinde iyi doktorlardır. en güvenilir olanlarıdır. asistanı falan sallamaz, emri verir sorgulatmaz, işine kimsenin karışmasına müsaade etmez. hiç bir başhekim de dizideki gibi tonton amca değildir, açığını bulursa öttürür.

  kısacası; güzel dizi eyvallah, izlerken vakit geçiyor ama biraz abartı ve kurguda hatalar olduğunu düşünüyorum. prognozlarda çoğu zaman beklenmedik mucizeler gerçekleşiyor.
  4 0 ...