• herkes kendi dost grubunu yazmadığı liste. Yani sanırım öyledir, çünkü yine adımın olmadığı bir liste. inşallah dost gruplarının yazılmadığı listedir ya... zaten kaliteli bir yazar olmadığımın farkındayım listeye girememek sorun değil de sevilmemek üzücü olurdu.

  Sadece kaliteli yazarların nicki olan objektif bir listedir.
  7 1 ...
 • Tengir ağabey, affınıza sığınarak söylüyorum ama o listede "emek vererek uzun ve bilgilendirici entryler yazan" tanımına uyan bir Gangbangtheory deki ruh hastasi, kultursuz dinazor ve siz varsınız. Kalitesizler demiyorum da o tanıma uymuyorlar, yani ben hiç öyle entry girdiklerini görmedim. Belki diğer birkaçı nadiren.

  Girdikleri Tamamen subjektif entryler. söyleyeyim dedim. Belki ben kaçırmışımdır 6 yıldır. Saygılar.
  16 2 ...
 • Gülüşünde saklanmış bir şeyler var, her cümlesi her kelimesinde, gözlerin içi her parladığındaki o bakışlarında, her iç çekişinde bir sigara yaktığında ve her gidişinde gitmek istediğinde görüyorum, bir derdi var içinde kocaman. Yalan söylüyor, anlatmıyor iyiyim diye, belki anlatsa kurtulur...

  Bende içime almışım onun bütün acılarını, onu kurtarmak için, sadece onu anlayabilmek için dertlerini kendime dert edinmişim. Bana bıraksa her şeyi belki kurtulur, bırakmıyor...
  4 0 ...
 • ismail devrim'dir. tam bir yıl önce, oğluna pantolon alamadığı için kendi canına kıymıştır. allah affetsin. o zaman yer yerinden oynadı ama bir yıl sonra kimse hatırlamadı.

  türk insanı'nın hafızası böyledir.
  5 3 ...
 • hakim olmadığını düşünüyorum.
  birinden rica ederek üzerine cübbe geçirmiş, bir üniversite öğrencisi gibi duruyor.

  hukuk mezunu dahi olsa ancak avukattır, çünkü yaşı yok.
  ne ara hakim olmuş olabilir?

  ha hakim de olsun, olmasın demiyorum.
  ama hakimliğin bir ağırlığı, bir duruşu olması gerek diye düşünüyorum.
  5 0 ...
 • Son 15 yıldır ortaya çıkan bir işlem nasıl o dönemde yasaklanabilir? Tamamen bilgisi olmadan fikri olan bir zır cahilin saçmalamalarından ibaret.
  Anlattığı hikayeye bak. Cool story. *
  6 1 ...
 • aptallıktan ziyade biraz sadist olmalarının getirisidir. denizin ortasında nasıl olsa kaçamaz bu kamil deyip gösteriyor yüzgeçleri. sonra sen deli gibi kulaç atıyorsun korkup ama nereye kaçıyorsun amk ? saniyeler içerisinde yakalayıp baldırdan falan büyükçene bir parça olarak rızkını alıyor.
  8 1 ...
 • biz bir tarikatız üstad bilmiyor musun. kristal bardak bulunca götümüze sokar, pet bardaktan da içeceklerimizi yudumlarız...
  5 0 ...
 • hercai

  112.
 • genelde bu tür diziler güneydoğuyu iyice kötü gösteriyor. belki farklı dizi olur diye beklemiştim boşa çıktı. töre, kan davası vs klasik tabularla dolu boş bir dizi. diziyi izlemek yerine bir gap turu yapmanızı tavsiye ederim.
  0 0 ...
 • 103 üncü ayetini okumuş.
  Rusya Türkiye iran toplantısında islam ve sunni dünyasını birlik olmaya çağırmış ve kendi dünyasını da içine katarak bu yolun doğruluğunu ali imran suresini okuyarak desteklemiştir.
  Laikler sıkıntı yapmasın. Putin şeriatı kabul etmedi henüz.

  Rahman ve Rahim olan Allah In adıyla,
  "Hep birlikte Allah’ın ipine sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani sizler birbirinize düşmanlar idiniz de O, kalplerinizi birleştirmişti. işte O’nun bu nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında idiniz de O sizi oradan kurtarmıştı. işte Allah size âyetlerini böyle apaçık bildiriyor ki doğru yola eresiniz"

  https://www.aydinlik.com....gurluk-meydani-eylul-2019
  0 0 ...