• Bu aralar iyice delirmeye başlamış yobaz takunya.

  Kızını alıp tesettüre sokup imam hatip okullarına verme hayalleri, mahkemenin kızı annesine vermesi ve annenin kızı başka okula yazdırması ile son bulmuştur.

  kendisi o kadar sıyırdı ki dün en başta herkese orospu çocuğu dedi, şimdi akp'ye saydırıyor.

  tayyip'e dolaylı yoldan şerefsiz dedi oğlum yılların yobazı, jfghjdgdf.

  suyu inanılmaz ısındı.

  "yiyin birbirinizi ete para vermeyin, sikin birbirinizi göte para vermeyin" diye bir söz vardı.

  patlamış mısırımı aldım izliyorum.

  ps: gitmiş kızının ismini de "filistin" koymuş adam lan. Annesi sosyal medyada, "kızım reşit olunca ismini değiştirme hakkı kendisine aittir" demiş. facepalm yapmaktan suratım acıdı.
  3 0 ...
 • bir levent bulut yazısı.

  çok değil bundan 20 yıl kadar önce, bir siyasetçi yeni bir göreve başladığında hasımları dahil diğer siyasetçilerden tebrik telefonları alır, daha hassas olanlar ellerine bir kutu çikolata alarak ziyarette bulunurlardı....

  geçti o günler...
  akp iktidar olup "yeni türkiye" sloganıyla ülkeyi yönetmeye çalışırken önce siyasetten başladı. yeni bir göreve gelen siyasetçiyi tebrik mebrik unutuldu...
  iyi parti kuruldu, meral akşener genel başkan oldu, değerli arkadaşları da birer görevi sahiplendi. birine bile erdoğan'dan, yıldırım'dan, bahçeli'den, destici'den, tebrik telefonu geldi mi...
  sanmıyorum...
  kabalıklarından değil, korkularından iyi parti'yi tanıma cesareti gösteremiyorlar...
  ileride inşallah tanıyacaklar....
  ***
  bu satırları 2017'nin kasım ayında yazmıştım.
  devlet bahçeli'nin meral akşener'e "yuvaya dön" çağrısı yaparak "evine dönmesi doğru ve tutarlı olacaktır" demesinin ardından yukarıdaki satırları hatırladım.

  oysa fetö'cülükten bölücülüğe, vefasızlıktan, ihanete kadar çiçeği burnunda bir partinin genel başkanı olan akşener için neler neler dememişlerdi ki...

  aradan geçen zaman içinde küçümsedikleri iyi parti'yi şimdi yanlarına çekmeye çalışıyorlar.
  *
  keza bahçeli'nin ardından cumhurbaşkanı erdoğan'ın da, "bahçeli'nin daveti yadırgadığım bir davet değildir. olabilecek, en makul çizgide bir davettir. birlik, beraberliğin tesisine yönelik bir adım olabilir. dağınıklıkta bir şey yok. hdp'yle terör örgütleriyle birlikte olmak milli ve yerli olarak düşündüğümüz iyi parti'ye hiç uygun düşmeyebilir. böyle bir sıkıntının olması hasebiyle böyle bir davet gerçekleşmiş diye düşünüyorum. ve ülke genelinde de bir bütünleşmenin gereği önemlidir diye düşünüyorum." demesi cumhur ittifakı'ndaki oyların eriyişinin tezahürüydü.

  "oradan da hesaplaşacağız. fakat hanımefendinin kaçacak deliği de yok. o milletvekili de değil. onunla hemen hesaplaşacağız. onun hesabı ağır olacak." söyleminden "milli ve yerli" söylemine gelinmesi tüm gerçeği söylüyor aslında.

  demek ki işler iyi gitmiyor.
  demek ki oylardaki eriyiş sürüyor.
  demek ki görmezden gelerek, engel olmaya çalışarak bu işler yürümüyor.
  zira ne derlerse desinler su akıyor yatağını buluyor.

  mesala ne demişlerdi hatırlayalım;
  - "bu hanımefendiye son ihtarım, bölmek ve yok etmek istediğin mhp'ye karşı sinir ve sınırları ihlal eden vandal tutumuna devam edersen sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsın. demedi deme, büyük lafı dinle!"

  - "hdp'yle kucak kucağa, fetö'yle arkalı önlü konuşanlar kimlerdir? ip'in başındaki vefasız, vakursuz bir şahsiyet bize laf söyleyemez. ihanetle savaşımız sonuna kadar sürecek."
  - "ip'te ülkücülerin ve milliyetçilerin yeri yoktur. ip, fikirsiz, hedefsiz, mhp'den intikam almak için kurulmuş hastalıklı bir siyasi bünyedir."

  -" ip'in başındaki şahsiyete karşı bir söz söylemekten ar ederim. bu durum, kadınlara, kadınlık onuruna hürmetimden dolayıdır. ancak, haddini hududunu bilmesi, adap ve edebini takınması hususunda da kendisini açıkça ikaz etmek isterim."

  bahçeli bu ve benzeri cümleleri sarf ederken, akp genel başkanı ise;
  - "sen erdoğan'ın ağzından kalkıp da halkına terörist ifadesini kullandığını asla ispat edemezsin. bunun bedelini ödeyeceksin. senin ortağın ödüyor işte, sen de ödeyeceksin. hdp ödüyor ödüyor zaten bitmiyor. birileri cezaevinde süre dolduruyor, fetö'cüler dolduruyor, aynı yola sen de düşebilirsin. " diye tehdit ediyordu.
  *
  işte bu sözlerin ve söylemlerin ardından şimdi iyi parti'nin ittifakına muhtaçlar. akşener ve iyi parti ittifaklar konusunda kilit bir noktaya geldi.
  zira artıbir araştırma şirketi'nin türkiye'nin gündemi araştırmasına göre mhp baraj altı kalıyor.
  ali babacan ve ahmet davutoğlu'nun da aşmaları gereken bir baraj sorunu var. keza muharrem ince de parti kurarsa aynı sorunu o da yaşayacak. zira bugün seçim olsa yine artıbir'in araştırmasına göre ak parti, chp, iyi parti ve hdp meclise giriyor.

  bu tabloda ak parti'nin mhp dışında sorunsuz ittifak yapabileceği tek partinin iyi parti olduğunu söylemeye gerek yok. bakmayın siz akp'ye yakın bazı anketlerde iyi parti'nin baraj altı gösterilmesine…

  eğer iyi parti barajı geçemiyor olsa "zillet" dedikleri iyi parti'nin "yerli ve milli" olduğu vurgulanmazdı. barajı aşamayacağından emin olsalardı, küçümseyerek "ip" dedikleri parti ve genel başkanına "evine dön" çağrısı yapılmazdı.

  uzatmayalım tüm bu yaşananlar bana yeşilçam'daki "bir zamanlar fakir ama gururlu bir genç vardı" repliğini hatırlatıyor. bakalım o gururlu genç bundan sonra nasıl bir yol izleyecek. izleyeceği yol da türkiye'nin kaderini çizecek.

  Kaynak: https://www.gunboyugazete...-gururlu-genci-4641yy.htm
  3 0 ...
 • Esmer kumral sarışın.

  Şaka maka biz hep ıssız adaya düşünce yanımıza niye 5 değilde 3 şey alıyoruz yani bu 3 rakamını uyduran sikko 10 deseydi biyerimi eksilirdi.
  1 0 ...
 • dayımızın söylediğine göre gemiciklerini "bulabilirseniz alın" diyerek itiraf etmiştir. üstün zekalı muhalif yorumu bu kadar oluyor işte ne yapalım.

  t: türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı.
  2 0 ...
 • Onuncu Yılıma çok yaklaştım. Eskiden pek siklenmezdim. Gerçi hala siklenmiyorum ama eski olmak güzel lan. Dönüp bazen yazdıklarına, yaşadıklarına bakıyorsun, zamanda yolculuk ediyorsun resmen.
  2 0 ...
 • Şimdi o entrye git ve artıya bas evlat. Belki ölmüştür belki sürünüyordur. Düşene bir tekme de sen vurma mk.
  2 0 ...
 • Ya ne kadar bayat muhabbetler bunlar amk. Yani kız suçlu da sürekli savaşlara dahil olup, dış ilişkilerini herkesle gelin kaynana ayarında tutanların suçu yok öyle mi? Beyler balık baştan kokar. Kimse dünyaya patates sıçmaya gelmiyor.

  Bakınız ne diyor büyük atatürk:

  “şu veya bu sebeple milleti harbe sürüklemek taraftarı değilim. harp zaruri ve hayati olmalıdır. gerçek kanaatim şudur: milleti harbe götürünce vicdanımda acı duymamalıyım. 'öldüreceğiz' diyenlere karşı 'ölmeyeceğiz' diye savaşa girmeliyiz.“

  Şimdi adam sana işin sınırını 100 sene evvel çizmiş. Sen adamın aklını bi adım öteye taşıyacağına özel hayatıyla, diniyle, içkisiyle bilmemnesiyle uğraşırsan, daha çok arabın yoluna adam kaybedersin. Onun bunun içtiği bira da kusur kalır.

  Biz buna ne diyoruz? Haysiyetsizlik ve beyinsizlik diyoruz.
  3 1 ...
 • Komşuların aslında ne kadar sesli oldukları, şehirden hiç börtü böcek sesi gelmeyip apaçi müzikleri çalan arabaların varligi, hele de yastığa kafayı koyduksak çevremizde çok insan olsa bile ne kadar yalnız olduğumuz, yapmak zorunda olduklarimiz, yarın sabah 6 da kalkacaklarin uyku vaktinin git gide daraldığı ve hemen uyuması gerektiği, hayata karşı insanın içine çöken bir hüznün varlığı.
  Edit: iyice daraldım bak.
  4 0 ...
 • geçmişte fetö götü yalayanlar, fetö'ye övgüler düzenler, önce maklube yiyip sonra birbirini düdükleyip şimdi akp'li-tayyipçi kılığına bürünenlerin düşüncesi.

  17/25 aralık diye bir milat uydurmuşlar, bu tarihten önce fetöcü olanlar masum ve kandırılmış kabul ediliyor.

  oysa ki sizin o kabul ettiğiniz miladı, biz kabul etmiyoruz.
  (bkz: fetö konusunda milat ve kandırma kabul etmeyenler)

  y a r g ı l a n a c a k s ı n ı z...

  en üsttekinden, en diptekine kadar. hepiniz adaletle tanışacaksınız.

  ha, şimdi o minicik beyinlerinizle hesap kitap yapıyorsunuz.

  2013'ten bugüne dek geçen süreyi hesaplayıp "nasılsa bu zamanaşımına girer" diye düşünüyorsunuz.

  lakin bu suç terör suçudur ve asgari zamanaşımı süresi 15 yıldır.

  iktidardan düştüğünüz gün zamanaşımı falan olmadığını öğreneceksiniz...
  15 7 ...
 • akşamüstüne doğru, kış vakti;
  bir hasta odasının penceresinde;
  yalnız bende değil yalnızlık hali;
  deniz de karanlık, gökyüzü de;
  bir acaip, kuşların hali.

  bakma fakirmişim, kimsesizmişim;
  -akşamüstüne doğru, kış vakti -
  benim de sevdalar geçti başımdan.
  şöhretmiş, kadınmış, para hırsıymış;
  zamanla anlıyor insan dünyayı.

  ölürüz diye mi üzülüyoruz?
  ne ettik, ne gördük şu fani dünyada
  kötülükten gayri?

  ölünce kirlerimizden temizlenir,
  ölünce biz de iyi adam oluruz;
  şöhretmiş, kadınmış, para hırsıymış,
  hepsini unuturuz.

  kanık.
  5 1 ...