• Toslayanlar ev arkadaşlarıyla yaptıkları harcamalarda asla mağdur olmaz!

  Sen de Tosla kullan, ev arkadaşlarınla ortak harcamaların için grup oluştur, tüm harcamalar tek bir yerde kolayca takip edilsin. Tosla kimin kime ne kadar borcu var hemen hesaplasın, ödemeler Tosla’dan anında yapılsın. Harcama hatırlatma özelliği ile kimsenin kimseye borcu kalmasın, kimse mağdur olmasın *(swh)

  Hemen sen de kullanmaya başlamak için tıkla.

  10 0
 • rahmetli dedemin narlı'daki yazlığında bir sürü vardı bu evveliyatını siktiğimin canlısından.

  hava kararmaya başladığı zaman topraktaki deliklerden çıkıp uçmaya başladıklarına bire bir şahidim.

  Ve acaip gürültü yaparlardı uçarken. Torrrrrr şeklinde bir ses çıkarıp insanlara kalp krizi geçirtirlerdi.

  Bir gün delirdim ve havanın kararmasına yakın elime 2.5 litrelik bir kola şişesi alıp bahçede çıktıkları deliklerin başında beklemeye başladım.

  çıkanı gördüğüm zaman bastım buz gibi kolayı deliklere.

  yemin ediyorum, kolayı kafasına yiyen, tısss! diyerek deliğine geri kaçıyordu. bu ritüel yaklaşık 20 dakika sürdü. en az 10 tane delik kolaladım.

  ondan sonra üşenmedim her deliği taş toprak ile kapattım. bir hafta ortada görünmedi şerefsizler. yaşım 13 filan.

  Hem hamamböceğisin, hem uçuyorsun, hem yer altında geziyorsun, sen nasıl bir evrimsel sürecin ürünüsün amk?
  8 0 ...
 • Öğretmenine aşık olan zavallı ergenlerin korkulu rüyası. Ergenimiz kız ise kadın hocayı parçalamak ister erkek hocasına sürekli hoş, güzel, süslü püslü gözükmeye çalışır sürekli ona soru sorar falan. Ergenimiz erkek ise erkek hocanın ağzını yüzünü dağıtmak ister kadın hocaya sürekli ağır erkek, güçlü, karizmatik imajı göstermeye çalışır.

  Yazık amk.
  3 0 ...
 • Önüme bakmayı tercih ediyorum ben. Unutmaya ve affetmeye çalışmakla zaman kaybetmeden yoluma bakıyorum.
  4 0 ...
 • T: Sabahın köründe entry girmemi sağlamış durum.

  ilginç bir şekilde kıyametin ne zaman geleceği belliydi ve birkac saate kıyamet kopacaktı herkes allah'a "allah'ım sen günahlarımızı affet." Falan filan diye dua etmeye başlamıştı (ben de ediyordum). Herkes birbirinden helallik istiyor insanların içindeki o büyük endişe yüzlerine yansıyordu. insanlar yerlerinde duramıyordu kocaman bir çaresizlik durumuyla karşı karşıyaydık. Sonra zaman geldi ve bütün ışıklar rengini kaybederek her yer sanki elektrikler kesilmişçesine kapkaranlık oldu. Sonra o kapkaranlık gökyüzünden turuncu ve kırmızımsı bir renk yavaş yavaş ışıldamaya başlarken ben uyandım.

  Ne olduğunu neden bunu gördüğümü hiç bilmiyorum yukarıdaki yaşlı adam bana bir mesaj göndermiş olsa gerek.

  Şimdi baktım kıyamet görmek hastalık, düşmanların baş göstermesi ama onların hepsini alt edebilmek veya gören kişinin kötü alışkanlıklara sahip olduğunu veya çevresine kötü davrandığına yolunu değiştirmesini gerektiğini ifade ediyormuş falan filan.

  Thanks old man!
  2 0 ...
 • türk

  1158.
 • Savaştan kaçmayan, devlet kurup devlet yıkan merhametli ve asker genli ırktır. Kurtlara çok benzerler, özgürlük biz türklerin şifresidir. Ne kadar arap kültürü, amerikan kültürü sokarsanız sokun sağ gösterip sol vuran bu ırk, zor zamanda fabrika ayarlarına döner. Diğer sığıntılar cepheden kaçıp bize ihanet ederken bizler bu ihanete rağmen korkmadık savaştık. Ülkeye sığıntı olarak gelen, misafir olarak kalan malum ırklar sanki asıl sığıntı türklermiş gibi davranır. Armut dibine düşer, geçmişte yaptıklarımız gelecekte yapacaklarımızın bir habercisidir. BU kan gene o kan. Ne mutlu türklere, ne mutlu türküm diyene!
  1 0 ...
 • uyumak

  471.
 • uyumak
  Tahminen ne zaman böyle uyuruz bilemem ama çok güzel olacağından eminim.
  T: bir eylem.
  6 1 ...
 • Kıyamıyorum.
  Halbuki çizebilsem geri dönüp baktığımda şöyle bir elime aldığımda okuması daha güzel olacak daha çok verim alacağım. Beni etkileyen hayatıma şekil veren cümleleri tekrar okuyup pekiştirme şansım olacak.
  5 1 ...
 • ölüm

  4037.
 • tıbben; beyin ve beyincik sapının işlevini geri getirilemeyecek şekilde kaybetmesi durumudur.

  mevlana'ya göre; sevgiliye kavuşulacak gece, ölüm gecesidir.

  türlü dinler, türlü anlamlar yüklemiş yüzyıllar boyunca ölüme. örneğin antik mısır. uzun uzun anlatmama gerek yok. ölüm sonrası için, dünyanın en büyük yapılarını inşa etmişler.

  bu ve buna benzer çok şey var.

  kesin ve net olan şey şu ki; ölümün tam anlamıyla bir 'yıkım' olması.

  kişi için dünya yaşamı biter, geride kalanların (ev, mal, mülk, arkadaş, sevgili) da bir önemi yoktur artık.

  bu yüzden, değerli ergenlere sesleniyorum, -ki bunlar intihar etmek isteyen 16-17 yaşındaki insanlar- ölümü ciddiye alınız.

  tek seferlik yaşama şansınızı, ölüm ile heba etmeyin.

  dünya güzel, yaşamaya değer.
  4 1 ...
 • ermenistan

  633.
 • rusya bir yere kadar sırtında taşıyabilir bunları. ilerde ekonomik desteğini çektiklerinde ne bok yiyecekler çok merak ediyorum.

  Ermeni lobisine bakmayın siz. dışardan güçlü görünür ama bizim gurbetçi türklerden hiçbir farkları yoktur. hepsi sorsan süper milliyetçi, vatanseverler ama ülkelerinde ne bir kuruş vergi verirler ne de ayak basarlar.
  7 0 ...
 • Kırkpınar baş pehlivanı olmuş tebrikler. En son ahmet taşçı vardı böyle heybetli.
  3 0 ...