sedat peker

1585.
  • Hayır iyi de zaten adam da benim her dediğimi doğru kabul etmeyin, beni örnek almayın, ben sadece intikam almak isteyen hataları olmuş biriyim diyor.

Ancak ülkecek doğru söze, dürüstlüğe hasret kaldığımız için adama sempati oluşuyor.

Yoksa bu adam kim, vasfı ne de milli istihbarat durdurulmasın diye Sedat Peker'in tır konvoyunu kullanıyor.

Ki zaten yine kendisi uğur mumcu, kutlu adalı olaylarında alakası olmasa bile kimsenin canını yakmadığını ifade etmiyor. Vur dediler vurduk, kullanıldık diyor açık açık

Nesini örnek alacaksınız.

Ki intikam derken bile net değil hatta.
    Farkında iseniz gemileri yaktım dese bile sürekli pazarlık kapısı açık görüntüsü veriyor.
    Kimsenin örnek aldığını düşünmüyorum ciddi anlamda.
    4 0 ...
  • kıskanmak

497.
  • başka fiillere benzerliğinden ötürü kafa karışıklığı yaratan bir kelimedir. kıskanmak, haset, gıpta, imrenme, münafese, özenmek vb. sözcükler genellikle birbirleriyle karıştırılırlar.

gıpta; bir kimsenin, maddi veya manevi olanak ve yetenekleri haiz başka birine 'imrenmesi', onun elindeki şeylerin yok olmasını isteme gibi kötü bir düşünceye sahip olmadan kendisinin de aynı şeylere kavuşmayı 'arzu' ' etmesidir.

münafese; başkasının sahip olduğu bir şeyin benzerini elde etmek için 'çaba' göstermek ve olumlu bir 'rekabet' içine girmektir.

görüldüğü gibi gıpta ve münafese olumludur. gıptada düşünce, münafesede ise bir eylem gerekir. gıpta ile imrenme aynı manadadır.

özenmek; beğendiği bir kimseye benzeme arzusu duymak, o yolda gayret sarfetmektir. ilk durumda gıpta, ikinci durumda münafese anlamındadır.

kıskanmak; kişinin 'bir şeye sahip olması' ancak onu bir başka kişiye kaptırma korkusundan kaynaklanır, mesela eşini başkalarından kıskanmak. bu yönden olumlu da olabilir ama bu korkudan dolayı başkasına zarar veriyorsa olumsuz da olabilir.

haset; kişinin 'kendisinde olmayan bir şeyi' başkasının sahip olduğunu bilerek bunu elde etmek için nefret ve çekememezlik hissetmesi ve / veya gerekirse kötü yöntemlere başvurmasıdır ki her anlamda olumsuz bir kelimedir.
    2 0 ...
  • sorunları görmezden gelerek sevgi pıtırcıklığı yapanları gördüğümüz başlık. çocuklar ısırılıyor, bazıları parçalanıyor, bunları yapanlar sadece pitbullarmış gibi davranılıyor. oysa ki sokak köpekleri de bu kategoride yer alıyor, grup olarak geziyorlar ve özellikle sabahın erken saatleri ve geceleri insanlara tehdit oluşturabiliyorlar.

hayvana şiddete de karşıyız, insana şiddete de ve sayıları artık bazı mahallelerde çete kurabilecek kadar artmış sokak köpeklerinin yarattığı terör, yani korku ve yıldırı ortamına da. insanların istediği vakitte yürüyebilme, bisiklete binebilme, kuryelerin geceleri çalışabilme, geceleri gürültüsüz uyuyabilme gibi pek çok hak ve özgürlükleri sokak köpekleri tarafından kısıtlanıyor, insanlar yaralanıp hastaneye kaldırılıyor, bunları görmezden gelemezsiniz.

gelelim, köpek fobisi olayına. bu pıtırcıklar, köpekten hiç kimsenin korkmaması gerektiğini söylüyor. arkadaşım, onlarca çeşit fobi var psikolojide, insanlar size mi soracaktı neden korkup korkmayacağını. bazısı yüksekten, bazısı kapalı yerde kalmaktan, bazısı sosyal mekanlarda bulunmaktan, bazısı derin sularda yüzmekten korkar, ne yapacağız bu insanlarla alay mı edeceğiz.? bazı insan da köpekten korkabilir, kediden korkabilir, yılandan korkabilir, kargadan korkabilir, fareden, hamam böceğinden korkabilir. gayet doğal. hem büyük köpeklerden, insanların çoğu korkuyor zaten, bu nasıl bir mantık?

gelelim, köpektaparlık lafından alınanlar oluyormuş. alınmaya gerek yok, normal olan köpekseverliktir. ama nasıl bir insanı idolize eder, ona put muamelesi yapar ve hastalık derecesinde kendinizi kaptırıp o insanın hatalarını söyleyemez hale gelir sürekli o insana güzellemeler yaparsınız işte şayet köpeklere de aynı davranışı sergilediğinizde elbette ki insana taparlar gibi sizler de eleştirilir ve bu lakabı üstünüze giydirirsiniz. messiyi seviyorum, jordanı seviyorum ama bu durum beni ronaldoya lebrona düşman edecek hale getirmişse messiyi jordanı her haliyle kusursuz görüyorsam o zaman ben messisever jordansever değil, messitaparım jordantaparımdır. dolayısıyla köpektapar lafından alınmaya gerek yok, müstehaksınız. bir fenerli kadıköyden cimbomlu geçemez, bir beşiktaşlı beşiktaştan bir fenerli geçemez, buralar bizim mekandır derse, artık bu insanlar taraftar değil takımlarının taparlarıdır.

gelelim, hayvan sevme meselesine, herkes hayvan sevmeliymiş, sevmeyen insan değilmiş falan gibi argümanlara. arkadaşım, kimse kimseyi sevmek zorunda değil, bu insanlarda da böyle. atatürkçü islamcıyı, islamcı atatürkçüyü sevmek zorunda değil ama ne yapmak zorunda? fikirlerini açıklamasına, yaşam tarzına saygı duymak zorunda. hayvanlarda da öyle. kimse köpek sevmek zorunda değil, kedi sevmek, yılan sevmek, hamam böceği sevmek, zürafa sevmek, akbaba sevmek zorunda değil ama ne yapmak zorunda? bu hayvanlara zarar vermemek zorunda. şu meseleyi de anlayın artık, kendinize göre basit aristovari mantık denemeleri ile irrasyonalite sergilemeyin.

ne diyoruz, kısırlaştıralım, aşılayalım, kimlik kartları olsun ve her sokakta belli sayıda köpek olsun, bunların bakımını da belediyelere verelim, işte bu kadar. barınaklarla, doğurarak popülasyonları kontrol edilemez hale gelen sokak köpekleri sorununu çözemezsiniz. barınaklar sürekli yetersiz hale gelecektir, bunun sonu gelmez, o beldenin insan nüfusunu da aşacaktır zamanla köpek nüfusu. bu köpekleri de doğal ortama tabiata bırakacaksınız, şehirlerden uzak hür olarak yaşayacaklar.

ayrıca evdeki o hayvanları da salıverin artık. o köpekler sizin sevgi köleniz ya da cariyeniz değil, o hayvanlar özgür olmalı. sizin yaptığınız da büyük bir hayvan hakkı ihlali.

he bu arada sadece köpekler değil, her türlü hayvanın hakkını savunalım. nasıl insanlar arasında sadece belli çoğunlukta olan ya da güçlü olan bir ırkın, mezhebin, sınıfın haklarını savunup diğerlerini unutmak yanlışsa, hayvanlarda da öyle. mesela karıncaları da düşünün, insanlar her gün parklarda çimlerin üstünde oturuyor, karınca yuvaları varmış yokmuş demeden bunların üstüne basıp bu hayvanları öldürüyor. karıncalara da toplama kampları gibi belediyenin belirleyeceği yerlerde yuvalar yapmaya ne dersiniz? lol

bu arada köpektaparların insanlardan nefret etmesi de ayrı bir çelişki. sen de herşeyden önce bir insansın, o zaman ameliyat olup bir hayvan haline gel mesela, hiç düşündün mü ? bir de şu bizim sözde islamcılar var ya, ensar-muhacir muhabbeti yapıp bir tane bile suriyeliyi evine almayan. siz de bu kadar önem veriyorsunuz bu hayvanlara, lütfen her biriniz 2-3 sokak köpeği alıp evinizde bakın, lafla icraaat olmuyor lol.
    1 1 ...
  • O dönemlerin ön olana çıkan iki unsuru var benim için; lise hayatı ve ev hayatı.
    Lise hayatı şahane tabi. Çalışkan, zeki, sevilen, sayı duyulan, inanılmaz makara bir öğrenciyim. Zehir gibiyim. O zamanlarki zihnime keşke şimdi de sahip olsam.

Ev hayatım karanlık, stres ve korku dolu. Zehir zemberek; çünkü ağır ruh hastası bir babam var.düşündükçe içim daralıyor. Yaş olmuş 30, hala atamamışım üstümden etkilerini.

Başlığın hatrı için bir anımı paylaşayım içim sıkılarak. Belki terapi gibi olur gece gece nerden gördümse başlığı. Sıkıntım hortladı.

Bir gece yatma saati bayağı geç olmuş, yarın da okul var. Babam evde yok tabi yine; çünkü dışarda hayvan gibi içiyor. Eve gelmemesi iyi; ama sarhoş gelecek olması kötü; çünkü sürekli olay çıkarıyor hem bina içinde hem de evde. Her içeriğinde tonla rezillik, hakaret, şiddet ve silah kullanma isteği. Maganda herif, sanki köyde ücra bir yerde yaşıyor. istanbul lan ne silah kullanması gece gece.
    Neyse.
    Eve geldi ama suratı kıpkırmızı ve nefes almakta zorluk çekiyor. Kalp çarpıntısı feci. Ölecek sanmıştık panik olduk ( keşke ölseymiş ). Kardeşini aradık doğru eğitim araştırma hastanesine acile götürdüler annemle.
    Meğerse yine her zamanki gibi alkol almış, üstüne sigaranın içinde sarılan bir ot mu bişey içmiş uyuşturucu ve üstüne de ilaç içmiş.
    Mal herif. Hala yaşıyor.
    0 0 ...
  • kıskanmak

496.
  • benim işime yarayabilen bir duygu. ben çok nadir konularda insanları kıskanırım. bakın o kadar bahsediyorum müzik falan diye ama müzisyenleri bile kıskanmam. keşke ben de şimdi konser veriyor olsam vs. diye. mal, mülk, ev, araba falan hiç kıskanmam. tip, vücut vs. de kıskanmıyorum.

size açamadığım bir konu ise içimi kemiriyor. bundan dolayı, hayatımdaki bir olayı eşek gibi hergün disiplinli şekilde yapıyorum.

daha doğrusu, o kadar kendimden tiksinir bir hale geliyorum ki, bu içimi kemiren şey, bana yapmaya üşendiğim şeyleri yaptırabiliyor.

yaptığım o şeyin, sebebinin kıskançlık olduğunu demin idrak ettim. hiç düşünmemiştim bunun üzerine. yemek yerken fark ettim. acaba bu hissiyatı, kafamda kurarak başka şeylere yönlendirebilirsem, benim için bitmek bilmeyen bir motivasyona dönüşebilir mi?

kafamda kendime korku unsuru oluşturmaya çalışmak belki rafa kaldırdığım şeyleri yapmama sebep olabilir. bunu avantajıma kullanabilirim. bunu yapmak için beynimi kandırmam lazım. yani olmayan bir konuda, kendimi korkutarak tetiklemeye çalışacağım. buraya yazayım. yarın bunun hakkında daha fazla düşüneceğim. hazır bu kadar kafa yordum, yarın kalktığımda, dün acaba ne düşünüyordum diye baktığım zaman hatırlayabileyim.
    2 0 ...
  • Aslında açılan her başlığa yazılacak o kadar çok entryim var ki.. Aklımdan geçenlere elim yetişmiyor, çok düşünüyorum. Derinlerde bir yerlerde uzakta olan şeyler var, acıtır kanatır. Bende Ram değil rom bellek var dostlar. Silemiyorum.

Ya aslında çok da bir beklentim yok. Sadece allah belamı veriyor ve ben bir şeyler dinliyorum. Yol uzun sadece, sürüyorum.

Kabul ediyorum, birazcık sarhoşum, ama kelimelerimi düzgün yazabiliyorum. Düşmedim, tökezledim! ifadelerimi seçerek aktarıyorum, fazlası değil.

Yaralı mıyız? Fırtına mı geliyor? Bu esen rüzgar nedir?
    2 0 ...
  • Az önce almış olduğum saykedelik mesaj. Sözlükte karikatür gibi tipler var yahu.

"Hayır hanımefendi, ben sizi niçin eksileyim. Birisiyle karıştırdınız herhalde" diyebildim sadece.
    2 0 ...
  • Hocam ben bu cradle of filth’in oldum olası hep hastası olmuşumdur. En güzel albümlerinden olan midian‘ın harika melodik black metal Şarkısıdır. Hele ki şarkıda kadın vokalin sesi beni bitiriyor. Dani’nin attığı screamlar, brutaller zaten enfes.
    Of of, manyak bir şey bu ingilizler yahu.

https://galeri.uludagsozluk.com/r/2161028/+

Dinlemek isteyenler için; https://youtu.be/qRNfeMaUBbo

Arkasından yine bir harika cradle of filth şarkısı, elbette lord abortion. Yine midian albümüne ait bir şarkı elbette.

Alın bunu da dinleyin madem; https://youtu.be/FloQfcoANx0
    7 3 ...
  • Ben senin başına bi düşerim altından kalkamazsın pezevenk diyemedin mi lan? içimdeki Türkçü Turancı kişiliği çıkartacaklar. Kafam olmuş ebesinin amı bi de bu pezoları burada da görüyorum.

Nickini aldım, bir gece ansızın evine gidebiliriz. Ver mehteri fena gaza geldim. *
    10 3 ...
  • Bebek katili orospu çocukları tarafından 20 Şubat 2015'te Ege Üniversitesinde bıçak darbeleriyle şehit edilen ülkücü türk genci.

Onbinlerce insanımızı sivil, öğrenci, öğretmen, doktor, mühendis fark etmeksizin katleden hatta bebeklerimizi bile öldürmekten geri kalmayan bu eli kanlı terör örgütüne karşı ege üniversitesinde mücadele eden bu mücahit ülkücü türk genci ege de tarih yazmıştır..

Fırat yılmaz çakıroğlu biz senden razıyız allahta senden razı olsun.. unutursak kanımız kurusun namus bize ar olsun..
    4 1 ...