• ilginç olan, sevgilisi olmamış erkekler başlığında bir dolu zavallı genç makus kaderlerine ağlarken. bu başlık altında bir hanım kızımızı göremiyoruz. bu demek oluyor ki; sevgilisi olan erkekler üçer beşer götrüyorlar ki sevgilisi olmamış kız kalmıyor. lan biraz da kardeşlerinize bırakın lan aç gözlü pezevenkler. hamuduyla götürüyo namıssızlar.

oğlum siz de az piç olun. ne böyle mıymıy. kızlar siz beklerken size gelmez. armut değil ki önüne düşsün. sen ekmeğinin peşine düşüceksin. hadi göriym sizi aslanlarım.
  • alevilik

681.
  • Hz. Ali, hz. Muhammed'in yalnız damadı değil, amcasının oğlu, yani o'nun soyu ve aynı zamanda savaşlarda o'nun koruyuculuğunu yapmış biridir. Zülfikar kılıcı Allah'tan cebrail'e, Cebrail'den hz. Muhammed'e, ondan da hz. Ali'ye teslim edilmiştir. Kılıcın anlamı "ali'den başka yiğit, Zülfikar başka kılıç yoktur"dur. Ve hiçbir alevi, allah'ı hz. Ali yarattı demez. Bunu götünden "bazı" sünniler uydurur. Siktir git şimdi.
  • Bu soktuğumun başlığını sakın kaldırmayın, hortlatan iğrenç yazarlarada madalya takın. Ama başkası ufak bir küfür etti diye hemen cezalandırın. Şüphesiz ulusözlük moderasyonuna böyle davranmak yakışır.
  • Bir insanı yaptığı iş yüzünden eleştirirken bel altı vurmayı onur kırıcı bulduğumuz gün adam olduğumuz için kendimizi kutlamalıyız. Kime ne alemin karısı kızı? Ayıp, insan olan utanır.
    Sözlük yazarı olmakla torun torba sahibi olma arasındaki bağlantıyı ben hiç kuramıyorum. Kafanız nasıl işliyor sizin?

Ayrıca

Sözlüğe renk katan bir yazardır. Herkesi küstürün bakalım. içinize baş geçimsiz kaçmış sizin.
  • burada yazılanları okudum da beni ziyadesiyle üzdü. inanın gözlerim doldu resmen. benzer bi şeyi ben de yaşamıştım çünkü.

bundan 4 sene önceki nickim olan naif nihatla, nadide uludağ sözlükte bilgi paylaşımında bulunuyor idim.

her sabah mutlulukla buraya geliyor, çalışma saatlerimde harama bulaşmaksızın (yani mola dakikalarımda) birbirinden faideli paylaşımlarda bulunuyordum. gel zaman git zaman sözlükte dikkat çekmeye başladım. bir gün aysun yazıyor, "em beni nihat", bir gün melis yazıyor "göm bana nihat" diyordu.

uzun süre direnmeme rağmen asiye isimli nefisler nefisi bir kadınla arkadaş olduk. yaladım. çok sevdim ve yaladım. her güzel şeyin bir sonu olduğundan herhalde, ilişkimiz tökezlemeye başlamıştı. ayrıldık. yalamama rağmen ayrılmak zorunda kaldık çünkü asiye hayatı zindan etmeğe başlamıştı.

ayrılık kararımı kabul etmeyen asiye, bir sabah beni şoke etti. naif nihat nicki şahıs şeklindeki başlıkta bana nefret kustu. inanın arkadaşlar çok zor anlar yaşadım. insanın üzerine bu denli gidilmesi gerçekten oldukça kırıcı.

şimdi burda yazılanları görünce bu travma aklıma geldi. özdeşleştirdim durumu. ne yalan söyleyeyim alındım. zoruma gitti. neler yazmışsınız be! yok ilk 6 entryde yer almayan yazının sahibine kafam girsin, yok efendim genç sevgili yapanlar topluk yapmayın, yok nihat senin dünyanın gördüğü en yuvarlak yazarsın.. utanmıyor musunuz arkadaşlar? buralarda bunları okuyup ağrına gidebilecek insanlar olduğunu düşünemiyor musunuz? ne diyim; yazıklar olsun!

not: asiyeyi ve memelerini asla unutamadım.
  • kocaeli büyükşehir belediyesine ait otobüste şöförlük yapan, adamın dibi olan şöfördür.

"Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait halk otobüsü, yola aniden çıkan köpeğe çarptı. Sürücü, köpeği araca alarak belediye ekiplerini aradı. işe geç kalacaklarını söyleyen bazı yolcular tepki gösterirken, köpeği tedavisi için belediye ekiplerine teslim eden sürücü daha sonra yoluna devam etti"

http://www.haberturk.com/...ilere-teslim-etti-1648676

not: işimize geç kalacağız diye söylenen o yolculardan burayı okuyan varsa eğer

"sizin ben soyunuzu- sopunuzu, gelmişinizi-geçmişinizi, ölünüzü-dirinizi silkeyim ki azıcık kendinize gelin"
  • Sacma buldugum uygulamadir. Tacizi kabul etmektir. Neden kacan ve ayristirilan kadinlar oluyor ki buna agir bir ceza ve yaptirim getirmek yerine?

Hem zaten bahane bunlar. Ulkeye seriatin yavas yavas sinmesini sagliyorlar haremlik selamlik olayi mevzusu iste.
  • öpüşmek ile solculuğu bağdaştırabilecek kadar üstün yetenekli yazarlarımızı rahatsız eden eylemdir. dudağı olan herkes her yerde öpüşüyor ilk defa görüyormuş gibi goy goy yapmak neden ?

https://galeri.uludagsozluk.com/r/1540048/ +

https://galeri.uludagsozluk.com/r/1540049/ +

https://galeri.uludagsozluk.com/r/1540050/ +

https://galeri.uludagsozluk.com/r/1540051/ +

(bkz: yetkilisi trol olan sözlük)

bu üstteki görsellerden farklı anlam çıkartacak olanlara ayrıca çakmak lazım bir tane. öpüşmek sarılmak insani şeylerdir kimse kameraları gördüm diye şov amaçlı yapmaz bunu. sağcı solcu ortacı kenarcı fark etmez.
  • "Habur sınır kapısını tek taraflı kapattık."
    Kapamadık.
    Bugün kapıdan geçişler sürüyor, sıkıntı yok.

"Boru hattının vanasını kapatırız."
    Kapatmadık.
    Şırıl şırıl petrol akıyor ceyhan'a.

"Erbil'e uçuşları durdururuz, hava sahasını kapatırız."
    Onu da yapamadık.
    Thy cayır cayır uçuyor erbil'e.
    Iran hava sahasını kapadı, biz kapatmadık.

Barzani'nin 100 den fazla şirketi var türkiye'de.
    Faaliyetleri devam ediyor.

Sadece erbil'de 484 tane türk şirketi faaliyet gösteriyor.
    Kuzey ırak 'ta gördüğünüz her inşaatın yüklenicisi türkler.

Otoyol yapıyorlar, avm yapıyorlar, otel, toplu konut yapıyorlar.
    Havaalanlarını biz yaptık.
    Şu an işleten yine biziz.

Kuzey ırak ile ticaret yapan, orada iş yapan firmaların yüzde yüzü yandaş üstelik.

Kuzey ırak'a müdahale demek, kuzey ırak ile ticaret yapan yandaşları zarara uğratmak demek.

O yüzden reisin üfürmesine bakmayın.
    Türkiye bir gece ansızın gelemez.
    Barzani kürdistan'ını tanır yine de giremez.

Oradaki pasta çok büyük.
    Bakın zaten dün gündemi yine arakana çevirmeye başladı.

Erdoğan, kardeşi barzani'ye müdahale falan etmez.
    Çünkü nakşibendi kardeşliği bunu gerektiriyor.
  • Bu ülke, böyle bir değere, böyle bir başarı sembolüne sahip olup, buna zerre değer vermeyen, tekniğinden, birikiminden, sebatından faydalanmayan garip ve vefasız bir ülkedir.
    Spor alanında en etkin görevlerde yer alması, olimpiyat komitesi ya da spor bakanı ya da federasyon başkanı gibi mevkilere getirilmesi gerekirken, bir kenarda sağlığının bozulmasına, kendini bitirmesine seyirci kalınmıştır.

Dünya spor camiasının, önünde ceket iliklediği adamı, burdan fizana yol olacak madalyalarıyla bir tuzluk gibi yalnız, sahipsiz ve desteksiz bırakarak, ölüme terk etmiştir bu ülke!

Onca başarıya rağmen, yedi düveli ayağa kaldırarak, milli marşımızı defalarca saygıyla dinleten, dünya spor camiasının önünde düğme iliklediği bu küçük dev adam, kaderin terk edilmiştir.

Bu adamın, karaciğeri de iflas eder, kalbi de tekler, ruhsal durumu da bozulur, bitkisel hayata da girer, normaldir.

Bakın bu kayıp sadece bir ölüm olmayacaktır, kocaman bir vehamettir.

Ehil insanların görmezden gelinip, yosun bağlamasına neden olan bu sistem, birilerinin ebleh oğlunu, yeğenini, dayısını, ayısını mevki makam sahibi yapan, yere batası bir sistemdir.

Pılımı pırtımı toplayıp, cehennemin dibine gidesim var bu sabah!

• kapat
    Advertisement