• sevin, saygı gösterin, yardım edin, nazik olun. kısacası insan olun.
 • Sevgili gibi sikik seylerle hayat size anlamli geliyorsa gidip intihar edin zaten beklemeniz hata. Gel gelelim gerçek konuya aklı başında her insan bu anı yaşiyacak ve o zaman nefes aldiginiz her saniyede bu olay kalp ağrisi gibi girecek çunku hayat anlamsiz ulan !
 • kürt

  2808.
 • https://galeri.uludagsozluk.com/r/1539950/ +

  Tam olarak budur, ne eksik ne fazla. Yüzlerce yıldır ekmeklerini yedikleri türklerin bayraklarını yakar, israil'in bayrağını gururla sallar.

  Zannediyorlar ki israilli dostları bunlara özgürlük verecek, zenginlik verecek.

  Ulan var ya ihanet, alçaklık, kekoluk, kültürsüzlük ve cehalet sizin genlerinize işlemiş. Antihijyenik öşekçiler sizi!
 • kivirmayin lan tipsiziz iste, tipsizlikten hepimiz sapiz, elizabeth olmamıza uydurduğumuz kılıf da bu.

  sanki 7 düvel önümüzde domaliyor yeter ki sikin diye de biz reddediyoruz aq.

  istesek de yuzumuze tipimize bakip verecek insan yok, o yüzden biz de ayak yapıyoruz ask adamiyiz falan diye. sikik madem aşk adamisin hani nerde Leyla'n hani nerde Aslı'n diye sorarlar adama.
 • Her konuda okumayı seviyorum. Bir ihtiyaç bu. Bugün de aşkı karıştırdım biraz. Kafamın içinde uçuşan aşka dair şeyleri gecenin bu saatinde burada da paylaşmak istedim *

  Neden ve Nasıl aşık oluyoruz?

  Hormonlarımız olmasaydı bu kadar tutkulu ve delice aşık olabilir miydik?

  daha çok Aşk hormonları olarak da bilinen dopamin, serotonin, oksitosin ve vazopressin hormonları aşık olmamızın en büyük sebebi.

  DOPAMiN, hepimizin bildiği gibi mutluluk sebebidir. kendimizi iyi hissettirir, keyif verir. aşıkken dünyanın en mutlu insanı hissettirir.

  SEROTONiN, aşk esnasında Dopamin salınımına bağlı olarak azalır. iştahın kesilmesine ve duygu durumundaki değişikliklere sebep olur. Aynı zamanda obsesif düşüncelere de sebep olur. Aşık olduğumuz kişiyi kaybetme korkusunu ve ona takıntılı davranma eğilimini bu yüzden gösteririz.

  OKSiTOSiN, bağlanma duygusunu ortaya çıkarır. Etkilendiğimiz kişiyi bu hormon yüzünden delice arzularız.

  VAZOPRESSiN, özellikle erkeklerde aşıkken ortaya çıkan sosyal davranışların sorumlusu hormondur. kıskançlıktan doğan, başka erkeklere gösterilen saldırganlığın sebebidir.

  Aşk insanı cesur yapar. Nasıl mı?

  Biraz karışık gelebilir ama bilimsel olarak açıklamak faydalı hepimiz için.

  Pariyetal korteks, temporal lobun  bir kısmı ve frontal korteks olumsuz duygularımızdan sorumludur. Aşık olduğumuzda dopamin salınımı;  frontal, pariyetal, orta temporal korteks ve amigdala aktivasyonunu azaltır veya tümden durdurur. bundan dolayı Amigdalanın deaktivasyonunda korku azalır. Böylece Aşk insanı cesur yapar.

  Frontal korteksin deaktivasyonunda ise bir süreliğine muhakeme ortadan kalkar. Mantıklı düşünme yetisi geçici olarak devre dışı kalır. Kişi aşık olduğu kişiyi değerlendirirken başvurduğu yargı ölçütleri gevşer. Ortaya çıkan bu gevşeme sonucunda sevilen kişi ile yüz yüze gelindiğinde bu bölgelerin etkisizleşmesine bağlı olarak olumsuz duygu gelişimi engellenir. Yani aşık olduğumuz kadını veya erkeği mükemmel olarak algılarız.

  Aşk aslında tamamen hormonal bir olay. Hormonlarımızın salınım düzeyi hepimizde genetik faktörlere de bağlı olarak farklılıklar gösterebilir. Hormonal bir dengesizliği olmayan bir insan normal şartlarda bu şekilde aşık oluyor. Bazı insanların aşık olamayışının sebebi fizyolojik yani patalojik sebeplere bağlı olabilir. Bedensel sağlığımız duygularımızı ve ruh halimizi bakın bu şekilde direkt etkilemekte.

  Aşkın yoğun olarak yaşandığı şevk devresi geçip hormonlarımız normal düzeyde salgılanmaya başladığında aşık olduğumuz insanın kusurlarını görmeye başlarız. artık devreye mantık girer ve gerisi sizin hayat tecrübenize kalır. Özellikle evlilik gerçekleştiğinde Tutku yerini sevgiye ve sadakate bırakabilirse ilişkiniz devam edecektir.

  Unutmadan bu arada Aşk, insanın kendisini ve aşık olduğu insanı olumlu ya da olumsuz olarak algılamasından dolayı;

  güvenli bağlanma
  saplantılı bağlanma
  Kayıtsız bağlanma
  ve
  korkulu bağlanma olmak üzere dört şekilde kendini gösterir.

  Ruh sağlığımız bu yüzden önemli. Hayatın her alanında Kendimize ve başka insanlara zararımız dokunmaması açısından bedensel ve ruhsal sağlığımız iyi olmalı.
 • Olmayan ihtimaldir.

  Etrafta birbirini seven, düşünen insanlar çokken sizin yoktur.

  Edit: böyle düşünen yazarların fazla olması üzücü.
  Umarım hepiniz sevilirsiniz.
 • akp'den öğrendiği taktikle sandıkları oyla dolduran kürttür.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/1539639/ +
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/1539640/ +

  evet, akp'liler sadece barzani itiyle gurur duymamışlar, ona nasıl oy çalınacağını, nasıl seçim hilesi yapılacağını da öğretmişler.
  (bkz: nakşibendi kardeşliği)

  ha bu arada;
  (bkz: imam hatipler kapatılsın)
 • Yaş bu yaş hâlâ Rap müzığe karşı nötrümdür.

  Müzik skalam epey geniş olmasına karşın rap müziğin esamesi yoktur içinde.
  Lâkin bugün bir arkadaşta sago nun bu parçasıni dinledim
  Içinde evrensel müzik tınıları barındıran alt yapıya bayıldım, sözlerine konsantre olamadım alt yapının büyüsünden.

  Söz konusu parça şudur:
  https://youtu.be/kZKHxv2C5Jk

  Sagopa kajmer- galiba
 • şimdi sportstv'de haber bültenine telefon bağlantısı gerçekleştirerek, avrupa kadınlar voleybol şampiyonası 2017'ye 2'de 0'la başlayan filenin sultanları'nın gruptaki son şansını değerlendireceğim, ilgilenenleri dinlemeye davet ederim.

 • selam cahiller. o sizin kullandığınız "direk" hani şu elektrik tellerinin geçtiği şey, göte sokulan. siz "direkt" diyeceksiniz, anlaştık mı? sözde Üniversite okumuş ya da okuyan insanlarsınız he. yazık.

 • kapat
  Advertisement
  Advertisement