bugün

samimiyetsiz insandır. hayır yahu olamaz bir insan herkes ile iyi anlaşamaz mümkünü yok. bir ibnelik var o işte. ben tanıdığımın ikinci günü insanlara çemkirdiğimden midir nedir bu herkesle iyi anlaşan insanı kıskanıyorum nasıl oluyor da tahammül seviyesi bu kadar üst seviyelerde.
kişiliği insanların her dediğini onaylayan yapıya sahip; bilgi yoksunu, korkak birey... iş ortamlarında bol bol rastlarsınız. toplantıda müdürün her dediğini onaylar, siz yorum yapar tartışırsınız bu seferde toplantı çıkışı sizin yaptığınız her yorumu onaylar... keçi boku; akmaz kokmaz kendi anlayışınıa göre...
Kendine geçinen bencil insandir bence. Kimse kimseyle iyi anlasmak zorunda değildir. Tribunlere oynamaktir. Az biraz da yavsaktir.
Dostu yoktur genelde böyle insanların çünkü herkese dostum der, gerçek dostluğu pek bilemez.
böyle muallak bir ifadeyle insanların yargılanmasına karşıyım ben. anlaşmak nedir? nereye kadar geçerlidir? sınırları var mıdır? mecbur mudur değil midir? hangi konularda anlaşır? hangi konularda çatışır? davranışlarının altında neler yatar? bilinçaltında neler gizlidir? ortada pek çok bilinmeyen var.

bir insanı tanımak o kadar kolay bir iş değildir. maalesef çok fazla subjektif hareket eden bir toplumuz. hislerimizi kontrol edemiyoruz. bir kaç cümle veya bir kaç davranışla hemen notumuzu verip tavır almaya kalkıyoruz. sonra aynı yöntemle ve bir başka kalıpla birileri de bizim davranışlarımızı yargılamaya başladığı zaman bu kez "mağdur" oluyoruz.
Söylemeyi değil, dinlemeyi bilen insandır. iyi anlaşmak suçmuş gibi bir çok iletişim yoksunu insan tarafından hor görülür, art niyetli olduğu düşünülür. Adam öyle pozitif yaklaşımdadır ki eleştirenler de zamanla pes edip kendilerini onun yanında bulurlar.
Bakıyorum da uyumlu, kavgayı sevmeyen insan olmak ya yavsaklık ya da eziklik olarak nitelendirilmis.

Evet bu ezik ve yavsak benim. Kavgayı sevmediğim gibi gergin ortamları da sevmem. Saygı çerçevesinde her meramımı anlatır, karşımda konuşanı da dinlerim.

Bunun yanında insanlarla iyi anlaşabilmenin sırrı çirkEF ve geçimsiz insanlarla mümkün olduğunca az görüşmektir.
o herkesin içerisinde bir tek kendisi ile anlaşamayan insan olabilir.
herkesin hayatına kimse karışamaz sözünü kendisine yaşam felsefesi olarak belirlemiş kişidir. saygılı insandır. fikirlere saygı duyar. ne yapsın durduk yere insanların anasına bacısına mı sövsün?
fevkaladenin fevkinde olan insandır.

he var mıdır onlardan. illaki vardır. dünya sandığımızdan daha güzel çünkü.
Beyazıt Öztürk'tü yakın bir zamana kadar.
Genel olarak öyle gibi de olabiliyorum. Ama birisi beni sevsin sevmesin çok da umrumda degil. iyi olduğumdan değil gereksiz sorun çıkarmamak için genelde herkese iyi davranırım. Ama canımı sıkacak boyuta gelirse bir kaç kişi hariç herkesle iletişimimi kesebilirim. Kendinizi insanlara bağımlı yapmakta bir hatadır.
renk vermeyen, karaktersiz, kaypak ibnedir. zengin olur bunlar. çünkü tavır koydukları görülmez pek, nabza göre şekil alırlar. kaptaki su gibi. hiç sevmem.
anlaşamayacağım insan tipidir.
tek kelime ile gevşektir. karakterli birini bazıları sever bazıları sevmez, bazıları ise nefret eder.
Evet bu benimdir efenim. Anlasamamak, uyum saglayamamak kolaydir,herkes basarabilir ve tamamen ego isidir. Kimsenin mukemmel olamayacagini bilen insan karsisindakinin hatalarini kabul eder, buyutmez.
candır o canımın içi.
işte fedakar anadolu insanı o.
En sevmedigim insan, hayat dusmanim, erkekse yavsak, kız ise geniş olur. Kisiligini ortaya koymaktan acizdir.
yavşak, karaktersiz, etrafına göre şekil alan insandır. dün senle birini kötüler yarın gider onla seni kötüler. bu tür insanlar naif olsalar bile karakterlerinin iğrençliği onlara kin duymamı sağlıyor.

ya taraf olursun ya bertaraf, ikisini de dene tarafını seç, maretler kıskanç şeyler.
Ya çoğunu umursamıyordur ya da beğenilmeme ve görüşlerinin umursanmamasından korkma gibi kompleksleri vardır.
Sonunda herkesten darbe yiyecek insandır.
Derinleşmeyen, yakınlaşmayan insandır.
ilişkinizin daima sığ kalacağı insan tipi.
nefs terbiyesini almış insandır.
diğerleri tırı fırı.
yaratılanı sever Yaradandan ötürü.
aslında kimseyle anlaşamıyan insandır hep mış gibi yapar bu sayade kimseyi anlamak zorunda kalmaz gölgesine saklanır.
güncel Önemli Başlıklar