1. 19717.
    jansen'in pozisyonu faul mu değil mi bilemiyorum ama benim gördüğüm, top serdar aziz'deyken araya ayağını sokuyor serdar topa vururken jansen'in bacağına vuruyor top jansen'in önüne düşüyor. jansen'in bacağını oraya sokması faul ise faul değilse değildir benim gözümde. bu kural nedir onu da bilmiyorum.

şimdi genele gelecek olursak fenerbahçe'yi de kolladı galatasaray'ı da kolladı hakem. fenerbahçe'ye çıkmayan bir sürü sarı kart var aynı zamanda denayer'e verilmeyen kırmızı kart var. belhanda'nın hak etmediği kırmızı kart vs.

peki galatasaray'ın oynadığu futbol neydi? saçma sapan ve iğrenç bir futbol oynadı benim gözümde. feghouliden o kadar çok umutluydum ki ama maalesef hala istenilen performansı vermiyor. feghouli sakatken çıkan kadro daha iyi oynuyordu.

neyse, ben galatasaray'ın oynadığı oyunu beğenmiyorum, belhanda'yı da çok beğenmiyorum çok ruhsuz.
    2 -1 ... iplerini koparan kukla
    #38035536 :)
  2. 19718.
    sezon başında köy takımlarından topladığı puanlar sayesinde şimdilik açık ara önde olan takım. beşiktaş sakatlık ve kırmızı kartlarla uğraşmasaydı yine lider olurdu da bu sene biraz geç olacak işte.

neyse antalyaspor'dan sonra bir başka zorlu rakibe takıldılar. sezon sonu en iyi ihtimalle 5 puan farkla 2. olurlar diye düşünüyorum çünkü kendisinden güçlü takımları yenecek kapasitede bir takım değil beşiktaş 2 maçta da tokatlar hakem desteği gelmezse açık ve net.
    1 -9 ... public agent efsanesi
    #38035590 :)
  3. 19719.
    tarihinin en kötü yönetimine sahip...

büyükler ne diyorsa onu yapıyor. florya ihalesi yapılana kadar ses çıkarmayacak.
    yani üst akıl ne derse o olacak. öyle rezil, öyle haysiyetten uzak bir yönetim var.
    2 ... prif
    #38037052 :)
  4. 19720.
    Bu sezon muhtemelen şampiyonluğun en büyük adayı.

sezon başından beri köy takımlarından topladığı puanlar? hımmm.

GS RAKiPLERi
    kayseri
    osmanlı
    sivas
    antalya*
    kasımpaşa
    bursa*
    karabük*
    konya*
    fener*

Beşiktaş rakipleri
    antalya*
    kasımpaşa
    bursa*
    karabük*
    konya*
    fener*
    trabzon
    gençler
    başak

Şimdi bir bakalım, Şu an ligde 8 maç oynanmış ve bjk'nin rakip olduğu rakiplerin 5 ile GS karşılaşmıştır. Hangine köy takımı diyorsun. senin köy takımı olarak görmediğin takımlar trabzon - gençler ve kasımpaşa mı. Şaka mısınız olum siz, sokaktan duyduğunuz lafları gelip buraya araştırmadan yazıyorsunuz. Neden koyun gibi herkesle aynı lafı konuşuyorsunuz araştırma yapmadan. Bjk gs den farklı olarak 3 farklı takımla karşılaşmış ve hali ortada işte. ne yani köy takımı olamayan ve senin berabere kaldığın trabzon mu bizim rakibimiz? gelenden geçenden 3 yiyen 6 yiyen son maçını kazanamayan. kasımpaşa mı rakip ya da bu sene en büyük düşme adayı olan gençlerbirliğimi, senin sahasında yenildiğin. Bu kadar tineri nereden buluyorsunuz, Kafanız sürekli gidik. Birde ona buna takıldılar diye de yazı yazmış. emeğine yazık.
    3 ... bluebeach
    #38037154 :)
  5. 19721.
    capsleri
    http://acvierw.blogspot.c...-fenerbahce-capsleri.html
    ... kan revani cindeyim
    #38037563 :)
  6. 19722.
    derbiyi kötü oynadı ama olaya genel anlamda bakılırsa bu takım takdiri hak ediyor.

şimdi bu takım toplama bir takım, ilk 11'ine 10 transfer yapıldı. 9 haftada alınan 7 galibiyet ve 2 beraberlik var, namağlup. toplama bir takımdan ligin ilk haftalarında bocalamasını beklersin ama galatasaray uyum süreci denilen sorunu yaşamadan ilk haftalardan itibaren puanları toplayarak kendine kredi kazandırdı.

dün maç berabere bitti ama galatasaray hala 8 puan önde, yani kredisi var. fenerbahçe bir mağlubiyet ile yarış dışı kalabilecek pozisyona gelebilir.

maicon, mariano, ndiaye, gomis, fernando transferleri harika olmuş. belhanda ve feghouli'nin toparlanması gerek. sol bek ve sol kanat mevkileri dışında sorun görmüyorum. bu mevkilere nokta atışı transferler yapılırsa galatasaray çok sağlam bir takım olur.

zaten iyi bir takım, dün oynadığı kötü futbol 8 haftadır oynanan iyi oyunu tesadüf yapmaz. tudor'un da elbet hoca olarak bu iyi oyunda katkısı vardı ve ne olursa olsun iyi bir kondisyoner ama dün rezaletti. alışıla gelmiş oyun taktiğinden vazgeçip salak salak diziliş ve planlama yapmasaydı galatasaray bence maçı alırdı.

biz juventus değiliz, kadro 3'lü savunma oynamaya müsait değil, o yönde bir pratiği yok. takımın alıştığı ve işleyen bir sistem var, bozmanın bir anlamı yok. takım aşırı motivasyondan da etkilendi.

fatih terim dışında şu işi başaran adam yok zaten. bu bizim hocalardaki fenerbahçe takıntısını anlayamıyorum. bu sene aşırı motivasyonla oynadık geçen sene de riekerink'in takımı kadıköy'de sıfır motivasyon ile oynamıştı. şu işin ortasını fatih terim dışında senelerdir kimse bulamadı. fatih terim'in galatasaray'ı dışında hem taktik anlamda, hem oyun anlamında, hem motivasyon anlamında fenerbahçe karşısında kusursuz oynayan bir takım görmedim. 50 bin kişinin önünde sıfır hata ile oynayıp ezeli rakibin evinde şampiyon oldu takımı, aynı sezon arena'da silindir gibi ezip geçti fenerbahçe'yi, 15 dakika içinde 2-0 olan maçı fenerbahçe o meşhur balı devreye girmese, baros'un topu direkten dönmese kaybediyordu.

kim ne derse desin fatih terim bu konuda ustadır, tudor çok acemice davrandı.
    3 -1 ... tsigalko stavridakis
    #38037722 :)