bugün

öyle bir dehanın müslüman olmasını beklemek bence saçma ama ateist olduğuna dair net bir kanıt yoktur.

dinsiz olduğu gayet açıktır.

deist, agnostik, ateist bunlardan biridir. yada tengrici olabilir aşırı türkçüydü çünkü ama buna dair de net bir kanıt yoktur.

ayrıca atatürkçülük adı altında atatürk islamlaştırılmıştır bu da kesin bir şey.
ya özür dilerim ama başlık çok tatlı değil mi ya. *

bir köşe yazarı yazısı.

edit: amorphous agacım sen bu yorumunla mevlana ya dahi hakaret etmiş oluyorsun farkında mısın mal. takma mı sende ki beyin ?
Uydurmadır.

görsel
dikkat ederseniz ayni cumhurbaskanimiz gibi ellerini acmis.
Ne güzel işte tüm insanlığa hitap edebiliyor. sadece müslümanlara değil. Adamın dini kimliği yok, dua da eder kiliseye de gider ateist biri için din toplumla uyum için de yaşamak için bir kültürdür.
hala daha karikateistimsi argümanları savunanları görüyorum. o da şu ;

"zeki insanlar dinsiz olur " hadi ya ? peki dünyaca ünlü teist bilim insanlarını ne yapacağız ? onların ıq seviyelerini ölçüp zeki olmadıklarına mı karar verdin ?

ateist din felsefecisi erik weilenberg 'in şu paragrafını paylaşmak istiyorum

Din felsefesiyle ilgilenmeye başlayana kadar, diyebilirim ki, Dawkins benzeri denilebilecek eğilimler sergiliyordum. Dawkins, senin de farkında olduğun gibi, dini inançları sadece reddetmiyor, insanların bu inançlara sahip olmasını da aptalca buluyor. Bu tavrını da kimseden saklamıyor. Diyebilirim ki daha bilgisiz ve genç biriyken ben de bu fikirlere sahiptim. Ama din felsefesi konusunda çalışmak bu eğilimleri benden çekip çıkardı, ve bunun kesinlikle iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Aquinas, C.S. Lewis ve daha çağdaş olanlardan Alvin Plantinga gibi düşünürleri okuduğum zaman teizmin aptallar için doğru olan, saçma bir görüş olmadığını ve bu düşünürlerin çoğumuzdan -ve kesinlikle benden!- daha zeki olduklarını düşündüm. Ateizmi savunmaya devam etmeme rağmen, Dawkins benzeri eğilimlerim din felsefesi çalıştıkça ortadan kayboldu.' Erik J. Wielenberg

bu cümleler ateist din felsefecisine ait. ve emin olun ki hepimizden daha zeki !
Bir safsatadır.
yahu ne ilginç insanlarsınız. Videoda bir mektubun bahsi geçiyor ve bardakçı denen, her programında pelin batu'yla birlikte milyon tane soytarılık yapmış adam dedi diye inanıyorsunuz. Sizin islam inancınız da böyle dogmatik.
Mektup bu. insan, iddialara inanmadan önce bir açar okur.

görsel
Afrodizyak bitkiler tamlamasını cümle icinde kullandığım için bana trip yapan kızın kurabileceği bir cümle tarzidir ve yersizdir. Reyting çabasıdır.
ateist midir bilemeyiz fakat son zamanlara doğru bayağı bir islamofobiye bağlamıştır. (bkz: jean meslier/#28066492)
olsa da farketmez, imam da olsa farketmez, müslüman olup hiç namaz kılmasa, dua etse ama içki içse "özel","şahsi" tasarrufudur. bize düşen devletimizin kurucusuna hak ettiği saygıyı göstermekten ibarettir.
Eğer öyleyse kendisine daha daha bi saygı duymama, sevmeme neden olacak şey.

Bırakın la şu çomarlar Atatürkü sevsin diye "atatürk aslında namaz kılardı, abdest alırdı, tespih çekerdi" geyiklerini.

Yıl olmuş 1930, gökyüzünden inen, insanların uymaları gereken kuralların yazılı olduğu kitaplar. Allahla haberleşen insanlar falan.

Atatürk buna inanacak.

Şimdi biri çıkıp ben bunları yapıyorum dese sen ne kadar inanırsan atatürk de o kadar inanmıştır.
(bkz: fark etmez)
napalım ? arkasından küfür mü edelim amaç bu mudur. sevmeyelim mi hatırlamayalım mı ? ne fark eder ? ne fark edecek.
ki yaşadığı zamanda yaşıyor dahi olsaydık kolundan tutup zorla camiye mi götürecektiniz falakayamı yatıracaktınız.
ülkemizde de bir çok atayiz yaşıyor ne yapacaksınız ? insan olmadıklarına mı dalalettir ?. bu onları kötü birimi yapıyor.
(bkz: sana ne yarraaam)
atesitse ateistti,
kime neydi
sana giren çıkanın adı neydi
memlekete çalmadan hizmet etmişmiydi
yoksa camiye imammı yapacağıdın dı

bu dinini sevdiğimin dincilerini kudurtan
kendileri gibi hırsız olmamasıydı herhal
akape dini çalmayı ve pompalamayı emreder.
kemalisttir.
kemalisttir.
bu durum doğru olsa bile kimin umrunda olur ve kimi ilgilendirir. insanların dini inançlarına değil icraatlarına bakmak gerekli.
Diyelim ki ateisttir, ne olacak. Bugün elindeki telefon, evindeki televizyon, sabah akşam başında durduğunu bilgisayar, hastalandığında kullandığın ilaçların kaç tanesi müslümanlar tarafından yapıldı. Bırakın olmuş bir adamın dinini sorgulamayı da kendinize bakın biraz. Atatürk'ün inancı ne olursa olsun şuanda içinde bulunduğumuz ülkeyi o adam kurtardı, o adam sayesinde dinini yaşayabiliyorsun. Dinde herkes kendinden sorumludur, bırakın bu işleri.
kesinklikle katılıyorum, kuranı kerim için gökten indiği zannedilen demek zaten dinden çıkmaktır. haa kemalistler de bunu bilir ve aslında umurlarında da değildir hatta sorsanız bunu tercih ederler ama, nedense dindar kesime sevdirmek adına bunu inkar etmek isterler tepki çekmemek için.
Atatürk, türkiye cumhuriyeti kurucusudur.

Din adamı değildir, müslüman olduğunu düşünüyorum fakat bunun da bir önemi yok. Herhangi din olursa olsun, atatürk din ve devlet işinin karıştırılmaması gerektiği ilkesi ile bugün bile hayatımızı kurtaran en büyük adimi bizler için atmıştır.

Bugün dini ile reklam yapan, fakat mensup olduğu dinin hiçbir özelliğini taşımayan siyaset adamları gibi değildir, karıştırmayınız.

Bugün ben müslümanım deyip cumhurbaşkanına tapan, mensup oldugu dinin tanrısına şirk koşan koyunlar gibi hiç değildir, asla karıştırmayınız.

Atatürk, bağnaz kişilerin, yobazların asla farkına varamayacağı çağdaşlığı, bilim temellerine dayanarak görmüş, bunun dışında dini de elinin tersi ile itmemistir. Atatürk bizi zamanin koşullarına göre çok ileri taşımıştır.

Atatürk, Turkiye'yi, bugün çakma liderin yaptığı gibi ortadoğu dahil tüm dünyanın bir tarafı ile güldüğü ülke haline getirmemiştir, karıştırmayınız.
Lan bu basligi acan bok kafa. Sen önce kendi dinine bak sokuk . Hadi onu da gectim dinin her ne ise onun sayesinde dini vecibelerini yerine getiriyorsun ateist isen de onun sayesinde bu özgür din serbestliginden dolayi dislanmiyorsun . Hadi şimdi siktir git
şaşırtmayan gerçektir.

islama en büyük darbeyi vurmuş adamın hacı olmasını mı bekliyorsunuz?
kendisine, olan saygımı daha da arttıracak bir durumdur.
şahsının inancıdır beni bağlamaz ama akıl var mantık var. müslüman olsa bu ülkeye bu kadar reform yapar mıydı ? müslüman kafada olmak tek düze düşünmektir. ülkenin 1920'li fotoğraflarına, arşivlerine bakıyorsun ve müslüman ülkede olmayacak durumları görüyorsun. o dönemki türkiye bugünden çok çok ilerde. diğer taraftan, müslümanım deyip eline kitap alanları da görüyoruz. kıvrak olacağına ateist ol daha iyi. en azından dürüstsün.