bugün

entry'ler (448)

sakine garipoğlu

Sakine mutlaka pek çok kez abisinin bu canice işlediği cinayet ile anıldı, dışlandı. Yaşadıkları eminim o yaştaki kız çocuğu için hiç kolay değildi. Ergenliği ve genç kızlığı da mahvoldu belki. Garipoğlu ailesinin kızı olmayı o seçmedi. Fakaaaaaat... işte burada kocaman bir fakat devreye giriyor.

Eğer o kanlı koltuk olayı, among us ve makaslı biblo skandalını paylaşmak yerine bu aileden kopmaya çalışsa, hatta çıkıp bir tv kanalında konuşup "ben bu ailenin içinde olmayı seçmedim. Beni Garipoğlu olarak değil, sakine olarak görün." Deseydi ve samimiyetle acılı ailenin yanında dursaydı inanıyorum ki kimse suçlamazdı ve ayrı, bağımsız bir insan olarak nitelendirilirdi. Zaten böyle bir durumda onu abisinin günahıyla vurmak acımasızlık ve büyük haksızlık olurdu. Fakat o yapılanları desteklercesine milletin gözüne sokmayı tercih etti.

Birini öldürmeden önce, birine tecavüz etmeden önce, birinin malını çalmadan önce "benim yapacaklarım ailemin hayatını mahveder mi? Ailem bu kara lekeyle nasıl yaşar?" diye düşünmek lazım. Abisi ve diğer aile bireyleri bunu düşünmemiş. Sakine bunu destekler gibi görünecek şeyler yaptığı için suçlanıyor. Bu da kendi sorumluluğunda.

izmir deliklikoy da kaybolan 19 yaşındaki genç

Ne yazık ki benim de umudum yok. Çeşme ve Alaçatı arasında bir insanın ortadan kaybolması, buharlaşıp uçması mümkün değil. 9 gün içinde illa ki bir yerlerde görülürdü. Çok üzgünüm gerçekten.

izmir deliklikoy da kaybolan 19 yaşındaki genç

Olay gerçekten çok garip. Çocuk arkadaşlarına telefonum çalındı demiş. Çeşme gibi bir yerde ortadan kaybolmuş. Olm insan çeşme ve Alaçatı'da istese bile kaybolamaz lan. insan kaynıyor ora. Ayrıca evet her yerde MOBESE var. Bağırsan herkes duyar. Yani başına bir iş geldiyse bile illa ki birileri görürdü. 1 haftadan fazla olmuş.

Emniyetin olaya gizlilik kararı vermesi çok enteresan. Bu çocuk acaba yanlış bir şey mi yaptı diye de düşünüyorum. Başına iş açacak birilerine mi bulaştı acaba? 19 yaşında genç bir delikanlı izmir'de bu mevsimde arı kovanı gibi olan bir yerde nasıl kaybolabilir?

29 haziran 2023 fransa olayları

Sömürgecilikle yarattıkları sözde refahın anasını sömürdükleri mağripliler sikiyor. Beter olurlar inşallah.

29 haziran 2023 fransa olayları

Dünyadaki tek gerçek milliyetçiliktir. Şu an bütün dünyada en büyük sorun sığınmacı sorunudur. Bütün mülteciler geldikleri yere geri dönmedikleri müddetçe hiçbir yer güvenli olmayacak.

Herkes kendi evinde, memleketinde iyi olsun. istenmediği yere sülük gibi yapışmasın.

ayrıldığı sevgilisinin numarasını silmeyen insan

Eğer sevgilisi varsa çok büyük karaktersizdir. Hayatınızdaki insana saygınız olsun. Eski sevgilinizle Hiç konuşmasanız dahi bu yaptığınız çok çirkin bir şey.

Alem göt olmuş.

ayrıldığı sevgilisinin numarasını silmeyen insan

(bkz: belki bir gün özlersin)

Olayı Emre Aydın şarkısına çevirmek çok gereksiz. insanlar net olup özledilerse söylemeyi, sevmedilerse doğru düzgün ayrılmayı başaramadıkları için sorun çıkıyor. Ayrılığı da, ilişkiyi de beceremeyen, korkak bir toplumuz ne yazık ki. Kaybetmekten korkmak ama hiçbir şey yapmamak...

ayrıldığı sevgilisinin numarasını silmeyen insan

Yıllarca numara silmeyen türevleri var bunların. Allah akıl fikir versin. Hayır mesaj atmıyorsun, aramıyorsun madem niye rehberinden silmiyorsun?

mesaj atsam mı atmasam mı tereddüdü

iki ucu boklu değnek. Anladığım kadarıyla hesaplaşıp kapatmak istenen bir konu var ama yazarsam götü kalkar ve artistlik yapar mı sorunu da var.

Bazı görülmemiş hesaplar mahşere kalmalı. inanın bana saatlerce anlatsanız da bazı insanlar asla anlamazlar. Kapasite meselesi.

depremden sonra boşluk ve tükenmişlik hissi

Arkadaşlar espri yapıp gülmek kısa vadede iyi gelebilir ama gerçek duyguyu bastırıp içimize atıyoruz aslında. Felaket yaşanan yerlerde (siyasi görüşünden bağımsız olarak söylüyorum) siyasetçilerin güldüğü fotoğraf ve videoları paylaşıp linç ediyoruz ya, bu berbat bir şey emin olun. Akp, CHP, MHP, iP falan fark etmez, kimse keyfinden gülmüyor. Acıya karşı savunma mekanizması bu.

Yani espri yapmak da travmayı iyileştirmez. Tam tersi bu bir çeşit acıdan kaçma şekli. Beynimiz "ya kaç ya savaş" komutu veriyor. Savaşmaya güç yetmeyince de kaçıyor insanlar. Sağlıklı mı? Maalesef değil.

tuğba södekoğlu nun yeni skandalı

inşallah gerizekalıdır. Değilse bu çok saf bir kötü kalplilik. Depremzedeleri arayıp işletenlerden ne farkı var lan bunun? Bu ne rezillik!

Biri bunu kenara çekip elinden o mikrofonu alsın artık!

esra erol da

Bu programda Kocasına "ben nikahımı veriyorum, git başka kadınla evlen" diyen, hatta kocasına kadın bulan kadınları gördük arkadaşlar.

Bazı kadınlar var, kocasının başka kadınla mesajını yakalayınca evden ayrılıp boşanma davası açacak kadar gururlu ve namuslu. Bazı kadınlar da işte gavatlığına kılıf arıyor. Tıpkı bazı erkekler gibi.

Eşini paylaşanda ahlak, onur, şeref, namus gibi yüce hasletler olmaz. insan kendi namusunu başkasına peşkeş çekmez. Bunu o çok modern Avrupa'da dahi kimse kabul etmez. Maşallah kırsal kesimde her türlü iğrençlik dönüyor.

29 ekim 2022 güney kore halloween faciası

Twitter'da çok acayip videolar dönüyor. Olay yerinde birkaç ABD askeri vardı. Ne alaka?

Video:

https://twitter.com/72pow...TQykahqkybO7XbtQ&s=19

Bu arada Güney Kore polisi orada uyuşturucu kullanımı meselesini yalanladı ama herkes aklı alınmış gibi davranıyordu. Gelecekte bu insanların bir deneye kurban gittikleri ortaya çıkarsa hiç şaşırmam

togg

Kapadokya rengini beğendiğim yerli araba. Çok pahalı olacağı için alamayacağım o ayrı tabii.

denize chp li mi düşse kurtarırsın hdp li mi

Denizi kurtarırım. Çok açık ve net.

köprüden atlayıp intihar eden polis memuru

Polis olmaması gereken bir kişiymiş. Böyle saplantılı, bir kişiyi hayatının merkezine koymuş bir insan bu milleti nasıl koruyabilir? Polis alımında torpil değil ruh sağlığı ön planda olmalıdır.

Umarım o kızcağız bu zor durumu zarar görmeden atlatır.

anatidaefobi

Hayatımda gördüğüm en korkunçlu ördeği bu başlıkta görünce sahip olduğum fobi. Gece yatağımın altından ördek çıkar diye çok korkuyorum.

inci sözlük'teki "Açmayın beyler korkunçlu karı" olayındaki korkunçlu karı bile daha az korkunç.

25 eylül 2022 bağcılar da korkunç anne katliamı

Katil fitnessa giden bir tipmiş. Şizofreni hastası birinin özbakım konusunda bile sıkıntıları vardır. Yani fitness salonuna giden şizofren pek olası değil. O nedenle meth kullanıyordur diye düşünüyorum.

Ha şu da var, meth kullanan biri öyle iri kıyım olmaz. Hem kilo verir hem de kasları erimeye başlar. Evet kuvvetli ve cesur olur ama çam yarması gibi görünmez. Yani çok acayip bir olay. Bilinçli bir şekilde kafa kesmiş olabileceği ihtimali de var.

eski sevgilinin whatsapp ta engellememesi

Allahım amma teknoloji özürlü tip var amk.

Birini engelleyip rehberinizden silseniz bile eğer sohbeti silmediyseniz o kişinin profilini görürsünüz. Fotoğrafı ve durumunu görebiliyorsanız engellememiştir. Bu kadar basit.

Ayrıca umursamayan insan, umursamadığı kişiyle artık görüşmek istemez ve numarasını silip engeller. Rehberde niye yer işgal etsin ki? Engellemiyorsa "hâlâ beni seviyor. Kesin engeli açıp yazacak" kafasındadır.

25 eylül 2022 bağcılar da korkunç anne katliamı

Biz 90'ların başında doğmuş nesil olarak sıcağı sıcağına adlı gerçekten cinayetlerin gösterildiği korkunç programı izleyerek büyüdük. RTÜK yoktu o zamanlar. kafası kesilmiş, yakılmış, tecavüze uğramış cesetler televizyonda bulanıklaştırılmadan gösteriliyordu.

Bunu niye anlattım? Evet şu an ülke yönetilemiyor, her şey berbat bir halde ama vahşeti evde çekirdek çitleyerek izlediğimiz dönemi hatırlayınca tam olarak şöyle düşünüyorum: insan doğasında vahşet maalesef vardır ve her dönemde aşağılık yaratıklar cirit atmıştır. Türkiye geçmişte de kaosun olduğu bir ülkeydi. En azından şimdi bütün ülkeye şiddet pornosu seyrettirilmiyor.